Generátor el. energie pro větrnou elektrárnu (levně)

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
TakyTipek
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: stř 19 říj 2011 15:55

Elektricky generator

Příspěvek od TakyTipek »

Ahojte rad by som si vytvoril generator na vyrobu el. napätia ale nefunguje mi to. Na nete som nasiel navod podla ktoreho som to robil - navinul som drot s mede na kotuc a do kotuca som dal permanentny magnet, magnet bol uchyteny na klinci takze sa dalo s nim lahko otacat, vyvody mednateho drotu som pripevnil na LED diodu a potom som s tym zacal krutit cize magnet stal ale drot z mede bol v pohybe, LED dioda ale nesvieti, kde je chyba? poradte mi prosim co mam robit popripade ak mate lepsi napad ako vyrovit jednoduchy generator poradte mi prosim budem velmi vdacny.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Elektricky generator

Příspěvek od la »

TakyTipek píše:Ahojte rad by som si vytvoril generator na vyrobu el. napätia ale nefunguje mi to. Na nete som nasiel navod podla ktoreho som to robil - navinul som drot s mede na kotuc a do kotuca som dal permanentny magnet, magnet bol uchyteny na klinci takze sa dalo s nim lahko otacat, vyvody mednateho drotu som pripevnil na LED diodu a potom som s tym zacal krutit cize magnet stal ale drot z mede bol v pohybe, LED dioda ale nesvieti, kde je chyba? poradte mi prosim co mam robit popripade ak mate lepsi napad ako vyrovit jednoduchy generator poradte mi prosim budem velmi vdacny.
Základní funkce

[youtube] [/youtube]

No asi vyrábíš střídavý proud ,teda pokud to vinutí je na pohyb siločar kolmo .I tak by to mělo blikat pokud je tam dostatek závitů a silný magnet. :shock:


TakyTipek
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: stř 19 říj 2011 15:55

g

Příspěvek od TakyTipek »

no neviem ci je kolmo ale ak hovoris ze by to malo blikat tak neviem kde je chyba lebo neblika ..


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

...

Příspěvek od la »

podrobně

[youtube][/youtube]


TakyTipek
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: stř 19 říj 2011 15:55

f

Příspěvek od TakyTipek »

Aha takze podla toho videa staci ak namotam na kotuc med a do neho budem davat magnet a vyberat.. a cim rychlejsie ho budem vyrat a davat ho spat, tym rozlicnejsia bude frekvencia nie tak nahodou? Ale neviem ci mam dostatocne silny magnet, mede mam dost vela navinutej, zrejme treba umerne silny magnet ku dlzke drotu, ano?
Nebude to tym ze som pomaly krutil magnetom? Ved predsa ja som tocil len rukou a mozno tam treba vacsi pohyb nie?


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: f

Příspěvek od huhu »

TakyTipek píše:Aha takze podla toho videa staci ak namotam na kotuc med a do neho budem davat magnet a vyberat.. a cim rychlejsie ho budem vyrat a davat ho spat, tym rozlicnejsia bude frekvencia nie tak nahodou? Ale neviem ci mam dostatocne silny magnet, mede mam dost vela navinutej, zrejme treba umerne silny magnet ku dlzke drotu, ano?
Nebude to tym ze som pomaly krutil magnetom? Ved predsa ja som tocil len rukou a mozno tam treba vacsi pohyb nie?
zkus pro začátek aspoň wikipédii


http://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1kon ... A9_indukce

dej do google : " elektromanetická indukce " a počti si ;)


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Elektricky generator

Příspěvek od Akord »

TakyTipek píše:Ahojte rad by som si vytvoril generator na vyrobu el. napätia ale nefunguje mi to. Na nete som nasiel navod podla ktoreho som to robil - navinul som drot s mede na kotuc a do kotuca som dal permanentny magnet, magnet bol uchyteny na klinci takze sa dalo s nim lahko otacat, vyvody mednateho drotu som pripevnil na LED diodu a potom som s tym zacal krutit cize magnet stal ale drot z mede bol v pohybe, LED dioda ale nesvieti, kde je chyba? poradte mi prosim co mam robit popripade ak mate lepsi napad ako vyrovit jednoduchy generator poradte mi prosim budem velmi vdacny.
O generátoroch tu na fóre bolo popísané mraky, skús použiť voľbu hľadať, a zadaj meno akord, názov generátor, zaškrkni príspevky a prejdi si to, prípadne pozri zamknuté vlákna akord, v téme Lidé sobe. Ak pre to niečo takto najprv urobíš, tak môžem aj nejaké info pridať, šetrím si zatiaľ čas.


sirjanosik
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 17 čer 2010 1:23

Re: Generátor el. energie pro větrnou elektrárnu (levně)

Příspěvek od sirjanosik »

Ahoj chtěl bych sehnat tento motor který je vidět na tomto videu, problém je že jsem ho na internetu nenašel. Je to motor z pračky u nás to prodává LG jako direct drive motor s přímím pohonem bubnu. Napadlo mě jestli k tomu někdo nemá přístup třeba v nějaké likvidaci elektrického odpadu(praček). Chtěl bych to na malou větrnou elektrárnu. dík
[youtube][/youtube]


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Generátor el. energie pro větrnou elektrárnu (levně)

Příspěvek od poota »

Podívej se do nějakého Sběrného dvora.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
kamilino
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: úte 20 srp 2013 8:31

Re: Generátor el. energie pro větrnou elektrárnu (levně)

Příspěvek od kamilino »

Nazdar pánové, prosím o radu--z autoalternátoru 70A su vykuchal rotor, vysoustružil novou hřídel , vč. válce do něj vyfrézoval drážky, do nich neodymové magnety --D34xŠ15xTL8, usadil polárně S-J-S, dal vše do hromady. Diodový usměrňovač na altu zůstal, regulator odejmul ven. Alt roztočím na vrtačce a měřené napětí 0,54V!! Kde a včem udělal chybu, že nedává dle očekávání co by měl????moc díky za cenné rady....


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Generátor el. energie pro větrnou elektrárnu (levně)

Příspěvek od A(&F) »

kamilino píše:vysoustružil novou hřídel vč. válce ... usadil do něj neodymové magnety polárně S-J-S ....
... z čeho (z jakýho matroše) jsi vysoustružil tu novou hřídel ?? ... :ethink: ...

... takže podívej se, jak vypadá profi PMA rotor a mělo (mohlo) by Ti být jasno ... viz např. http://www.windbluepower.com/category_s/27.htm ... to je ta modrá vobluda, co sice vypadá jako std. rotor, jenom mu jaxi schází buzení, kterýžto je nahrazený jedním!toroidním neodymem ...

... mmch, ten tvar pólových nástavců rotoru (odpovídající pólovým nástavcům statoru, navíc s minimální vzdáleností stator to rotor) je také dosti důležitý ... neb ta "přesně klikatá mezera" mezi S a J póly tam fakt není jenom pro srandu králíkům ... ;) ...

rada: ... zamysli se, kudy se v klasickým altíku uzavírá magnetický tok ... a pak to porovnej s tím Tvým ... :ewhistle: ...

... :bye: ... Anri ...


----------
PeS: ... předpokládám, že tuhle stránku znáš ... http://mve.energetika.cz/sikovneruce/autoalternator.htm ... (poslední odstavec) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Generátor el. energie pro větrnou elektrárnu (levně)

Příspěvek od Akord »

kamilino píše:Nazdar pánové, prosím o radu--z autoalternátoru 70A su vykuchal rotor, vysoustružil novou hřídel , vč. válce do něj vyfrézoval drážky, do nich neodymové magnety --D34xŠ15xTL8, usadil polárně S-J-S, dal vše do hromady. Diodový usměrňovač na altu zůstal, regulator odejmul ven. Alt roztočím na vrtačce a měřené napětí 0,54V!! Kde a včem udělal chybu, že nedává dle očekávání co by měl????moc díky za cenné rady....
Nejspíš na začátku. Autoalternátor na neco takové není vhodný, a opravdu poskutuje pri otáčkách pod 1000/min podobné napetí. Pokud jste navíc dal neodymy do drážek, tak se pole nejspíš uzavrelo mimo stator a vnitrkem kolem hrídele. Pokud máte s konceptem s magnety na povrchu, tak železo mezi magnety nemuže presahovat šírku magnetu, zbytek smerem ke hrídeli musí být nemagnetický. I tak by šírka magnetu nemela presahovat 1/4 prumeru rotoru.
Úspešnejší by jste byl, kdyby jste je dal na povrch, nechal mezeru 1 až 2mm aby šlo nabalit i nejaká bandáž, avšak šírka neodymu neco menší, než šírka jedné cívky vevnitr.
Prípadne dejte foto pres SZ apod.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“