Autopatie

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od poota »

Už jsem to tu psal - stačí jakákoli malá lahvička, která ještě nebyla na nic použitá a je už z výroby v nějakém obalu, takže na ni nemohl nikdo sahat a ani do ní naprskat. Tenhle požadavek splňují docela dobře lékovky, které se v lékárně seženou za cenu kolem 14,- korun.
Pro "dezinfikovaný" dech a nebo slinu by mohla být zajímavou alternativou i půldecová lahvička s vodkou. Po otevření ji vylít do skleničky (k pozdější konzumaci a nebo pro spřáteleného alkoholika), a do prázdné lahvičky dýchnout a nebo plivnout pro následnou "výrobu" preparátu fluxní metodou.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od sisa »

Akutní autopatie ( bez lahviček atd.)
http://www.homeopat.mypage.cz/menu/arch ... -autopatie


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od milda »

Zdarec, už nějakou dobu používám autopatii, takže je pomalu načase, abych popsal svoje dojmy a zkušenosti.

Tedy- začal jsem 12.12. večer s originální autopatickou lahvičkou od p. Čehovského. První jsem použil slinu a 1,5 litru pramenité vody z Lidlu.
(má se začínat opatrně, hlavně u starších a zchátralých osob :) - používat nižší potence )

Další použití 18.12. večer - "vařená slina" + 3 litry vody z Lidlu
po téhle aplikaci byly trochu problémy. Něco málo jako zimnice + astmatické mírné problémy. Trvalo to cca týden, bohužel nevím, jestli to bylo klasické "homeopatické zhoršení", nebo obyčejné nachlazení anebo nejspíš oboje dohromady.

Další byla 25.12. 2012 studená slina + 4,5 litru vody z Lidlu.
Po každé aplikaci bylo znát, že se "něco" děje. Byly to příznaky mírné, ale nepřehlédnutelné (většinou lepší nálada, kondice, prozpěvoval jsem si chvilkama ) trvaly tak dva dny, pak už nebyly rozeznatelné.
Ale tato potence s použitím 4,5 litru vody byla poněkud slabší, tak jsem se rozhodnul vrátit ke 3 litrům.

2.1. 2013 ráno 4hod. "vařená slina" + 3 litry vody z LIdlu. Asi nejůčinnější aplikace, věřím, že se začínají uvolňovat "stoletý usazeniny". Odkašlávám docela příjemně a vůbec celkový dojem čištění je dobrý.

10.1. 2013 brzy ráno. Pátá, poslední aplikace, opět vařená slina + 3litry vody. Vypadá to, že opakování po týdnu vyhovuje, možná by se dal ještě zkrátit termín? Uvažuju o vyzkoušení vody přímo ze studánky. V dosahu mám starobylou studánku "Světice".
Uvažuju i o střídavé kombinaci vyšších a nižší potencí. V homeopatii se to tak někdy dělá, tady by to mohlo být taky zajímavý.


To je zatím všecko, na co jsem při používaní autopatie přišel. Za pár dní sem napíšu další nový poznatky.
Zdravím, milda :)


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Autopatie po česku

Příspěvek od 1220 »

byla středa
Jsa cca týden silně zahleněný hlenem žlutým průduškovým, a proto, že okolnosti tomu byly nakloněny tím, že mi přišly knížky o autopatii skoro najednou dvě do ruky , aplikoval jsem slinu následovně :Zakoupil jsem v Albertu půl litr pitné vody za 3.50 Kč, vyčistil zuby kartáčkem ale bez pasty, za dvě hodiny nejedení a nepití jsem otevřel plastovou lahev s vodou, a do víčka dal přímo z pusy trochu sliny, doplnil vodou a vodu vylil. Po každém vylití oklepnul aby příliš kapaliny neulpělo v prosazeném víčku. Po cca 40 vylitích začala pálit ruka držící nádobku, přidal jsem ještě 10 vylití, pak naplnil a vypil. Toť vše. jídlo následovalo asi za půl hodiny , dřív se nedoporučuje.
Večer lehká horečka, druhý den polovina hlenů, další den jen ranní hleny jejichž množství klesá i když již opět chodím do přírody.
Další dávku si vezmu až někdy v červnu.Dnes je neděle.
Přeju všem kdo to zkusí, aby jim to zabralo.
K.


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od vokoun »

:x Co je lepší jak se píše v příloze Sisi akutní Autopatie 3* denně a nebo jak tady píšeš ty s tím víčkem jednou za půl roku. Já jsem to začal včéra zkoušet podle přílohy od Sisi tak uvidím jak to bude reagovat. Nevíte jestli se ta akutní dělá před jídlem a nebo po jídle. :)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

vokoun píše::x Co je lepší jak se píše v příloze Sisi akutní Autopatie 3* denně a nebo jak tady píšeš ty s tím víčkem ...
Vokoune, tohle jsou věci mezi nebem a zemí a ber je jako ukazatel na rozcestí kudy kam. Přesné návody neexistují, jsou individuální a každý si na ně musí dojít sám. Ne každá taková cesta je pro každého. Nezbývá Ti než moc nešpekulovat a zachovat se jako totální dront a jít na to s citem. Z mé zkušenosti a ze zkušeností mnoha jiných platí, že co tě napadne první, je to, co přijde mimorozumově, tedy intuitivně a že zařídit se podle toho bude Tobě vyhovovat nejlíp. Musí to ale přijít ze tvého povědomí, ne od někoho jiného. Tady se s tím setkáš převážně pod pojmem "drontsví". Ono to totiž funguje mnohdy líp jak rozum, který to ničí. Až budeš znát sám na sobě, co to znamená, že Tě pálí dlaň, budeš někde tam kde Karel. Teď tam nejsi a nemá cenu se nezbytně řídit jeho způsobem, i když nikdy nevíš. Karel je Karel a Ty jseš Ty. Tohle platí takřka pro všechny techniky ve kterých se prosazuje dronství.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od milda »

vokoun píše: Nevíte jestli se ta akutní dělá před jídlem a nebo po jídle. :)
Autopatie zásadně mimon jídlo. Někde se uvádí odstup až 2hodiny od jídla. Jinde se píše menší odstup, alespoň hodinu by to určitě chtělo. Důležitější je odstup před aplikací.
1220 píše: Další dávku si vezmu až někdy v červnu.Dnes je neděle.
Přeju všem kdo to zkusí, aby jim to zabralo.
K.
Ahoj, 1220. Touhle "víčkovou" metodou se dosahují jen malé potence - uvádí se, že max 30C. I když vyleješ víčko vícekrát, údajně potence už dál nestoupne.
To by znamenalo, že účinnost je spíš na fyzické tělo (nižší vibrace) a rychlejší. Použití z toho vyplývá spíš vícekrát denně, nebo vícekrát týdně.


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od vokoun »

:D Jo Slávku to je jako v sázení intuice je lepší jak nějaká rada ale tobě stejně za tu radu děkuji :laugh: Mildo dík za to jídlo a s tím braním to zkusím brát třikrát denně se skleněnou ampulkou a pak se uvidí. Zdá se mi to takové zajímavější a jak radí Slávek intuice je intuice. :laugh: :bye:


sefora
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: ned 15 črc 2012 13:09
Bydliště: Liberec
Dal: 4 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od sefora »

Vokoune,podívej se taky sem

http://www.autopatie.cz/samolecba.htm


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od vokoun »

;) Sefora díky za odkaz tam už jsem jednou byl ale tenkrát jsem to bral jako nesmysl. :enaughty: No jak se pohled časem mění. Nevím jestli moudřím a nebo jsem zahnán do kouta to ukáže čas. :laugh: :jump:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od poota »

milda píše:.. "víčkovou" metodou se dosahují jen malé potence - uvádí se, že max 30C. I když vyleješ víčko vícekrát, údajně potence už dál nestoupne.
Údaj o "nestoupající" potenci pochází odkud? Čehovský se o tom nezmiňuje, alespoň pokud vím. Zmiňuje se o tom, že tato metoda je vhodnější pro nižší potence hlavně proto, že opakované nalévání a vylévání je náročné časově a fyzicky. A konkrétně víčko považuje za vhodné pro přípravu preparátu v "polních" podmínkách.
milda píše:To by znamenalo, že účinnost je spíš na fyzické tělo (nižší vibrace) a rychlejší. Použití z toho vyplývá spíš vícekrát denně, nebo vícekrát týdně.
Tuhle věc si zřejmě ještě budeme muset nějak vysvětlit a ověřit.
Nižší potence působí v "nižší" duchovní vrstvě, která je fyzickému tělu bližší.
To můžeme, alespoň myslím, přijmout celkem bez nějakých námitek.
Jestli to tím pádem taky znamená i rychlejší působení, považuji za nejisté, a bylo by vhodné to prověřit. Zatím lze přijmout předpoklad, že podaný preparát začíná působit "uvnitř" (psychika) a postupuje směrem "ven" (ve fyzické sféře od hlavy a srdce ke kůži). Pokud jediný preparát nevyřeší všechny problémy natrvalo, začnou se po skončení jeho působnosti potíže opět vracet, a to ve stejném pořadí, jak mizely. Tímto způsobem by tedy bylo možné rozeznat, jak dlouho preparát v dané potenci působil.
Začínat od nižších potencí doporučuje Čehovský také při vyšším stáří a menších rezervách fyzických sil či vitality. Což může být také důležitá indicie.
Otázku vhodnosti podání dalšího preparátu ještě před dokončením "práce" předchozího, stejně jako nejvhodnější interval mezi nimi považuji stále ještě za otevřenou.
Čehovského doporučení, aby každý nechal volbu intervalu na "podvědomí", je mi pochopitelně jako Drontu velice sympatické, ale zatím mi to neřeší rozhodnutí o tom, jak dalece je přínosné nechat preparáty působit ve vrstvách "přes sebe navzájem".
Další zatím nezodpovězenou otázkou je rozdíl mezi příjmem praparátu sliznicemi úst a nebo pokožkou v místě "třetího oka".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od milda »

poota píše: Údaj o "nestoupající" potenci pochází odkud? Čehovský se o tom nezmiňuje, alespoň pokud vím. Zmiňuje se o tom, že tato metoda je vhodnější....
Je to zásada u použití Korsakovovy metody, ale jestli to mám z Čehovského, nebo z homeopatie Ti teď honem neřeknu..
poota píše:Jestli to tím pádem taky znamená i rychlejší působení, považuji za nejisté, a bylo by vhodné to prověřit. Zatím lze přijmout předpoklad, že podaný preparát začíná působit "uvnitř" (psychika) a postupuje směrem "ven" (ve fyzické sféře od hlavy a srdce ke kůži).
Problém je, že fakticky nemáš možnost to spolehlivě ověřit. Musel bys mít nemocnici s hromadou pacientů, léčených autopaticky a dlouhý roky si dělat statistiku. Vidím to teď na sobě-když přijdou potíže, nevím spolehlivě, jestli je to v důsledku autopatický léčby, nebo by "to" přišlo stejně.....
poota píše:Další zatím nezodpovězenou otázkou je rozdíl mezi příjmem praparátu sliznicemi úst a nebo pokožkou v místě "třetího oka".

Zdravím - poota
..to jsem vyřešil tak, že aplikuju ústa i třetí oko, Čehovský ještě doporučuje při použití lahvičky nechat odtékající vodou omývat druhou, volnou ruku, Někdy jsem si tou mokrou rukou ještě potřel břicho...


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od vokoun »

:roll: Mám dotaz může být po Autopatii špatně a motat se hlava. Já tu Autopatii dělám akutní bez lahvičky jak psala Sisa. Docela se mi udělalo špatně a taky jsem se hodně zpotil. Cítil jsem takovou kyselost v žaludku tak jsem si vzal sodu b. a trochu to zmizelo. Jinak mám ph žaludku tak 6,5 což je taky katastrofa a nevím jak to zlepšit. :help:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od poota »

Myslím, že klidně může. Taky se časem může procházet "zpětně" všemi a nebo některými prodělanými potížemi, i když s mírnějším průběhem. Odezní to většinou samo i bez jakéhokoli léčení, ale je klidně možné na to používat běžnou alopatickou léčbu - na autopatii to nemá žádný vliv.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
lena

Re: Autopatie

Příspěvek od lena »

Ahoj,

zrovna jsem po delsi dobe zase kouknula na stranky autopatie a nasla dalsi moznost aplikace teto lecby = PRANA

Musim vyzkouset, prave u me je toto velmi dulezite. Snad to bude nekoho take zajimat. Mozna by stalo zato jit i na vyssi chakry, mame jich 12, ale to uz je jenom dalsi takova idee.


http://www.autopatie.cz/clanky/priprava-z-prany.htm


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“