Obnova črevnej mikroflóry

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Jarda
My z kravského, mali sme aj kozy ale to kozie bolo pre mašurky. No jedna babka robila z kozieho a z neho super koláče. Kefír sme robili z kultúry ktorú sme objednali z Prahy, bol vynikajúci. To sa nedá porovnať s kúpenským. Mamka mala odkiaľsi sýridlo na syr, ale tvaroh robili kopaničiari bez sýridla, kde by ho brali. Jaj, to sa ale to mlieko nedá porovnať s dnešným. Kravy sme pásli ako decká, koľkokrát som dostal hadicou lebo my sme hrali karty a kravy šli három-fárom. Večer ich niekto dohnal s nadávkami že boli v jeho ďateline. A potom im bachory masírovať aby sa nezduly. Ešte mi je zle keď na to pomyslím.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
SVĚTLUŠKA
Starší člen
Příspěvky: 176
Registrován: pon 26 dub 2010 12:24
Bydliště: Praha
Dostal: 30 poděkování

Denny

Příspěvek od SVĚTLUŠKA »

Denny, ty jsi někde psal o tom, že jsi prošel kde jakou očistou a i samosebou střev..
Po MMS, (v přestávce) jsem se rozhodla, že si jí také udělám. Tu Sankhpraksalanu.

První dávku nejslanější vody jsem nedopila.
Když jsem šla na první záchod, vzala jsem si vodu s sebou, a dopíjela jí na záchodě.
Zvednul se mi žaludek a šlo to ven. Bez naprostých problémů a stahování žaludku jako při normálním zvracení. Prostě to vyšlo horem.(ještě že jsem si vyndala nějak prozíravě kýbl, po kterém jsem jen sáhla a už to šlo horem) Jenže já se zděsila, že vyzvracená voda byla jakoby zabarvená s krví! Kouknu do mísy pod sebou-bylo to šíleně rudé!!
Nevím, jestli to krev byla, ale jiného, že? Bylo to tak rudé, že mě to fakt vyděsilo a nakonec jsem to i nafotila, protože to se mi zdálo být až moc nenormální.
Nicméně jsem celou očistu dokončila.
Možná, že to bylo normální zabarvení a to je to, co nevím a proto se chci zeptat.Určitě to již podstupovat nebudu! Nasadím Acidophylus a podobné věci.
Sehnala jsem si i tu Tibetskou houbu, budu jí mít asi za 20 dní. Chci si koupit jogurtovač.. Chci začít trochu zase jinak..
Tohle je nádherná diskuse. Díky za ní!!

Acidophylus a tzv. "přírodní jogurty" a popoháněče zdraví všeho druhu jsou k ničemu - nejsou v nich žádné živé mikroorganizmy. VELMI doporučuji NUTRA BONA symba s beta-glukany.
http://www.nutrabona.cz/nutra-bona-symba-b-glukany Osvědčilo se i v nejhorších případech a po léčbě rakovin.
A pak - 100% platí, co říká Jarda! Kefír je přímo zázrak. Samozřejmě ne ten z obchodu... Kefír umí udělat pitnou a zdravou tekutinu dokonce i z latexu, drze vydávaného za polotučné trvanlivé mléko.


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Vlakno o Tibetskych zrnech(houbicce) pro kefir,tvaroh....

Příspěvek od muflon »

Pokud si toho nekdo nevsiml, tak v sekci Zdravi Denny zalozil pribuzne tema přímo o Tibetskych zrnech(kefirova houbicka), vcetne chutnych receptu:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... sc&start=0

Podobnemu tematu se do šířky venuje Jarda na zdravi-az.cz:
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=18&t=583


Uživatelský avatar
SVĚTLUŠKA
Starší člen
Příspěvky: 176
Registrován: pon 26 dub 2010 12:24
Bydliště: Praha
Dostal: 30 poděkování

Děkuji

Příspěvek od SVĚTLUŠKA »

Mimo téma (offtopic)
Chci vám poděkovat za odpověď.
A muflonku, smaž si to tu.. Já jsem byla zase někde jinde, než jsem měla. Pardon a děkuji za upozornění na ty diskuse..


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re: Děkuji

Příspěvek od muflon »

To nebylo na tebe Svetlusko, i kdyz to tak mohlo vyznit(omlouvam se). Je to jen pripominka PRO OSTATNI ze uzsi specifikovane pribuzne tema ke strevni mikroflore je Tibetska houba, ktera nyni jiz ma samostatne vlakno.

Omlouvat se mi vubec nemusis, jses tady spravne-vzdyt se to tyka strevni mikroflory.... :)


Uživatelský avatar
SVĚTLUŠKA
Starší člen
Příspěvky: 176
Registrován: pon 26 dub 2010 12:24
Bydliště: Praha
Dostal: 30 poděkování

Re: muflon

Příspěvek od SVĚTLUŠKA »

Děkuji. Já už se bála, že jsem zase jinde a otravuji..
Víš, mně vyděsila ta krev, co ze mně šla.. Každopádně tuto očistu dělat již nikdy nemíním.
Přeji ti moc krásný den.


yejb
Stálý člen
Příspěvky: 29
Registrován: stř 27 lis 2013 3:07
Dal: 46 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Obnova črevnej mikroflóry

Příspěvek od yejb »

Ahoj. Téma trochu neživé, sázím ale na něj a přikládám velkou důležitost.
Relativně často se hovoří o tom, že se mají ve velkém brát laktobacily a jiná probiotika. Spousta lidí k nim má ale odpor a cítí menší či větší diskomfort při braní "čím víc kmenů a miliard tím lépe". Veliký informační zdroj proč tomu tak je najdete zde:
https://histaminovakasulka.com/2014/09/ ... eni-strev/
Ve stručnosti- řada "prospěšných" kmenů laktobacilů má různé mutace, které mohou někdy podporovat, ale někdy vyloženě způsobovat zánět případně tvorbu histaminu. Nejlepší je tedy začít s ověřenými laktobacily, zvyknout si na komfort ve střevech a postupně přidávat vícekmenové, v případě ztráty komfortu ubrat.
Nejvíce se osvědšuje, i při závažných až nejzávažnějších ne-mocech začít lactobacillus rhamnosus (třeba biopron pro batolata), navázat třeba "laktobacily "3"" od Swiss natural, posunout se do NATROL - BioBeads (probiotic Acidophilus). Velikou roli může sehrát mutaflor, se svým invazivním řešením.


To co vnímám a vidím kolem sebe je jen můj svět. Je jen na mě, zda se rozhodnu, že bariery, se kterými jsem se kdysi smířil, odstraním.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“