Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

teraz mi je to uz uplne jasne. Dam vsetko na poriadok podla schematu a znizim R5 na 100-150ohm.
Srdecna vdaka pani.


mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

Dal som tam 100ohmov, na zaciatku je max prud 2,7mA. Neskor stupne hodnota na max 5.35mA. Minimum je 1.01mA. Co mi dostatocne postacuje. Akurat vymenim trimer za viacotackovy, aby sa to citlivejsie dalo nastavovat.
Az teraz som videl, ako narasta a skace ten prud, ako ste to tu viaceri popisovali. Pri mojich malych elektrodach a nizkom prude som to nepostrehol.

Este sa ta chcem Ilem opytat o overenie prudu na elektrody 30x120x1mm, kde ponor je 80mm a su od seba 28mm. Plocha jednej strany jednej elektrody je tak 24cm2. Co mi vychadza prud 3,72mA. Nastavujem max 3,00mA a hrany elektrod trosku cernaju.
Je to tak aj u teba?
Vychadzam z toho, co si napisal:
Ilem píše:V případě páskových elektrod počítat jako aktivní plochu pro proudovou hustotu pouze jednu stranu elektrody. Odhadem z 80ti procent se procesu účastní přivrácená strana a zbytek ta odvrácená
Při větších vzdálenostech napětí i vyšší. Já mám vzdálenost elektrod 12 cm a při 10 ppm potřebuju pro proudovou hustotu 0,1 mA/cm2 127 V. Výrobu začínám na 250V a proudová stabilizace se začíná spouštět až někde kolem 5 ppm.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Bohužel je to tak. Proudová hustota na hranách je větší, než v ploše. Časem to poznáš i podle toho, že hrany se budou zaoblovat. Podařilo se mi to vyřešit, ale vzhledem k tomu, že mě KS z velké části živí si musím nějaké Know - how nechat pro sebe. Jedině tak můžu mít kvalitnější produkt, než konkurence. Omlouvám se.


"Dum spiro spero"
Ciceron
mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

Mne staci, ze je to spravne. Ak ta to zivi a stalo ta to kopec casu a penazi, tak je to pochopitelne, ze si to drzis len pre seba.
Nedavam maximalny prud 3.72mA, ale len max 3mA a hotovo. Po dvoch hodinach "varenia" mam pri prude 3mA 11,4ppm pri 13.8V.


Murko
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pát 17 říj 2014 15:43
Bydliště: Mars & Jupiter
Dal: 2 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Murko »

Aky objem KS si vyrabal ?


mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

700ml vyrabam, kedze mam taku kadicku.

VSimol som si, ze ked pripravujem koloid so svojimi elektrodami priemer 3mm priamo vo flasi, su vzdialene od seba 1,8-2cm, tak sa na nich vytvara skor sedy povlak. Vcera som pripravoval v kadicke, ktora mi umoznuje uz vacsiu vzdialenost elektrod, dal som ich na 2,6cm, tak elektrody dost cernali. Uz neboli sede ale do cierna. Konecne napatie je potom samozrejme vyssie.

A mam este otazku: ak rano drzim KS co najdlhsie v ustach, tak mi nezanesu zuby? myslim nejakym tmavym otienom, pretoze predosle KSko, co som si od znameho kupil, mal ho sice jemne hnedej farby, no poharik ostal po case dost zaneseny. Moje KS je sice číre, a zatial nevidim zanesenie poharika.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Logicky, když ti hnědý koloid nezfarbyl zuby tak čírí ti nazfarbý určitě, za ty roky ještě tady s tím nikdo nepřišel.


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od deʒa vy »

Lajoši keď že každý z nás má vo svojéj puse inú "zologickú" (bakterie, kvasinky, pliesne), i v tomto prípade spoliehanie sa na logiku (domnienky) nie je celkom na mieste.


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od NAVAR »

Ilem píše:Bohužel je to tak. Proudová hustota na hranách je větší, než v ploše. Časem to poznáš i podle toho, že hrany se budou zaoblovat. Podařilo se mi to vyřešit, ale vzhledem k tomu, že mě KS z velké části živí si musím nějaké Know - how nechat pro sebe. Jedině tak můžu mít kvalitnější produkt, než konkurence. Omlouvám se.
Tzv. Hranová vodivost.... Ale to lze eliminovat několika způsoby. Viz. galvanotechnika a elektrochemie.
Mimo jiné dost častá chyba v jemných nuancích galvanotechniky. 8)

Hmm. že bych se taky začal živit koloidním stříbrem... :D Znalosti jsou a drolí se mi heliport. :D :D :D
viz. píseň Buty - práce.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Jan Zrokycan
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 30 dub 2015 12:10

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Jan Zrokycan »

Já Vám do toho pánové nechci mluvit, ale pro koloidní stříbro je magnetické pole něco jako sprosté slovo. Nevím jak moc, ale zcela jistě v magnetickém poli částice stříbra skončí v tzv. "bramboře" na dně. Třeba ne hned, ale časem určitě. Protože v magnetickém poli dojde k ovlivnění elektrické stability jednotlivých částic. Někde dokonce i na tomto fóru se o tom mluví.
(Extra jsem se kvůli Vám dal zaregistrovat do tohoto pramene :-)
Jan


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Měli jsme tady Ilem i já výsledky ze spektrálního analyzátoru z akredit. laboratoře a žádné brambory se tam nevyskytli, předpokládám že víš čemu se říká brambory. Nevím jak Ilem ale můj analyzovaný vzorek byl vyprodukován s mag. mýchátkem. Je hezké že máš obavy ale zřejmě bezdůvodně. Usazeniny veškeré žádné se nevyskytují, pokaždé ionty stříbra krásně plavou a když už tak i ty brambory plavou a neusazujou se(ani po měsících). Stříbro je nemagnetické a ionty stříbra se vyznačují elektrickým polem což není magnetické pole. Měl bys nějaký sofistikovanější důkaz než domněnku?
Tu tvoji extra registraci kvůli nám, jsem moc nepochopil.


tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Napadlo mne: Co se podívat na zlato? Tady se "vyhrožuje, že to potřebuje vysoká napětí, ale co jsem gůglil, uvádí někteří prodejci, že používají nízké napětí a nízké proudy a delší dobu a dosahují 20 40 ppm coč je pro mne šokující. Ale zas jsem si u toho mohl uvědomit, že zlato má vysokou měrnou hustotu, takže?... No, zkrátka mne to zajímá. Zajímá to někoho? Je to na nové vlákno? KS je sice super věc, ale o zlatu se tvrdí zase jiné věci. Např. někde kolem 1:30:00. Ale je fajn si to poslechnout celé i když to trochu trhá nervy jak je to rozvláčnělé... Upravuji: Poo, jestli je to sem nevhodné, klidně přemístěte jinam.


nevím, nevím, dokud to neskončí
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

To by jsme mohli začít kde a za kolik vzít zlatý drátek čistoty 24 karát?
Zlatý drát Ag pro zlatníky 10cm, průměr 1mm váží cca 1,1g
cena včera 878,5/g


jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od jvj56 »

Kde se ten drát dá koupit, na netu jsem to nenašel?
Jinak tam máš chybu, zlato je Au.


mirol
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: ned 12 čer 2011 8:56
Bydliště: Nižná
Dal: 1 poděkování
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mirol »

Stačí napísať žiadosť o cenovú ponuku do safiny a všetko bude jasné.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“