Godzila - všeobecná diskuze

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Upovídaný přednášející z UK ... :D

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše: procházejícímu proudu je totiž úplně jedno, jestli jsou ty ionty volné nebo vázané ... "vysápne" vše, co se mu připlete do cesty ... ;) ...
V tomto se poněkud mýlíš. Jakmile je iont ve vazbě, už není iontem. Obvykle sdílí elektronový pár se svým protějškem a navenek se chová elektricky neutrálně. Tudíž na něj nemůže působit elektrostatická síla, která je jinak pohonem iontů
A(&F) píše:
... jinak ještě k tomu železu, ... víš kolik ho vlastně lidské tělo celkem obsahuje ?? ... (měl bys vědět, viz slide č. 8 v odkazu od tebe ... popř. info např. zde https://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... 2A#p106135 ) ,
ty slajdy jsem samozřejmě četl, je tam i kolik % obsahuje hemoglobin, atd.
A(&F) píše:... tudíž jak neskutečně snadno se dá rozhodit jeho poměr vůči zbytku těla ?? (např. přísunem nebo odsunem iontů železa z/na "elektrodové obracečky" ... viz Faraday při až několika mA během pravidelné každodenní mnoha hodinové expozici) ...
Tak úplně snadné to není, tělo má některé proteiny, ve kterých umí železo skladovat a zase ho vydat. Není toho mnoho, ale něco přece. No mnohahodinová sezení s tím asi pohnout mohou, ale to jsou jen spekulace
A(&F) píše:
... mmch, až zase budu mít dílnu v kupě (nejlépe až zanedlouho bude u známejch probíhat plánovaná zabijačka), tak zkusím spáchat pokus se zcela čerstvou flákotou mezi dvěma Sn elektrodama v obalech, aby bylo vidět, že tímto způsobem se opravdu dá "těžit" i z tkání (a co všechno + kolik)
Mno, nevím, jak moc je vybavená tvoje dílna ale dost pochybuju, že máš spektrofotometr a podobné ptákoviny,které jsou potřeba k analýze "výtěžku". A podle toho, co jsem zachytil mezi řádky v tuto chvíli nejsi ani příliš ve vatě, aby sis podobný rozbor nechal udělat. Není to úplně laciná záležitost.
Ale jak už to bývá, šel kolem mě nápad, tak jsem ho čapnul. Asi by se na to dalo využít tvoje úkáčko. Je to totiž úplně výborný námět pro nějakou bakalářskou, nebo dokonce diplomovou práci. Zkusím taky rozhodit sítě mezi svými známými profesory. Nemusel by se analyzovat pouze výpotek na elektrodě, ale mohla by se analyzovat i tkáň mezi nimi. Velkou výhodu tohoto řešení spatřuji v tom, že to zaplatí univerzita. :pivko:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Upovídaný přednášející z UK ... :D

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše: vybral sis z ní totiž pouze to, co se ti (s prominutím) "zrovna hodilo do krámu".
Nedobře se na to koukáš. Ty ukazuješ jednu stranu mince, já tu druhou. Každý, ať si vybere, jestli je mu milejší panna, nebo orel. Toť vše


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Upovídaný přednášející z UK ... :D

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše: V tomto se poněkud mýlíš. Jakmile je iont ve vazbě, už není iontem. Obvykle sdílí elektronový pár se svým protějškem a navenek se chová elektricky neutrálně. Tudíž na něj nemůže působit elektrostatická síla, která je jinak pohonem iontů
... ehm ... jak to citlivě říci ... pls, doplň si chem. vazby + Paulinga ...... jinak nás přece v případě godzily zajímá pouze to, co uvolníme a vytáhneme ven průchodem el. proudu ... a to ostatní (co zůstane tam, kde to původně bylo) nás teď nezajímá ... nebo snad ano?? ... ;) ...
Ilem píše:
A(&F) píše:... tudíž jak neskutečně snadno se dá rozhodit jeho poměr vůči zbytku těla ?? (např. přísunem nebo odsunem iontů železa z/na "elektrodové obracečky" ... viz Faraday při až několika mA během pravidelné každodenní mnoha hodinové expozici) ...
Tak úplně snadné to není, tělo má některé proteiny, ve kterých umí železo skladovat a zase ho vydat. Není toho mnoho, ale něco přece. No mnohahodinová sezení s tím asi pohnout mohou, ale to jsou jen spekulace
... nejsou, vše lze spočítat ...
Ilem píše:Mno, nevím, jak moc je vybavená tvoje dílna ale dost pochybuju, že máš spektrofotometr a podobné ptákoviny,které jsou potřeba k analýze "výtěžku". A podle toho, co jsem zachytil mezi řádky, v tuto chvíli nejsi ani příliš ve vatě, aby sis podobný rozbor nechal udělat
.... :D ... a to sis přečetl kde ?? ... mezi řádky od Křepelky?? ... :laugh: :laugh: ... gratuluji ... :roll: ... uf ...... výbavu v "plné palbě" samozřejmě nemám, jelikož ji nepotřebuji (neměl bych pro ní stále využití), ale pouze to, co je nutné pro analýzu geo. vzorků ... (což by zřejmě zcela stačilo i pro tento účel) ...... a když už čas od času potřebuji nějakou tu přesnější analýzu, mám k dispozici zázemí plně vybavených laboratoří (FAFUK, PříFUK, ČZU, CAV, SVAK, atd.), kde díky svým kreditům nemusím za rozbory platit vůbec nic ... :) ...
Ilem píše:Nemusel by se analyzovat pouze výpotek na elektrodě, ale mohla by se analyzovat i tkáň mezi nimi.
[/quote] ... zcela zbytečné ... neb co se může z elektrod přemístit do tkání, to víme ... + nás zajímá především to, co z tkání "vytáhneme ven" ...... k rozboru obého lze putující odchytit např. pomocí delšího pruhu navlhčeného filtračního papíru (popř. jiného media), který se vloží mezi tkáň a elektrody (anoda-papír-tkáň-papír-katoda) ... ten se poté zanalyzuje ... (tak se to totiž dělá ... ;) ) ...... navíc tkáň může mít nestejnorodé složení, takže výsledky analýzy jejího znečištění by byly silně zavádějící a nepřesné ...... probůh, Ileme, tady nám přece stačí zjistit, co kde je + co odkud kam (zbytek jsou už jen výpočty) ... nebudeme přece replikovat DNA !!! ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Upovídaný přednášející z UK ... :D

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše:... zcela zbytečné ... neb co se může z elektrod přemístit do tkání, to víme ... + nás zajímá především to, co z tkání "vytáhneme ven" ...... k rozboru obého lze putující odchytit např. pomocí delšího pruhu navlhčeného filtračního papíru (popř. jiného media), který se vloží mezi tkáň a elektrody (anoda-papír-tkáň-papír-katoda) ... ten se poté zanalyzuje ... (tak se to totiž dělá ... ;) ) ...... navíc tkáň může mít nestejnorodé složení, takže výsledky analýzy jejího znečištění by byly silně zavádějící a nepřesné ...... probůh, Ileme, tady nám přece stačí zjistit, co kde je + co odkud kam (zbytek jsou už jen výpočty) ... nebudeme přece replikovat DNA !!! ... :D ...
Tak to jsem zvědav, jak rozlišíš, jestli například to diskutované železo pochází z hemoglobinu, nebo z usazenin ve tkáni. Možná na to máš nějakou metodu. rád se nechám poučit.
A mě osobně by zajímalo i to, co se přemístí do tkání. Hlavně co do kterých a kolik. Ono to totiž vůbec nemusí být rovnoměrné a někde to může pomáhat, jinde zase škodit. Také se to může někde hromadit. Podle mě je tam mnohem víc neznámých, než si my dva tady můžeme uvědomit.
Naposledy upravil(a) Ilem dne úte 03 lis 2015 22:56, celkem upraveno 1 x.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Upovídaný přednášející z UK ... :D

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše:mám k dispozici zázemí plně vybavených laboratoří (FAFUK, PříFUK, ČZU, CAV, SVAK, atd.),
Nechybí ti tam PodFUK? :laugh: :laugh: :laugh:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Upovídaný přednášející z UK ... :D

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:
A(&F) píše: vybral sis z ní totiž pouze to, co se ti (s prominutím) "zrovna hodilo do krámu".
Nedobře se na to koukáš. Ty ukazuješ jednu stranu mince, já tu druhou. Každý, ať si vybere, jestli je mu milejší panna, nebo orel. Toť vše
... na co jsi chtěl poukázat ?? ... že godzila pomáhá tím, že nás zbaví uloženého železa (které uloženo by jinak v těle mohlo škodit) ?? ... a to i za cenu, že to v tu chvíli rozhodí kde co, vč. enzymatických procesů až s dopadem na psychiku (než se hladina železa zase časem doplní ze zásob) ... poslyš, ale na to přece nepotřebuješ godzilu, na to úplně jednoduše stačí si "pustit žilou" (odpustit část krve) a pak doplnit tekutiny ... nebo jednoduše snížit příjem železa ...

... já měl za to, že stejně jako já chceš, abychom se hodnověrně dobrali skutečnosti, co godzila do těla dopravuje nebo naopak, co z těla odstraňuje (vytáhne ven) ... pak teprve můžeme polemizovat, jestli to které je ku prospěchu či nikoliv ...... proto jsem navrhl konkrétní (ověřený) postup ...

... hele, nikam nevedoucích Křepelkovin (polemizování bez předkládání důkazů) jsem si za poslední dva roky užil víc jak dost ... dík, ale další podobné již nechci ... na to můj čas drahý ...... takže záleží jen na tobě, zda budeme pokračovat dál ...

... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Upovídaný přednášející z UK ... :D

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:
A(&F) píše:mám k dispozici zázemí plně vybavených laboratoří (FAFUK, PříFUK, ČZU, CAV, SVAK, atd.),
Nechybí ti tam PodFUK? :laugh: :laugh: :laugh:
... ??? ... takovou univerzitu neznám ... ty snad jo?? ... :dknow: ...

... jo, a zapoměl jsem na UJEP v Ústí ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Upovídaný přednášející z UK ... :D

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:Tak to jsem zvědav, jak rozlišíš, jestli například to diskutované železo pochází z hemoglobinu, nebo z usazenin ve tkáni. Možná na to máš nějakou metodu. rád se nechám poučit.
... např. podle mocmosti ?? ...... mmch, výše jsem ti psal, aby ses podíval, které orgány jsou hlavními "odkládárnami železa" ... podíval ses ?? ... (který běžně zakoupitelné maso ze zvířat je nejbohatší na železo?? ... nejčastěji se dělá na cibulce ... :D ) ...
Ilem píše:A mě osobně by zajímalo i to, co se přemístí do tkání.
... viz pruh papíru mezi elektrodami a tkání ... stačí včas vypnout, aby se nepromíchaly jednotlivé látky putující v rozdílných směrech (než přelezou přes polovinu délky) ...
Ilem píše:Hlavně co do kterých a kolik. Ono to totiž vůbec nemusí být rovnoměrné a někde to může pomáhat, jinde zase škodit. Také se to může někde hromadit.
... požádej Křepelku, ať ti odkáže své tělo + elektrody, které používal ... pak nech udělat rozbor obojího a budeš to vědět ... :ewhistle: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Upovídaný přednášející z UK ... :D

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše:na co jsi chtěl poukázat ?? ... že godzila pomáhá tím, že nás zbaví uloženého železa (které uloženo by jinak v těle mohlo škodit) ?? ... a to i za cenu, že to v tu chvíli rozhodí kde co, vč. enzymatických procesů až s dopadem na psychiku (než se hladina železa zase časem doplní ze zásob) ... poslyš, ale na to přece nepotřebuješ godzilu, na to úplně jednoduše stačí si "pustit žilou" (odpustit část krve) a pak doplnit tekutiny ... nebo jednoduše snížit příjem železa ...

... já měl za to, že stejně jako já chceš, abychom se hodnověrně dobrali skutečnosti, co godzila do těla dopravuje nebo naopak, co z těla odstraňuje (vytáhne ven) ... pak teprve můžeme polemizovat, jestli to které je ku prospěchu či nikoliv ...... proto jsem navrhl konkrétní (ověřený) postup ...

... hele, nikam nevedoucích Křepelkovin (polemizování bez předkládání důkazů) jsem si za poslední dva roky užil víc jak dost ... dík, ale další podobné již nechci ... na to můj čas drahý ...... takže záleží jen na tobě, zda budeme pokračovat dál ...

... Anri ...
Tak ještě jednou a po lopatě. Nesdílím tvůj názor, že godzila tahá z těla všechno železo. Je to elektrický obvod, ne magnet :laugh: . Takže godzila tahá pouze ionty. Vázané železo (například v hemoglobinu) již není iontem, právě proto, že je vázané. Není tedy důvod, aby ho godzila tahala ven. Pokud mi dokážeš, že elektrolýzou krve vzniknou ionty železa + ionty toho zbytku, uznám, že godzila může tahat železo z krve. Žádný hmatatelný důkaz nemáme ani jeden, takže je to doměnka proti doměnce. Já se jen opírám o to, co jsem kdysi někde četl, že elektrolýza krve rozkládá krevní destičky, uvolňuje kyslík a může tím vytvořit v krvi sraženiny. V tom tkví její nebezpečí. O rozkladu hemoglobinu tam nebylo ani slovo. Zdroj po mě nechtěj, je to dávno. Tuším, že to bylo v nějakém skriptu při zkouškách z vyhlášky 50. Jako bezpečný stejnosměrný proud se uvádí 10mA To godzila nedá.
Zatím nemáš ani důkaz, že hnědý flek na houbičce je opravdu železo a už vůbec nemáš důkaz, že toto možná železo pochází z krve. Když už tedy chceš důkazy.
Kolik toho tvoje ukáčko ví o elektrice? Ví vůbec, co je to iontová vodivost? Možná naprosto přesně ví z čeho je složena krev a nabyl celkem logického dojmu, že každý kov se musí zůčastnit vedení proudu. Je to přece vodič. Jenomže ono to tak není.
Stejně jako ty se chci dobrat skutečnosti, ale na rozdíl od tebe jsem přesvědčen, že bez pořádné analýzy jenom posuneš své doměnky o kousek dál. Třeba opravdu zjistíš, že na houbičce je železo. A já budu dál tvrdit, že pochází z usazenin ve tkáních, protože hemoglobin je pro proud nedotknutelný a ty budeš tvrdit, že je z krve, protože, nevím proč.
Edit: Už vím, než jsem to dopsal, odpověděl jsi v jiném příspěvku. Změřiš mocenství železa. Když bude dvojmocné, je z krve, když bude trojmocné, je ze tkání. Teď ještě zjistit, jaké mocenství má to špatné železo, které se ukládá při přebytku. Ideálně, kdyby bylo jednomocné, nebo čtyřmocné, abys ho rozeznal od ostatních. Já mocenství železa určit neumím, tak je to na tobě.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Upovídaný přednášející z UK ... :D

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: k rozboru obého lze putující odchytit např. pomocí delšího pruhu navlhčeného filtračního papíru (popř. jiného media), který se vloží mezi tkáň a elektrody (anoda-papír-tkáň-papír-katoda) ... ten se poté zanalyzuje ... (tak se to totiž dělá ... ;) ) ......
:laugh: :laugh: :laugh: Poslyš HaFíku. :eclap: Právě jsi ukázal jak tady hloupě blafeš. :epray: Přesně takhle totiž funguje obal elektrod, který ty ionty z elektrody nepustí na tělo, a pokud se zavčasu vyměňuje, k žádnému přenosu iontů z elektrod na kůži a do těla nedochází. To je přesně proč ti Ilem řekl, že na těch elektrodách u Godzily nezáleží. Ono tedy záleží, spíš aby se nemusely často měnit jak elektrody, tak obaly, ale jinak je to buřt. :idea: Nechceš už tady toho tvýho imbecilního technoblábolení nechat :?: Hmm, to bude den, co :?:
:help: :help: :help:

:!: Navíc, proudové hodnoty při použití Godzily jsou natolik minimální, že by ten přenos vzal věčnost. :roll: Tvá ignorance velice přesně zaměřené a i odborné literatury na toto téma mě až fascinuje. Zkus si místo psaní těchhle HaFíkovin přečíst třeba R. O. Beckera, nebo R. Becka, popřípadě patenty na sterilizaci potravin slabým elektrickým stejnosměrným proudem, a že jich je, tedy jestli ty věci vůbec jsi schopen chápat, o čemž mám už dnes zatracené pochybnosti. :smoke:

:jump: Ty tvý fundovaně znějící vejšplechty jsou o ničem. Stačí si projít zkušenosti uživatelů. Tam totiž tkví jak to s Godzilou skutečně je :hip: a :enaughty: ne ve tvém prostoduchém vyrábění dojmů. :zzz:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Upovídaný přednášející z kanady ... :D

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše: :laugh: :laugh: :laugh: Poslyš HaFíku. :eclap: Právě jsi ukázal jak tady hloupě blafeš. :epray: Přesně takhle totiž funguje obal elektrod, který ty ionty z elektrody nepustí na tělo, a pokud se zavčasu vyměňuje, k žádnému přenosu iontů z elektrod na kůži a do těla nedochází.
... :roll: ... hele, ... a nezaspal jsi náhodou tak trochu dobu ?? ... :shock: ... neb my se tu s Ilemem už dááááávno (několik dní !!!) bavíme o úúúúúplně něčom jiným, než je pouhé uvolňování iontů kovů z elektrod a jejich transportu do těla ... :) ...... joó, chlapče, když nevíš, o čem se baví dospělí (protožes byl línej si přečíst pár přibyvších stránek), tak potom mlč ... a v klidu dál pod stolem šoupej nohama ... ;) ...

... :pivko: ... Anri ...

---------------------
HaF: ... jinak dokud neodpovíš na tohle (viz https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=140482#p140482):
A(&F) píše:
Slavek Krepelka píše:Vloni jsi dělal ramena s homeopatikou na škůdce, jmenovitě slimáky, kterou jsem tu představil taky já, ...
... :shock: :D ... hele, bludný kanaďane, a nepleteš si mě náhodou s někým jiným ??? ... tož zahrajme si tedy naši oblíbenou hru z dob "MIRKO kauzy": ... pokud si za tím stojíš, postni sem jasný konkrétní odkaz, kde se zmiňuji o slimácích v souvislosti s homeopatiky, coby účinného prostředku boje proti nim ... 8) ...... jinak tu opět budeš za lháře ... jako již koneckonců po několikáté ... :P ...

(já a homeopatika ... to fakt sedí !!! ... :laugh: )
... a ještě na to ve https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=140474#p140474 , ... tak jako bys vůbec nebyl ... (teda alespoň pro mě) ...

... nebo se ti snad do toho nechce?? ... :ethink: ... protože víš, že bys to ničím neobhájil ?? ... :) ...

---------------------

HaFF: ... SDK, mohl bys být přínosem, ale to bys nejdříve musel "přestat mluvit mimo mísu" ... a hlavně se "přestat nechat unášet svejma ego-emocema", které ti těžce zas(t)írají mysl ... :ewhistle: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pdob
Stálý člen
Příspěvky: 33
Registrován: ned 23 srp 2009 16:35
Bydliště: Likavka
Dal: 97 poděkování
Dostal: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Godzila - všeobecná diskuze

Příspěvek od pdob »

...kúrňa chlapi nechcete sa na TO už konečne vy..rať? ako malý chlapci-kto do koho prvý štuchol...a po hodine už niet toho kto začal. mal som kamaráta, keď sme mali 16 tak sme sa pohádali a bola z toho bitka, roztrhané košele.
na druhý deň sme si podali ruky-spontanne, vôbec sme to neplánovali-a večer sme sa tomu pri pive rehotali. ...pred 15 rokmi cca ho zrazil autobus, nieje medzi nami.
Pamätam si keď ste si tu na fóre dobre rozumeli a vzájomne sa doplňali-nechcete to vrátiť-kôli tej dobrej kamarátskej atmosfére,nemusíte rovno vymyslieť perpetum, stačí že sa tu budeme dobre cítiť, že sa sem rád vrátim ako do hospody za kamarátmi na kus reči.
Dajte si stretko u Jefa, dajte si po papuli(ak po tom túžite),potom sa ožerte a keď vytriezviete možno sa vám rozsvieti- zajra tu nikto z nás nemusí byť. Komu potom načo bude že kto mal pravdu?
Odrazu z Vás začnú vypadávať nápady samé-ako na páse-a bez premýšľania.
Ja som na toto fórum ničim neprispel,nič prínosne som sem nedoniesol, som ten posledný čo by Vás mal poučovať, tiež nesúhlasím so všetkými príspevkami tuna. Vadim Zeland...kyvadla
mám Vás rád- všetkých, nemusíte odpovedať-niet na čo. život je krátky se..te už na to.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Upovídaný přednášející z UK ... :D

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:Už vím, než jsem to dopsal, odpověděl jsi v jiném příspěvku. Změříš mocenství železa. Když bude dvojmocné, je z krve, když bude trojmocné, je ze tkání. Teď ještě zjistit, jaké mocenství má to špatné železo, které se ukládá při přebytku. Ideálně, kdyby bylo jednomocné nebo čtyřmocné, abys ho rozeznal od ostatních. Já mocenství železa určit neumím, tak je to na tobě.
Fe+2 + K3[Fe(CN)6] .... hexakyanidoželezitan draselný (červená krevní sůl) ...... = modrá (Turnbulova modř) ...
Fe+3 + K4[Fe(CN)6] .... hexakyanidoželeznatan draselný (žlutá krevní sůl) ...... = modrá (Berlínská modř) ...
(popř. Fe3+ + xSCN .... thiokyanatan draselný (KSCN) nebo sodný (NaSCN)(obojí bezbarvé) ...... = krvavě rudá ... )

... ale nějak ti teď fakt nevim, jak rozeznat to jednomocný železo od teho čtyřmocného ... :ethink: ... :laugh: :laugh: ... poradíš?? ... ;) ...
Ilem píše:Zatím nemáš ani důkaz, že hnědý flek na houbičce je opravdu železo a už vůbec nemáš důkaz, že toto možná železo pochází z krve.
... ok, jednoduchý pokus ...

- krev, nejlépe vepřoidní (složením buněk jsou nám prasata velice podobná) ... + anticoagulant (Warfarin/Fraxiparin, aby se nesrazila) ...
- ta se použije jako elektrolyt ...
- dvě neželezné elektrody ... (např. Pb) ...
- pak už jen klasický postup pro galvanizaci ...
- počkat, zda se na katodě vyloučí železo ...
(mno, asi by to chtělo ještě nějakou komplexotvornou přísadu, dále pak kyselinu, atd., ale pro začátek to zkusme bez nich)

... :idea: ... možná bude mnohem jednodušší použít půlenej elyzér s diaframou ... :arrow: ... krev umístit do prostoru anody ... a po elýze pak na straně katody provést důkaz železa pomocí výše uvedených činidel ...

... nějaké připomínky k navržené metodice ?? ...
Ilem píše:Kolik toho tvoje ukáčko ví o elektrice? Ví vůbec, co je to iontová vodivost? .....
... :shock: ... tak tos těžce přehnal ... :lol: ...... poslyš, Ileme, možná se budeš divit, ale všichni chemici (obzvláště ti promovaní) toho o elektřině a fyzice musí vědět podstatně mnohem více, než (promovaní) elektronici o chemii ...... protože pokud by "lučebníci" tyto věci neznali, tak by pak nemohli pochopit ani spoustu úzce souvisejících věcí ... např. chem. vazby, od kterých se odvíjejí i vodivosti, atd., atd. ...... nicméně jestli chceš, můžu se ho klidně zeptat, jak je na tom ... :angel: ... (chudák, ten se nasměje ... :laugh: ) ...

... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Upovídaný přednášející z UK ... :D

Příspěvek od NAVAR »

Ilem píše:
A(&F) píše: procházejícímu proudu je totiž úplně jedno, jestli jsou ty ionty volné nebo vázané ... "vysápne" vše, co se mu připlete do cesty ... ;) ...
V tomto se poněkud mýlíš. Jakmile je iont ve vazbě, už není iontem. Obvykle sdílí elektronový pár se svým protějškem a navenek se chová elektricky neutrálně. Tudíž na něj nemůže působit elektrostatická síla, která je jinak pohonem iontů [/quote]

Opravdu je iont ve vazbě vždy neutrální? To mi nějak nesedí.... Původně jsem myslel že může být neutrální ale také nemusí.
Klidně se nechám poučit.
Naposledy upravil(a) NAVAR dne stř 04 lis 2015 13:15, celkem upraveno 3 x.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Upovídaný přednášející z UK ... :D

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše: nějaké připomínky k navržené metodice ?? ...
Jestli na to máš čas, pusť se směle do toho. Dalo by se sice namítnout, že Vafarin může změnit elektrolytické vlastnosti krve, ale nechme tak. A když to natočíš na video, bude to důkaz téměř nezvratitelný. :hip:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“