Crohnova choroba - co zvolit?

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Saint-Jimmy píše: Dochtoři na to nasazujou tzv. trojkombinaci 2 antibiotika a 1 inhibitor protonový pumpy, kterej naopak tvorbu HCl brzdí ne?
Doktoři dělaj to co dělaj. ATB by to vyřešit podle toho co vím měly taky. Podle toho co vím ale taky ATB dokážou nadělat dost škod. Vyber si. HCl ústně na vředa nevím. Byl bych opatrný, ale. Na otevřené ráně mám vyzkoušeno, že 1:1500 dělá nesmírně dobře. Líp, než cokoliv jinýho co jsem kdy na obroušenině měl. Řekl bych tedy, že by něměla vředu ublížit, pokud by se to dalo v rozumným ředění. Ale nevím.
Saint-Jimmy píše:Ta "panáková kůra" funguje stoprocentně? A myslíš, že lepší volba než ATB?
Mně to zafungovalo bez ztráty květinky. Jestli to zafunguje Tobě, to Ti nezaručím.
Saint-Jimmy píše: A závěrem, myslíš Slávku, že ted radši nemám dělat nic a čekat na výsledky gastra nebo něco dělat už ted?
Teď bych to nechal. Jinak se taky nemusš nikdy dozvědět, co to bylo. Takhle budeš možná vědět a budeš mít fóra, kdyby se to mělo opakovat, nebo kdyby se našel jiný šťastlivec, kterýmu budeš moc říct, čím si to vykurýroval ty, pokud bude diagnóza pozitivní. Ta gastroskopie nic moc není. Já jim řekl, že jestli mi strčej něco do krku, že je poblinkám :D Dali mi uspávačku a bylo vymalováno.
Ahoj, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Palo »

Saint-Jimmy píše:Je tam dost zajímavých informací, ale popravdě v tom mám i trochu zmatek.
Většinou u lidí, co mají helicobactera v žaludku, je později diagnostikována malárie.

HCl můžeš doplňovat tekutou (orientačně 10 kapek 10% HCl na 300 ml vody), není to taková koncentrace, která by poškozovala žaludek.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od jani »

Saint-Jimmy píše:Ahoj Slávku, dvanáctníkový vřed mě už taky napadnul. Jak říkáš, ty příznaky by docela seděly. 30. jdu na gastroskopii, tak uvidíme, jesi něco najdou. Dvanáctníkový vředy způsobuje dost často Helicobakter, co jsem někde četl ne? A na toho by měly právě ty antibiotika zabírat..
Už ani nevím, odkud mám tyto moudra, ale to je jedno, kdyby ti to mohlo pomoci, bylo by to fajn.

Helicobakter pylori naprosto nesnáší kapsaicin z pálivých paprik a je to jeden ze spolehlivých likvidátorů tohoto neřádu,
údajně na něj funguje i aloe vera, brokolice a včelí med

Koloidní stříbro na HP by mohlo zabrat také a to tak, že se po chvilkách polykají dva velké hlty, spolkneš jednou, chviličku počkáš a pak spolkneš další dávku. Podotýkám, že vlastní zkušenost nemám ani s jedním uvedeným případem.
Jinak kayenský pepř a papričky habanero jsou mým téměř denním dopingem na prokrvení, parazity atd, jestli tě to zaujalo, můžu ti písnout k nim víc....
Nejspíš bych ale začala šankprakšalánou - očistou střev, klystýrama v tvém případě asi nejvhodněji kávovými a začít dopořádku dávat játra, slinivku, slezinu, což souvisí s problémy žaludku ...
Jak v noci spíš, je nějaká hodina, kdy se pravidělněji budíš?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jani píše: Helicobakter pylori naprosto nesnáší kapsaicin z pálivých paprik a je to jeden ze spolehlivých likvidátorů tohoto neřádu,
Nazdar Jani. Mám pocit, že jsem tohle chytil na Curezone, ale na vředa bych se s tím neodvážil. Ono je trochu něco jiného se s kapsicínem postit do Helikobakteru ve zkumavce, nebo na povrchu neporušených tkání, a něco jiného je se do něj pustit pokud je uhnízděný v otevřené ráně, tedy ve vředu. Osobně bych si to nelajsnul.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od jarda ovčák »

Naostro určitě ne, avšak nemusí hnedle s jolokií, může klidně s pálivou paprikou a pomalu přidávat, jak mi doporučil zentrich osobně, klidně kloktat a vyplivnout, on se ten capsicin dostane i přes sliznice v trochu rozumném množství.....Je to nepohodlné, pro nenadšence nepříjemné, ale účel světí prostředky. V případě jakýchkoli indikovaných vředů bych byl taky opatrný. Teda i při podezření, páč tam to smrdí průserem.


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Palo »

Palo píše:Většinou u lidí, co mají helicobactera v žaludku, je později diagnostikována malárie.
Ještě doplním, že malárie kromě jater velice ráda napadá i slezinu (souvisí s lymfou), takže to může vypadat na dvanácterník, přičemž to dvanácterník není.

Lidé vesele odmítají malárii, já osobně bych tomu taky nevěřil, kdyby mi nebyla několikrát opětovně naměřená...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od jani »

Slavek Krepelka píše:
jani píše: Helicobakter pylori naprosto nesnáší kapsaicin z pálivých paprik a je to jeden ze spolehlivých likvidátorů tohoto neřádu,
Nazdar Jani. Mám pocit, že jsem tohle chytil na Curezone, ale na vředa bych se s tím neodvážil. Ono je trochu něco jiného se s kapsicínem postit do Helikobakteru ve zkumavce, nebo na povrchu neporušených tkání, a něco jiného je se do něj pustit pokud je uhnízděný v otevřené ráně, tedy ve vředu. Osobně bych si to nelajsnul.

S laskavým pozdravem, Slávek.
Ahoj Slávku, vrtalo mi hlavou, odkud to moudro mám, nedohledala jsem přímo zdroj, ale kápla jsem na jiný zdroj informací, je nutno použít googla nebo kdo angličtí ten se má :hip:
http://www.earthclinic.com/CURES/ulcer.html

Ještě jsem někde kápla na info, že není dobré při této diagnose používat HCL, pokud ji vyloženě člověk nemá nedostatek, že žaludek s ní má nějakou práci. Zajímá mě kde co, ale doporučuju zásadně věci, které odzkouším sama na sobě, takže výše uvedené jsem nezkusila, netrpím touto diagnosou, tudíž použití je na vlastní riziko, popř. dle zkušeností ostatních lidí z uvedeného fora ....

Jinak vše ostře pálivé se má používat zásadně ústy viz. citace:

Je doporučeno, aby se raději užíval kajenský pepř jako prášek než tablety. Protože jinak z toho člověk získá jenom malý užitek, pokud užívá jen tablety. Když si dáte kajenský pepř do úst, začne váš žaludek připravovat trávicí šťávy ještě před tím, než se tam kajenský pepř dostane. Takže když kajenský pepř přijde do žaludku, žaludek je na to připraven. Stejně je tomu například s česnekovými tabletami.
Ale pokud spolknete tabletku, váš jazyk nic necítí. Tabletka sklouzne do žaludku a žaludek si také nejdříve ničeho nevšimne. Ale za pět minut se želatina a najednou máte v žaludku čajovou lžičku kajenského pepře a váš žaludek i celé tělo je v šoku. Pěkně jste ho překvapili. Ale celkem nemile.
A přitom některé léčivé účinky kajenského pepře začínají přímo ve vašich ústech. Když se kajenský pepř dotkne vašeho jazyka, je okamžitě vstřebán a nervová zakončení pošlou do celého těla signály – pošlete do celého těla nové vlny čerstvé krve.

http://www.nasezdravi.ic.cz/zdrave_telo ... _pepr.html

http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2012030004


Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Saint-Jimmy »

Tak jestli věci jako chilli papriky a česnek likvidujou Helicobaktera, tak to u mě bude zase šlápnutí vedle :( Toho já jím na kila těhle hodně pálivejch věcí.. takže to by mi vlastně i dělalo špatně na ten potenciální vřed, což nedělá :( Tak nevim..


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Saint-Jimmy píše:Tak jestli věci jako chilli papriky a česnek likvidujou Helicobaktera, ( Tak nevim..
Nechal bych si udělat tu gastroskopii. O nic nejde a už jí máš nalajnovanou, nač spekulovat. Asi vředa skutečně nemáš, ale sichr je sichr. Budeš ale nejspíše vědět, kam se vrtnout dál. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od jani »

Z mého pohledu by bylo nejjednoduší hodit hladovku, která pořeší všechny problémy, šanka se uvádí jako základ, ale v tomto případě, pokud by se jednalo skutečně o vřed, není vhodná a je kontraindikovaná. Podle mě jde o rozhašený orgány - slinivka, slezina, játra, žaludek, žlučovody, ty si jdou tak nějak ruku v ruce.
Saint-Jimmy, pokud máš zájem, pošli mi přes SZ meila, můžu ti přeposlat můj souhrn k těmto orgánům, třeba si z toho něco vybereš.
Všechna vyšetření, co končí na -skopie jsou pěkný svinstva :bad: ať vypadají jakkoliv nevinně.

Zkoušel jsi koloidní stříbro?


Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Saint-Jimmy »

jani píše:Všechna vyšetření, co končí na -skopie jsou pěkný svinstva :bad: ať vypadají jakkoliv nevinně.

Zkoušel jsi koloidní stříbro?
Pro mě je bezkonkurenčně největší svinstvo ze všeho to, že už mi je rok blbě a dosud vůbec nevim proč, rok se s tím snažím něco dělat všema možnejma prostředkama a způsobama a v podstatě jsem se nehnul z místa.. Takže proti tomu je podstoupení jakýkoliv "skopie" malý zlo..

Koloidní stříbro jsem nezkoušel. Stručně tu pro přehlednost shrnu, co jsem zatím zkoušel a posdtoupil atd, at to nikdo nemusí pořád hledat nebo se ptát.

Příznaky: Bolest (spíš takový tlak) v pravém podžebří, občas divné pocity v oblasti celého břicha, divná konzistence stolice (většinou bledá kouskovitá nebo beztvará, většinou tak podivně mazlavá), únava, dříve hubnutí (ted už naštěstí ne).

Vyšetření: Ústřední vojenská nemocnice: Kolonoskopie, ultrazvuk, biochemie krve a moči. Našli jen nepatrný zánět v tlustém střevě (odtud diagnoza Crohn) a trochu rozhozený jaterní testy (mírně snížené AST, mírně zvýšený Bilirubin). FN Hradec Králové: Rozšířená biochemie krve, ultrazvuk, test stolice na parazity a na přítomnost zánětu (sono našlo jen drobný hemangiom na játrech, jinak vše v normálu, Crohna vyloučili..diagnoza neurčitá). Léčitel Emil Havelka: diagnoza: Špatný fungování žlučovodů, žluč je špatně dávkovaná do střeva a odtud problémy se střevem. Léčitel Bohumil Jukl: diagnoza: problém s dvanáctníkem. Člověk od Joalisu na Salvii: Byl jsem dvakrát, nebudilo to vě mně důvěru, našel spoustu věcí, při druhým měření zase spoustu jinejch..

Co jsem zkoušel: Od doktorů Penthasa..nepomáhala (Endocort jsem jíst odmítl). tibetská houba, HCl, VMS (až 3x20 kapek), Hřebíčková kůra (až 20 kapslí), Ivermectin, Peroxid hořčíku (oxy-oxc), preparáty Joalis.. Ted jsem asi měsíc na preparátech od Bohumila Jukla (čajový směsi an játra, žlučník, dvanáctník, mumio, vlaštovičník a nějaká bylinná směs na vylučování žluče)..do toho od vánoc zapperuju (jen tak naslepo, když nevim co).. No a v podstatě zatim nic ne a ne pomoct. Nějaký chvilkový zelpšení bylo po OXY-OXC a v průběhu užívání preparátů Joalis..ale opravdu jen chvilkové a mohla to být náhoda. Velice znatelný zlepšení bylo (jak už jsem nedávno psal), když jsem byl v nemocnici na antibiotikách kuli oepraci klíční kosti..ale čert ví, čím to bylo způsobeno.

A ted kudy dál..


smajlicekk
Stálý člen
Příspěvky: 79
Registrován: ned 04 pro 2011 21:23
Dostal: 8 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od smajlicekk »

Saint-Jimmy Ahoj. Tak na Bicomu se mi libilo a doufam ze se i uzdravim. :o) Behem terapie se prikladaji na telo gumove podlozky ktere jsou napojeny na pristroj a take elektrody jako u zapperu. Dava se taky vzorek slin, trva to 2 h. MUDr. Tirpák vsechno poradne vysvetli, to jako ze postupne bude nicit vsechny zateze v tele a sam se take pta na spoustu veci. Dobry taky je ze nenuti ruzne preparaty jako to delaji treba na Salvii, ale na konci mi dal nejake kapky, kapou se pod jazyk, mozna nejaka homeopatika asi podle vysledku pristroje nebo tech slin? Rikal ze bude unava, asi 3 dni, coz je fakt unava je a dalsi navsteva je za 3 tydny. Tak uvidim za par dni co se zmeni a pak ti zase napisu. Hele a ty neves hlavu, urcite se z toho dostanes. :o)


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Palo »

smajlicekk píše:Bicom
To zní dobře :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Saint-Jimmy »

smajlicekk píše:Saint-Jimmy Ahoj. Tak na Bicomu... :o)
Ahoj, děkuju Ti za info. Jsem rád, že z toho máš dobrej pocit, snad ti to pomůže!! A pak třeba snad i mně.. Jaká je tam objednávací lhůta? A jaký ty máš přesně potíže? Nějak jsem si nikde nevšiml, že bys to psal.. Určitě dej info, jak to pokračuje a jestli se ti to lepší.. Díky


akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od akvarista »

Ahoj!
Koukám že máš podobné problémy jako já.Je to jeden velký koloběh.Začne to bolestí v pravém podžebří,ta se stane chronickou a to tě začne deptat,psychika jde do háje a ty na to furt myslíš aniž by ses nemoh soustředit na ostatní věci.Z rozhozené psychiky ti může vzniknout parádní kandidoza nebo dráždivý tračník a jsi v dalším průseru a je to celé dokola a vznikají nové problémy a bolístky.Já jsem dodnes nepřišel na to jak jsem se do toho dostal.No každopádně na gastru jsem nebyl ale na rengenu jo a tam nic nenašli,byl jsem i na kardiu,protože mi psychika způsobovala úzkosti a aritmie tam taky nic nenašli,kandidu jsem vyhubil dietou a léčitelka co dělá reiki mě řekla že když jsem v těhle všech ohledech zdravej tak ať si říkám že když jsem po cca 6 letech bolesti neumřel tak se s tim žít dá,ať se s tím srovnám ale ať bojuju na všech frontách a hlavně ať to beru jako zápas-prostě jednou vyhraju,jednou prohraju.
Jinak na šlamastiku ve střevech kterou mi způsobyla kandida se mi dost osvědčil rybí tuk.Kupuju bez vitamínu D a beru 15ml denně,většinou trochu při každém jídle.Jednak to léčí záněty-jakékoliv a druhá věc je vliv na psychiku,paměť,prožívání atd.Na léčebný efekt je potřeba brát minimálně 3 měsíce den co den.Já už na tom jedu půl roku a odstranilo mi to i to o čem jsem nevěděl.
S tou HCL souhlas se Slávkem-vždycky je lepší otevřenou ránu vydezinfikovat(vřed) a opláchnout.Mě třeba HCL dělá velice dobře ale třeba citronová šťáva v teplé vodě mi bolest extrémě zhorší.Další věc která mi problémy zhoršuje je bohužel syrová strava.V podstatě jsem teď jen na šťávách z odšťavňovače ovocných a zeleninových a ze syrové zeleniny jím jen ledový salát,hávkový salát atd. jinak všechna ostatní strava je dokonale vařená,někdy i rozvařená-to mi hodně pomohlo.Dřív jsem zkoušel být na syrové stravě ale to jsem měl bolesti denně.Teď jedu tu alkoholovou kůru tak budu informovat co mi to dělá nebo nedělá.Jinak trojčátko a antiparazitika mám taky za sebou a nic ohledně této bolesti to nevyřešilo.
Zatim se měj a snaž se přes to nějak přehoupnout a dej vědět jak dopadne gastro.Třeba se tam pak odhodlám taky.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“