Tibetská kefírová houba

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Tibetská kefírová houba

Příspěvek od deʒa vy »

vrnued píše:Jenže, v tvém názoru není zamontována úvaha, že za nepřístupu vzduchu a naopak v kyselém prostředí se už bude asi jednat o jiné sloučeniny.
Ak máš naozaj ten pocit že sa s tebou bavím len z pohladu názoru tak v tom prípade naša debata na túto tému sa z mojej strany pre mňa ako biochemika s niekolko desaťročnou praxou v odbore stává bezpredmetov. Mimochodom, prostredie o ktoróm jak sám píšeš "za nepřístupu vzduchu" sa nachádza buď len vo volnóm vesmíre alebo len vo vákuovéj komore čo zjavne a to ani zo srandy nie je tvoj prípad. Každému len to čo jeho jest, bez výnimky...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
vrnued
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 18 zář 2015 22:41

Re: Tibetská kefírová houba

Příspěvek od vrnued »

Hela píše:Pokud jde jen o cedník, neuvažoval jsi, že bys to přecedil přes plátno? Pokud vím, tak se tak dřív tvaroh dělal.
Já jsem se nechtěl moc rozkecávat o svých problémech a pohnutkách, spíš to vést obecným směrem. Ovšem tohle je dobrá a logická rada, díky.
Jenže, představuju si ten vak (basketbalový míč prot tomu hadr). Kam to dát, jak to vlastně zavěšovat...To asi šlo dříve, ve velkých kuchyních, s panímámou jako vlastně kuchařkou na plný uvazek, kdy taky nebyl problém dělat dávky v přiměřeném množství. Z mého množství by to muselo odkapávat nejméně 2 dny. Já mám vyzkoušeno, že ve v nižší vrstvě dostanu požadovanou konsistenci přes noc. Stačilo by tedy zvětšit plochu. Tak jsem uvažoval o něčem takovémhle http://www.gastroinventar.cz/mzgastro/e ... -065-Profi
Teď jsem nahlodanej, k úvaze o plátně se regulérně vrátím. Taky je ve hře potravinářský polypropylen, ale to bych si tam musel ten tisíc dírek udělat sám (k mání jsou jen plné nádoby).


vrnued
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 18 zář 2015 22:41

Re: Tibetská kefírová houba

Příspěvek od vrnued »

deʒa vy píše:
vrnued píše:Jenže, v tvém názoru není zamontována úvaha, že za nepřístupu vzduchu a naopak v kyselém prostředí se už bude asi jednat o jiné sloučeniny.
Ak máš naozaj ten pocit že sa s tebou bavím len z pohladu názoru tak v tom prípade naša debata na túto tému sa z mojej strany pre mňa ako biochemika s niekolko desaťročnou praxou v odbore stává bezpredmetov. Mimochodom, prostredie o ktoróm jak sám píšeš "za nepřístupu vzduchu" sa nachádza buď len vo volnóm vesmíre alebo len vo vákuovéj komore čo zjavne a to ani zo srandy nie je tvoj prípad. Každému len to čo jeho jest, bez výnimky...
Já tedy myšlenkám proti proudu stáda jsem nakloněný, ze skušenosti i z povahy (svojí). Ale tohle je dost silná káva. Atestovaný nerez ne a oficiálně zakázaný hliník ano. No, ono je možné lecos, takových kotrmelců už jsme zažli... Mohlo by to být zajímavé téma (i když trochu jiné, než jsem chtěl diskutovat, protože hiníkové náčiní evidentně nekoupím).
Ale musím říct, že se cítím dost varován. Chtěl bych slyšet lepší argumentaci než pochybné tvrzení, že např. pod vodou není prostředí bez přístupu vzduchu. Existují na to nějaká měření, kolik iontů hliníku (souhlasím - z oxidovaného povrchu) se uvolňuje v kyselé lázni? Tvrdíš, že Al2O3 je v kyselé lázni intaktní? To by byly zajímavé informace - asi nejen pro mě. Zvláště od, jak píšeš, vzdělaného a zkušeného člověka.
Ty se však místo nich dětsky točíš na jednom slově, které ani nebylo napsáno se špatným úmyslem. Dokážeš rozlišit mezi diskusí a hádkou? To je bohužel na fórech nepříjemně časté postižení.


Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Tibetská kefírová houba

Příspěvek od Peter11 »

vrnued píše:
Přesto si nechávají otevřená zadní vrátka, úvahou o možnosti vzniku elektrochemického článku (já ale nechápu s čím, byl-li by nerez jediný kov v roztoku).
Stačí malý rozdíl v struktuře plechu, nebo rozdíl v kyselosti po povrchu plechu.
vrnued píše:
Chtěl bych slyšet lepší argumentaci než pochybné tvrzení, že např. pod vodou není prostředí bez přístupu vzduchu.
Ve vodě jsou rozpuštěné plyny které obsahuje okolitý vzduch. Množství záleží i od tlaku vzduchu.
vrnued píše: Jenže, představuju si ten vak (basketbalový míč prot tomu hadr). Kam to dát, jak to vlastně zavěšovat..
Ten míč z "hadru" stačí vložit do cedníku a cedník do většího hrnce. Na odkapání stačí 12 - 24 h


Rosta69
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: sob 08 lis 2014 23:40

Re: Tibetská kefírová houba

Příspěvek od Rosta69 »

Ahoj,je tu někdo kdo by podaroval hrstku houbiček? Jsem z Bruntálu..když tak do meilu prosím

zelena.zahrada@seznam.cz


Děkuji


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“