Searl Efect Generator SEG

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

kenybalboa

video

Příspěvek od kenybalboa »

tu je lepší video



kolem má 12 cívek a uprostřed bude asi taky civka.Honí tam několik magnetů nebo sou to ocelové válce?Impulsem to vybudí a pak mu to vyrábí šťávu?Nandat tam nějakej slušnej kondík a mohlo by se to točit pořád :) ? Asi to nebude tak jednoduchý co? :roll:


kenybalboa

video

Příspěvek od kenybalboa »

tu je lepší video



kolem má 12 cívek a uprostřed bude asi taky civka.Honí tam několik magnetů nebo sou to ocelové válce?Impulsem to vybudí a pak mu to vyrábí šťávu?Nandat tam nějakej slušnej kondík a mohlo by se to točit pořád ? Asi to nebude tak jednoduchý co?


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: video

Příspěvek od tbest »

kenybalboa píše:tu je lepší video



kolem má 12 cívek a uprostřed bude asi taky civka.Honí tam několik magnetů nebo sou to ocelové válce?Impulsem to vybudí a pak mu to vyrábí šťávu?Nandat tam nějakej slušnej kondík a mohlo by se to točit pořád ? Asi to nebude tak jednoduchý co?
Bohužel jsem to viděl bez zvuku, nemám ovladač na ZK. Lepší je asi to první video ze série. Domnívám se, že uprostřed je velký toroidní magnet, zmagnetovaný na délku a satelity jsou toroidy, též zmagnetované na délku. Všechny magnety jsou v nemagnetickém pouzdře, které sílu magnetu trochu utlumí a satelity se pak lehce otáčejí po obvodě. Asi jsem se teď touto teorií znemožnil :oops: , ale zkusil jsem neodymy průměr 5mm x 7mm dlouhé přiložit k obvodu magnetu z mikrovlnky a chová se to móóc podobně. Jen ten magnetický "přítlak" je značný. Proto asi ty pouzdra okolo magnetů, aby se to točilo volně.
Jo ten první díl:
Všimněte si jak pan John S. odtrhává magnety od sebe, než je nasadí na orbit... ;)


Explorer
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: stř 26 bře 2008 18:46

SEG

Příspěvek od Explorer »

Pokud se mi zatím podařilo dopátrat, tak tam žádná izolace mezi vrstvami není. Jen pořád nevím jestli by bylo na závadu místo nylonu dát silon a pak ten titan bude asi dost drahej a proto jej nahrazují tou měděnou vrstvou. Chci se do toho pustit, ale musim mít jasno. Nemíním se pokoušet o konstrukci něčeho co je předem odsouzeno k nezdaru jen kvůli nejasnostem okolo materiálů a rozměrových poměrů. Pochopitelně nečekám, že mi to po sestavení hned bude lítat po dílně a vyrábět proud pro celej barák, ale nemíním se v tom utopit.[/quote]


Uživatelský avatar
jarop
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: stř 08 lis 2006 12:47
Bydliště: Košice
Dostal: 1 poděkování

SEG

Příspěvek od jarop »

Kipíkaša, tu sa rozoberá SEG a ja som si to až teraz všimol.
Dosť dlho rozmýšľam ako pracuje SEGu a napadol ma len odoberanie kinetickej energie tepla ionov okolitého prostredia pomocou rotujúceho mag. poľa. Môžem to pridať sem ak by bol záujem.
Preto nechcem replikovať SEG ale pokúsiť sa o niečo podobné aspoň potvrdím alebo vyvrátim svoju teoriu.
Môj výmysel určite nezačne sám od seba rotovať ale mal by zrýchľovať až od ostých otáčok.

Eplorer: Ak chceš replikovať SEG presne, tak si uvedom, že magnety sú mnohopolové špeciálne zostrojené a nič také nezoženieš. Majú po obvode sinusovo sa meniacu indukciu.
Taktiež Searl použil akýsi zákon magických štvorcov pre stanovenie pomerov medzi rotujúcimi magnetmi a toroidným magnetom - tusším sa týkalo hmotnosti.


Jaro
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Je to svojho druhu planétová prevodovka. Môže to však zároveň brať energiu z okolie,a nie ? To sa nevylučuje. Ja sa nechystám replikovať SEG len ma inšpiroval k ďalším nápadom.
Chcem vyskúšať len 2-stupňovo rotujúce magnety bez centrálneho toroidu usporiadané do kruhu. Očakávam, že pri vysokej rýchlosti vznikne vysoké napatie a istý elektrický vír. Potom uvidím čo ďalej.


Explorer
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: stř 26 bře 2008 18:46

SEG

Příspěvek od Explorer »

To s těmi čtverci jsem nepochopil. Neumim moc anglicky a tak to všechno co seženu vždycky protáhnu translátorem - to je potom četba na vykloubení mozku, však víme :-)))
To,že SEG točí, alespoň v modelu na stole a rusům při průměru okolo metru a váze 350kg je fakt. Je tady ale zřejmě problém s rozběhem. Rusové to rozbíhají elektromotorem a Searl má kolem cívky s jádrem o kterých jsem se z počátku domníval, že jsou tam jako zdroj vyráběného napětí. Zdá se, že jsou všechny spojeny paralelně. kloním se, ale spíš k tomu, že slouží k rozběhu válečků.
Napadlo mě, existovaly v letech 1946-1956 kdy SEG vznikl neodymové magnety ??? Tak z čeho to ten pan Searl vytvořil ?


erik.j

Searl Generators

Příspěvek od erik.j »

Ahoj. Byl tu dotaz na konstrukci a složení prstenců SEG generátoru.
Tedy : Větší vnitřní statický prstenec - Vnější obal = Emitter-Copper Conductive,
následuje Accellerator- Permanent Magnetic , další je Gate-Teflon Dielectric a posledním je Collector- Neodymum Element.
Menší obíhající válce = Vnější obal je taktéž Emitter- Copper Conductive,
následuje Accellerator-Permanent Magnetic , pak Gate-Teflon Dielectric a poslední středovou výplní je Collector-Neodymum Element.


ga
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08 bře 2006 15:01

Re: SEG

Příspěvek od ga »

Explorer píše:To s těmi čtverci jsem nepochopil. Neumim moc anglicky a tak to všechno co seženu vždycky protáhnu translátorem - to je potom četba na vykloubení mozku, však víme :-)))
To,že SEG točí, alespoň v modelu na stole a rusům při průměru okolo metru a váze 350kg je fakt. Je tady ale zřejmě problém s rozběhem. Rusové to rozbíhají elektromotorem a Searl má kolem cívky s jádrem o kterých jsem se z počátku domníval, že jsou tam jako zdroj vyráběného napětí. Zdá se, že jsou všechny spojeny paralelně. kloním se, ale spíš k tomu, že slouží k rozběhu válečků.
Napadlo mě, existovaly v letech 1946-1956 kdy SEG vznikl neodymové magnety ??? Tak z čeho to ten pan Searl vytvořil ?
Sorry urcite je tu hromada dalsich kteri magnetum rozumi lip a kteri si precetli v AJ dostupne texty k Searlu.
Pokud si dobre pamatuji na ty magnety Searl vyvinul a vyrobil specielni slitinu a zadny normalni standartni magnety ti tak jak by mely pro tento ucel fungovat NEBUDOU.
Moc rad bych se mylil protoze mne to pochopitelne taky zajima.....

P.S. podarilo se nekomu replikovat SEARL krome samotnyho p. Searla?


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

generátor

Příspěvek od martinq »

todle generuje energie, že se nám ani na planetu všecka nevejde, kdo ji nevyužije v míru, ke vlastnímu zvýhodnění nebo obohacení, bude potrestán...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Searl

Příspěvek od martinq »

Kód: Vybrat vše

http://video.google.com/videoplay?docid=-8635897559220353909
American Antigravity 56 minut anglicky


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

SEG

Příspěvek od martinq »

Tak takhle by to mělo vypadat.

[youtube][/youtube]



Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
j.balaz
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: úte 30 lis 2010 22:13

re

Příspěvek od j.balaz »

Ja len par info k SEGu co som nasiel na nete.

Searl spravil za svoj zivot cca 40 SEGov a vacsina z nich mu uletela, v jednom videu to popisuje.
Co sa zlozenia tyka a rozmerov tyka, z jeho stranky si stiahnite dokumenty, su tam popisane rozne materialove zlozenia, rozne pouzite magnety a pod, zakladne zlozenie je neodym, teflon, permanentny magnet a med.
Co sa rusov tyka, vraj so serlom nespolupracovali a nevymienali si info, pouzili neodymove magnety a popisuju aj ich polarizovanie. Popisuju ze ten ich stracal alebo naberal hmotnost, podla toho do ktorej strany sa krutil a popisuju tam ze dosiahli pri plnom zatazeni vykon 7kW a energiu odoberali prostrednictvom ohrievacov.
Tie vonkajsie cievky su na ovladanie otacok celeho SEGu, keby boli nahradene magnetovym prstencom, vraj by to zrychlovalo samovolne az by to uletelo.
To na co SEG ide diskutabilne, urcite funguje ako polhcovac akehokolvek vlnenie, pretoze "poziera" aj radarove vlny, taktiez teplo je vlnenie. Mam taku teoriu ze bezi na teslov "eter" konkretne na je tocivu zlozku vlnenia. Ci je to tak ukaze asi az buducnost.


proxim.x
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: úte 11 říj 2011 18:59

Re: searl

Příspěvek od proxim.x »

bardo píše:nejake novinky? nebo se uz prislo na to ze je to blbost?
Jsem členem diskuze na tomto fóru snad jen kvůli free energy. Pokud jde o seg, tak díky rozpisu použitých materiálů jsem si setavil totožnou věc co má John Searl. Pokud jde o poznaty, tak bez osciloskopu toho moc říct nemůžu, ale jde funguje to.
Tedy!!! Mám jen jeden prstenec (stejně jako searl) a rychlost rotace válečku vychází z indukovaného magnetického pole cívek. V mém případě napětí cívek je 24V usměrněné přes grecův můstek a počet závitů 300. Válečky se točí okolo prstence, ale jejich rychlost je přímo regulována napětím cívek. Zkoušel jsem rozsah 12 až 36V (víc nemůžu, drát jsem si lakoval sám a nemyslím že by izolační pevnost byla vyšší) a otáčky se zvyšovaly přibližně druhou mocninou na 12V. Při 36V byly otáčky (jednoho válečku) 3325 ot/min. Je to ale střední hodnota, protože se otáčky v jednotkách trochu měnily.
Tohle jsem si dělal sám z materiálů, které jsou víceméně všude k dispozici. Měděná šína, zmagnetované železo pomocí el proudu (autobaterie se zapnutou nabíječkou) při teplotě 250C(obyčejná pečící trouba), Teflonová folie (na pečení) a elektrikářská izolační fólie. Válečky jsou vlastně stejným způsobem, jen místo šíny jsem použil tlusté měděné podlošky na soustruhu zmenšené na 2mm. (v peci rozehřáte a nasazené na ocelovou trubku aby se zatáhly) teflonová folie a elektrikářská páska zůstávají.
Do druhého prstence se pustit nemůžu kvůli velikosti trouby pro zmagnetizování a finanční náročnosti měděné šíny.

Ještě by se hodila poznámka o vinutí. Použil jsem obyčejný drátek pro navlékání korálků s průřezen 0,1mm. Při navíjení jsem ho táhnul přes kádinku s lakem. Délka k navíjení byla 2m a fén (na vlasy 2000W) se postaral o rychlé schnutí. Vrtačka a čítač impulzů zajistilo přesný počet závitů i směr.

Kdyby si někdo někdy troufnu na druhý a třetí prstenec dejte mi prosím vědět. Já jsem omezen vstupními zdroji a zajímalo by mne jestli to skutečně funguje. Nezapomeňte, že při vysokých otáčkách se vždy hmota přesouvá k okraji setrvačníku (nikdo neví proč) a dochází ke gyroskopickému jevu, který má za následek vyrovnání v gravitačním poli. Příklad za všechny je obyčejná dětská točícíse káča. Nevím jak to regulovat, ale dá se to zastavit přidáním feromagnetického silného magnetu ze shora nebo spodku prstenců. Tím chci zároveň upozornit, že pro funkčnost zařízení je nutné vyvarovat se dalšího magnetického rušení (trafo, pohozené zbylé magnety). Trvalo mi než mi to došlo :D .
proxim.x@seznam.cz kdyby nějaká dobrá duše.......


j.balaz
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: úte 30 lis 2010 22:13

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od j.balaz »

otazka na proxim.x: do vonkajsich cievok si pustal jednosmerny alebo stridavy prud? mas na rotory pripojeny nejaky generator? prikon/vykon?

mam rozpracovany mensi jednoprstencovy SEG, avsak miesto stredoveho magnetu mam navinutu velku cievku s feritovym prstencovym jadrom, uvidim ci to pojde, miesto medi som pouzil hlinik, uvidim ci to bude mat nejake zmeny, o valceky som sa moc nestaral, v hlinikovych trubkach nalisovane neodymove magnety, moj nazor je ze teflon a neodym nehraju rolu, cely princip SEGu je postaveny na principe faradayovho disku, cize vodic pohybujuci sa v magnetickom poli. zaujimaju ma tie vonkajsie cievky, ak je v nich jednosmerny prud, neda sa miesto nich pouzit jedna velka cievka?


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“