JOE CELL - kde vzít materiál

Teoretické i praktické informace.

Moderátoři: rival, Merlin

Uživatelský avatar
wh173
Starší člen
Příspěvky: 101
Registrován: stř 01 lis 2006 10:05
Bydliště:
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnosti

Příspěvek od wh173 »

Palo píše:Tak!

Přihazuji varianty - velikosti buněk. Ještě jsem to trochu poopravil.

Uvítal bych, kdybyste se mi k tomu vyjádřili. Osobně bych byl pro varianty číslo 2 nebo 3.

Jinak pro ostatní - materiál se MUSÍ objednávat, čekačka je 2 týdny a více. Platí pro CELOU ČESKOU REPUBLIKU!!!

A už vě nevykládejte, že to někdo nabízí, a pak se ukáže, že to nemá skladem! - mimojiné Conny to taky říkal... :D

Někteří jste souhlasili jednomu členovi, že do toho jdete, chceme to koupit společně - jen pro info. Bude záležet i na názoru ostatních, do které baně by šli, sjednotíme se na nějaké verzi, abychom se průběžně zbavili maxima materiálu. :D

VYCHÁZÍM Z TRUBEK, KTERÉ MÁ DODAVATEL SKLADEM (V NABÍDCE)! TZN. NA ŘEČI TYPU "TAHLE TRUBKA BY MĚLA BÝT O 1 mm MENŠÍ V PRŮMĚRU" NEJSEM ZVĚDAVEJ!

VYBERTE SI, NEBO POUVAŽUJTE NAHLAS!
:D

P.
jo, to si nechám líbit a rezervuju si taky jeden kousek ;) ... musim to ale nejdřív malinko nastudovat ;)


Who told you, you could do this like that?
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Výběr

Příspěvek od Palo »

Takže chlapi byl tu i názor (u mě v SZ), že by se mělo jít do verze 1 na testy, ale problém nastane tehdy, když testy budou úspěšné a budeme to chtít vrznout do káry (a buňka nebude stačit). Když bude průměr nedostačující, budeme muset přiobjednat další rouru, nebo trubku, jak chcete (nebo jinou variantu v nejhorším případě). Další fak je ten, že když se trubka přiobjedná, tak bude poměrně větší odstupňování v průměru - bude nepoměrně větší (dodavatel nemá odpovídající skladem). Jako další věc je, že můžete namítat, že se prostě udělá buňa delší. To zas může mít defekt v tom, že při podtlaku se to bude deformovat.

Takže bych byl pro variantu 2, CO VY NA TO?

Nejlevnější univerzální řešení o průměru 114 mm...

Připojuju soubor pro lepší orientaci vzhledu finální buňky varianty 2, abyste si mohli udělat představu o rozměru.

Osobně bych to viděl za standard tu poslední za 1460 Kč...

Co vy ant o? :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
wh173
Starší člen
Příspěvky: 101
Registrován: stř 01 lis 2006 10:05
Bydliště:
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr

Příspěvek od wh173 »

Palo píše:Takže chlapi byl tu i názor (u mě v SZ), že by se mělo jít do verze 1 na testy, ale problém nastane tehdy, když testy budou úspěšné a budeme to chtít vrznout do káry (a buňka nebude stačit). Když bude průměr nedostačující, budeme muset přiobjednat další rouru, nebo trubku, jak chcete (nebo jinou variantu v nejhorším případě). Další fak je ten, že když se trubka přiobjedná, tak bude poměrně větší odstupňování v průměru - bude nepoměrně větší (dodavatel nemá odpovídající skladem). Jako další věc je, že můžete namítat, že se prostě udělá buňa delší. To zas může mít defekt v tom, že při podtlaku se to bude deformovat.

Takže bych byl pro variantu 2, CO VY NA TO?

Nejlevnější univerzální řešení o průměru 114 mm...
To, že by to melo utahnout auto, je dobrá myšlenka :D v tom s tebou souhlasim.


Who told you, you could do this like that?
Uživatelský avatar
bubak
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: stř 07 čer 2006 8:01

Výběr

Příspěvek od bubak »

Sice jsem chtěl JC1 na testování hořáku,ale klidně bych šel do té za 1460.-.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr

Příspěvek od Palo »

bubak píše:...klidně bych šel do té za 1460.-.
Takže schvaluji svůj návrh :) Hehe :D

Máte někdo něco proti? Průměr dobrej? Výška dobrá? Síla trubek dobrá?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Radost

Příspěvek od 1220 »

Karel 11
Naposledy upravil(a) 1220 dne stř 28 úno 2007 15:54, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Edgar
Zasloužilý člen
Příspěvky: 201
Registrován: stř 29 lis 2006 18:10
Bydliště: Brno
Dal: 2 poděkování
Dostal: 24 poděkování
Kontaktovat uživatele:

karel

Příspěvek od Edgar »

Tak jen do toho Karle. Několik členů tady už pracuje na společně na joeCell, ale těšíme se na tvoje výsledky. Ale lepší by bylo kdyby ses připojil!
Ať se daří
Edgar
Naposledy upravil(a) Edgar dne čtv 11 led 2007 18:07, celkem upraveno 1 x.


Ještě u elektrotechnickýho vesla, ňákou dobu moh by sedět Tesla.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Taky pro 1460,-


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

pokud rozjedem joe cel, budu mít materiál

Příspěvek od 1220 »

Teprve dneska, jsem něco podobného chtěl privátně nabídnout a učinil to předběžně.Asi budu pomalejší. Hlasuji tedy ano, beru a po odzkoušení přejdu na větší rozměr.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

materiál

Příspěvek od jeff »

Jestli bude toho materiálu dost, tak proč to taky nevyzkoušet? Teda bych si objednal tu verzi za 1460.-

Jeff


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

pokud to rozjedem ...

Příspěvek od 1220 »

Teď mne napadlo: Na odzkoušení použít nerezové termosky. Ale nemám u sebe magnet. Termoska za 300 je už docela velká a má v sobě dva různé průměry. Asi se vypravím s magnetem a šuplerou do obchodu.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pokud to rozjedem ...

Příspěvek od Merlin »

Karel 11 píše:Teď mne napadlo: Na odzkoušení použít nerezové termosky. Ale nemám u sebe magnet. Termoska za 300 je už docela velká a má v sobě dva různé průměry. Asi se vypravím s magnetem a šuplerou do obchodu.
Tyhle nápady si vraž za klobouk! Tady se mluví o konkrétním materiálu. Jestli chceš, ber, jestli ne, nepruď s bastlem! To nikam nevede.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Radost

Příspěvek od Merlin »

Karel 11 píše:Vážení přátelé, rád bych projevil radost, že mohu s Vámi sdílet nezcela veřejné informace o věcech, které nás zajímají. Přihlásil jsem se proto,že bych rád uvedl v činnost zařízení podle Máchova překladu. Nebude to hned, ale před tím, než pojedu koupit materiál, zveřejním zde jeho soupis a ceny a pokud by se našli někteří z Prahy nebo okolí, můžu koupit i pro ně. Zatím jsem nikde nenašel, to co o zařízení tuším a sice to, že asi nebude pracovat s každou vodou a na každém místě. Domnívám se, že tvoření bublin ve vodě je nezbytně nutné a to ještě ve větší míře, než videa na různých webech ukazují. Mnohé artefakty Mayské kultury mají shodný tvar, mám na mysli průřez jako toto zařízení. Jako ozdoby na uších. Některé mikrovlnné součásti mají tvar podobný. A něco chci zařízení přidat . Kvůli regulaci. To ale napíšu pouze v tom případě, až to
bude fungovatl
Karel 11
Proč k sakru už zase nějaká separace? Takhle se nedostane nikdo nikam! Vždycky se najde někdo, kdo se snaží všechno sjednotit a sehnat vhodný materiál, a hned na to se objeví někdo, kdo se to snaží nabourat... Mácha jakživ tu buňku nepostavil. Takže není co napodobit...
Skoč na příslušnou stránku v Bazaru, a připoj se. Pokud tam nebude dost lidí, nemá cenu ten materiál kupovat protože se to pro jedince nemožně prodraží.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Palo

Příspěvek od Merlin »

jestli tomu dobře rozumím, prodávají jen 6000 mm dlouhé roury. Tzn. že cenu je třeba kalkulovat jinak - postupně dělit nákupku počtem členů, jinak zůstaneš sedět na zbytku, který také zaplatíš... Víš, jak to myslím?

Dále upozorňuji na jednu opomíjenou okolnost, a to, že vnitřní trubky se musí dát upnout do soustruhu, a to tak, že cca 3 cm pak budou k nepotřebě - povrch se při opracování ve sklíčidlech nutně poškodí. Je tedy třeba počítat s odpadem na upíchnutí.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Palo

Příspěvek od Palo »

gewo píše:jestli tomu dobře rozumím, prodávají jen 6000 mm dlouhé roury. Tzn. že cenu je třeba kalkulovat jinak...
Ano, je to přesně tak. Ale musíš také brát v úvahu to, že lidé tu nejsou zvědaví na dělení a i kdyby se to takto udělalo, tak ostatní budou prskat, že už není matroš anebo zas ti druzí budou prskat, že tu jde jen o obchod a že a že a že....
Navíc já to kupovat nebudu, bude to kupovat někdo jiný a dokud mi nedá požehnání, že zde můžu uvést jeho jméno, tak ho zde neuvedu.

Na férovku - materiál by se objednal v Italinoxu, jenže zas tu byla zmínka, že od nich bývá někdy materiál nekvalitní. Takže i to se řeší. Řeší se ještě i velikosti - velký rozdíl oproti variantě 2 by neměl být. Bylo ovšem nutné se shodnout na rozměrech. Možná budou i 2" - 5" trubky (docela odpovídá variantě 2).
V Italinoxu nabízí trubky za 280 Kč bez DPH za kg, tzn. 333 Kč s DPH. Já uvedl cenu 400 Kč na kg - odpad, drbání s tím, nervy, řezání atd.

Takže takhle je to úplně na férovku.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Joe Cell“