Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Teoretické i praktické informace.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Miky

VN

Příspěvek od Miky »

Dobrý podvečer!
Zkoušel jsem mimův vyvíječ, celkem zjednodušený na jednu sekci a VN jsem pouštěl na kladnou elektrodu přes další jeskřiště. Účinnost se mi zdála jasná a bylo to i viditelné Může někdo k tomuhle něco napsat. Hlavně bych prosil Nováka, který se mi zdá velice fundovaný. Předem děkuji.


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: berky

Příspěvek od pepe »

Novák píše:Popíšu ti jenom jak na to.Sací potrubí se vlivem sání a zavírání ventilů dostává do "nějaké" oscilace.Jsou to mechanické vlny,ale také elektrické a v podstatě hýbeš nábojem.Pokud tuhle oscilaci přeneseš do spořiče a stačí na to i poměrně malá hadička,tak zase hýbeš s dielektrikem mezi deskami
a vytvoříš něco jako pulzující kondenzátor.Pokud na takový spořič napojíš osciloskop a elektroskop,tak najednou zjistíš,že při určitém průtoku vzduchu se začnou tvořit vn výboje a vytvoří se okolo kladné pole.Ono je totiž jedno,jestli máš ve spořiči vodu a nebo vzduch.
Co se potom přesně děje s dusíkem a kyslíkem nemám ani páru,ale u těch mých pokusů s hořákem mi to zvedlo výhřevnost až 5x a kluci to viděli na vlastní bulvy. :shock:
Novák , kavitácia nie je len o kvapalinách . Každý výboj , ktorého nie malou súčastou ,,strát" je aj UV žiarenie , tak z pohladu chémckéj katalýzi pri tých komponentoch , ktoré sa daneho procesou zúčastnujú (súčastou vzduchu nie je len O2 a N2 ale medzi iným aj H2O), hovorí už sam za seba . No podla mňa , v tom prevedení tak ako to popisuješ , to už nie je len o tomto. Mimochodom , ani s tým ,,kondenzátorom" nie si ďaleko od ,,pravdy" Ale to už je ,,iná liga". Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Pepe

Příspěvek od Novák »

Podívej se na ta stará videa a hlavně se koukni kde to měřím a co to vlastně měřím.Spoustě lidem to asi dojde a ostatní mají smůlu,tak to prostě chodí.Nechci to více komentovat a rozvádět.
-
Miky -Peter ve svém vlákně moc pěkně popsal oxidační vrstvu na elektrodách,je to ten obrázek s diodama.Pokud tohle překonáš,tak jsi jednička.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: Pepe

Příspěvek od pepe »

Novák píše:Spoustě lidem to asi dojde a ostatní mají smůlu,tak to prostě chodí.Nechci to více komentovat a rozvádět.
Súhlasím s tebou . Učiť sa , učiť sa , učiť sa , povedal ten ,,malý" s tou velkou hlavou . a ja mu dávam za ,,pravdu" . Mimochodom , tie videa su viac ako velavravné , tak že ďakujem a to určite nie len za seba . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
koumak
Stálý člen
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 14 úno 2008 22:04
Bydliště: dielna

dvojvrstva

Příspěvek od koumak »

Asi patrim medzi tich co maju smolu , napriek tomu sa spitam :
Ak vytvorim dvojvrstvu na povrchu valcovej elektrody napr. pomocou inej sietkovej elektrody kde to VN vznikne ?
Ak tie elektrody nebudu nijako uzemnene pritiahne vznik dvojvrstvy priestorovy naboj a tim sa mi cele zariadenie nabije na urcity potencial oproti okoli-zemi ?
Je pri tomto deji potrebny gradient permitivity dielektrika v ktorom dvojvrstvu vytvorime?
Prepacte mnozstvo "sprostich" otazok , elektrolyzer-sporic nestaviam, mam tusaka ze tento jav produkuje OU v inych mlhavych solid-state em. zariadeniach.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: dvojvrstva

Příspěvek od la »

koumak píše:Asi patrim medzi tich co maju smolu , napriek tomu sa spitam :
Ak vytvorim dvojvrstvu na povrchu valcovej elektrody napr. pomocou inej sietkovej elektrody kde to VN vznikne ?
Ak tie elektrody nebudu nijako uzemnene pritiahne vznik dvojvrstvy priestorovy naboj a tim sa mi cele zariadenie nabije na urcity potencial oproti okoli-zemi ?
Je pri tomto deji potrebny gradient permitivity dielektrika v ktorom dvojvrstvu vytvorime?
Prepacte mnozstvo "sprostich" otazok , elektrolyzer-sporic nestaviam, mam tusaka ze tento jav produkuje OU v inych mlhavych solid-state em. zariadeniach.
Můj názor,tvými slovy.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Gradient
Pri tomto ději je potřebná změna gradientu permitivity dielektrika v kterém dvojvrstvu vytvořime.
Ale ,vypadá to jednoduše ale dosáhnout toho, zas tak lehké není.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Podle Alexe popis k pochopení Joe cell http://www.pathcurve.com/Vortex/generators.htm


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

.?

Příspěvek od la »

lajos píše:Podle Alexe popis k pochopení Joe cell http://www.pathcurve.com/Vortex/generators.htm
Super odkaz :good:


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Lajoš +

Příspěvek od 1220 »

super odkaz, tvar dutinového rezonátoru ala JC vajíčko podporuje jeho start,
vypadá to tak, že v Jc matrix rozměry byly počítány jako rozměry dutinového rezonátoru a Alex šel dál.
K.


Laco1

Moe-Joe-cell

Příspěvek od Laco1 »

Co si myslite o Moe-joe-cell ? da sa kupit za 250 dolarov, videl som videa ako to namontovat do hondy accord alebo Land rover Discovery
Myslite ze by sa to dalo ozivit? tu je stranka:
http://www.moe-joe-cell.com/


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: Moe-Joe-cell

Příspěvek od Pego »

Laco1 píše:...Myslite ze by sa to dalo ozivit?...
Jasne ze dalo, ale to vis, neni nad to koupit, vyskouset a dat vedet :roll: PS Za 250 dolacu Ti Sao urcite natoci par TR...


Odpovědět

Zpět na „Joe Cell“