Kyvadlo

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbinky

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
adam.benda píše:Tak já se přiznám, že jsem to přečetl víckrát a stále to nechápu... Pravděpodobně je to nad moje chápání. :shock:
Pochopíš snadno. Ten jojo efekt u Martina je založen na zkrutu provázku. Zkroucený provázek je kratší. Toť vše.
Mimochodem, vím o hodinách, které mají podobným způsobem řešené "kyvadlo"
Naposledy upravil(a) Ilem dne úte 04 led 2011 15:30, celkem upraveno 1 x.


"Dum spiro spero"
Ciceron
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Blbinky

Příspěvek od martin11 »

Mimo téma (offtopic)
Ilem píše:Pochopíš snadno. Ten jojo efekt u Martina je založen na zkrutu provázku. Zkroucený provázek je kratší. Toť vše.

+1 pro Ilema bingo :good: ...to mě nenapadlo....ale to zkusím nejdříve.... :idea: :oops: :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbinky

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
martin11 píše: +1 pro Ilema bingo :good: ...to mě nenapadlo....ale to zkusím nejdříve.... :idea: :oops: :lol:
V tom případě nevím, jak jsi to myslel původně.


"Dum spiro spero"
Ciceron
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Blbinky

Příspěvek od buky »

Mimo téma (offtopic)
Ilem píše:Pochopíš snadno. Ten jojo efekt u Martina je založen na zkrutu provázku. Zkroucený provázek je kratší. Toť vše.
Mimochodem, vím o hodinách, které mají podobným způsobem řešené "kyvadlo"
Já jsem taky vedle.

Skracení provázku např. gombíkem chápu, ale zapojit do teho jojo ? :shock:


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Blbinky

Příspěvek od adam.benda »

Mimo téma (offtopic)
Ilem píše:V tom případě nevím, jak jsi to myslel původně.
:laugh: :laugh: :eclap:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Blbinky

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
adam.benda píše:.. občas takhle "točíme" s různými věcmi...
Myslíš třeba kabelku?!? :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Kabelka

Příspěvek od adam.benda »

Mimo téma (offtopic)
poota píše:Myslíš třeba kabelku?!? :lol:
To je přesně ono! :color:

Mysl zaneřáděnou mám,
na kabelku si nevzpomínám.
Taková děva s ní denně točí,
chlapům pak řádně praští do očí.

...jak kterým...


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

...prosím o trochu pozornosti...

Příspěvek od martin11 »

Mimo téma (offtopic)
prosím si vážené čtoucí o trochu pozornosti při prohlížení následné fotografie a popisu zařízení. s problemem kyvadla to sice ...téměř...nesouvisí, ale úzce to souvisí s akumulací energie, padající kuličkou na zvlněné dráze a pokusům podobným....

ještě si dovolím požádat, pokud je někde na Světovém internetu popsán podobný pokus , prosím poslat sem....Tento pokus, myšlenku jsem provedl po průzkumu proto, že jsem nikde nezaznamenal zařízení zabývající se akumulací gravitační energie získané pádem tohoto tělesa do horizontálně se točícího setrvačníku.... :idea: ...jelikož tento experiment považuji za smyslný a vážný prosím Hatlíky, Stepan pepany, bukáče a podobné "živly" o seriozní vyjáření...Dovoluji si ještě jednou upozornit, že jsem opravdu zjistil rozdíl mezi vertikálním a horizontálním otáčením setrvačníku :idea: ve vztahu k zemské gravitaci...pokud učená literatura praví něco jiného, tak tuto jsem nečetl, protože k ní nemám přístup./ i zde prosím zaslat /....zdraví martin11 :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Horizontální setrvačník

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
Elfí,
koukám, že zas nemáš co dělat :D
Složité věci jsou hezké na focení, ale špatně se vyrábějí a špatně fungují, zato se rády rouchají.
Navrhuji Ti zjednodušení, ale výroba Tě asi na moc dlouho nezabaví. :(
Setrvačník má dva nebo čtyři otvory, jako knoflík. Skrzevá ně jsou provlečené dva provázky a zašmodrchané tak, aby se setrvačník po nich neposouval! Nahoru jdou rovnoběžně a jsou tam zavěšeny na něco pevného. Dolů jdou taktéž rovnoběžně a je na nich zavěšeno závaží.
Dál už to vysvětlovat nebudu, aby to nevypadalo, že pochybuji o chápavosti FotoDronta.

Zdravím - poota
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

setrvačník...ne kyvadlo...

Příspěvek od martin11 »

Mimo téma (offtopic)
...setrvačník jsem vymyslel...horizontální, který se roztočí díky gravitaci při pohybu dolů..../ princip JOJO../
..takže Pootovi děkuji za myšlenku ale já nechci kývat...ačkoli jsme ve vláknu kyvadlo....

...a jak jsem inseroval....důvod pokusu je předložit důkaz, že na horizontální setrvačník působí gravitace jinak než na stejný setrvačník točící se vertikálně.... :idea: :idea: :idea: ....jinak pokus dronta nabourat poučky....ale protože toto nikde nikdo nedefinoval. :shock: .../ nenašel jsem .../ ...tak to tady ...s vaší laskavou podporou budu zkoušet řešit....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: setrvačník...ne kyvadlo...

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
martin11 píše:...setrvačník jsem vymyslel...horizontální, který se roztočí díky gravitaci při pohybu dolů..../ princip JOJO../
..takže Pootovi děkuji za myšlenku ale já nechci kývat...ačkoli jsme ve vláknu kyvadlo....
Martine, to, co Péťa namaloval není kyvadlo, ale JOJO se svislou osou, podobně jako to tvoje, jen o dost jednodušší provedení. K pohybu nahoru dochází tím, že se zkrucují provázky. Dolů se zase rozmotávají. Jak dosáhne dolní úvratě setrvačností se provázky budou kroutit na druhou stranu a zase pojede nahoru. Jen bych nákres trochu upravil tak, že setrvačník bude těsně nad závažím, protože když závaží nebude kotvené proti otáčení, stejně se bude točit se setrvačníkem. Ideálně, když setrvačník bude rovnou závažím.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: setrvačník...ne kyvadlo...

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
martin11 píše: ..takže Pootovi děkuji za myšlenku ale já nechci kývat...ačkoli jsme ve vláknu kyvadlo....
:shock:
Tak přece jen tomu vysvětlování neujdeme - nuže s chutí do toho.

Díl, popsaný jako závaží, je skutečné závaží a při fungování soustrojí se pohybuje nahoru a dolů.
Díl, popsaný jako setrvačník, je skutečný setrvačník, pokud možno s hmotou soustředěnou u obvodu. Jeho funkcí je rotace kolem svislé osy, tedy se jedná o horizontální setrvačník, nikoli snad o kyvadlo.
Pro ještě nechápavější tedy navíc návod k nastartování soustrojí:
jednou rukou držíme závaží tak, aby se neotáčelo, druhou a případně i třetí či dalšíma rukama otáčíme setrvačníkem na stále stejnou stranu tak dlouho, jak jen nám to půjde.
Přitom si povšimněme, že oba provázky se kolem sebe navzájem zkrucují, čímž nám závaží stoupá (závaží!!) a současně i poloviční rychlostí i setrvačník. Hle - akumulovaná energie!!
Uvolněním setrvačníku se tento roztočí zcela neomylně opačným směrem, než kterým byl navíjen.
Až zcela rozmotá provázky, bude je v opačném smyslu opět navíjet až dokud se nezastaví. Pak by se měl roztočit opačným směrem a celý cyklus zopakovat. Je možné dodávat do soustrojí další energii správně načasovaným taháním za závaží, ale to je již úkon poněkud komplikovaný, takže jej doporučuji jen zvlášť otrlým jedincům.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

to je, jako když mluvím do dubu...

Příspěvek od martin11 »

Mimo téma (offtopic)
....skroutit vodící šňůrku je něco jiného než rotor spustit vlastní váhou.....u zkroucené šňůrky mám energii v tom zkroucení + gravitaci.....mě zajímá "jen" ta gravitace...pokud tedy zkroutíš provázek bez energie...tak jo....jinak ne....tak lépe a znova :evil: ....m11 :lol:

...nebudu mazat, co jsem napsal....ale...k čemu zde slouží to závaží pod setrvačníkem....k napínání provázku.../ jestli dobře rozumím.../
a pak ten setrvák...musí rvát nahoru../ zamotávat/ i to balastní ...mrtvé závaží....které se "jen" veze.....dolu to zase pojede samo... :lol:
Naposledy upravil(a) martin11 dne čtv 06 led 2011 16:05, celkem upraveno 1 x.


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: setrvačník...ne kyvadlo...

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
Ilem píše:...Ideálně, když setrvačník bude rovnou závažím.
Zjednodušit jednoduché je skutečné umění - máš bod :good:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: to je, jako když mluvím do dubu...

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
martin11 píše:
....skroutit vodící šňůrku je něco jiného než rotor spustit vlastní váhou.....u zkroucené šňůrky mám energii v tom zkroucení + gravitaci.....mě zajímá "jen" ta gravitace...pokud tedy zkroutíš provázek bez energie...tak jo....jinak ne....tak lépe a znova
A u tvého provedení jsi provázek na osičku namotal jak, bez energie?
Ono, když si to pořádně prohlédneš, zjistíš, že mezi tím principiálně není skoro rozdíl. Jen v Pootově případě osičku nahrazuje druhý provázek.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“