Jak na noční štěkání psů.

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Antištěk

Příspěvek od hanka »

Hlásím se jako zájemce o antištěk :hip: .

Provedení: venkovní
Dosah: 100 m
Ovládání: dálkové
Počet reproduktorů: 2 . Protože nevím, jestli by rozptyl nezasahoval i jiné (sousední) psy, byla bych ráda, aby byla možnost zapnutí/vypnutí jednoho reproduktoru.
Způsob napájení: takový, aby vydržel bez zapojení do elektřiny co nejdéle.... nejspíš akumulátor s dobíječkou. Bylo by dobré, kdyby se po zapnutí dálkového ovládání na ovladači ukázalo, jestli není potřeba dobít - aby se nemuselo šplhat na strom a kontrolovat, jestli je antištěk funkční ...je pravděpodobné, že se antištěk bude umisťovat na strom, jestli bude v cestě překážka (např. keře, zídky apod.).

Připojuji se k Martinovi, za tak dobrou cenu se jinde antištěk nekoupí (a ještě k tomu podle vlastních představ!) a nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat - kdo žije v místech, kde jsou psi, nikdy neví, kdy si sousedé pořídí nového psa, který vás nenechá spát - vím, o čem mluvím :shock: !

Ileme, kdyby moje požadavky byly extrabuřt, ráda si připlatím. Díky + :good: ! :lol:
Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Antištěk

Příspěvek od Ilem »

hanka píše:Hlásím se jako zájemce o antištěk :hip: .

Provedení: venkovní
Dosah: 100 m
Ovládání: dálkové
Počet reproduktorů: 2 . Protože nevím, jestli by rozptyl nezasahoval i jiné (sousední) psy, byla bych ráda, aby byla možnost zapnutí/vypnutí jednoho reproduktoru.
Způsob napájení: takový, aby vydržel bez zapojení do elektřiny co nejdéle.... nejspíš akumulátor s dobíječkou. Bylo by dobré, kdyby se po zapnutí dálkového ovládání na ovladači ukázalo, jestli není potřeba dobít - aby se nemuselo šplhat na strom a kontrolovat, jestli je antištěk funkční ...je pravděpodobné, že se antištěk bude umisťovat na strom, jestli bude v cestě překážka (např. keře, zídky apod.).

Připojuji se k Martinovi, za tak dobrou cenu se jinde antištěk nekoupí (a ještě k tomu podle vlastních představ!) a nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat - kdo žije v místech, kde jsou psi, nikdy neví, kdy si sousedé pořídí nového psa, který vás nenechá spát - vím, o čem mluvím :shock: !

Ileme, kdyby moje požadavky byly extrabuřt, ráda si připlatím. Díky + :good: ! :lol:
Hanka.
Teda Hanko extrabuřty to jsou. Dosah 100 m, to je docela dost - bude to muset být úzký paprsek, což zase nechceš, protože potřebuješ pokrýt velkou plochu. Signalizace na dálkovém ovládání znamená obousměrnou komunikaci. Už obyčejné dálkové ovládání považuju za extrabuřt. Obávám se, že v této konfiguraci budeme na originál ceně. Ale možná bych měl levnější řešení. Pokud je strom na tvém pozemku, není problém stáhnout napájení , ovládání a signalizaci kabelem pod strom. To už by takový extrabuřt nebyl. Pak bychom řešili už jen dosah.
Ještě jedna věc - skrz korunu stromu to neprojde, ani kdybychom se na hlavu stavěli.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Antištěk

Příspěvek od hanka »

Ilem píše:....Teda Hanko extrabuřty to jsou. .....
Aha! ..promiň... :oops:, :) ... tak to uděláme jinak:
Kabel - nemůže být.
Dosah - záleží na tom, jakou plochu pokryje jeden reproduktor při určité vzdálenosti - jakou vzdálenost považuješ za přijatelnou, aby nebyl problém? Technickým věcem nerozumím, musíš mě usměrnit... :lol:
Dálkové ovládání - ano (připlatím za extrabuřt)
Signalizace - nemusí být ....stačí kontrolka na přístroji...... je to tak lepší? :lol:

Vím, že to přes korunu stromu neprojde, budu hledat volné místo ... bude záležet na dosahu.
Naposledy upravil(a) hanka dne sob 29 led 2011 23:20, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

laikuvštěk...

Příspěvek od laik »

Zdravím

Já bych na napájení použil klasické monočlánky protože mají velikou životnost (teda pokud pes neštěká v tahu celou noc)
.......no totiž ,tak sem ted instaloval malé k postýlce chuvičku........a tak mě napadlo proč ji k tomu nevyužít (ne malou ale tu chuvičku) a nepřetvořit a neušetřit.....ona ta vysílací část má čidlo na hluk takže se to zapne jen když pes štěkne....máš vyřešenej i obal toho přístroje, mužeš to nechat schovaný třeba někde u plotu blízko psa atd...... navíc tu příjmací část chuvičky si mužeš nechat u sebe a poslouchat z blízka třeba jak peš štěká.... :lol: :lol: ........no to asi ne,ale...... je podle ní poznat jestli je baterie ve vysílači vybitá.....podle toho že peš bude štěkat a příjmač(samozřejmě stlumenej na min.) nebude blikat při štěkotu.....
dosah naší chuvičky (Philips) je přes sto metrů.......
hmmmm.....
jen takový laický uvahy :bye:


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Antištěk

Příspěvek od Ilem »

hanka píše:
Ilem píše:....Teda Hanko extrabuřty to jsou. .....
Aha! promiň... :) ... tak to uděláme jinak:
Kabel - nemůže být.
Dosah - záleží na tom, jakou plochu pokryje jeden reproduktor při určité vzdálenosti - jakou vzdálenost považuješ za přijatelnou, aby nebyl problém? Technickým věcem nerozumím, musíš mě usměrnit... :lol:
Dálkové ovládání - ano (připlatím za extrabuřt)
Signalizace - nemusí být ....stačí kontrolka na přístroji...... je to tak lepší? :lol:

Vím, že to přes korunu stromu neprojde, budu hledat volné místo ... bude záležet na dosahu.
Lepší to je, ale s tou plochou a dosahem to není tak jednoduché. Vlastně nevím, jak ho změřit, spočítat,... nevím, jaký je normál citlivosti psího sluchu. Jaký akustický tlak musí dostat, aby mu to bylo nepříjemné. Mám pocit, že na některého psa může být dosah 150m, na jiného třeba 50. Na našeho psa, od té doby, co mi vedle něj vybuchl studenofůzní reaktor, odhaduji dosah asi 5 m. Hodně bude záležet i na věku psa. V profi zařízeních udávají dosah 70 m, ale jak to měří, netuším. Tak nechci slibovat něco, co třeba nebudu umět splnit. Asi by se to muselo nejdřív jen tak ručně odzkoušet přímo na konkrétním místě a konkrétním psovi. Jinak si to moc neumím představit.
Nemohla bys sem dát třeba družicový snímek, nebo GPS souřadníce zahrady se psem a stromu, na kterém má být antištěk?


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: laikuvštěk...

Příspěvek od Ilem »

laik píše: ....a tak mě napadlo proč ji k tomu nevyužít (ne malou ale tu chuvičku) a nepřetvořit a neušetřit...
Nevím, za kolik jsi chůvičku koupil, ale jak jsem teď koukal na chůvičky Philips, cenově se blíží profesionálnímu antištěku. Tak nevím, kde nabrat tu úsporu. Jinak dík za pokus.


"Dum spiro spero"
Ciceron
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Antištěk

Příspěvek od aNONym »

Ilem píše:Signalizace na dálkovém ovládání znamená obousměrnou komunikaci.
Zpětnou signalizaci bych vyřešil jen zvukově. ;) Non

Na frekvenci šlyšitelné Hankou. :D :D


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Antištěk

Příspěvek od Ilem »

aNONym píše:
Ilem píše:Signalizace na dálkovém ovládání znamená obousměrnou komunikaci.
Zpětnou signalizaci bych vyřešil jen zvukově. ;) Non

Na frekvenci šlyšitelné Hankou. :D :D
Myslel jsem, že by mohla stačit ledka - viditelná Hankou.


"Dum spiro spero"
Ciceron
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Antištěk

Příspěvek od aNONym »

Ilem píše:
aNONym píše:
Ilem píše:Signalizace na dálkovém ovládání znamená obousměrnou komunikaci.
Zpětnou signalizaci bych vyřešil jen zvukově. ;) Non

Na frekvenci šlyšitelné Hankou. :D :D
Myslel jsem, že by mohla stačit ledka - viditelná Hankou.
No, pokud má k dispozici dalekohled, tak to fakt problééém néjní. :D Non

Což rovnou dopředu počítat i s možností solárního napájení? To by vyřešilo hodně. ;)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Čtyřkanálové ovládání.

Příspěvek od aNONym »

To kdyby bylo potřeba řešit ještě nějaké další hafíky v okolí. :D Non

http://www.zvonotec.eu/D%C3%A1lkov%C3%A ... C3%AD.html


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Antištěk

Příspěvek od hanka »

Ilem píše:...Nemohla bys sem dát třeba družicový snímek, nebo GPS souřadníce zahrady se psem a stromu, na kterém má být antištěk?
To je pro mě složité...kromě toho počítám s tím, že antištěk budu moci využít i jindy nebo jinde ...okolnosti se mohou změnit....Zdá se mi jednodušší, když budou dány určité parametry přístroje a já se jim přizpůsobím při vyhledávání místa. Stromů je více a kdyby to jinak nešlo, tak antištěk namontuji na něco jiného ....Mohl bys to vypočítat třeba na vzdálenost 60 m (když je to moc, tak třeba i méně...jde mi o to, abych ho mohla spustit z mé zahrady a nemotat se podezřele kolem plotu jiných)... Je mi vcelku jedno, jak se dozvím, že přístroj funguje, hlavně ať mě to nekope :D ...
Citlivost sluchu - šlo by to udělat tak, abych sílu nastavila až po nainstalování- podle reakce psa - nastavila bych nejslabší a kdyby nereagoval, posupně bych mohla zvyšovat?

P.S. S tou chůvičkou to vůbec není špatný nápad :idea:! ... když pomineme finance - dala by se upravit ji tak, aby vyslala nepříjemný impuls psovi?


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Jeden buřt s práškem na spaní to řeší.

Příspěvek od hapalainen »

:roll: Samozřejmě tomu psovi. Ale sama ho zkusit taky můžeš.


Hlavní je vyhrát zápas
tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: prd áda

Příspěvek od tbest »

lajos píše:...
Pokud psa nechceš týrat, je fakt nejlepší aby měl akustický spouštěč, pes zaštěká-dostane dávku ultrazvuku-za chvíli příjde na to (Pavlovův reflex), štěkám, mučej mně, neštěkám-pohoda. Může si sám vybrat....
Tohle je asi nejšetrnější řešení. Jinak mám odpozorováno, že pes většinou vyvádí, protože se nudí. Jak je starý? (ten pes)
Další věc je pohyb. A opět záleží na stáří. Ono, když není vyběhaný, tak mu zůstává spousta sil na to noční hafání. Manželka když se vrátí s naší čubou z projížďky na koni, pes sebou plácne na záda a chrápe nahlas jak lesní dělník.
Taky každý pes má jinou povahu a jinak snáší samotu. Štěká i když je jeho "majitel" přes noc na chalupě?
Páníčkové to většinou od cizích neradi vidí, ale sušená prasečí packa ho dle jeho velikosti zabaví na 15 + minut a přední nožka z kravičky i s kopýtkem zakoupená v Plzeňské Olympii vydrží i našemu výmarovi přes týden, je ale s náma v baráku tak ji nehlodá soustavně. Než se vyhodí peníze za hovězí kost, je dobré psíka testnout na sušených prasečích uších. Může se stát, že nebude přijímat od cizích, ale většinou bývá osamělý pes po překonání bariéry nedůvery rád, že Vás vidí, což dá najevo přátelským vrtěním oháňky.
Obávám se, že stížnost na oficiální místa, by odnesl zas jen ten pes. Záleží co je jeho pán zač, ale většinou by to zkončilo výpraskem. Je smutné, že si spousta "lidí" plete zvíře a alarmem, místo toho, aby v něm měla věrného společníka a přítele.
Držím palce Hanko, ať to dobře dopadne k spokojenosti Tvé i toho hafana.
Tom


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Antištěk

Příspěvek od Ilem »

aNONym píše:
Ilem píše:
aNONym píše: Zpětnou signalizaci bych vyřešil jen zvukově. ;) Non

Na frekvenci šlyšitelné Hankou. :D :D
Myslel jsem, že by mohla stačit ledka - viditelná Hankou.
No, pokud má k dispozici dalekohled, tak to fakt problééém néjní. :D Non

Což rovnou dopředu počítat i s možností solárního napájení? To by vyřešilo hodně. ;)
Teoreticky jde všechno. Myslel jsem, že Hanka chce ušetřit. Pro mě za mě jí tam klidně namontuju GSM bránu, aby jí to poslalo SMS, že dochází baterka. Vyjde to stejně, jako chůvička.
Jen jsem myslel, že se tady zájemci shodnou na nějakém kompromisním řešení, od kterého pak vyrobím několik kusů, abychom se dostali pod cenu prodávaných zařízení. Ale to, co by si představovala Hanka je dost extrém, a pro ostatní to bude zbytečně drahé (teda ostatní jsou zatím jen Martin). None, můžeš do toho klidně jít místo mě, pokud víš, jak takovouhle konfiguraci v několikakusovém provedení spláchnout za rozumné peníze. Já si svůj čas počítat musím, mám ho docela nedostatek. Cena součástek je u mě něco jiného, než celkové náklady na vývoj. Pokud to někdo bude dělat jako hobby ve svém volném čase bez nároku na ocenění stráveného času, dostane se cenově někam jinam. Já si to v současné době z rodinných důvodů nemohu dovolit.

Hanko, poslat satelitní snímek není problém. Na http://www.mapy.cz si najdeš svou chalupu, vlevo nahoře klikneš na tlačítko fotomapa, a pak mi pošleš to, co se ti objeví v adresovém řádku. Například toto http://www.mapy.cz/#mm=F@x=133028288@y=135963904@z=15 je pražský hrad. Můžeš mi to poslat na SZ, aby ti tam neproudily davy senzacechtivých "turistů"


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Jeden buřt s práškem na spaní to řeší.

Příspěvek od hanka »

hapalainen píše::roll: Samozřejmě tomu psovi. Ale sama ho zkusit taky můžeš.
:) A víš, že jsem to zkoušela také? Samozřejmě já, ne tomu psovi...jednorázově to nic neřeší a stát se narkomanem kvůli psovi .. :| .

Zrovna tak je to s určitě dobře míněnou radou Jardy:
.... Každej večír půlčíka rumu, nebo krabičáka....Bylo by ti jedno, jestli a kdo štěká, byla bys taková povolná a se vším smířená.... :D

Se snášenlivostí jiných, než přírodních zvuků, jsem na tom stejně, jako Jarda ... naposledy, když jsme byli na dovolené u moře a pod okny hotelu postavili kolotoč a autíčkovou dráhu, jsem se zařekla, že takovou "dovolenou" už nechci a přestali jsme k moři vyjíždět ... ;) ...ten balt mě ale zaujal...není tam moc chladná voda?...

Ještě k Jardovu návrhu.... měli jsme chalupu na krásném místě na Slovensku v horách...polosamota, příroda, nenabažitelný výhled na tu krásu okolo, božské ticho s šumícími stromy, srny k nám zvědavě nakukovaly přes plot, les u chalupy (houby do pěti minut kdykoliv jsme se nám zachtělo)... psi nádherně štěkali v dálce ;) ........ zároveň ale: lékař daleko - dva sousedi tam zemřeli na infarkt, protože se k nim lékař nemohl dostat ... pak se začaly stříkat lesy kvůli kůrovci (bez upozornění) - veškerá úroda ovoce a zeleniny šmahem zničena, tráva spálená, stromy uschlé listy, sousedům hynuli králíci, protože dostali k žrádlu tu postříkanou trávu...příroda byla hezká už jen z dálky, pak se majitelé lesů přestali starat o probírku stromů a nádherný výhled se ztrácel v lese.... :cry:
Prodali jsme to tam a koupili chatu u nás, blíž k domovu - les sice listnatý, ale příjemný, blízko řeka ...no, samota to už není, ale zato lékař v případě potřeby není problém ... a štěkající pes v noci ;), bohužel, ale kvůli tomu se nikdo nezblázní ...doufám :D Ale určitě je tohle zlo k něčemu dobré - jenom ještě nevím, k čemu ...ale ono se to časem asi ukáže :lol: .


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“