Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
aldrtik
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: pon 05 říj 2009 21:42
Dostal: 3 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od aldrtik »

Zdravim,
jaky mate nazor pripadne vysledky s metodami MHVAC a HVAC?
Napr. v torzu mikrovlnne trouby zustava motorek na otaceni nadoby ze simaxu, casovac a VN trafo. Odpor se prida dle pouzite plochy elektrod. Reverzace neni potreba - AC.
Konduktometr nenameri nic, tyndal ale ve tme ukazuje = prevazuji castice.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

aldrtik píše:Zdravim,
jaky mate nazor pripadne vysledky s metodami MHVAC a HVAC?
Napr. v torzu mikrovlnne trouby zustava motorek na otaceni nadoby ze simaxu, casovac a VN trafo. Odpor se prida dle pouzite plochy elektrod. Reverzace neni potreba - AC.
Konduktometr nenameri nic, tyndal ale ve tme ukazuje = prevazuji castice.
Milí adrltíku, jsem jenom elektrikář tak že HVAC rozumím jako vysoké napětí střídavé co je MHVAC netuším, motorek na otáčení nádoby asi jo jen se mi to zdá trochu pomalé, časovač bude k čemu? a to VN trafo bych nepřál ani svému nepříteli-příkon 1000W-napětí za zdvojovačem 5-7kV, AC asi 2,5 kV, nemáš prosím tě někde nějaký menší jaderný reaktor třeba ze staršího satelitu? ten by se hodil taky na výrobník koloidu asi podobně jako části mikrovlnky.
Tvůj nápad stírám tak tvrdě proto, že by se někdo ne úplný elektrikář by se do toho pustil a zapomněl si před tím objednat rakev, to by asi nebylo od našeho fóra asi relevantní.
Předpokládám že plnohodnotný elektrikář se nad tvým nápadem se pousměje nebo se zhrozí.

Prosím nikdo to ani nezkoušejte pokud se máte rádi


aldrtik
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: pon 05 říj 2009 21:42
Dostal: 3 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od aldrtik »

Jsem byl naivni, ze tady jde o sdileni poznatku. To je uroven...


Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Bardioc »

aldrtik píše:Jsem byl naivni
Ahoj
Naivní jsi vskutku byl, radit něco takového s trafem z mikrovlnky. Co dokáže MOT se podívej například na tomto webu. V neznalých rukou to je naprosto mimořádně nebezpečný transformátor.
Naposledy upravil(a) Bardioc dne stř 05 úno 2014 13:38, celkem upraveno 1 x.


Žádná budoucnost nenapraví, co zmeškáš v přítomnosti. A. Schweitzer.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
aldrtik píše:Jsem byl naivni, ze tady jde o sdileni poznatku. To je uroven...
Spíš to vypadá na to, že jsi rozčarován z toho, že dle Tvého úsudku vynikající nápad byl někým zkušenějším ohodnocen jako nevyhovující až nebezpečný.
Zeptal ses a dostal jsi odpověď, takže si nemáš na co stěžovat.
Jestli nedokážeš unést jakoukoli odpověď, tak se neptej!
Na poplácávání po zádech za nějakou hovadinu si musíš dojít na některou sociální síť, kde může být "za hvězdu" kdokoli i se sebevětším nesmyslem - dokonce nejspíš s ním.
Tady se opravdu reaguje podle vlastních poznatků a zkušeností - a to je právě ta "úroveň" z Tvého povzdechu.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

aldrtik píše:Zdravim,
jaky mate nazor pripadne vysledky s metodami MHVAC a HVAC?
Napr. v torzu mikrovlnne trouby zustava motorek na otaceni nadoby ze simaxu, casovac a VN trafo. Odpor se prida dle pouzite plochy elektrod. Reverzace neni potreba - AC.
Konduktometr nenameri nic, tyndal ale ve tme ukazuje = prevazuji castice.
Nějaké pokusy se s tím dělaly, osobně jsem to nezkoušel. Pro ty, kdo nevědí, o co jde - jedná se o výrobu koloidu jiskrou (aspoň doufám, že označením MHVAC a HVAC máš tuto metodu na mysli). Je tam spousta úskalí, která omezují výrobu koloidu standaradní kvality. Nejhorší je udržení konstantní délky jiskry. Stříbrná elektroda se opaluje a musí se k hladině přisouvat. Když se přisune moc, dělá to "brambory". Už jen zvlnění hladiny díky otáčivému pohybu je obrovským problémem. Bez otáčení, nebo míchání to zase nejde, protože se lokálně zvedne vodivost koloidu a zase to dělá brambory. Podle mě je to pro amatéry nepoužitelné, maximálně pro nadšence, kteří chtějí mít něco jiného, než ostatní. O nebezpečí úrazu se tu již psalo. Pokud to děláš, nech si změřit velikost částic, abys nám nezmodral.


"Dum spiro spero"
Ciceron
pistt
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: ned 26 pro 2010 16:29

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od pistt »

evuska píše:zdravim vyzkousel nekdo: silvermedic? je sice drahy ale pro lidi co moc o koloidnim stribru nevi je dobry protoze je tam vsechno nachystane je tak nejak pro blbe.... dokonce pokud destilovana voda neni dostatecne kvalitni nezacne se vyrabet stribro.
Odpovídám na tvůj dotaz nechtěl sem zde na foru dělat někomu reklamu.Jsem majitelem tohoto zařizeni a kupoval jsem ho přímo od výrobce.Protože jsem si prečetl celé toto forum s klady a zápory výrobců na trhu a taktéž podvodníků chtěl jsem vidět obsah zařízení. Elektronika z pohledu je velmi solidně zpracovaná,v zařízení je nahrán počítačem program na řízení celeho procesu výroby KS. Jak říkaš drahé,ale můžeš zakoupit a nic neshánět zapojit na 220v nebo 12v a vyrobit.

Edit: zkrácena citace - poo.


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Jirkason »

Ahoj Vsem,
tady presny navod jak na vyrobu KS, vse spocitano, schema mozno upravit dle sveho,
zadna veda vse tady, http://jirkason.rajce.idnes.cz/
generace po dobu cca 2h=2025ppm.
S pozdravem.
J.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Sklenice od medu - nevhodná - sklo hydrolytické třídy 4. To míchátko také nevypadá, jako skleněné. Jinak docela OK.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

TomasTP píše:Ahoj lidi. Trochu to tu opráším. Nestavěl jste někdo generátor uvedený v časopise WM ? Jedná se o tohle zapojení: http://tomas.tode.cz/schema_koloid.jpg
Nemůžu za boha přijít na to, co to tam je za piezo. Podle specifikace zapojení ta 555 s tím nemá nic společného, takže je nutný použít piezo bzučák, tedy samobudící piezo, jenže ty jsou různé na různý proud a napětí. Při spuštění a zkratu elektrod je tam nějakých 2,5V naprázdno a netuším kdy to má signalizovat, poklud dam nějaký nízko vybuditelný tak bude postupně signalizovat zvyšující se vodivost tím, že bude postupně zvyšovat hlasitost. To mám jako poslouchat a určit podle poslechu v jakém stavu je výroba ? Možná tu bude někdo kdo to stavěl (za dotaz nic nedám) a třeba mi dá radu. Díky a hezký den všem
Ten generátor je dost hloupý. Regulace proudu jsou odpory R5 a R6. To znamená, že proudová hustota se průběžně mění podle klesajícího napětí na elektrodách. Navíc, když vyrábíš 5 ppm, máš jinou proudovou hustotu, než při 10ppm. Chybí tam reverzace elektrod. 555 je zapojen jako komparátor (nevím, proč nepoužili OZ, byo by to jednodušší, nebo hotový komparátor - například LM393). Ve výsledku to znamená, že když napětí na R5 a R6 dosáhne 3,9 V - překlopí se výstup, skončí výroba a začne bzučet bzučák. To je celá funkce 555. Můžeš použít libovolný bzučák na 5V. Osobně bych místo něj dal ledku, ale v tom případě bys musel změnit R1 na cca 1k. Může to nějak fungovat pro elektrody, které by měly mít plochu min. 25 cm2 (počítáno z maximálního proudu, podle ppm to může vycházet jinak). Ale nestavěl bych to - ztráta času. Bude to vyrábět hrozně pomalu, protože je tam pasivní regulace proudu a hrozně nízké napětí na to, aby to rychle nastartovalo.
Vypínání podle ppm bude v tomto případě velmi přibližné, protože nerespektuje teplotu lázně. Svou negativní úlohu sehraje i tolerance odporů a zenerovy diody.
Aby vypínání fungovalo "správně" měla by někde v návodu ve WM být i vzdálenost elektrod. Ale když jsem to teď počítal pro 10ppm, vychází mi 0,3mm, pokud jsem se někde nesekl ve výpočtu. :shock:

Pokud je po zkratování elektrod na výstupu 2,5V, máš tam něco špatně. Dokud jsou zkratované, měla by být 0, když uvolníš zkrat, mělo by tam být cca 0,5V před zkratem by tam mělo být asi 4,5V. Ale zkoušet funkčnost obvodu zkratem je dost drsná metoda.

A sakra, teď jsem zjistil, že se mi nějak přeskupily mejly a reaguji na upozornění na nový příspěvek, které už je hóóódně staré. Ale když už jsem se s tím počítal, nechám to tu. Omlouvám se za narušení kontinuity


"Dum spiro spero"
Ciceron
janek
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: pon 12 zář 2011 14:21
Dostal: 3 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od janek »

Ahoj,
jak je to s mícháním koloidního stříbra při výrobě magnetickou míchačkou? Jaké máte zkušenosti? Měl jsem za to, že jsem tu četl někdy v minulosti výhrady, ale teď se mi to nepodařilo najít.
Ten magnet je asi jednodušší než nějaká mechanika, ale pokud by byl na závadu, šel bych cestou mechaniky. :)
Díky, Jan.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Nevím jaké a kdo měl výhrady proti magn. mýchání ale nedávno jsem psal že mýchadlem je koloid jemnější (bez brambor) a tím pádem kvalitnější.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

janek píše:Ahoj,
jak je to s mícháním koloidního stříbra při výrobě magnetickou míchačkou? Jaké máte zkušenosti? Měl jsem za to, že jsem tu četl někdy v minulosti výhrady, ale teď se mi to nepodařilo najít.
Ten magnet je asi jednodušší než nějaká mechanika, ale pokud by byl na závadu, šel bych cestou mechaniky. :)
Díky, Jan.
Domnívám se, že nejde ani tak o magnetické pole (přestože elektromagnetické záření stříbru škodí, tohle je pravděpodobně dostatečně dlouhovlnné). Problém spatřuji v tření magnetického míchátka o dno, čímž se velmi pravděpodobně do stříbra dostavájí nežádoucí příměsi.


"Dum spiro spero"
Ciceron
janek
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: pon 12 zář 2011 14:21
Dostal: 3 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od janek »

lajos píše:Nevím jaké a kdo měl výhrady proti magn. mýchání ale nedávno jsem psal že mýchadlem je koloid jemnější (bez brambor) a tím pádem kvalitnější.
Nejde o to nemíchat, ale čím. Jak napsal níže Ilem, obávám se právě toho magnetického pole. Ale většinou se asi míchá právě magneticky.


janek
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: pon 12 zář 2011 14:21
Dostal: 3 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od janek »

Ilem píše:Domnívám se, že nejde ani tak o magnetické pole (přestože elektromagnetické záření stříbru škodí, tohle je pravděpodobně dostatečně dlouhovlnné). Problém spatřuji v tření magnetického míchátka o dno, čímž se velmi pravděpodobně do stříbra dostavájí nežádoucí příměsi.
Máš na mysli oděrky ze skla (nádoby a míchadla), případně, je-li míchadlo (včelka) v teflonu, tak oděrky z teflonu? Nebude tady hrát roli rychlost míchání?
Pokud budu míchat mechanicky, stejně musím míchat "něčím", tedy se asi drobné oděrky tak, jak tak do roztoku dostanou.
Druhou možností mechaniky je otáčet nádobou při statických elektrodách. Tak jsem to měl navržené původně. Ale ten magnet se mi posléze jeví konstrukčně jednodušší.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“