Bolotov

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od sisa »

Pooto, napsal jsi to moc pěkně.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Kwasniewski

Příspěvek od kutil »

poota píše: ........ Jak to tak vypadá, tak je několik základních typů lidí s rozdílným způsobem optimálního stravování.
Právě proto dieta, která vyhovuje jednomu může být snadno nepřijatelná pro jiného.
Takže za nejlepší považuji si na vlastní žaludek vyzkoušet jak dalece co snášíme nebo taky ne - maso, uzeniny, pečivo, mléko, sýry, vajíčka, zeleninu, ovoce atd. - a podle toho se pak řídit.
Tedy ne z hlediska toho jak nám to šmakuje, ale hlavně z hlediska trávení, tedy jak dalece nám je po tom třeba těžko a nebo jestli se po tom cítíme lépe.....
........Takže hlavní je nenechat se zbaňkat na nějakou dietu, která někomu zázračně pomohla - vyzkoušet, ale hlavně posoudit.
Zdravím - poota
Moje osobní zkušenost s tímto forem:
Jak mnozí z vás pochopili tak su svéhlavička.
Co já vyzkoušel diet a medikamentů, ale s hlavní zásadou - necpat do sebe moc léků. Řídím se radou mého obvodního lékaře který mi říká: Nechoďte k doktorům !!!
V té první fázi jsem si HCl kem spravil zažívání. Já už bral krabici Anacidů měsíčně a pálila mě žáha po každém jídle :bhead: Těmi anacidy sem to ještě zhoršoval a MuDrci mě diagnostikovali reflux bez jakéhokoliv nástinu lepších vyhlídek-grr Prostě vyrobili si ze mně pacienta se žaludečními vředy :shock:
HCl terapie mě vrátila zpět do života. MMS kem sem se zbavil drobných problémů s viry a bakteriemi a nyní držím enem tu bodovů dietu (zbodnu co vidím ;) ) Není to sice tak doslova protože jsem tu nedávno psal, že to HCl musím doplňovat dále bez ohledu na bolotovův koktejl, ale s předchozím stavem se to nedá srovnat-jupíí.
Cholesterol se mě vrátil do normálu tak nějak samovolně a vysoký krevní tlak spadl na hodnoty téměř 120/80 při občasném braní lněného semínka v zakysané smetaně... mimochodem je to docela chutné ;) .
Když sem začal brát BK v tom neředěném stavu po kapkách do pití, tak mě začal růžovět jazyk s bílým povlakem který u mně signalizuje nemocnou slinivku. Jásal sem protože to je důkaz že BK funguje.
K mé nelibosti se mě asi za měsíc jazyk potáhl tak výrazným povlakem, který sem za celou dobu sledování nikdy neměl :cry: Nezazmatkoval sem a bral BK dále. Dnes mám jazyk opět v normálu a z toho sem si vyvodil závěr:

Ten koktejl funguje velice dlouhodobě a ti šmejdi v našem těle se brání co to jde!!! Ale je vidět, že ta obrovská podpora IS těmi kyselinami má opravdu smysl.
Nevzdávejte to když se tělo brání, hledejte jiné možnosti např. ve snížení dávek a častěji, nebo v kombinaci s jinými alternativními metodami pomocí klysma, koupelí s MMS,CDS a minerálními solemi atd... Je tu toho napsáno neurekom, ale to hlavní nám na zlatém podnose daroval pan Bolotov.
Veliké díky....
H.v.

PS - nesleduji altrozu a jiné nemoci protože chodím tak nějak svižněji, nesleduji stav krvinek, diabetes atd... Prostě celkově se cítím lépe až na únavový syndrom, ale v tom mají prsty paraziti ti prevíti-grr. Ale taky na ně časem dojde když o nich díky foru vím ;) Chce to enem vydržať ......
Naposledy upravil(a) kutil dne čtv 04 pro 2014 20:37, celkem upraveno 1 x.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od sisa »

Chci se zeptat, přijde vám drahý ten koktejl z AzVita, 1200 Kč za litr a ředí se to 1:50, t.j. dostanu 50l roztoku? Za jak dlouho se to asi spotřebuje?


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od kutil »

sisa píše:Chci se zeptat, přijde vám drahý ten koktejl z AzVita, 1200 Kč za litr a ředí se to 1:50, t.j. dostanu 50l roztoku? Za jak dlouho se to asi spotřebuje?
Cholká, to je opravdu předražený......
Problém většiny lidí je, že se snaží dodržovat přesně návody a nepoužívají zdravý selský rozum....
Ty kyseliny jsou běžně v prodeji Drogerie nebo barev. množství nežádoucích prvků je tak strašně zanedbatelné že v potravě toho máš mnohem víc :cry: . Koncentrace řeš enem orientačně. Kys. sírová se dělá v konc.kolem 40% tak dáš místo jedné lžičky 2 a něco ... No a Nitroglicerin mě obvoďák předepsal aniž mrknul okem, záleží na domluvě .. (asi slušný oddíl)
Nemá cenu shánět hotový koktejl, je lepší mít kyseliny doma a víš co si sama mícháš ;) (nehledě na to že můžeš rozdávat :laugh: )
Mě se osvědčil koncentrát kyselin v tom jednom deci vinného octa (ale myslím si že by mohl být i obyč ocet mírně naředěný). Mám již návyk kapat kapky HCl do pití s vodou, tak ten BK sem přijal tak nějak samozřejmě.... Nedovedu si představit každodenní manipulaci s větším množstvím koktejlu :oops: .

Neboj se toho
H.v.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od sisa »

No ještě to promyslím. ale i tak už mám v komoře malý chemický sklad. :-)


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Kwasniewski

Příspěvek od hanka »

Co se psychiky týče, byla jsem Kwasniewského dietou z počátku přímo nadšena. Šla jsem do ní s velkou chutí a těšila jsem se, že budu bez omezení jíst všechno to, co mám ráda - řízky, šlehačky, vajíčka, tučný tvaroh, smažená jídla apod. Jenže když jsem mohla jenom to, ale bez příloh, začalo mi to "lézt krkem". .... Pořád jenom tuk - tuk na všechny způsoby... :bhead: - domácí sádlo jsem používala i jako kosmetický krém..... Kdybych to vzala podle krevních skupin, mám krevní skupinu 0, Optimální dieta by mi tedy měla prospívat a proto asi i ta moje oblíbená jídla. A přece - po několika dnech mastné stravy můj metabolismus tahle jídla odmítal.
Takže asi nebude zcela pravdivé tvrzení, že máme jíst to, co nám chutná, protože tělo ví, co potřebuje... Patrně opravdu nezbývá nic jiného, než vypozorovat, co tělo přijme bez odporu. Jenže ani to není lehké - moje tělo bez odporu přijímá takřka všechno (když nepočítám zvýšení glykémie), ale nechce jednostrannost. Takže mám sice ráda sádlo se škvárkami - ale na chlebě; mám ráda i anglickou slaninu, paprikovaný lalok apod. - ale abych se nasytila, potřebuji k tomu aspoň kousek chleba nebo jiného pečiva, (zajímavé - nepřejedla jsem se jenom řízků :D )...zdravou syrovou stravu v žádném případě - umřela bych hlady.. :D

Teď jsem na Bolotovovi. Zdálo se, že mi vyhovuje ... tělesně se s ním cítím dobře, jenže: špatně na něho reaguje moje cukrovka. Po týdnu se mi začala silně zvedat glykémie, po dalším týdnu jsem zjistila, že mi přestal zabírat inzulin a později ještě hůř - tělo se tváří, že žádný inzulin nedostává a glykémie dosahuje nepěkných výšek.. Musím se poctivě přiznat, že nevím, co s tím.. Udělala jsem pár dnů přestávku, než tělo zase začalo inzulin přijímat. Potom jsem obnovila BK, ale snížila jsem ho na 1x denně (dopoledne) a zatím znovu začínám od jedné kapky. Musím se rozhodnout jak dál, strašně ráda bych pokračovala s Bolotovem, obzvláště když čtu, co píše kutil o vytrvalosti .. zároveň mě také napadá, jestli pro mě není tahle hra už nebezpečná? .. a to raději nemyslím na to, jak bude můj diabetolog reagovat na můj glykovaný hemoglobin :roll: .. Sakryš, chybí mi zkušenosti jiných diabetiků, kteří jsou na inzulinu!
Ale jak říká kutil: vydržať! Tož ještě vydržím :hip:
Hanka
Naposledy upravil(a) hanka dne čtv 04 pro 2014 22:00, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Kwasniewski

Příspěvek od poota »

hanka píše:Takže asi nebude zcela pravdivé tvrzení, že máme jíst to, co nám chutná, protože tělo ví, co potřebuje...
Normálně a běžně nám chutná to, na co jsme si zvykli a většinou už od malička - nikoli snad to, co nám opravdu prospívá.
Já jsem z tohohle pravidla výjimkou, ale naprogramoval jsem si to zcela záměrně pomocí Silvovy metody, hlavně tedy proto, abych nemusel pracně zkoušet a vybírat dietu, která by mi vyhovovala.
Můžu říct, že mi to opravdu funguje (pro rejpaly že "to" taky :lol: ), ale musím posuzovat základní potravinu bez přichucovadel a koření, protože to může výsledek dost ovlivnit směrem k "jedlosti". Přitom mě napadá, jak by asi ortodoxním masožroutům chutnalo maso upravené bez soli a koření!? Mám za velice pravděpodobné, že asi moc né.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Kwasniewski

Příspěvek od kutil »

hanka píše: .....Teď jsem na Bolotovovi. Zdálo se, že mi vyhovuje ... tělesně se s ním cítím dobře, jenže: špatně na něho reaguje moje cukrovka.
....... Musím se rozhodnout jak dál, strašně ráda bych pokračovala s Bolotovem, obzvláště když čtu, co píše kutil o vytrvalosti .. jenže není už tahle moje hra životu nebezpečná? .. a to raději nemyslím na to, jak bude můj diabetolog reagovat na můj glykovaný hemoglobin :roll: .. Sakryš, chybí mi zkušenosti jiných diabetiků, kteří jsou na inzulinu!
Ale jak říká kutil: vydržať! Tož ještě vydržím :hip:
Hanka
Ahojky, máš tu knížku alespoň staženou?
Jukni se na popis léčení cukrovky dle receptu Bolotova. Základ je spravit si zažívání a slinivku (tu souvislost se slinivkou sem nevěděl :idea: ) Jukni se na str.84 až 89 a něco na to vymyslíš ...
Ono to pude ;)
H.v.
PS- než to nastuduješ tak BK omez nebo neber, ale z dlouhodobého hlediska působení na buňky to nemá chybu .....
PS2- co se týče řízků tak si můj člověk :laugh:
PS3- ta reakce slinivky - obnovení povlaku na jazyku po BK mě nyní dává smysl ....


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od sisa »

Hani, u mě to je horší, já nejsem masová, já jsem buchtová. :-)
Kutil má pravdu, podívej se na celý léčebný postup, u cukrovky je namístě opatrnost.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Kwasniewski

Příspěvek od hanka »

Mám ji staženou i vytisknutou a čtu si v ní. Pustím se do opravdového léčení jen co mi vykvasí fermenty ;) . Zatím dělám dobře tělu - BK mu svědčí, jsem už na dvou kapkách. Glykémii si teď hlídám, jestli zase vyletí, dám si pauzu. Buď jde o klasické zhoršení před zlepšením - proto mě zaujalo to Tvoje zhoršení povlaku na jazyku, kutile, nebo mám podezření i na to, že tělo (nebo BK?) neutralizuje (likviduje) to, co není jeho produktem :ethink: .. Zajímalo by mě a uvítala bych, kdyby bylo více zkušeností s dodávanými hormony (nejenom inzulinem) , ale také třeba i to, jestli někdo nemá při braní BK potíže s nějakým implantátem (cizorodou látkou) v těle. ... jsem holt holka zvídavá :roll: ... :) ..
Siso, tak to jsem zvědavá, jak se budeš přeorientovávat na tlačenku s vinným octem - mně chutná velice a ještě mám přitom pocit, že dělám něco pro svoje zdraví :) .. :D


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od vokoun »

:) Hanko já jsem přestal hulit a cukr mě vylítnul na 6,7 :? tak jsem z toho byl hyn :bhead: po nasazení MMS sice na jiné hajzly :evil: jsem po čase zjistil že mě spadl ten cukr na 3,7 a mám ho už 1,5 roku pod 4 :epray: doufám že to tak vydrží :hip: nevím jestli je to tím MMS ale jsem rád že to tak je :bye:


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od hanka »

Tím MMSkem jsi zasáhl v pravý čas, podařilo se Ti zlikvidovat tu potvoru co to dělala hned na začátku :good: . Máš zajímavý poznatek s návazností na kouření - že by to byl parazit-nekuřák? :D .. Může to potvrzovat i to, že kouření opravdu škodí zdraví, když umrtvuje i parazity v těle...
Ahoj, Hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od sisa »

Hani, tlačenka mi nevadí :-), já jsem nemyslela, že se podle Kwasniewskeho stravuji nebo budu stravovat na 100%, já jsem chtěla jen vypíchnout , že mě oba dva uklidnili, že si nemusím dělat výčitky, když zdlábnu něco, co mě zakyseluje, např. kousek chleba nebo vajíčka, těma se cpu už dlouho, strašně mi chutnají na másle a s kyselou okurkou, můžu je obden.
A hlavně se nemusím cpát něčím, co mi tak nechutná, jen proto, že je to zásadité. Všeho s mírou. :-)¨
V podstatě vím, co mohu a nemohu a prkotiny nebudu lámat přes koleno.
Abych to zhrnula, potvrdilo se mi, co jsem tak nějak už delší dobu podvědomě cítila.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od hanka »

Tak to jsi mě uklidnila, já myslela, že máš v úmyslu přejít na Kwasniewského dietu úplně ... Na jeho Optimální dietu totiž nemůžeme přejít bez vyloučení sacharidů, ovoce apod., protože záměrem jeho stravy je přimět tělo ke změně celého metabolizmu – v tom právě spočívají i jeho úspěchy.
Mimo téma (offtopic)
Připomněla jsi mi jednu moji kolegyni v práci. Když jsme jeden čas celý kolektiv kvůli štíhlé linii přešli na Aktinsovou dietu (bezuhlovodanovou), jedna kolegyně ne a ne zhubnout, naopak, ještě na váze přibrala. Záhada. Dušovala se, že dietu drží, ale její zažívání je prý jiné než naše. Pak byla přistižena, že si dopřává ovoce a dokonce i pečivo - což je při této dietě zakázáno … Obhajovala se tím, že ovoce je přece zdravé a trocha sacharidů prý nemůže uškodit, protože v jiné dietě, která spočívala v počítání kalorií, je to dovoleno. Prý dieta jako dieta. ;) . Přesto, že trpěla hlady, nezhubla. Její tělo nemělo šanci změnit metabolizmus.
Samozřejmě to nevztahuji na Tebe, Tvoje „hříšky“ nejsou žádnými hříchy a já před Tebou smekám - jíst pouze zásaditou stravu by pro mě bylo těžké .. Samozřejmě, v průběhu léčení je to něco jiného – tam je nutné dodržovat způsob stravování, který nás má uzdravit… Jíst takhle ale celý život „pro jistotu“ je možná rozumné, ale asi bych ztratila potěšení z jídla (kvůli cukrovce musím omezovat množství jídla, proto si jídlo vychutnávám). Úplně nejlepší by bylo přemluvit svoje tělo, aby nám chutnalo jenom to, co nám prospívá - jak si to nastavil poota. Nezbývá mi, než mu tiše závidět (i když mu to přeju ;) ), já k tomu moje tělo přemlouvám delší dobu, ale zdá se, že marně.. :( .
Ahojky, Hanka
Naposledy upravil(a) hanka dne sob 06 pro 2014 2:34, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
lena

Re: Bolotov

Příspěvek od lena »

Tak presne ja, nekourila jsem celych skoro 30 let a taky jsem se k tomu dostala pomalu zpatky, ale ne cigarety kupuji si zde takove male cigarky, ktere chutnaji jinak nez obycejna cigareta, taky jsem je zkusila a muzu potvrdit, jsou divne, kdyz to srovnam s dobou pred 30 lety neda se to prirovnat s cigaretou ted. Jsou takove divne, rychle shori a mam pocit, ze v nich je neco necigaretoveho, navykova divna chut. Tak si radeji kupuji ty male cigarky. Ty me chutnaji a rikam tomu kourim cigaretu miru ci pohody.

Vim, ze to sem nepatri, ale to jenom k tomu Bolotovu nebot se o koureni zminuje, ale neni to, ze to doporucuje.
Zkousim taky ten koktaijl neni uplne 100% je bez nitroglicerinu, ale i tak funguje dobre. Jazyk me zacinat taky ruzovet, ale nejvice behem dne, pres noc zase ma bilou barvu, ale ne nejak moc. Asi proto, ze pres noc nic nejime.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“