JOE CELL - kde vzít materiál

Teoretické i praktické informace.

Moderátoři: rival, Merlin

1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Materiál

Příspěvek od 1220 »

Beru na čem se dohodnete, cenu respektuji, i když je tu jěště bastlový mat. Ten vlasně už mám a můžete , pokud to vyjde mít také. viz bastl JC.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Já a 304... ...a taky ROŠAMBO

Příspěvek od Palo »

Palo píše:Takže chlapi...
Přidávám foto - důkaz, že nekecám - foto z chvíle, kdy se to řezalo...

Nepřidám, není místo na webu :( bééééééé a to mám jen 110 kb soubor...


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1218
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Já a 304... ...a taky ROŠAMBO

Příspěvek od rival »

Palo píše:...Nepřidám, není místo na webu :( bééééééé a to mám jen 110 kb soubor...
Už by to mělo fachat. Přidáno dalších 150 MB.


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Já a 304... ...a taky ROŠAMBO

Příspěvek od Palo »

Palo píše:
Palo píše:Takže chlapi...
Přidávám foto - důkaz, že nekecám - foto z chvíle, kdy se to řezalo...

Nepřidám, není místo na webu :( bééééééé a to mám jen 110 kb soubor...
Dík Rivale, tak znova :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Návštěvník

.

Příspěvek od Návštěvník »

neviete niekto preco musi byt ta nerez nemagneticka? ja mam magneticku a chcem si spravit joe cell tak neviem ci to mam spravit ci sa mam srat nato pls poradte som v koncoch ha :D


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3118
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nerez

Příspěvek od Ilem »

Já kupuju nerez tady: http://www.matezex.cz/NEW/html/sortiment.html . Nemám s nimi žádný problém, když budu chtíz centimetrový kolečka, nařežou centimetrový kolečka a pilou (ostrou), automaticky, rozbrušku snad ani nemají. Pro jistotu si ale beru do kapsy magnet. Jednou jsem tím způsobil poprask, protže jsem přicvakl magnet na nemagnetickou trubku. Když tio viděl skladník, okamžitě volal šéfa a šef jejich dodavateli. Opravdu se snaží dodávat tu nejlepší jakost.
Ještě převodní tabulka, aby bylo jasné, jake jsou tu možnosti: http://www.atomsteel.cz/jakosti.html

A proč nemagnetickou nerez? Obsahuje minimum uhlíku. Nevím jestli je to tím, ale pomaleji se rozkládá, než nerez magnetická. Na krátké pokusyasi stačí magnetická.


"Dum spiro spero"
Ciceron
abvun
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 22 črc 2012 9:45

Re: JOE CELL - kde vzít materiál

Příspěvek od abvun »

Mám zájem o jednu sadu matriálu. Petr Kubašta(mob. 724113569) :jump:


bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: JOE CELL - kde vzít materiál

Příspěvek od bony1 »

Pouzit magneticke trubky na Joe cell je stejne jako si vzit polobotky na Mount Everest, total blbost s jistym neuspechem.Jelikoz princip bunky Joe cell je zalozeny na magnetismu tak se musi bezpodminecne pouzit nemagneticky a nerezovy material.Nerezovy pro svou tvrdost a odolnost vuci elektrolyze a vode.Vubec nejlepsi material by na tohle byl Titan,Wolfram,nebo palladium.Jsou to absolutne nemagneticke materialy odolne vuci opotrebeni a vysokym teplotam.I zbytkovy magnetismus muze zpusobit nefunkcnost zarizeni, tak jak se to stalo u me a to jsem pouzil aisi 316L. Joe cell je Klasicka fyzika, tzn ze to bude fungovat kazdemu kdo to technologicky spravne postavi a ozivi. Tady v CR ale neni mozné sehnat nadstandartni material na vyrobu, neni problem jen v trubkach ale taky v izolatorech, Teflon je odolny vuci kyselinam a teplote ale dobre vede statickou elektrinu a to je spatne, naopak doporucovany prirodni kaucuk statiku nevede ale brzy zmekne pod vlivem elektrolytu a trubky zacnou padat. Nezbyva nic jineho nez jit do kompromisu a modlit se at to funguje. Já na to nemel nervy a letelo to brzy cele do srotu,tak jak to bylo za 15tis. Nekdo by mohl namitnout ze rade lidi v Australii to fungovalo a jezdili. Ano, zdrejme meli obrovske stesti na kvalitni material (neni nerez jako nerez) a take tvrdili ze je to nevyspitatelny a nestabilni jednou to funguje po druhe ne a takova technologie je k nicemu


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: JOE CELL - kde vzít materiál

Příspěvek od Aquarius1 »

Materiál není problém,běžně jde sehnat 316L což je potravinářský materiál.Trubky jakých koliv rozměrů,i jiné komponenty stačí jen tech výkres a máš to.
Izolátor také není problém,jen se tu neustále probírá co je lepší.Problém je ve vodním kameni který se vylučuje z vody nebo z nekvalitních trubek.Původní vyvíječ vznikl vlastně náhodou a to z obyčejné konve na mléko.Ostatní co se tu probírá už léta se neustále opakuje,frekvence ,materiály,poloha naší končiny atd.Žádný pokrok ale i tak to stojí za pokus.
PS: Ted se snese spousta reakcí že trubka vodní kámen neprodukuje :-D


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: JOE CELL - kde vzít materiál

Příspěvek od bony1 »

Vodni kamen nerezove trubky neuvolnuji, ale vlivem probihajici elektrolyzy se uvolnuji vodive ionty z kovu, ktere ulpivaji na izolatorech a zpusobuji unik energie. Proto je vhodna nerez pro svou tvrdost a nepouziva se hlinik. Co se tyce vodniho kamene, ten jde odstranit v samostatnym elektrolyzeru s nekolika deskama a regulovanym napetim tak, jak to delal Joe autor Joe cell a nebo Bill Williams Americky replikator. Taky se voda muze prohnat pres demineralizacni filtr a efekt je stejny. Nesmi se ale vodni kamen odstranovat nasilne a nesmi ani na vodu pusobit electromagneticke pole, tim se voda znehodnoti.


bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: JOE CELL - kde vzít materiál

Příspěvek od bony1 »

Jeste k tomu materialu, jak uz sem psal, neni nerez jako nerez, nesouhlasim s tim, ze se da v CR v pohode koupit kvalitni nerez sarze 316L. Kvalitni nerez 316L se pozna tak, ze neodymovy magnet se k ni neprilepi ale sklouzne. Ja sem na Joe cell koupil prave tuto nerez s tim, ze sem pouzil to nejlepsi, ale opak je pravdou. Me se magnet prilepil na 3 trubky ze ctyr a to znaci velkou nekvalitu. Tak jako vsude a ve vsem se sidi i tady, legovaci prvky nerezu jako jsou nikl a chrom jsou drahe a na misto techto prvku se primichava vetsi mnozstvi uhliku, ktery je levny a odpovedny za magnetismus. Musim podotknout ze jsem nekupoval jen od jednoho dodavatele dokonce I srotaky sem prochazel, ale spatna zkusenost. Myslim, ze prave ten zbytkovy magnetismus zpusobil muj neuspech


Odpovědět

Zpět na „Joe Cell“