Detoxikace těžkých kovů (jednoduchý návod)

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
jojoba
Stálý člen
Příspěvky: 41
Registrován: pát 22 dub 2011 16:50
Bydliště: Eichwald
Dal: 2 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Detoxikace těžkých kovů (jednoduchý návod)

Příspěvek od jojoba »

Dovoluji si připojit dotaz na přítele CRAFT - ten koriandr lze pro detox použít i sušený, nebo nutno si vypěstovat ?
Ta chlorella .... vhodný zdroj be se doporučit nedal ?
Trochu jsem to poptával v okolí ( SeČ ) a když byla cena "rozumná", nebyl uveden výrobce - pouze "Země původu mimo EU"...... ?
Díky za přínos.


jojoba
lena

Re: Detoxikace těžkých kovů (jednoduchý návod)

Příspěvek od lena »

ten koriandr lze pro detox použít i sušený,
nejlepe funguje si udelat tinkturu ze suseneho i cerstveho koriandru, dat do lihu nebo alespon 40% alkoholu, nechat macerovat, pak staci par kapek a pote hned brat chlorellu, i nekolik pastilek, zalezi jestli jsou to tobolky a nebo pastilky.

Jinak se vraci kovy zpet na mista, kde setrvavaji. Take je dulzeite je vyplavit i z nervu, mam nekde na to presny recept, ale nevim jestli to najdu.
Chlorella je nekde dost draha, ja ji kupuji u Firmy Vitagreen, nemecka firma, kde je jistota, ze neni zamorena ze vzduchu, zde se produkuje ve skleniku, neco jako trubky ze skla. Je to specielni postup. Ale cena je opravdu vysoka, ale ja koukam holt na kvalitu.

Proto se nekteri jedinci nemuzou zbavit plisni, candida, soor a j., nebot kovy spolupracuji prave s houbou, plisni, jedna potrebuje druhe. Pokud se nezbavis tezkych kovu pak neni mozne se zbavit ani plisni a dalsich, neco jako zacarovany kruh.


Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Detoxikace těžkých kovů (jednoduchý návod)

Příspěvek od Craft »

Lena to vystihla celkem dobře i co se poslední věty týče, což moc lidí ani netuší. Jinak nehledal bych v tomto jednoduchém návodu zase nějaké složitosti. Kamarád používá pro výrobu kapek sušený koriandr, který namele v tříštivém mlýnku, jak jsem již uváděl. Kdo chce čerstvej a má k němu přístup, může jej samozřejmě použít, ale stejnou službu udělá i sušený. Jinak k tomu ředění, pokud to chce mít někdo extra silné může použít i menší ředění, třeba 1:6, do menšího ředění už bych ale nešel. Samozřejmě čím menší ředění, tím to bude silnější a bude to dlouho doslova na pár kapek, což zvláště ze startu není zrovna ideální, proto je lepší ředění 1:10.
Chlorellu jsem užíval 2x5ks/1den, kterou jsem kdysi někde kupoval ve velkém balení (papírový sáček), ale jak kvalitní byla jsem nějak neřešil. Koukám, tady je třeba 2000 tablet za slušnou cenu http://www.algae.cz/chlorella-500g-2000 ... tAodyycAjQ
Těch prodejců chlorelli je mraky a nějak jsem se tím nezabýval, protože jsem ji měl doma a ze sáčku jsem ji před časem přesypal do uzavřené plastové dózy, tak už ani nevím konkrétního výrobce, ale svou službu udělala taky. Jinak co vím, tak velmi kvalitní je Alga spring, ale ta cena je dosti brutální za 400 tablet. Koukám na tu značku co doporučila lena a 2500 tablet vychází na 89 EUR, ale aby to nebylo tak jednoduché, tak je ji více druhů jako Chlorella kessleri, Chlorella pyrenoidosa, Chlorella vulgaris, což poslední dvě jmenované by měly být stejné, což je poněkud v rozporu s nabídkou výrobce vitagreen.de, konkrétně viz. http://cs.wikipedia.org/wiki/Chlorella
Myslím, že účel splní každá a bral jsem tu, co jsem měl doma, takže bych tohle fakt neřešil a užíval takovou, jak komu peněženka dovolí, protože těch tablet je na kůru potřeba větší množství. Doba užívání je samozřejmě závislá od toho, jak je kdo promořený těžkými kovy a vím o případu, kdy to dotyčný užíval i půl roku než byl čistej. Tož tak :)


Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Detoxikace těžkých kovů (jednoduchý návod)

Příspěvek od Vlčice »

Chlorela do jisté míry pomáhá i při kontaminaci organismu radioaktivitou. Mít větší zásobu zelených pilulek není nikdy na škodu.
Užívat chlorelu celoročně je ale docela pohrdáním naší přírodou.
Je právě jaro a břehy meandrujících lesních potoků se zelenají mladými lístky medvědího česneku.
Máme ještě celý měsíc na to, abychom ho denně mohli chroupat přímo v lese, nebo si s ním doma posypat chléb s máslem, těstoviny,
přímíchávat ho do šťouchaných brambor nebo s ním obohacovat saláty ze syrové zeleniny.
Konec zdravotních problémů zasetých zimním režimem s minimem pohybu a čerstvého vzduchu a obrovský nástup energie ukazuje, že česnek medvědí funguje též a nejen na detoxikaci.
Podobný účinek jako chlorela a česnek medvědí má na Sibiři parcha saflorová - maralí kořen. Dá se pěstovat i u nás.
Kořeny se mi zpracovat nepodařilo, ale účinek čaje z čerstvých listů na detoxikaci organismu po přemíře zkonzumovaného alkoholu je rychlý a spolehlivý. Čaj s listů maralího kořene můžu doporučit jako doping pro sport i další aktivity vyžadující dlouhodobou svalovou práci.
Rostliny s očistnými a detoxikačními vlastnostmi moudrá příroda spravedlivě rozesela po všech zemských šířkách i délkách pro zvířata i pro lidi.
Na podzim nastane ten pravý okamžik pro nákup zelených pilulek chlorely.
Vlastností té řasy je, vázat na sebe těžké kovy nejen v organismu, jímž jako superpotravina prochází, ale i ve vodním prostředí, ve kterém sama žije a roste.
Nepěstuje se naštěstí v Japonsku, ale v Indonésii.
Můžeme jen doufat, že prostředí, ve kterém jsou ony všechny druhy chlorel pěstovány, je čisté a prosté všech odpadů ze všudepřítomného průmyslu.


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Detoxikace těžkých kovů (jednoduchý návod)

Příspěvek od pavelv »

Craft píše:...Chlorellu jsem užíval 2x5ks/1den, kterou jsem kdysi někde kupoval ve velkém balení...
Psal jsi, ze jsi mel pripravek z iherbu, ktery uz chlorellu obsahoval. K tomu jsi jeste daval tech 10 kusu nebo jsi pak presel na vlastni tinkturu z koriandru?

Mozna by slo brat misto chlorelli aktivni uhli...? Viz http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 83#p133283
Program dr. Yu je založený na tom, že detox mobilizuje/uvolní chemikálie uložené v tuku, dostanou se do krve. A ty chemikálie je třeba následně vyloučit, protože jinak by se opět někde v těle uložily. Doporučuje použít niacin a následně cvičení pro eliminaci kůží, to cvičení ještě víc rozšíří cévy rozšířené niacinem. A potom je třeba toxiny vyloučit kůží - pocením, například doporučuje infračervenou saunu nebo i horkou koupel. To se týka eliminace kůží. A k tomu ještě doporučuje eliminaci trávicím systémem především s pomocí aktivního uhlí. Vytáhne toxiny z krve a odvede je ven. Obdobně může být použitý i jíl a i olej a vláknina.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Není chlorella jako chlorella

Příspěvek od NAVAR »

Taky se Vám může stát že na místo detoxikace se budete chlorellou spíše intoxikovat. A hádejte proč???


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Není chlorella jako chlorella

Příspěvek od milda »

NAVAR píše:Taky se Vám může stát že na místo detoxikace se budete chlorellou spíše intoxikovat. A hádejte proč???
Protože chlorela je vyrobená v Číně... :hip: :jump:

Anebo, že škodliviny zůstávají v tlustém střevě a při ne-klystýrování se vracejí zpátky do krve... :smoke: :pivko:


vrabco
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: pát 22 črc 2011 6:54
Bydliště: Martin
Dal: 128 poděkování
Dostal: 52 poděkování

Re: Detoxikace těžkých kovů (jednoduchý návod)

Příspěvek od vrabco »

Chlorella sa tuším pestuje aj v Jihočeských rybníkoch, pričom jej kvalita -čo je síce dosť vágny pojem- závisí od odrody, pestovania, spracovania, expedovania, vzdušnej a vodnej intoxikácie atď. Možno by vedel k tomu povedať viac Anri. Takže presne podľa vzoru Vlčice –pokiaľ ide o kvalitu: „Můžeme jen doufat.“
Niekde v mojich blbopisoch mám poznačené, že chlorella obsahuje endotoxín, čo je lipopolysacharidový komplex (G-) baktérií (teda gramnegatívnych baktérií), ktoré by mohli vyvolať pri dlhodobej aktivácií imunitného systému (rozumej – dlhodobej konzumácii chlorely) chronické zápaly, najmä zápaly žalúdka, čriev. (mám kdesi odkaz aj na karent.)
Podľa mňa je to minimálne zavádzajúce. Ak neberiem do úvahy, že niektoré vodné živočíchy enzymaticky blokujú účinok lypopolysacharidov pri rozpade bunky, pričom pravdepodobne človek tieto proteínové blokátory nemá, vôbec netuším spojitosť „nadupanej“ imunity s možnými chronickými zápalmi.
Presne naopak, a práve tak ako to rozoberal napríklad Slávek pri AHT a hocikde inde-napríklad pri čurine, tak konkrétne pri autoimunite je tu jeho podľa mňa zásadná pripomienka: aktivácia IS navýšením nielen makrofágov stimulovala imunitu tak, že v popise Dr.Mouru diagnostikovaní pacienti s autoimunitou boli rýchlo stabilizovaní nie potlačením ich imunity, ale naopak jej maximalizovaním!
Vychádza mi to asi tak, že pokiaľ tieto reálne zápaly pri dlhodobom užívaní chlorelly niekedy vznikajú, suvisí to skôr so zlyhávaním alebo najskôr nestíhaním IS riešiť sekundárnu intoxikáciu-napríklad viazaním ťažkých kovov pri chelácii, kedy -ako píše Milda- vzniká opakovaný reverz, kedy toxíny difúziou prestupujú stenu čreva späť do krvného obehu. Zníženie IS a vyššia koncentrácia ťažkých kovov v črevách navyšuje množstvo histamínu napríklad v hladkých svaloch čriev, čo pri zníženej aktivácii leukocytov môže viesť k zápalom.
A opäť HCL: keďže samotný histamín má „mohutný sekrečný účinok na HCL v žalúdku“ – viď Wiki, je oprávnené predpokladať, že možné zápalové nehody pri uživaní tejto riasy majú pravdepodobne ľudia s „odpálenými“ parientálmi.
vrabco


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Není chlorella jako chlorella

Příspěvek od NAVAR »

milda píše:
NAVAR píše:Taky se Vám může stát že na místo detoxikace se budete chlorellou spíše intoxikovat. A hádejte proč???
Protože chlorela je vyrobená v Číně... :hip: :jump:

Anebo, že škodliviny zůstávají v tlustém střevě a při ne-klystýrování se vracejí zpátky do krve... :smoke: :pivko:
Správně! Pokud by jste viděli čínskou výrobu chlorelly tak by jste se jí nedotkli ani dvoumetrovým chlorovanýn klackem.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Detoxikace těžkých kovů (jednoduchý návod)

Příspěvek od NAVAR »

vrabco píše:Chlorella sa tuším pestuje aj v Jihočeských rybníkoch, pričom jej kvalita -čo je síce dosť vágny pojem- závisí od odrody, pestovania, spracovania, expedovania, vzdušnej a vodnej intoxikácie atď. Možno by vedel k tomu povedať viac Anri. Takže presne podľa vzoru Vlčice –pokiaľ ide o kvalitu: „Můžeme jen doufat.“
o
Nemusí se jen doufat...... Stačí mít dodavatele který není líný a zajede si tu výrobu do Asie prověřit.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Chlorrela - sortiment - kvalita

Příspěvek od NAVAR »

Dostal jsem se k dalším informacím ohledně chlorelly dostupné na našem trhu.
Cca 80% tvoří Čínská produkce, tam je riziko že na místo detoxu dostanete např. aftu atd.
Pak je cca 20% Taiwanská produkce alias Japonská (Japonsko to překupuje z Taiwanu), tam je to high tech, a vysoká kvalita.
Normálně bych to sem nepsal.... Ovšem můj dlouhodobý známý byl osobně, jak ve zpracovatelských závodech v Číně, tak i na Taiwanu, takže informace mám z prvé ruky.
Koneckonců každý uživatel může posoudit sám podle toho co si koupí.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Detoxikace těžkých kovů (jednoduchý návod)

Příspěvek od minsc »

NAVAR píše:Pak je cca 20% Taiwanská produkce alias Japonská (Japonsko to překupuje z Taiwanu), tam je to high tech, a vysoká kvalita.
Hádám že se budou chlubit certifikátem, pokud ho mají:

Obrázek


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Detoxikace těžkých kovů (jednoduchý návod)

Příspěvek od Craft »

Dávám sem po nějaké době a dalších zkušenostech raději toto upozornění, protože ne vždy detoxikace těžkých kovů může probíhat u každého bez problémů. Může dojít také k silnému podráždění kůže, pokud se těžké kovy tlačí ven ve větší míře i kůží, nebo také může dojít k silnému výpadku vlasů, pokud jsou kovy na mozku a tlačí se to ven pokožkou hlavy a zamořují se vlasové cibulky, které pak odumírají a vlasy začnou silně vypadávat. Pak okamžitě přestat přípravek užívat a nasadit tuto odzkoušenou kombinaci, tj. Reghaar vlasový stimulátor (tablety), Reghaar šampon, ampule Dixi Arvit (mastné vlasy), nebo Dixi vitamín C (suché vlasy). Podpořit to tabletami zinku, biotinu, křemíku a chrómu. Cca. do měsíce se výpadek utlumí na minimum a kdo má problémy s vlasy, může mu tato kombinace výrazně pomoci v obnovení kštice, převážně u žen, protože u mužů nečekejte zase zázraky, že vám začne rašit nové háro :D Je ale nutné to řešit co nejdříve a dodat vlasovým cibulkám výživu, protože pokud odumřou už je nic nezachrání. Doporučuji pak nasadit při silných zátěžích těžkými kovy i Sanogel (Enterosgel). Takže pokud k něčemu takovému u někoho dojde, tak hlavně nezmatkujte ;)


Karmakaaja
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 02 srp 2015 10:31

Re: Detoxikace těžkých kovů (jednoduchý návod)

Příspěvek od Karmakaaja »

@Craft: je možno upřesnit, zda se tinktura z koriandru dělá z natě nebo semen, není to z návodu patrné, v příspěvku od Jani výše (z 26.3.15) se píše : Účinná je pouze čerstvá bylina koriandru nebo tinktura z čerstvé rostliny, nikoliv usušená rostlina nebo semena koriandru. Díky.


Jax7258
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: úte 25 čer 2019 22:08

Re: Detoxikace těžkých kovů (jednoduchý návod)

Příspěvek od Jax7258 »

Viete mi prosim poradit,stretla som sa s nazormi,ze pri odstranovani tazkych kovov z tela sa odstrania aj tie potrebne,takze stav sa z dlhodobeho hladiska zhorsi.je to pravda?videli ste na sebe zhorsenie?a este,potrebujem odstranit tazke kovy nielen sebe,ale najma mojmu troj rocnemu dietatu.DMSA mi pride prilis invazivne.co davkovat tak malemu dietatu?este som citala o sire msm,neviem,na kolko to funguje a niekto detoxikuje acetylcysteinom.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“