Spořič paliva

Návrhy konkrétních zařízení.
Odpovědět
Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Petr111

Příspěvek od Novák »

Pro jistotu bych to ještě jednou ověřil Very Happy
Ta jízlivá poznámka byla hloupá a předčasná.Peter mi ráno volal a už je v obraze.Vem si elektroskop a změř si všechna auta v okolí,možná ti to dojde. :ewhistle:


Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Popojedem

Příspěvek od Novák »

Vzhledem k tomu,že všichni už mají elektroskopy,tak vědí,že automobil má dva silné zdroje a to akumulátor a alternátor a tyto zdroje nám náš vyvíječ "rovnají" do určitého normálu.Proto všechna auta v ulici vykazují téměř shodný náboj.Je tu ale jeden fenomén a to koronární výboj při odpojeném plus pólu.Já to chápu asi tak,že naše vyvíječe mají na víc a my je zbytečně tlumíme.Mám spoustu nápadů,jak to z nich vyždímat,ale teď je řada taky na vás!!!


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Novák

Příspěvek od lajos »

Který plus odpojuješ od čeho, ptám se jen proto že odpojení plusu baterky od systému auta při běhu motoru by mohlo mít neblahé následky.
Tak že aby to někdo nezkusil a nezaplakal nad výsledkem.
Tak že určitě neměl si na mysli plus aku?


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Novák

Příspěvek od Ilem »

lajos píše:Který plus odpojuješ od čeho, ptám se jen proto že odpojení plusu baterky od systému auta při běhu motoru by mohlo mít neblahé následky.
Tak že aby to někdo nezkusil a nezaplakal nad výsledkem.
Tak že určitě neměl si na mysli plus aku?
Měl na mysli + u vyvíječe, ale to ty určitě víš, jen jsi chtěl upozornit na to, jak je těžké něco napsat jednoznačně. To co jeden považuje za samozřejmost může druhý pochopit úplně jinak. Dobře, i to je potřeba. :good:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Lajos

Příspěvek od Novák »

Ilem má pravdu,nemůžeme tady vypisovat každý detail.Pokud se někdo zabývá touto činností,musí mít určitou úroveň znalostí,jinak zle dopadne.


Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Peter

Příspěvek od Novák »

Když jsme spolu mluvili,tak jsem ti říkal,že jsem pořád o čárku "dál".To měření je bezva a teď udělej jednu věc,odděl vyvíječ diodou od karosérie.
Konkrétně na mínus připojení diodu a nešetři hodnotama!!A hlavně měř,co se dá!!Pokud máš osciloskop na baterie,tak mě předhoníš :D .
-
Mám takový dojem,že naše teorie brzy padnou a budeme muset vymyslet něco nového!!


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

dioda

Příspěvek od lajos »

Petře tu diodu asi obráceně. Jedině že bys chtěl aby tam žádný DC proud netekl, pak to máš správně.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Jde o to jestli chceš vyvíječ napájet DC, pokud mínus vyvíječe připojíš podle tvého obrázku tak samozřejmě můžou tam téct jakékoliv energie ale stejnosměrné ta dioda nepustí.


Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Právě

Příspěvek od Novák »

Právě jsem se vrátil z Hradu ;) tedy od Jeffa a nic jsme nenaměřili.Něco se tam děje,ale to "ukazovátko" nám to nechtělo ukázat.Asi to bude dost vysoko a zatím není čím měřit.Diody se pořád hřejí a dlouhodobý provoz je jejich smrt.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ampérmetr

Příspěvek od Ilem »

Protože ampérmetr s nulou uprostřed budeš těžko shánět, můžeš ho nahradit. Ale ručičky, žádný digitály, jinak naměříš nesmysle.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Právě

Příspěvek od Ilem »

Novák píše:Právě jsem se vrátil z Hradu ;) tedy od Jeffa a nic jsme nenaměřili.Něco se tam děje,ale to "ukazovátko" nám to nechtělo ukázat.Asi to bude dost vysoko a zatím není čím měřit.Diody se pořád hřejí a dlouhodobý provoz je jejich smrt.
Dali jste do série nějaký malý odpor, aby bylo na čem měřit?


"Dum spiro spero"
Ciceron
Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Pár informací

Příspěvek od Novák »

Tohle osloví pouze zasvěcené.Byl to hezký výlet a po cestě jsem ladil.Najel jsem 312km,spotřeba předběžně 6,3l/100km.Kdo ví,čím jezdím,tak pochopí,že to je malý zázrak.Hlavní je,že jsem s tím krámem vůbec nezdržoval a na dálnici jsem ho pěkně držel pod krkem,co to jelo.
Spotřeba vody ve vyvíječi 43ml a tady je ten zakopaný pes.Podle mne tady jde spíše o výpary a jak jsme se bavili o hydrazinu a jiných dusíkatých sloučeninách tak ano,je to možné,ale v tak směšném množství není možné
aby vyvíječ s příkonem 38W šetřil řádově kW.Nebráním se jakémukoliv logickému vysvětlení pomocí klasické fyziky,ale to minimální množství BP a taky protonového vodíku a možná nějaké N+něco mi jako odpověď nestačí.
A karoserii auta v roli elektrostatického generátoru jako odpověď taky neberu.Hledejte dál,třeba někoho něco napadne,ale v tuhle chvíli já osobně neznám logické vysvětlení a to nelogické si nechám pro sebe.
Děkuji za pozornost. ;)


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Nechci prudit ale nebude to tím že i nerezové či antikorové materiály obsahují nějaké to procento ,,obyčejného měkkého železa?"


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: Aktualizace zapojení

Příspěvek od Pego »

Peter píše:V příloze je aktualizace zapojení spořiče.
Hmmm - a kde skoncila dioda?

Diik, Pego ;)


Odpovědět

Zpět na „Stavebnice“