Minerály,Potravinové doplňky,Co a jak užívat

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: čaj jako čajovník

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:Chtěl bych vyzdvihnout účinky čajů nejen na zdraví fyzické, ale i duševní.
...
Ano souhlasím. Jen se překonat k tomu ten čaj uvařit. :) Správný zelený čaj se musí zalévat 3x. Mám doveženo něco z Číny a Taiwanu a je to luxus, akorát cena je občas vyšší (0,5kg)/1000kč a pod. Kávu jsem byl nucen přestat pít a opravdu si člověk vystačí s čajem. Speciélně zelený čaj navíc zlepšuje trávení atd.

Tak už je mi jasný že zvládáš ty svoje šílený štreky v kuse. Já bych zdechnul a tluču hlavou o volant už po 200km však taky udržet tu mojí rachotinu na silnici vyžaduje velké vypětí. Ono korigovat různé vůle (řízení), hlídat situaci, značky a sledovat jestli někde nemají kluci raut s mikrovlnkou je na mne moc :)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Pu-Erh

Příspěvek od Bardioc »

Ahoj, jednoznačně preferuji Pu-Erh, všechny druhy. Každý má něco do sebe. K popíjení tohoto zázraku mne dovedl tento webík - http://jirka.oukej.cz/. Pravda, je to dražší koníček, ale nedám na něj dopustit. Ten požitek z chutí a vůní za to stojí. Každý nálev chutná a voní jinak a mnohdy je každý další lepší a lepší. Kafe jsem už úplně vypustil a že jsem jich vypil za den až hrůza. Taky už nevím co je pálení žáhy. I bez sody.


Žádná budoucnost nenapraví, co zmeškáš v přítomnosti. A. Schweitzer.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pu-Erh

Příspěvek od A(&F) »

Bardioc píše: Kafe jsem už úplně vypustil a že jsem jich vypil za den až hrůza. Taky už nevím co je pálení žáhy. I bez sody.
... souhlas ... jsem na tom zcela stejně ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jarda ovčák svitavy

jo.

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Je to tak. Pchu er je zázrak. Vlastně to je nejdražší čaj na světě, ovšem v té nejvyšší třídě, která je starší než 30 let.Znalci první nálev vylévají a používají jemnější druhý a třetí nálev, při starších ročnících i čtvrtý i pátý.Někdo rád mild, někdo strong. Taky záleží na náladě a účelu. Já osobně rád i první nálev, jehož dobu louhování lehce zkrátím, pokud jej nepiju sám.
Lidé nejsou připraveni na tu chuť. V tom ceníku, jenž jsem poslal je chu er i pro sociálně nejslabší ve standartní kvalitě. Sypaný čaj pro mne není, protože není připravovaný tou echt technologií a je rozdíl v chuti. Navíc se špatně skladuje a tak je jeho cena nesmyslně vyšší. Skvělá je houba i hnízda.Já osobně kupuju cihlu, tedy brick. Zelený pchu er je pro mne výzva, které se budu věnovat později. Uzený pchu er mne nikterak nenadchnul.
Pchu er je doporučován na detoxikační kůry,při oslabení metabolismu, při nedostatku vitality a při metabolických potížích.
je to vesmír sám pro sebe , stejně jako ostatní čaje.
Osobně jsem měl tu čest ochutnat pchu er 50 let starý a...... upřímně jsem ten šílený rozdíl tak dramaticky nevnímal . 30 dolarů za gram mi opravdu nepřipadlo adekvátních.
Jako životabudič a stimulant je pchu er skvělý, enem s tou přípravou.... velice se různí. Já osobně na šálek200ml dávám dvě čajové lžičky, tedy polévkovou naloupaného čaje.zaleju vařící vodou, která právě přestala vařit......ponechám první nálev 3 minuty, pokud však jsem down, tak 5 minut. první nálev má sice v sobě nejvíce hořčinů a tříslovin, ovšem i nejvíce stimulantů nakopávačů. Takže skřivím hubu, ale vím, že budu čilej. Druhý, třetí nálev již po 5 minutách a případný čtvrtý nálev 7 minut.Měl jsem potíže s krevním cukrem a únavou a bez jakékoli jiné léčby tento čaj dokázal nejen únavu odstranit, ale i stabilizovat cukr do nesmrtící úrovně.
Jasně že je jinej než ostatní, ale to jsou všechny. Himalaiské, sencha,gunpowder i oolongy, taky gurjo.
Je co ochutnávat do konce našich dní. K pchu eru se však vždy vracím.Stejně jako k zelenému.


Uživatelský avatar
Dasena
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pát 04 zář 2009 18:28
Bydliště: Tábor

D3

Příspěvek od Dasena »

Takže v tuto chvíli:

BARDIOC - 10 balení
JANIS -3 balení
JOSTE - ?
PALO - ?

V pondělí objednávám, tak si rychle rozmyslete


Alojz Horacek

Vitamín D3

Příspěvek od Alojz Horacek »

Nechcem Vam do toho moc rozpravat, ale asi by ste mali jednoduchsie a lacnejsie to objednat tu http://www.swanson.cz/vitamin-d3-250pcs-2000iu ;)


Uživatelský avatar
Dasena
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pát 04 zář 2009 18:28
Bydliště: Tábor

Re: Vitamín D3

Příspěvek od Dasena »

No, to víš, že jo. :lol: Je to přesně ono. Ještě, že ses ozval, neměla jsem o zastoupení v Čechách ani potuchy, asi nikdo z nás, tak jsem to složitě táhla z druhý půlky zeměkoule.
Pak, že v Čechách nejde déčko bez předpisu sehnat. Dobrý chlape :good:
Nemáš ještě nějakej tip, kde si objednat DMSO? Spoustě lidí by to tady taky pomohlo...díky moc, moc.

Takže paráda, Alojz se ozval za pět dvanáct, rušim, co jsem slíbila...objednávat si budeme každý v Ostravě 8)


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Vitamín D3

Příspěvek od milda »

Déčko se dá za poměrně křesťanskou cenu koupit i tady: http://www.lekarna.cz/vitamin-d3-400-i- ... ca-cps-30/

DMSO jsem sehnal, mám něco navíc, kdyby měl někdo zájem, napište SZ


lena

puerh caj

Příspěvek od lena »

souhlasim s tim, ze je tento caj velmi dobry


pestuje se ci fermentace vznikne pridanim specielni cajove houby a proto ma tak dobre ucinky na zazivaci ustroji

v homeopatii se pise podobne leci podobne

a pri tomto caji, kdyz je fermentovany cajovou houbou pak vlastne
se da napsat stejne nici stejne

zijeme vlastne s jakousi houbovou symbiozou a proto ma tento caj dobre ucinky na nas zazivaci trakt

muzu take pridat, ze je to opravdu nekdy problem ten caj uvarit, nebo mit nekoho kdo nam ho naserviruje primo

pod nos, pak neni s pitim urcite problem


preji vsem zdravy, uspesny, spokojeny NOVY ROK 2010


sauning
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: pon 19 říj 2009 21:53

Nový produkt

Příspěvek od sauning »

China Rose Rubus Tea (Rubus Suavissmus S. Lee):

Prirodzene polo-sladký tradičný zelený "zdravotný čaj". Je zo skupiny " Rubus Suavissmus S. Lee " z čeľade Rose. Čaj pochádza z ekologicky pestovaných rastlín so sladkými čajovými listami, ktoré sú zberané a spracovávané modernými metódami a s maximálnou starostlivosťou a odbornosťou.

Čínsky Rose Rubus Tea je unikátny tradičný čínsky čaj užívaný už viac ako 800 rokov vrátane cisára a je známy pre svoje exkluzívne zdravotne prospešné vlastnosti

V čínskej ľudovej bylinnej tradícii sa čaj Rubus pije denne na zmiernenie príznakov sennej nádchy a podobných podráždení dýchacích ciest a dýchavičnosť (na alergické alebo astmatické druhy) a je tiež známe, že pomáha v boji proti prejavom hyperlipidémie, hypertenzie, cukrovky, obezity a všeobecnej letargie.

http://www.cxc.sk/produkty.html
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Petrolej léčí

Příspěvek od Denny »

Za dob mého mládí ,,frčela" také léčba pomocí petroleje, pro který se jezdilo do určitých lékáren ve Varšavě nebo ve Vídni. Dnes se prodává kniha od Gennadije Malachova, kde je zvláštní kapitola věnována léčbě onkologických nemocí pomocí petroleje.
http://knihy.abz.cz/prodej/neobvykle-zp ... -uzdraveni

Stále ještě mám uschované návody z té doby ,,Jak aplikovat petrolej při svém léčení", který mi daroval můj tehdejší - podstatně starší kolega, jenž trpěl rakovinou prostaty. Tento pán dlouhodobě užíval petrolej a liboval si, jak mu pomáhá.

V návodu se mimo jiné uvádí, - žena tyroláka Paula Genter tvrdí, že petrolej léčí choroby, které mají původ v krvi. Tato žena za dlouhá léta vyléčila více jak 20 tisíc nemocných a získala patent v některých zemích na toto léčení.
Sama byla nemocná na rakovinu a léčila se petrolejem a taktéž pomohla vyléčit z rakoviny tam, kde všechna pomoc byla již marná.
.........onemocněla rakovinou, která velmi rychle pokračovala. Ztratila 14kg na váze. V nemocnici jí bylo vyoperováno 75cm tlustého střeva. Měla se znovu podrobit operaci konečníku a navíc ochrnula a úplně se jí uzavřelo tenké střevo. K tomu ještě přišla rakovina ledviny. Podle lékařů to byl beznadějný stav. Lékaři jí dávali 2 dny života. Jak ležela ochrnutá a v bolestech, upamatovala se na to, co říkali vojáci ve válce. Prý při různých nemocích pijí petrolej a potírají jim také celé tělo zevně. Poručila si koupit v lékárně čistý petrolej. Když jí ho přinesli, vypila polévkovou lžíci a asi po hodině pocítila úlevu, bolesti ustoupily, dokonce i ochrnutí. Po třech týdnech užívání mohla již něco sníst, aniž by zvracela. Po 6ti týdnech léčby se dostavila chuť k jídlu a hlad, toužila po řízku a mase vůbec, jedla také zeleninu a saláty. Později se její tělesná váha zvedla na původní. Po 21 měsících po nemoci porodila syna. Za další měsíce darovala krev jako dárce. Lékaři se ptali, zda byla někdy nemocná, krev měla výbornou.
Od té doby se rodina Genterů nebojí této hrozné nemoci, proti které, podle lékařů není léku.
Její syn v dětském věku ochrnul, v krátké době přešlo ochrnutí na bedra, nohy, nakonec nemohl vstát a kolena se mu obracela dozadu. Injekce ani léky nepomáhaly. Dala mu dávku petroleje a po několika dnech léčení mohl vstát a po 7 týdnech běhal jak dříve.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Důležité upozornění:

Petrolej musí být destilovaný při teplotě 100 - 150 stupňů Celsia. Při vyšší destilační teplotě ztrácí petrolej své léčivé účinky a dokonce je pro krev škodlivý. Mnoha lidem, kterým nepomohla operace ani ozařování, pomohl petrolej, přičemž byly vyléčeny i jiné vedlejší choroby. Dr. Richard Ischa tvrdí: Je vědecky dokázáno, že ozařování oslabuje regenerační schopnosti tkáně a naproti tomu petrolej -
- léčí a pomáhá v případě rakoviny
- léčí ochrnutí
- léčí otravu krve
- léčí prostatu

Jako preventivní opatření je dobré vypít několik lžíc petroleje v průběhu roku. Aby Paula Genter zabránila opakování rakoviny, užívá ročně po 12 dnů jdoucích za sebou 1 kávovou lžičku petroleje ráno na lačno.

Připomínky polské lékařky MUDr. H. Kowakovské: Protože všichni lidé petrolej nesnáší a každý organismus si na petrolej rychle nezvyká, radím začínat 1 - 2 kapkami v převařené vodě 2 - 3x denně 2 hodiny po jídle.
Jedna pacientka na rakovinu spodku bere petrolej 2x denně po 3 kapkách po jídle. Krvácení ustalo, v současné době již pracuje, dávku nezvyšuje, ale dělá určité přestávky v užívání. Léčebné dávky bere přibližně 1 měsíc, nejdéle 6 týdnů, pak přeruší a znovu vybere celou dávku. Po vybrání celé dávky je třeba nechat si vyšetřit krev a moč. Do dneška jsem neslyšela, že by petrolej někomu uškodil, naopak lidem pomohl. Při užívání na lačno se časem u někoho dostavuje průjem.

Připomínky: V roce 1981 se MUDr. Václav Čermák, Říčany u Prahy o petroleji vyjádřil takto: Je to starý a velmi účinný léčebný prostředek, který se za mých mladých let užíval proti těžkým chorobám jako tuberkulóza, rakovina, syfilis. Člověk který prodělá petrolejovou kúru se cítí celkem zdravěji, zdatněji a odolněji. Mám s tímto lékem vlastní zkušenosti, léčil jsem tím tuberkulózu a také jsem petrolejem předcházel TBC, což se ukázalo být účinné. Petrolej se tehdy užíval bez vody a po požití prý působil osvěživěji, až na to, že je to pro člověka značný zápach, který dlouho přetrvává - ale na všechno si člověk zvykne v takových situacích.
Doporučuji tento způsob užívání:
Pokud nejde o nebezpečí z prodlení bere se 1 kapka denně a každý další den se dávka zvyšuje až na 25 kapek denně. Dávka 25 kapek denně se pak užívá po dobu 3 měsíců, někdy i déle. Maximálně však po dobu 6 měsíců, to záleží na závažnosti případu. Doporučuji tento petrolej zajídat suchým chlebem.


Co vy na to zdejší chemici, byli by jste schopni a ochotni destilovaný petrolej nabídnout ve zdejším Blešáku :?:


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Petrolej na léčení

Příspěvek od jvj56 »

Frakčně něco předestilovat není zas takový problém.
Ty teploty 100-150 st. Celsia ukazují spíše na těžký benzin.
Další důležitá otázka: jaké je množstevní zastoupení jednotlivých frakcí.
Je to dost složitý na to aby to ještě člověk konzumoval a nenadělalo to vetší paseku.
:D


Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Adresa

Příspěvek od Denny »

Pro případné zájemce jsem zkopíroval email jedné dobré ženy:

22.08.2009 14:40: Dobrý den, jsem strašně ráda, že jsem objevila někoho, kdo věří petroleji.Tady ho na 99%neseženete protože místní lidi tomu nevěří a ohrnují nad tím nos a důvěřuji přáškům a chemii. Ale věřím tomu, že kdyby někomu šlo do tuhýho, tak zkusí uplně všechno i ne zrovna voňavý petrolej. Napsala sem z 99%, protože to zbývající jedno procento jsem já. Osobně mám doma asi litr lékárenskýho petroleje a jsem schopná sehnat další, protože můj děda s tím na Ukrajině léči lidí a na Ukrajině se dá sehnat rozhodně snadněji než tady v Čechách. Kdo tomu ještě pořád nechce věřit, tak mohu sama vyprávět příběhy lidí, kteří za dědou přišli "na poslední chvíli" a po pár měsících se šli ukázat dokrotům, kteří jim nedali víc jak dva měsíce života. I já sama sem ho pila, na chuť je jako kdybych pila olej astrašně smrdí. Ale když jsem na tom byla fakt špatně tak mi petrolej pomohl.Jedna lžička ráno, jedna večer po dobu asi čtyř dnů a vyléčilo mě to a navíc dlouho potom se mi nemoci vyhýbali.Kdyby něco, nechám vám svůj email - W.Marina@seznam.cz Klidně pište, ráda pomůžu. Hezký den

Ano, hezký den a dík :P


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Návštěvník

Petrolej

Příspěvek od Návštěvník »

V Polsku se prodává v lékárnách homeopatický přípravek Petroleum album v ředění D3 (1:1000).
P.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“