Snižováni spotřeby aneb Justy 1.2

Návrhy konkrétních zařízení.

Kolik lidí ze sta je ochotno experimentovat ?

1
76
70%
20
25
23%
50
8
7%
 
Celkem hlasů: 109

Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Snižováni spotřeby aneb Justy 1.2

Příspěvek od carpy.t »

vlákno čisté - poo.

Ani se mi nechce uvěřit, že se podívalo 100 lidí na muj příspěvek o instalaci generátoru do Justýnky (Peterovo vlakno-spořič paliva).Pánové DĚKUJI
Už mám výsledky tak jestli chcete a uvidím zájem napíši zas nějaké povídání

Carpy
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) carpy.t dne úte 19 srp 2008 12:04, celkem upraveno 1 x.


Miluju bublinky :-)
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Re: Snižováni spotřeby aneb Justy 1.2

Příspěvek od carpy.t »

....když tak ještě napiš na vlákno kolik jsi tam dal sody...


Hodně malinko... opravdu jen ždibec kvůli vodivosti....

Zatim se snažím pochopit proč od 5A a víc už není efektivní....Napoví někdo :?:


Miluju bublinky :-)
tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: Snižováni spotřeby aneb Justy 1.2

Příspěvek od tbest »

carpy.t píše:Ani se mi nechce uvěřit, že se podívalo 100 lidí na muj příspěvek o instalaci generátoru do Justýnky (Peterovo vlakno-spořič paliva).Pánové DĚKUJI
Už mám výsledky tak jestli chcete a uvidím zájem napíši zas nějaké povídání

Carpy
Zatím se ubírám jiným směrem , ale výsledky mě samozřejmě zajímají. Spotřeba je lepší? Co chod motoru? A konečně - stojí to za to?
:)
Dík.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Je mi to skoro blbý

Příspěvek od 1220 »

ale výsledky by bodly :oops:
jinak mám za to, že 1 ze sta něco dělá. Jako z těch co to čtou. Z těch co přispívají to bude asi 20 ze sta :?:
K.


Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Re: Snižováni spotřeby aneb Justy 1.2

Příspěvek od carpy.t »

tbest píše:Zatím se ubírám jiným směrem , ale výsledky mě samozřejmě zajímají. Spotřeba je lepší? Co chod motoru? A konečně - stojí to za to?



Ahoj.Těší mě Váš zájem - škoda jen, že hlasování mluví samo za sebe....

Spotřeba mnohem lepší-cekal jsem řádově decilitry, ale muj generator šetrí 0,5 - 1,5 l na 100Km

Chod motoru?Justy byla vždy jak koťátko-rozdíl nelze přesně určit.Můj dojem je, ze šlape stale stejně dobře.

Stojí to zato?To je otázka-jak jsem již psal-vše beru formou hobby, protože mě to zajímá a rád se učím novým věcem.Nedávno jsem tu na foru četl jak nějaký slovák psal, ze uz do toho vrazil 8 tisic a nic, vztekal se jak maly Jarda.Co k tomu dodat.....Mel si to koupit uz cele postavene treba z Ebay, kde se to dá snadno pořídit do 3000,- Kč .Já osobně jsem investoval asi 2 mesíce usilovného studování a cca 2500,- Kč , dnes bych to samé zvládl za polovic néli míň :)

Jsem živým důkazem toho, že se dá ledacos naštudovat pouhým čtením....Prostě mě to baví a jsem mile překvapen jak to pracuje.

P.S.Když se chce tak to jde
Naposledy upravil(a) carpy.t dne úte 19 srp 2008 12:04, celkem upraveno 2 x.


Miluju bublinky :-)
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Re: Je mi to skoro blbý

Příspěvek od carpy.t »

Karel m píše:ale výsledky by bodly :oops:
jinak mám za to, že 1 ze sta něco dělá. Jako z těch co to čtou. Z těch co přispívají to bude asi 20 ze sta :?:
K.


Tak tak přesně tak ...Klucí není to škoda :(


Miluju bublinky :-)
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Příspěvek od carpy.t »



Tak tady se stím taky nepárají :D


Miluju bublinky :-)
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Doporučuji přečíst

Příspěvek od carpy.t »

Při dnešním tankování mě napadlo co vlastne lijeme do nádrží......narazil jsem asi na chemika :-)

http://www.jdm-meeting.cz/forum/viewtop ... de1bb23cce


Přečetl jsem půlku na ex a asi to pujdu pěkně do kouta vstřebat...necham si něco na ráno :-)

výtažek

Antidetonátory, druhy a princip působení
Chemické složení benzínu je dáno typem zpracované ropy a mění se krakováním nebo reformingem, popř. přídavkem zsoparafínů získaných alkylací. Tento poslední postup je běžný v USA, kde jsou nevytíženy velké kapacity na výrobu vysokooktanových složek pro letecké benzíny (pokles spotřeby paliv pro pístové letecké motory). Použití alkylátů v Evropě (kromě NSR) není zatím běžné.
Oktanové číslo dosažené těmito procesy však zpravidla ještě nestačí nárokům moderních motorů a je proto upravováno přísadou antidetonátorů.
Antidetonátory jsou neuhlovodíkové látky nejrůznějšího typu, jejichž malý přídavek v palivu podstatně zlepšuje jeho antidetonační vlastnosti. Jiné látky, zvané prodetonátory, naopak uspišují detonační spalování, čili mají tzv. iniciační účinek. Jsou to např. peroxidy, které uvolňují aktivní radikály.
Antidetonátory se začaly jako přísady do benzínů používat již před poslední válkou. Chemický mechanismus jejich působení není ještě do všech detailů probádán. Předpokládáme však, že antidetonátory :
· převádějí aktivní látky radikály na radikály „netečné“;
· podporují slučování radikálů, a tím je vyřazují z činnosti.
Obecně lze říci, že brzdí množení radikálů a zabraňují vzniku řetězových reakcí. Zjednodušeně bychom
si jejich funkci mohli naznačit u anilinu, který má antidetonační účinek, i když se jej v praxi jako antidetonátoru nepoužívá :

C6H6NH2= C6N5NH+H

Anilin se rozpadne na radikál C6H5NH- a vodíkový atom H´ s nepárovým elektronem. Ten okamžitě odstraní nejbližší radikál ´OH, nebo jiný aktivní radikál a zabrzdí tím jednu řetězovou reakci

H´ + ´OH = H2O




Možná si tam každý najde své a myslím, že je tam i pár odpovědí na vaše časté dotazy a postřehy

Pochlubte se mi klucí co vlastně tankujete.....dík

Carpy.t - Natural 95 u Teska 31,10Kc l dnešní spotřeba 7,8l :?


Miluju bublinky :-)
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

Peter zdravim ta . Pri elektrolyze vody a je uplne jedno ci ide o cistu alebo "dotovanu" , vzdy vznika medzi inym aj male mnozstvo H2O2 . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

W4G

Příspěvek od carpy.t »

Tak by mě zajímalo proč se čecháčci motají s dráťákama (TR) když Water4Gas jen smotaji dva dráty a "natočí" to na křížovou kostru......Nemluvě o vzdálenosti drátů,která je asi 1 - 1,5cm


Dále by me zajímalo proč tam dávají tolik té sody.....Podle jednoho zdroje má být "médium" superčisté, že Sao?


Napadla me jediná myšlenka-tahají nás za nos a jejich uspora je čistě v oblbování MAP/MAF senzorů....Nemohu si pomoci podle me jsou to podvodníci...


Zkoušel někdy někdo z Vás takovýto spořič bez oblbování jednotky?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Miluju bublinky :-)
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Co vy na to...

Příspěvek od carpy.t »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Miluju bublinky :-)
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Trocha teorie

Příspěvek od carpy.t »

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007122901

Výtažek

5. Generátory vodíku

... aneb vesnický fuel cell! Pozestával se z plastové nádoby, ve které byly vnořeny dvě elektrody napojené na 12V baterii automobilu. Z nádoby vedla hadice, která byla napojena na sání adaptérem v místě, kde je připojena podtlaková hadice posilovače brzd. Elektrolýzou vody se měl uvolňovat vodík a mělo probíhat směsné spalování s benzínem. Já si nedělám prdel, tohle se tu nabízelo a nejspíš i prodávalo. Dokonce to budilo jistý dojem fungování, protože se sáláním tepla od motoru voda z nádoby vypařovala a pak to vypadalo, že se realizuje zákon zachování hmoty. Jak asi všichni tušíme, fungovat to nemohlo. Jednak ve vodě chyběl elektrolyt (když vynecháme vodní kámen, co je prevít) a především, energetická účinnost elektrolýzy vody (poměr získaných paliv a vložené elektrické energie) je 60-70%. Takže nejprve spálíme benzín, vyrobíme alternátorem (účinnost 60%) elektřinu, a pak jí 60-70% vrátíme zpátky v podobě vodíku a kyslíku, pokud tedy věříme tomu, že elektrický okruh auta k tomu stačí. Pak to přideme do sání, ale za škrtící klapku, abychom to nemohli řídit, a to ještě s úsporou paliva. To je mi tedy věc.

D-FENS rating: Organizovaný výsměch základním přírodním zákonům
Typický zákazník: Ekolog.
Alternativní použití: Příležitost zaujmout nezvyklým zařízením mladé ekoložky a zorganizovat si pomocí toho krátkodobý až střednědobý sexuální program s důvěřivými ekologicky založenými dívkami ("já nejsem panna, to byl můj menstruační pohárek!"). Tankovat benzín utajeně a vesnický fuel cell prezentovat jako primární zdroj paliva, který se vláda a velké ropné společnosti snaží utajit. Zvýšení hodnoty Škody Favorit na dvojnásobek.


Miluju bublinky :-)
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

moje trojka :-)

Příspěvek od carpy.t »

Tady Vám nabízím ukázku mé dosavadní práce :-)

Teď už jen testovat a testovat
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Miluju bublinky :-)
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Máš můj obdiv je to moc hezký


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Zase něco nového/starého

Příspěvek od carpy.t »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Miluju bublinky :-)
Odpovědět

Zpět na „Stavebnice“