Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Veronika
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: pon 13 lis 2006 18:21

Poděkování

Příspěvek od Veronika »

Ještě jsem Vám zapomněla poděkovat za milé přivítání. ;)


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Ag

Příspěvek od lajos »

Ze safiny mám Ag drát 1,2 nebo 1,4 (nepamatuji). 50cm stálo 90,- .
Čím tluštší koupíš tím lepší.
Co se týče výrobního zařízení, není zbytí než by Ti to nějaký dArtaňan vyrobyl. Cenu prodávaného výrobníku jsi určitě postřehla a funkci jsme myslím nikdo neověřovaly. Výrobní cenu odhaduji 200-500, kdo s čím disponuje popř. co musí přikoupit.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poděkování

Příspěvek od Iv »

Veronika píše:Ještě jsem Vám zapomněla poděkovat za milé přivítání. ;)
Používám na koloidku staré stříbrné mince(s Gotwaldem)a nachlazenej jsem už nebyl ,ani nepamatuji(třeba to bude tím Klémem).


Veronika
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: pon 13 lis 2006 18:21

výroba

Příspěvek od Veronika »

Takže bude stačit objednat 50 cm drátu? Nebo raději více do zásoby? Prosím, vypište mi potřebné součásti na výrobu zařízení a jednoduchý postup jak ho sestavit. Když budu ctít někoho požádat, aby mi zařízení sestavil musím mu říct jak a z čeho ho má udělat. Předem Vám moc děkuju


Nobody
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: pát 27 říj 2006 17:02

To Veronika

Příspěvek od Nobody »

Ahoj Veronika,
vítam Ta na foru.Prosim pozorne si este raz precitaj co tu bolo napisane o koloidnom striebre.najviac skusenosti s vyrobou ma Habana.Ja som upozornil na niektore veci v ktorych som doma:destilovana voda z lekarni na pripravu ocnych kvapiek( je specialne upravena a balena-manzelka je magistra),striebro:robim aj s nim:pre srerkarske ucely je legovane(je v nom pridana) medou.Da sa kupit aj ciste.
Co sa tyka zdroja:ak sa nemylim bol vhodny zdroj konstantneho prudu.
Ak nemusi byt zdroj pravouhlych impulzov,tak vyhovie komercny(aspon dufam) SZ50 36v/5A s nastavitelnym napatim i prudom, s indikaciou na display.Ale zdroj je pre elektrotechnika banalna zalezitost,staci zadat vystupne hodnoty,nemusis sa trapit s konkretnymi suciastkami.
Prajem vela uspechov. Nobody.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Několik klíčových údajů

Příspěvek od Merlin »

Přikládám článek k tématu.

Na obrázku je generátor zhotovený jedním z členů ART. Použit je zdroj pro mobil, uvnitř je měnič napětí (zvyšuje ho na cca 30V) a automatika hlídající kvalitu koloidního roztoku. Aparátek vypíná po dosažení 5 resp. 10 ppm, podle nastavení spínače. Proces probíhá při mA!

Lahvička má 100ml, elektrody jsou upevněny v plastové zátce, kde je také umístěn zatěžovací odpor. Stříbrný drát: Safina, 1,4 mm 99,99 Ag
Kousky drátu na snímku vystačí na cca 100 litrů koloidu... Doporučuje se pravidelné střídání polarity na elektrodách, jinak houbovatí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

gewo

Příspěvek od lajos »

Je to pěkný a správně popsané údaje. Hlavně neschánět zdroj 5A podle Nobodyho, to by sme měly z toho vařič, stačí do 10mA ale takový zdroj si musí každý postavit sám (viz napáječ k mobilu).
Nevím Veroniko jestli tady někdo bude popisovat konkrétní konstrukci?
Moc se mi to nezdá, jestli někdo má v nějakém formátu něco pohromadě.
Ten koloid je náš vedlejšák a každý má něco zbastleného doma a občas 2-3deci vyrobýme pro vlastní spotřebu-také doporučuji Habanu.


habana

Re: gewo

Příspěvek od habana »

Joo, teď je dost kvalt, dám po neděli něco dohromady.


Nobody
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: pát 27 říj 2006 17:02

Nobody

Příspěvek od Nobody »

Nazdar panovia,
je mozne,ze niekto uz nevie po Slovensky,ale k tomu zdroju som napisal,ze mozno vYhovie komercne vyrabany...A ma nastavitelne napatie a tiez nastavitelny prud od 0V/0A do 36vmax/5amax.Takze varic z toho urobi len blbec.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nobody

Příspěvek od Merlin »

Není třeba nastavovat proud. Stříbrné dráty musí být asi 2,5 cm od sebe a v destilce tím zpočátku neteče měřitelný proud. Nesnažte se nic urychlovat, proces trvá ve 100Ml lahvičce 3 až 4 hodiny. Použít můžete nejslabší lab. zdroj 30V / 1A nebo jednoduše čtyři devítivoltové baterie v sérii pozastrkované do sebe (36V). Vydrží vám hodně dlouho.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
habana

Re: gewo

Příspěvek od habana »

No vida, dal se do toho gewo. No tak sláva, alespoň nemám žádnou práci. :roll: :roll:


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: gewo

Příspěvek od Merlin »

Jo, dal a už je to hodně dávno, co jsme si to začali doma dělat... a je o tom článek v jednom starším čísle WM magazínu. Někde jsem tady na něj dal link. ale pro některé zřejmě opakování neškodí...

http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1263

Tady je všechno, co je třeba vědět.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

anonym-zdroj

Příspěvek od lajos »

Doporučuješ zdroj Veronice s možností 5A, k čemu???-nezabývá se s elektronikou !!!! Myslím že jsem ti rozuměl perfektně(další možné jazyky:čeština a maďarština).
No naštěstí asi oba víme že se hádame o nic.


Nobody
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: pát 27 říj 2006 17:02

To Lajos

Příspěvek od Nobody »

Prepac ale nevies citat,lebo som Nobody a nie Anonym. Nic som nedoporucoval,len som upzornil,ze existuje aj zdroj,ktory je komercne vyrabany a je pouzitelny pre tento pripad.Myslim si ze ked si "radce" tak by si si mohol pozriet na www,ako vyzera zdroj SZ50.Ja nemusim,je ho mam.Hadat sa s tebou nemienim,lebo v tejto oblasti som profesional.
A ked to chces v Madarcine,tak: Jo estet kivanok, fiatal ur.Este nieco?
Drzim sa zasady Iv.: Ak chces vezmi,ak nie nechaj tak.Takze neviem o co Ti ide.Ak nemas moznost postavit si zdroj a existuje vyrabany,plynule nastavitelny s digitalnou indikaciou napatia i prudu,tak pre laika je to dobra moznost.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Nobody

Příspěvek od lajos »

Mimo téma (offtopic)
Tak jo vystupuji z kolečka, máš pravdu, neumím číst, hlavně si nepamatuji, co jsem četl před pěti vteřinami a některé asociace se mi přehazují v hlavě(nobody-anonym).
S tím fiatal úr, bohužel je mi přes 50.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“