Crohnova choroba - co zvolit?

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Re: MNO....

Příspěvek od Saint-Jimmy »

lena píše: Staci kdyz si semeles dohromady tyto bylinky a beres je na spicku noze 2-3x denne a nechas je rozpustit na jazyku. Jazykem se to vstreba a pusobi to vyborne na tvorbu zluci. Mam to vyzkouseny a take se to da koupit v Nemecku. Stoji to kolem 10,— € 100 gramu.

Zde ti davam ruzne stranky:

http://www.topfruits.de/produkt/heidelb ... terpulver/
http://www.floressa.de/heidelbergers-7- ... ern.0.html
http://www.perfect-clean.de/


Anyz, kmin, fenykl, pelynek, rebricek, jalovec, Bibernell= nemecky, nasla jsem preklad do latinskeho nazvu tohle=Pimpinella saxifraga (Bibernelle), treba dobre poradi bylinari. Nevim pod cim je cesky nazev. Zagoogluj si. Bibernelle se pouzivala dokonce v dobe, kdy byl mor a jine zakerne nemoci a lecilo se tim ucinne.
Díky. A někde v Čechách to neseženu? Se sháněním samotných bylin (respektive s tou Pimpinella saxifraga), abych si to nechal pomlít, bude asi taky docela problém tipuju... A když, tak zas v jakém poměru?


lena

bylinky

Příspěvek od lena »

Tak to nevim jestli to v Cechach je, ja to mam koupeny prave z Nemecka. Maji to take v Rakousku u firmy zde je link:

http://www.essential-foods.at/catalog/i ... p?cPath=66

pokud si to objednas tak se musi platit predem, ale firma je spolehliva.

Zde je to docela cenove priznive, a muzes dokonce stornovat do 7 dnu, pokud si to rozmyslis, dle jejich VOP. Pokud potrebujes pomoc tak me dej vedet, muzu ti nemecky pomoct prelozit.



Je me jasne, ze ty bylinky se musi dat dohromady ci je sehnat, ale myslim si, ze v internetu snad neco najdes. Myslim firmu, ktera tyto bylinky provozuje. Staci poptat se pod "bylinky" zde na foru, snad neco najdes.

Pomer bylinek nevim, ale vzala bych od kazdeho stejny dil. Nic se zde neda pokazit.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Crohn

Příspěvek od Palo »

Co se týče Crohna, tak Clarková ve své knize píše, že jde o větší množství motolic v organizmu. Bláhová potvrzuje, že kde o motolice, ikdyž uvádí ještě další cizopaníky.

Ono je to celkem dost o tom, že motolice jsou pěkný potvory, mají rády játra, kde rády zanechávají zárodky svých potomků, což často způsobí problémy s těmi žlučovody. Motolice také nemalým způsobem tím, že vypouštějí toxiny, zaměstnávají imunitní systém a to, kromě toho, že je následně nedostatek trávicí kyseliny, způsobí ve výsledku i ty průjmy. Když je nedostatek trávicí kyseliny, dochází k infikování organizmu dalšími cizopaníky, jelikož trávicí kyseliny je nedostatek a tedy nerozleptá zárodky cizopasníků v potravě, kterých je požehnaně, ikdyž se o tom moc nemluví.

Jistě víte, že se hnojí trusem zvířat i lidí a tedy zárodky mohou být i na všem co roste u země, pokud není ovoce či zelenina paranoidně opraná. Tím, že se cizopasníci nediagnostikují a neřeší, dochází k většímu a většímu zamořování potravin cizopasnickými zárodky.

Doktorské tvrzení, že motolice mají pouze ovce (myšleno jaterní motolici), je poněkud směšné. Stačí sníst jeden párek z ovce a můžete mít motolici okamžitě. Uzené nejde nad teplotu 80 stupňů Celsia a tedy k likvidaci zárodků motolic nedojde. Zdrojů těchto cizopasníků je ale pochopitelně mnohem více.

Mé zkušenosti ukazují, že lidé, kteří mají řidší stolici, s největší pravděpodobností motolici mají. Může to dojít až tak daleko, že to končí Crohnem.

Užíváním hřebíčkových tobolek dochází k zahuštění stolice, což Crohnaři rozhodně ocení. Pokud není HCl, nevadí to, ale není možné užívat více jak 2x 3 tobolky vel. "0" s hřebíčkem denně. Při větší dávce je třeba již už doplňovat HCl, ať už tekutá či v podobě tablet Betainu HCL.

Ale musím upozornit, že hřebíčkové tobolky od Swansona, jak jsem v poslední době zjistil, tak zahuštění stolice neprovádí s tak dobrým efektem, tak jsem se rozhodl tyto hřebíčkové tobolky už neobjednávat a dále nabízím už jen ručně dělané hřebíčkové tobolky.

U lidí s rakovinou bývají také velmi často přítomné motolice. Jak určitě víte, rakovina se projevuje již u lidí dříve, např. i u dvacetiletých lidí. Je to dáno jak chemií v potravinách, která likviduje přirozenou trávicí kyselinu, tak i promořeností potravin zárodky cizopasníků.

U těchto mladých lidí velmi často stačilo nasadit Praziquantel, který motolice vyhnal z těla a rakovina zmizela prakticky jako mávnutím proutku, dá se říci, že z týdne na týden. U starších lidí to trvá o poznání častěji.

Zpět ale ke Crohnovi. Hřebíček motolice nemají rády, ale často ho přežijí. Praziquantel většinou nepřežijou, zejména dospělí jedinci. Na "mladé" by měl stačit ten hřebíček, avšak i tak nemusí být zaručeno, že v organizmu žádné zárodky nezůstanou. Poslední dobou mám poměrně dobré zkušenosti s Ivermectinem, kdy už po první dávce ze mě vylezlo cosi, co bych označil za motolici - a já pitomec jsem to nevyfotil, abych se tím mohl chlubit ;) Údajně Ivermectin působí i na nedorostlé jedince.

Pokud bych u někoho řešil Crohna, pak bych volil tento postup:

- HCl pro povzbuzení imunity (stále po dobu užívání následujících věcí)
- Hřebíčková kúra pro zlikvidování části cizopasníků (hřebíčkové tobolky, ručně dělané, 1-15 tobolek)
- Ivermectin (3 dny) pro likvidaci zbytku cizopaníků
- Jaterní kúra (epsomská sůl) pro vyčištění jater a žlučníku od zárodků cizopasníků
- Hřebíčková kúra pro zlikvidování uvolněných zárodků cizopasníků z jater (3 dny po 15 tobolkách jednou denně)
- Ivermectin (3 dny) pro dočištění
- VMS pro likvidaci toxinů uvolněných z mrtvolek cizopasníků
- Jaterní kúra (epsomská sůl) pro dočištění jater a žlučníku
- VMS pro likvidaci toxinů uvolněných z mrtvolek cizopasníků


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crohn

Příspěvek od Palo »

Ještě doplním, že když bych se pozastavil nad logikou klasické medicíny, tak při omezení imunity jejich medikamendy dojde ke zpomalení imunity, tím pádem dojde k omezení vylučování toxinů z motolic, zároveň dojde k hromadění toxinů z motolic v organizmu, což logicky znamená při vysazení těchto medikamentů následné zrychlené vylučování nahromaděných těchto toxinů, tzn. větší průjmy s tím, že problém vyřešen není.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

crohn

Příspěvek od Saint-Jimmy »

Hezký souhrn Palo. Jen bych podotknul, že všichni Crohnaři nebo obecně lidi s IBD (inflammatory bowel disease) nemají průjem, někteří mají naopak zácpy, některým se to střídá a například já nemám ani jedno, prostě jen pochybnou konzistenci a barvu stolice (zřejmě způsobenou špatným dávkováním žluči do střeva). U mě byla ta diagnoza vůbec pochybná, protože můj miniaturní zánět bílé pláště na kolonoskopii sotva našli a je prostě s podivem, že by mi způsoboval takové problémy. Takže očividně ten prvotní problém bude někde jinde (pravděpodobně někde v žlučníku, játrech nebo žlučovodech - což by asi odpovídalo té motolici).

Ještě mě napadá, proč Clarková myslí, že Crohn je způsoben vždy motolicema. Není to tak, že zánět ve střevě může být reakcí na několik různých příčin, z níž jednou je právě motolice. To znamená, že pokud budem mít 10 lidí s Crohnem, tak např. u 6 z nich bude prvotní příčinou motolice (a/nebo další paraziti) a u zbývajících bude prvotní příčina jinde? Protože zánět je prostě jen projev, reakce těla na nějaký problém. To jsou jen mé úvahy. Třeba jsem úplně mimo.

Jinak pro případné další s obdobnými problémy jako mám já: Jsem na tom Palově výše popsaném protokolu, momentálně ve fázi první hřebíčkové kůry, takže dám průběžně vědět, jak to zabírá.


Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Doplnění

Příspěvek od Drta.tom »

Ahoj,
ten Palův postup vypadá slušně - snad se to osvědčí.

Napadají mě i další věci, které by mohli pomoci zejména lidem s rozjetým zánětem (vedle nutné diety):
1) posílení nadledvinek - dle Jardy Zajíčka na zdravi-az jsou střevní záněty obecně doprovázeny oslabením nadledvinek. Nadledvinky produkují silné protizánětlivé látky - většina lidí nemá nadledvinky v dobrém stavu, takže jejich nakopnutí by mohlo mít smysl.

Nadledvinky podpoříme:
lékořice v prášku 3x denně čajová lžička do jídla, nebo zapít vodou. Dá se sehnat na internetu za cca 150 Kč/kg + doprava
denně 1g vitamínu B5 - sehnat je docela oříšek - hledejte AkneB5
denně 50-100mg vitamínu B1 - dá se koupit v lékárně za cca 40 Kč
B1 a B5 ideálně rozdělit na 2 dávky během dne po jídle.
Upozorňuji, že B komplex vč. tzv. forte verzí nic neřeší - dávky B1 a B5 jsou zde směšně nízké.

Dobrá funkčnost nadledvinek souvisí s dobrou funkcí štítné žlázy - takže lugol + selén na podporu štítné žlázy také nebude od věci. Lugol nepít zároveň s kefírem, ale s cca 2 hod. odstupem.

2) kvalitní kefír z tibetské kefírové houby - kefír ve střevech likviduje infekce a působí proti hnilobným procesům ve střevě a poskytuje zdravou mikroflóru. Zde si nejsem jistý účinkem klasického kupovaného kefíru. Kefír by mohl fungovat jako tlumič zánětu, ikdyž asi bude pouze doplňkem léčby.
Naposledy upravil(a) Drta.tom dne úte 25 říj 2011 11:28, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Doplnění

Příspěvek od Palo »

Drta.tom píše:Dobrá funkčnost nadledvink souvisí s dobrou funkcí štítné žlázy - takže lugol + selén na podporu štítné žlázy také nebude od věci. Lugol nepít zároveň s kefírem, ale s cca 2 hod. odstupem.
No a správná funkce štítné žlázy zase záleží na dobré funkci Hypothalamusu či Hypofýzy. Když je problém se štítnou žlázou, tak ještě není jistý, jestli je to jen tou štítnou žlázou.

Byl to můj případ, kdy jsem měl na Hypothalamusu či Hypofýze malárii, takže všechno bylo rozsypaný jako čaj - prostě takový - šmudlo hledej...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

strava

Příspěvek od Saint-Jimmy »

Co ohledně diety, abych moc nezatěžovat ten žlučník, játra a žlučovody (potažmo to střevo, se kterým bude ale ve finále paradoxně nejmenší problém) než se mi to srovná? Zatím se snažím vyvarovat se v co největší míře smažených věcí, sladkostí, bílé mouky a tučného červeného masa. Maso se snažím jíst převážně drůbeží a kvalitní ryby, kvanta ovoce a zeleniny. Snad to tak postačí, protože asi bych nedal nějakej přechod na čistě vitariánskou stravu.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: strava

Příspěvek od Palo »

Saint-Jimmy píše:Maso se snažím jíst převážně drůbeží...
To pak vysaď jako první. Nevěřím kvalitě drůbežího. Krocany, pštrosy atd. ještě snad, ale kuřata bych ve Tvým případě nežral...
Sám to nekupuju a jím jen, když mi to někdo vnutí, že nic jinýho nemá (ach jo).


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Doplnění

Příspěvek od Drta.tom »

Palo píše: No a správná funkce štítné žlázy zase záleží na dobré funkci Hypothalamusu či Hypofýzy. Když je problém se štítnou žlázou, tak ještě není jistý, jestli je to jen tou štítnou žlázou.
...
Samozřejmě, pokud půjdeme po tom, co souvisí s čím tak ve výsledku nám vyjde, že je potřeba mít v pořádku všechny orgány v těle :-) - to bychom byli ale zdraví.
Zkrátka někde se začít musí - moje rada směřovala k akutnímu řešení potíží - a to ještě není jisté, že to pomůže.

Samozřejmě, že pokud chceme mít tělo v cajku a jsme bez větších potíží, tak se začíná spíše v pořadí vypucovat střeva, ledviny, játra, atd. - nezačínáme nadledvinkama, i když podpora nadledvinek často řeší i únavové stavy - člověka to doslova nakopne.

Jak jsem psal výše, tvůj návod se mi líbí - to ovšem neznamená, že vše musí jít ideálně. Nevím, zdali jsi měl v bezprostřední blízkosti někoho s Crohnem či podobnými problémy, který má navíc pořádně rozjetá střeva. Každý může mít průběh jiný, dotyčný postižený se často ztrácí před očima, může mít problémy některé věci vůbec pozřít (narážím na MMS, VMS) a v těle udržet. Můžeme jenom doufat, že dotyčný snese kombinaci rozdrážděné střevo + cokoliv, co mu dáme. Proto si myslím, že je důležité dostat střeva do co nejméně rozjetého stavu, pak je šance, že budeme mít úspěch.

Dále nejsou na škodu hmotnostní rezervy - čili nečekat, až budeme mít 10 Kg pod "správnou" hmotností, ale začít zavčasu - pak můžeme očekávat lepší průběh.

Základem úspěchu je dle mého názoru:
1) stabilizovat trávící proces - viz betain/HCl, vynechání tzv. bilých jedů a ostatních potravin, které nám činí potíže (včetně omezení ovoce a syrové zeleniny) - čili poctivá dieta.
zredukovat zánětlivé procesy v těle - někomu může pomoci podpora slinivky (viz moje žena), podpora nadledvinek, v krajním případě mohou pomoci i bobule od doktora.
2) před podáváním chloritanu v jakékoliv formě (VMS) vymlátit parazity alespoň ze střev (viz hřebíček, Ivermectin, alternativně zapping, plasma) - vlastní imunita pravděpodobně útočí nikoliv na vlastní orgány (to je asi "jen" druhotný efekt), ale na samotné parazity. Pokud jsou parazité v místě zánětu nadále aktivní - je možné, že chloritan v těle, který posiluje imunitní reakce těla, způsobí další rozjení "autoimunitní reakce", což může být průser, zejména u pacientů bez hmotnostních rezerv.


Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Re: Doplnění

Příspěvek od Saint-Jimmy »

Drta.tom píše: Základem úspěchu je dle mého názoru:
1) stabilizovat trávící proces - viz betain/HCl, vynechání tzv. bilých jedů a ostatních potravin, které nám činí potíže (včetně omezení ovoce a syrové zeleniny) - čili poctivá dieta.
Pokud v mém konkrétním případě je střevo v relativně dobrém stavu (záněty na kolonoskopii jsou opravdu miniaturní), není potřeba vynechávat syrové ovoce a zeleninu, když mi nedělá zle ne? Asi bych se tím zbytečně připravoval o potřebný vitamíny, minerály atd, správně?


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Doplnění

Příspěvek od Palo »

Saint-Jimmy píše:Pokud v mém konkrétním případě je střevo v relativně dobrém stavu (záněty na kolonoskopii jsou opravdu miniaturní), není potřeba vynechávat syrové ovoce a zeleninu, když mi nedělá zle ne? Asi bych se tím zbytečně připravoval o potřebný vitamíny, minerály atd, správně?
No Drta.tom povídal o omezení, ne o vynechání... Na druhou stranu tím ovocem a zeleninou můžeš přikrmovat teoretické cizopasníky... Možná by bylo lepší dávat místo zeleniny a ovoce jen vylisovanou šťávu ze syrového ovoce a zeleniny, je možné, že to cizopasníci "nepoberou", organizmus to zpracouje dřív, než se to dostane k nim...

Jen to jen moje úvaha...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

trochu jiná teorie....

Příspěvek od laik »

Zdravím
Saint Jimmy a když už ti našel ten léčitel že máš něco ze žlučníkem..... "nehnul ti nahodou někdo někdy žlučí" jak se tak říká.....
jen narážím na to že jsou i jiný způsoby léčby, které mohou podpořit tvé snažení o uzdravení....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: trochu jiná teorie....

Příspěvek od krovak »

laik píše:Zdravím
Saint Jimmy a když už ti našel ten léčitel že máš něco ze žlučníkem..... "nehnul ti nahodou někdo někdy žlučí" jak se tak říká.....
jen narážím na to že jsou i jiný způsoby léčby, které mohou podpořit tvé snažení o uzdravení....
teda ak správne chápem "nehnul ti nahodou někdo někdy žlučí" ako nenasr.l ťa niekto, nebolo by presnejšie (vzhľadom na spomínanú nepriechodnosť) sa pýtať, či skôr nezvykne držať hnev v sebe? A ako som sa minule dočítal - keďže pod hnevom si ľudi obvykle predstavia výbuch "s penou u huby" (čo obvykle nemávajú) je lepšie sa pýtať na podráždenosť (také ako napruženie hneď vyletieť), stres a také ako naštvaté pobrblávanie. (to len tak na okraj, mňa táto informácia celkom zaujala a zdá sa mi dosť prínosná)


Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Re: trochu jiná teorie....

Příspěvek od Saint-Jimmy »

laik píše:Zdravím
Saint Jimmy a když už ti našel ten léčitel že máš něco ze žlučníkem..... "nehnul ti nahodou někdo někdy žlučí" jak se tak říká.....
jen narážím na to že jsou i jiný způsoby léčby, které mohou podpořit tvé snažení o uzdravení....
Každou chvilku vám někdo "hne žlučí", to je asi přirozená součást dnešního světa. Ale pokud jde o nějaké psychické příčiny mých problémů, nic mě nenapadá. Jsem člověk, který není moc zvyklý v sobě něco dusit (alespon ne moc dlouho) a dávám svým pocitům vcelku volný průchod. Takže žádný potlačený hněv a nic podobného. Kromě toho, když mi začaly tyto zdravotní problémy, tak: VŠ úspěšně dokončena, relativně dobrá práce, ve které jsem se rychle zaučil, vztahy s rodinou nikdy nebyly lepší, materiální zajištěnost, pocit dostatečné seberealizace..v podstatě se dá říci, že v době, kdy jsem začal mít tyto zdravotní problémy, tak jsem byl v nejméně problematickém a stresujícím období ZA POSLEDNÍ ROKY. Takže v mém případě opravdu nevím, kde hledat psychické příčiny zdravotních problémů.. :?


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“