Generátor el. energie pro větrnou elektrárnu (levně)

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomaluběžný generátor

Příspěvek od Ilem »

Jaroslav Strnad píše:Zdravím, potřebuji sehnat pomalubežný generátor na 12V o výkonu cca 500W. Můžete mi někdo doporučit, kde sehnat takovýto generátor, popřípadě jestli by mi někdo nebyl ochoten po domácku vyrobit? Děkuji
Jak hodně pomaluběžný? Na Annonci lehce za pár korun seženeš alternátor z náklaďáku nebo autobusu.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Dvell píše:Hmmm nedal by se pouzit stary motor? dejme tomu z desty nebo jineho zarizeni to by mohlo jit sehnat na srotisti a tak. Nevim jestli to jde ale podle mne by to bylo nejjednodussi reseni..Ale nechci te doradit.. ackoliv namotat si doma vlastni civku teda nekolik civek je myslim si sice realne ale docela masochysticke..Dvell
Já z desty DC motor na magnety predelal, ale musí se to umet, tipování prináší špatný výsledek. Má to však uhlíky. V sousedních vláknech bylo inspirací víc.


Jaroslav Strnad

Příspěvek od Jaroslav Strnad »

Myslel bych něco do 5 otáček/s. Je to vůbec reálné?


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PM generátor

Příspěvek od Merlin »



The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Příspěvek od Dvell »

Akord píše:Já z desty DC motor na magnety predelal, ale musí se to umet, tipování prináší špatný výsledek. Má to však uhlíky. V sousedních vláknech bylo inspirací víc.
Ten motor z desty me jen tak napadl vzheldem k tomu ze se mi tu vali na pude (teda spis tatovy:-)) ale melo by to vyhodu stejnosmerny proud rovnou hned na vystupu:-) (ty uliky vydrzi 1000ce motohodin-tedy meli by)

Kdyz sme u generatoru, pokud se nemylim v alternatoru nejni zadny perma magnet? takze se privadi budici proud? proc vlastne? nebyl by perma magnet vyhodnejsi? a nebyli by treba uhliky a usmernilo by se to 4mi polovodicovymi diodami..

Dvell


Karban

Příspěvek od Karban »

Dvell píše:Kdyz sme u generatoru, pokud se nemylim v alternatoru nejni zadny perma magnet? takze se privadi budici proud? proc vlastne? nebyl by perma magnet vyhodnejsi? a nebyli by treba uhliky a usmernilo by se to 4mi polovodicovymi diodami..

Dvell
Samozřejmě, že může mít alternátor permanentní magnety.
A v některých vozidlech či strojích to tak i je - pak netřeba buzení.

Ovšem ono to buzení májednu velkou výhodu - tu , kterou stále nemohou pochopit ti pošuci, snažící se o magnetosamotočítko - ty permanentní magnety budí stále stejně, a regulace je tedy obtížná, vyžaduje mechanickou energii.
Kdežto u vinutí je to snadné - stačí elektricky regulovat proud v budícím vinutí.

.


Jaroslav Strnad

Příspěvek od Jaroslav Strnad »

Myslel jsem spíš sehnat hotový generátor, abych ho nemusel předělávat, protože jsem to nikdy nedělal a mám pochyby o mých schopnostech. Nemohl by někdo nabídnout hotový kousek?


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Jaroslav Strnad píše:Myslel bych něco do 5 otáček/s. Je to vůbec reálné?
Je. Upresni účel a predstavu o cene. Lepší je najít neco hotové a prizpusobit, pokud jde o jeden exemplár aplikace a není to pro zákazníka.


Jaroslav Strnad

Příspěvek od Jaroslav Strnad »

Úmysl bych měl takový, že v zimě potřebuji ochránit nádobu a odpadní potrubí před zamrznutím (případně rozmrazit). Myslel jsem, že bych použil topný kablík nejlépe na 12V, udělal bych si Savoniovu turbínu a k ní připojil generátor - kdyby bylo možné, raději bez převodu. Nemám tušení o cenách generátorů, ale představoval bych si něco kolem 4000,-Kč +/-. Nemám zcestnou myšlenku?


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Příspěvek od Dvell »

Tedy dle mne jedina konstruktivni myslenka kterou jsem cetl na tomto foru vubec (pokud nepocitam stirlingy:-))

Jo podle mne je to realne ale bude 12W stacit?
Rekl bych ze v zime fouka slusny vitr mohlo by to vyrobit i vic..
Tedy mam spis obavu ze to nebude stacit.. zalezi na tom jak dobre je nadrz izolovana.. pocital jsi to uz?

Dvell


Jaroslav Strnad

Příspěvek od Jaroslav Strnad »

Jak jsem koukal na topné kablíky na 12V, tak mají výkon od 15W za metr, proto jsem myslel na generátor kolem 500W. O výkon bych strach moc neměl, soudě podle posledních zim, kdy fičělo téměř nepřetržitě (přesné údaje nemám, ale mělo by to stačit), jen sehnat ten generátor.


Jaroslav Strnad
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pát 12 čer 2009 12:49

Příspěvek od Jaroslav Strnad »

Opravdu se nenajde nikdo, kdo by mi vyrobil/prodal potřebný generátor?


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Nenajde. Kdyby ano, bylo by to příliž jednoduché..........


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gromit »

jarda ovčák svitavy píše:Nenajde. Kdyby ano, bylo by to příliž jednoduché..........
ale no tak....

Jardo S. - napiš Akordovi na SZ a zkus se domluvit přímo s ním.


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Koukněte sem

Příspěvek od Merlin »



The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“