Studena fuzia

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kapesní Tritium

Příspěvek od Merlin »

Tritium ve skleněných mini-kapsličkách (je to plyn) se používá i na svítící ciferníky, kde nahradil radium. Je ho tam ale opravdu skoro nic.
Od doby, kdy smrtonoši zjistili, že několikrát zvyšuje účinnost H-bomby je to strategický materiál, který je nutno držet z dosahu potenciálních "teroristů".


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dokument

Příspěvek od Palo »



Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Návštěvník

Re: Ano

Příspěvek od Návštěvník »

Správné a pádné argumenty, chápu je a uznávám děkuji, gravitačně to pujde jen velmi těžko, ale zmrazim li vodu na -1st.c stane se ledem. okolo 0 začne tát, udržím li pořád nulu, to co v objemu zustane zmrzle je oxid deuteria, ten taje při +3.82 st.c, nebo naopak zahreju-li vodu na 100 st.C stane se z ni para, oxid deuteria se patrne nezmeni v paru, neboť jeho teplota varu je 101.42 st.C. tento destilační způsob výroby se mi zdá nejpraktičtější a nejspolehlivější i když trošku energeticky náročnější, ale co by člověk neudělal pro ten pocit. Děkuji za připomínky.


Návštěvník

Re: Dokument

Příspěvek od Návštěvník »

Palo píše:A toto jste už viděli?

http://video.google.com/videoplay?docid ... 0385204382
každopádně bych to takhle nezkoušel. Je potřeba mít na zřeteli že se v případě že opravdu panové vědci získali zdroj tepla, jedna o zdroj neutronů, a ten je převelice, velice a velmi životu nebezpečný a je potřeba se před takovýmto zdrojem chránit a ne že ve zkumavce fuzuje deuterium a vsichni kolem toho tancujou.


Návštěvník

Re: oxid deuteria a studená fůze

Příspěvek od Návštěvník »

Problem v okleštování svobody je dnes energeticka závislost. Představte si sebe když Vám zvednou cenu za elektřinu. Nadáváte,ale zaplatíte, protože jste na ni závislí. Tím Vás drží v šachu. Stejné je to s benzínem, plynem, ropou, chlebem, máslem, vším co nás obklopuje. Životní styl který držíme je náročný v konzumu a nejsme to my, ani jeden z nás, co bychom byli soběstační v pokrytí vlastní spotřeby. To je problém svobody, závislost a to je energie a potraviny a bydleni a bezpečnost a vzdělání a zdraví.A za vše se dnes platí,ale nejste to vy kteří svou poptávkou určujete cenu


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokument

Příspěvek od Ilem »

Palo píše:A toto jste už viděli?

http://video.google.com/videoplay?docid ... 0385204382
Toto video, spolu s příspěvkem od Dvella ve vláknu ultrazvuková mlha:
Dvell píše:Ano D2O je v každé vodě, ale štěpí se stejně jako voda, jen později proto je možné ho štěpením zahušťovat.. Jen e obávám že těch pár atomů obsažených ve vodě nemůže stačit na pokrytí strát celého zařízení a ještě vyprodukovat energii navíc..
Mě donutilo, abych vzal tabulky a kalkulačku a chvíli namáhal mozkové závity. To jsem měl udělat už dávno, ale to je vedlejší. Výsledky předčily mé očekávání.
Takže co jsem zjistil a spočítal:
2D + 2D -> 3He + 1n + 3,26 MeV( 5,22.10na-13 J)
Na 7000 atomů vodíku připadne 1 atom deutéria
1 litr vody obsahuje 3,35.10na25 molekul
z toho je tedy 4,78.10na21 D2O, takže 9,56.10na21 atomů deutéria. Slučením těchto všech atomů deutéria lze z jednoho litru obyčejné vody získat teoreticky 1,25 GJ, to je 346 kWh.

Jestli se někomu chce, budu rád když to přepočítáte. Mohl jsem někde udělat chybu.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jiná cesta k deutériu

Příspěvek od Ilem »

Tohle se mi poslal jeden kamarád.:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiná cesta k deutériu

Příspěvek od Palo »

Ilem píše:Tohle se mi poslal jeden kamarád.:
Ilemku, nechceš to přeuložit do normálního DOC formátu? Já to možná zvládnu otevřít, ale hromada jinech drahejch přátel zcela jistě ne é...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

palo

Příspěvek od lajos »

Dobrý nápad, zip? na co, a pak mi to zakázala ochrana. Předělej to prosím Ileme na obyč doc. Díky


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

hm

Příspěvek od 1220 »

Taky neotevřu :cry:
K. :bye:
PS bude pak stačit detekovgat He


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Omlouvám se

Příspěvek od Ilem »

Zapoměl jsem, že mám nový offisy
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Návštěvník

SF

Příspěvek od Návštěvník »

Tady je patent o kterém se mluví ve filmu a seznam patentů souvísejících.
US 5,494,559 A
3,632,496;3,888,756;4,269,689;4,316,786;4,913,779;4,943,355;5,036,031;5,318,675;5,372,688;
P
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Návštěvník

Re: SF

Příspěvek od Návštěvník »

Tem patentum moc nerozumim...
zde je odkaz na internetovou knizku o studene fuzi http://www.palmknihy.cz/www/detail.php?Xid=1748


VVER

Re: Obavy

Příspěvek od VVER »

Dvell píše:.. Teď si nejsem jist ale Vám připadá 48 000 stC jako "studená fůze"? nevím ale řekl bych že je to spíše termonukleární..
Termonukléarne reakcie môžu prebiehať iba pri teplotách rádovo miliónov stupňov celzia a pri veľmi vysokom tlaku, studená fúzia je veľmi zaujímavá ale obávam sa, že nemôže fungovať. Ale aj keby hej tak je to veľmi nebezpečné ak by sa vám podarilo zapáliť pár gramov deutéria termonukleárnou reakciou (nie zápalkami :-) tak by ste vymazali z mapy polovicu Česka. Čo sa týka termonukleárnej reakcie 2 jadrá D2 sa menia najskôr na He3 a 2 jadra He3 sa zlučujú na He4.


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Re: Obavy

Příspěvek od Dvell »

Však to já ani netvrdím já v tomto ohledu patřím čistě k teoretikům a pokud si přečtete mé dřívější příspěvky najdete v nich totéž co jste psal Vy totiž "Pokud by se Vám to povedlo, zbytek Evropy by poměrně přesně věděl kde ste měl dílnu a na velké planině by chodili vědci s dozimetrem a ptali se co že jste to vlastně stavěl.."

S pozdravem

Dvell


"Dneska už nikdo nechodí s písničkou do boje a nezpívá když umírá, ptám se Vás čím to je? Možná že sme se konečně sami sebe zeptali, při tom šílenství, v té bolesti, proč vůbec sme kdy zpívali..."
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“