Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Sindo
Stálý člen
Příspěvky: 68
Registrován: ned 02 pro 2012 21:04
Bydliště: Zvolen, SK
Dal: 94 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Koloidní stříbro

Příspěvek od Sindo »

Objednávam si u nás v lekárni injekčnú vodu Imuna.


Ludmila
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: stř 26 kvě 2010 11:17

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ludmila »

Dobrý den, prosím, kde lze koupit nejkvalitnější koloidní stříbro u nás? Zatím nemám vlastní generátor a kupuji v lékárně, dle ale předpokládám nebudou mít stříbro nejlepší kvality. Děkuji.


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od cimirek »

Ludmila píše:Dobrý den, prosím, kde lze koupit nejkvalitnější koloidní stříbro u nás? Zatím nemám vlastní generátor a kupuji v lékárně, dle ale předpokládám nebudou mít stříbro nejlepší kvality. Děkuji.
https://www.antibakterin.cz/antibakterin/


mirol
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: ned 12 čer 2011 8:56
Bydliště: Nižná
Dal: 1 poděkování
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mirol »

Najlepšie je vyrábať si koloidné striebro doma.
Na stránke www.emis.sk nájdeš generátory na výrobu koloidného striebra.
Je to lepšie ako kupovať drahé a často aj nekvalitné koloidné striebro.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

mirol píše:Najlepšie je vyrábať si koloidné striebro doma.
Na stránke http://www.emis.sk nájdeš generátory na výrobu koloidného striebra.
Je to lepšie ako kupovať drahé a často aj nekvalitné koloidné striebro.
Tento příspěvek se mě osobně dotýká. Ani jeden z těch generátorů není použitelný pro výrobu kvalitního koloidního stříbra. Buď chybí míchačka vůbec, nebo je magnetická. Těžko říct, co je horší. Všude se na internetu dočteš, že se koloidní stříbro má chránit před elektromagnetickým polem. A jak funguje magnetická míchačka?
Druhá kapitola je kvalita vstupní vody. Používám vodu s vodivostí 0,000 1 mS. Vyrábím ji těsně před generátorem. I kdybys takovou vodu někde sehnal, než ji doneseš domů, bude mít 0,001 5 mS. A to za předpokladu, že budeš mít starou vylouhovanou nádobu, která je stále používána na tento účel. To je mnohokrát odzkoušeno. V nové nádobě to za hodinu vyleze na 0,003 - 0,005 mS. To už je naprosto nepoužitelná voda pro výrobu KS.
Ilem (Antibakterin).


"Dum spiro spero"
Ciceron
mirol
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: ned 12 čer 2011 8:56
Bydliště: Nižná
Dal: 1 poděkování
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mirol »

Striebro je nemagnetický prvok takže permanentný magnet naň nijak nepôsobí.
Všade vo svete sa pri výrobe koloidného striebra používa magnetická miešačka.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Pokud by to byla stará míchačka, kde motor otáčel magnetem, nebyl by to takový problém. Současné magnetické míchačky vytvářejí rotační magnetické pole pomocí elektromagnetů a to už problém je. Částečný problém je i u těch starých, díky vlastnímu míchátku. Je to kus magnetu zalitý do silikonu a ten se otírá o dno. Jen těžko si lze představit, že se z něho nic neuvolní.
Ano, všude ve světě se na výrobu koloidního stříbra používá magnetická míchačka. Ale na výrobu kvalitního koloidního stříbra se používá míchačka skleněná z laboratorního skla, nebo stříbrná ze čtyřdevítkového stříbra. O tom si domácí generátory mohou nechat jen zdát. Vím o jednom, kde se míchá dokonce pomocí akvaristického čerpadla. Částice stříbra to má super - kolem 6nm, ale ten bordel, co se tam dostane z toho čerpadla bych pít nechtěl.


"Dum spiro spero"
Ciceron
amil
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 24 bře 2016 1:27

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od amil »

Ahoj,

můžeš prosím ke svému schématu uveřejnit také tišťák a pokládací schéma. Je to zatím nejzajímavější zapojení co jsem tady viděl.

Díky :-)

bluewave65 píše: pát 11 črc 2014 12:25 Ahoj lajos,

postavil jsem dle tveho uvedeneho schematu cely obvod, viz pripojene schema a po zkusebnim pripojeni elektrod a ponorenim do bezne vody z kohoutku spadne napeti na 0 .. jelikoz zmereny odpor je 150 kohmu ......
Chci se zeptat, jelikoz s elektrolyzou nemam zadne zkusenosti, jakeho odporu muze dosahovat ta cistena voda na injekce ?

Napeti na prazdno mam cca 180-200 V .......

Mam to schema dobre predelane z toho tveho scanu ? Ja jen ze to neni moc dobre videt tak jestli tam nemam chybu nekde ......
Hele a to ten TIP48 se tak hreje ze tam mas takovy chladic, ja tam zatim nic nedal ..

Dik
dave

p.s.: kdyby nekdo chtel to schema v eaglu tak at napise ....... at se s tim nemusi patlat ..... :)

Tady muj "kram" ....... elektrody 99.99 od safiny.cz prumer 4mm x 100mm ..... cena 700 kc :( !
Vzdalenost nastavitelna od 10mm do 30mm podle elektrod .....


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

tistak jsem mel v programu sprint layout a byl problem to sem dat[tehdy], myslim v prispevku jsem dal jako fotku prilohu a po takove dobe to tezko nekde vyhrabu, vem si to eagle


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Mám jeden důležitý poznatek.
několikrát tu zaznělo, že na kvalitu výsledného koloidu má vliv kde co, severojižní směr, ... snad i fáze měsíce. Již před časem se mi podařilo výrobu standardizovat. Ale dřív nebyl čas to napsat.
Je to vodou. Udávaná čistota vody 1uS je nedostatečná. Mám teď vodu 0,07 uS a při dodržení proudu a teploty dává naprosto shodné výsledky. Přesně dokáži podle knduktometru určit koncentraci shodně s laboratoří. Funguje to až do 0,2 uS.
Bohužel takovou vodu nekoupíte. I kdyby vám ji někdo prodal, než ji donesete domů, bude mít 0,5 uS a druhý den už 1 uS. Takže pro domácí použití je tato informace k ničemu.
Pro úplnost - mám 7mi stupňovou filtraci: Filtr 20 um - pak 5 um - 1 um - 0,1 um - reverzní osmózu - iontoměnič a elektrodionizaci. Vodu nikde neskladuji, vyrábí se těsně před použitím

uS znamená mikroSiemmens, um znamená mikrometry. Neumím napsat mí


"Dum spiro spero"
Ciceron
LoWang
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 08 pro 2009 0:15
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od LoWang »



dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od dkamila »

Chtěla bych koupit přístroj na výrobu koloidního stříbra ...co myslíte je tento přístroj dobry?
https://www.silvermedic.cz/vyroba-koloi ... -pristroj/


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Podezřelé je, že stejnou technolgií by se mělo vyrábět i koloidní zlato. Koloidní zlato se totiž vyrábí odjiskřováním zlaého drátu do vodní lázně za použtí velmi vysokého napětí.
Pokud toto zařízení někdo má, nabízím zdarma rozbor výsledného produktu.
1. Skutečnou vyrobenou koncentraci měřenou analytickými metodami v akreditované laboratoři.
2. Změření velikosti částic na přístroji Zetananosizer.
Jen tak se dá zjistit, zda je přístroj opravdu dobrý. Problém je v tom, ža takové měření obvykle nikdo z majitelů nechce, aby se náhodou nedozvěděl, že sedl na lep podvodníkovi. Čimž netvrdím, že tento přístroj je podvod. Možná je skutečně dobrý ale jinak než nezávislým měřením to zjistit nejde.


"Dum spiro spero"
Ciceron
dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od dkamila »

Děkuji, určitě bych chtěla vědět, jaká je kvalita stříbra, tak jestli má někdo informace budu jen ráda. Přístroj mi právě připadá jednoduchý i pro mě laika. Před půl rokem jsem stříbro nemohla sehnat i když jsem si teď nakoupila do zásoby, tak se snižuje po delší době ppm, já kupuji a používám 40ppm, ale myslím, že bude dobrý aspoň i ten do 10 ppm 😊


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Někdy 10 ppm může být dokonce lepší, než 40. A to hned z několika různých důvodů.
1. Laik obvykle nepátrá po tom, zda prodávaná koncentrace opravdu souhlasí s proklamovanou. U několika výrobců jsem to zkontroloval a zjistil, že například 20ppm bylo ve skutečnosti 8 a dokonce 80 ppm bylo ve skutečnosti 18. Potom 10ppm u výrobce který dodává atest pro každou šarži může být vyšší koncentrace než 40 ppm u výrobce jiného
2. Koncentrace není to nejdůležitější. Nejdůležitější je velikost částic. 10ppm s částicemi 4 nm má stejnou aktivní plochu stříbra, jako 40ppm s částicemi 40 nm. Ale u menších částic nehrozi argyrie, protože tělo se jich snadno zbavuje. Navíc menší částice fungují nejen na bakterie, ale i na viry.
Ale i zde se podvádí. Jeden nejmenovaný Americký výrobce, který se honosí zlatou barvou, která prý je důkazem částic pod 1nm měl při nezávislém měření na zetananosizeru částice kolem 62,5 nm. Těch 1 nm bylo jen 5%.
3. Záleží na tom, na co chcete stříbro používat. Na něco je lepší koncentrace 10 ppm, na něco 20 ppm a na něco 40ppm
4. Větší koncentrace mají vyšší sklon k alomeraci částic, takže kratší životnost.

Ale jedno platí vždy. Pokud některý domácí generátor vytváří kolem elektrod při výrobě jakýkoli závoj, je výsledné stříbro nevhodné pro vnitřní užití.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“