Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
salomen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: pon 22 úno 2016 13:55

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od salomen »

Takže aké trafo si kúpiť.30V jednosmerné z možnosťou regulovať prúd ktorý sa mení v priebehu výroby


salomen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: pon 22 úno 2016 13:55

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od salomen »

Naveďte ma prosím ak sa vo fore vyskytuje info ohľadom regulátora prúdu.Objavil som regulátor napatia zo stredoškolsých čias 0-35V ale potrebujem zbastliť k tomu regulátor prúdu.


mirekb
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: stř 22 říj 2014 10:54
Dal: 4 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mirekb »

Např.

http://www.mlab.cz/Articles/Texts%20Kro ... dlo.cs.pdf
http://mylms.cz/text-proudovy-zdroj-pro ... nejen-led/
http://petr-kubac.blog.cz/1304/vidlakov ... e-zdroje-1

Já používám zdroj ze třetího odkazu, obrázek 3 s LEDkou jako zdrojem referenčního napětí.


Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od jardax »

Proč to dělat jednoduše, žé... Max. proud na 1cm2 elektrody je 0,155mA. Tak, a mám zdroj DC, kterej dává např 150V. Zákon pana Ohmiče praví, že pokud máme 150V a potřebujeme proud max. 0.155mA, musíme do série zapojit odpor přibližně 1 mega. Jestli máme povrch elektrod 4cm2, pak to bude čtvrtina. Zpočátku poteče proud nižší, to ničemu nevadí, protože máme podmínku max. proudu. Proud bude stoupat, ale nikdy nepřekročí hranici 0,155mA/cm2 elektrody.


mirekb
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: stř 22 říj 2014 10:54
Dal: 4 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mirekb »

To je sice pravda, ale potřebné napětí klesá postupně dejme tomu z potřebných 120V na začátku na konečných 10V. Takže pokud to budu hned dusit Ohmičovým odporem, bude potřebná doba na výrobu několikanásobně delší.

Obrázek

Nevím, co je na tomhle složitýho a funguje to spolehlivě. Tranzistor BUX85, R1 rezistor kolem 750kOhm, bílá LEDka a R2 trimr, kde si potřebný proud lze nastavit přesně (16,2kOhm/plocha elektrod v cm2)


tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Beztak klesá samozřejmě napětí a výroba se čím dál tím více zpomaluje. Pak už ppm narůstá velmi pozvolna.
Důležitá je doba ionizace vody, kde vznikají ty nejmenší částice, takže pokud to udělám předřaddným odporem a nebudu spěchat,
dosáhnu kvalitního koloidu a budu mít jistotu.
Mně se ten ápad s odporem líbí i když jsem ho nikdy nepoužil.
Používám 2 součástky: obvod LM317 s trimrem a začínám na 60V.
LM317 to vydrží a já také. :-)


nevím, nevím, dokud to neskončí
Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od jardax »

mirekb - netvrdím, že je to složité, jen že je to složitější :) Třeba 2 odpory jsou složitější, než jeden :) Každý neumí udělat tišťák, někdo třeba neumí pájet, někdo zas nepozná na tranzistoru bázi, kolektor, emitor nebo na diodě katodu/anodu. Omezení proudu odporem, pokud znám napětí, zvládne opravdu každý :) "Motaný" spoj, popřípadě čokoláda..... Hup šup hotovóóó :)


tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

tak tak


nevím, nevím, dokud to neskončí
salomen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: pon 22 úno 2016 13:55

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od salomen »

Tak začínam mať v tom guláš.
1-Elektrody mám od Safiny 120x3 mm.
2-AKá značka vody sa najviac u vás preferuje.
3-Napatie.AKé napatie máte nastavené na začiatku výroby.Bavme sa o tom že chcem čo najkvalitnejšie.A používajú sa kadejaké baterky tak už mám z toho hokej.
Zdroj mám od 0-35V.Dám napatie 30V pripojím odpor.A podľa čoho viem kedy končím z výrobou?
Ďakujem.Alebo mi to napíšte do ss.Ďakujem.


mirekb
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: stř 22 říj 2014 10:54
Dal: 4 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mirekb »

Pokud jsou elektrody drát o průměru 3 mm, potom max. proud = 3,14 x 0,3 x12 x 0,155 = 1,75 mA

Já používám zdroj konstantního proudu, takže začínám na napětí kolem 90V, končím zhruba na 10V, ale to je individuální, závisí to na ploše a vzdálenosti elektrod a taky kvalitě vody. Polaritu elektrod měním po doporučovaných 20s a míchání jsem řešil otáčením nádoby na otočném talíři. Používám Aqua purificata s počáteční vodivostí do 1uS a končím při vodivosti 10-11uS. Při prosvícení laserovým ukazovátkem ve tmě, je vidět jemná světelná stopa.


mito85
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 20 kvě 2016 6:26

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mito85 »

ahojte

čím meriate ppm v striebre? lebo chcel som si kúpiť ppm meter (al. TDS meter) ale výrobca prístroja Zapper mi povedal, že tie prístroje merajú v mikrometroch a že striebro sú nanočastice, takže by som si to kupoval zbytočne..je to pravda? lebo na nete pri popise produktov je len že rozsah (1-9999 ppm a podobne) ale nikde som nenašiel prístroj kt. by to dokázal.

viete mi poradiť?
diki moc


tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

:-)
... tak tady končí veškerá legrace!...
:-)


nevím, nevím, dokud to neskončí
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

mito85 píše:ahojte

čím meriate ppm v striebre? lebo chcel som si kúpiť ppm meter (al. TDS meter) ale výrobca prístroja Zapper mi povedal, že tie prístroje merajú v mikrometroch
diki moc

V zapperu ti zřejmě odpovídal nějaký strojař nebo mechanik který nerozezná měření průměru od měření ppm, zapper stejně není výrobcem žádných ppm metrů.
Je ale jedna pravda (možná to někdo vyvrátí?) že měřit ppm koloidního stříbra je dost nejednoznačná nebo nesnadná záležitost, co si pamatuji při starších pokusech-v univerzitních laborkách-pokaždý jsme naměřili jinou hodnotu ppm na tom samém vzorku, souvisí to nějak i s puframa který jsme samozřejmě měli k dispozici ale stříbro jako matroš z nich nějak vybočuje.
Možná Ilem k tomu něco dodá, pokud bude chtít.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Promiň, nechci.
Už jsem to tu psal všechno mnohokrát a myslím, že přečíst 146 stránek tohoto vlákna není nepřekonatelný problém, pokud někdo opravdu hledá informace.


"Dum spiro spero"
Ciceron
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

To máš pravdu, chtěl jsem být jednou výjimečně přívětivý, taky těžko spočítám kolik věcí kolikrát jsem psal nebo řekl - pokud tě to zajímá si to přečti-je to tady.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“