Výbušná Diskuze

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pro všechny

Příspěvek od A(&F) »

Peter píše:Ani čmelák by nelítal kdyby znal zákony aerodynamiky.
... ano, přesně tak ... souhlas ... "jeden praktický výsledek je nad tísíc teorií" ... dík ... A.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Návštěvník

Re: to snad je vtip

Příspěvek od Návštěvník »

Zdar na víkend jsem byl mimo tak reaguju později.

Pro Gewa: Nechci tu někoho vytočit jako nováček jsem měl prostý dotaz: „Co leze z tvého vyvíječe?“
Odpověď:

gewo píše: A už je to tady zase.
Tak znovu: balónek naplněný vodíkem, VODÍKEM, ne směsí vodík+kyslík, NEMŮŽE VYBUCHNOUT! Za mého dětství se prodávaly na poutích běžně. Stejně tak NEVYBUCHLA, ale vlastně pomalu shořela vzducholoď Hindenburg, která byla vodíkem narvaná...

Tyhle řečičky o nebezpečnosti vodíku jsou jedním z hlavních argumentů, které dlouho bránily rozvoji vodíkových technologií.

Navíc - při zapálení vodíku plamen velice rychle stoupá vzhůru a nešíří se do stran, na rozdíl od propan-butanu, který se rozleje a hoří při zemi. PB je desetkrát nebezpečnější a má na kontě desetitisíce obětí! Kolik lidí zabil vodík?

To, co leze z našich vyvíječů není vodík, ale Brownův plyn. Jestliže ho nesmísíte s dalším vzduchem, opět - NEVYBUCHNE, ale shoří a vyvolá implozi. Při tomto procesu naopak STAHUJE energii z okolí...
V prvním odstavci píšeš že čistý vodík nevybouchne, ale v podstatě neškodně shoří. Dobrá to beru! Vzducholoď Hindenburg je jasným důkazem.
V posledním odstavci, ale píšeš, že to co leze z vyvíječe je Braunův plyn? Tím se dostávám zpátky k otázce „Co leze z tvého vyvíječe?“
Naštěstí Berky později vysvětluje že: Brownův plyn (BP) je stechiometrická (ideální) směs vodíku a kyslíku, tzn. H2+0,5O2, z čehož sloučením vznikne voda a energie. Berky díky za vysvětlení pojmu.
A to je ten problém na který se snažím celou dobu upozornit. Z takto konstruovaných vyvíječů neleze ten čistý neškodný a hodný vodík který na vzduch shoří krásným modrým plamenem, ale vodík smíchaný s kyslíkem. To znamená nebezpečná bestie která při sebemenší jiskře nebo zapálení exploduje. Já vím že teď se zase rozhoří debata jestli je to exploze nebo imploze, ale schválně si tou směsí naplňte malou mýdlovou bublinu stačí cca 10cm v průměru a škrtněte pod ní. V tom okamžiku vás všechny debaty o implozi nebo explozi přejdou to vám garantuju.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Anonym

Příspěvek od Iv »

Stále to dokola,tak nedělejte nic s plynem z vyvíječe a hulákejte stále do světa,ak je to nebezpečné-to je ale opravdu stará taktika.Práce s plynem z vyvíječe není o nic víc nebezpečná jako ostatní manipulace např. s el.proudem nebo budu pochodovat po ulici a přestanu dávat pozor-mám jasný,že mně něco přejede!A to je stejné i s naším plynem.Každý je zodpovědný sám za sebe,ty časy,kdy se lidi vodili za ručičky jsou už dávno ta tam,když blbě investuješ a zadlužíš se,taky Ti seberou barák a řeknou,žes to měl předpokládat.Jasný.A jinak mně nedávejte na tuto skupinu nic o bezpečnosti,udělejte si prosím,kdo se chce v tom rachnit,své vlákno. :oops:Jinak,kdo chce stále dělat bububu má zde vlákno-Auto na alternativní pohon/vodík a bezpečnost.Přeji mnoho zážitků a hodně hrůzy!!!


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Anonym

Příspěvek od Iv »

Nám prosím ale z vyvíječe nic neleze,nemá to nohy,pokud jsem si všiml.Jen se tam něco rozkládá,jestli je to H2O nebo něco jinýho ,nechám na JuDr Fudr,ti jsou na to školení,tak si prosím nepleťte pojmy,TEN NAS PLYN NOHY NEMA!!!!Jen energii a Vám myslím jde hlavně o prachy! Nebo jsem se spletl?Myslím ,že ne.Teď nastane další okecávání,že to není pravda,ale ona to pravda je,jak slovo Boží.A hlavně,všechny lidi,kteří na tom pracují a mají zájem o pokrok,je první úkol těch tkzvn.chytřejších je znechutit a hlavně zastrašit.Zaspal tady někdo dobu,lidi začínají používat hlavu a přemýšlejí,tak zvolte prosím novou taktiku,aspoň se přiučíme,kam až sahá lidská hamižnost a možnost manipulace s lidmi a hlavně to EGO.jen prosím ,nezačnite zase s tou bezpečností,že chcete ochránit ty ubohé lidské ovečky!!!!!!!!!Bačové už vyšli z mody!Atomovou bombu si dnes mohu taky udělat doma v kuchyni,když budu mít dost rad.materálu,žádný problém,komu je princip jasný,tak už nestraště prosím a to jsem ještě slušnej.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Anonym

Příspěvek od Merlin »

Iv píše:... a to jsem ještě slušnej.
Juj. To je kartáč!


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Něco o bubácích!?

Příspěvek od JOVA »

Včera ráno jsem se nějak zapomněl přihlásit. Jo ten rejpavej anonym jsem já JOVA.
Odpoledne jsem něco natočil a tady jsem si dovolil malou ukázku toho „bezpečného“ vodíku o kterém tu všichni píšeme.
Ke všem pokusům jsem použil PET lahev 1,5l. Plnění probíhalo vždy tak, že petka byla nejprve zcela naplněna vodou a postupně jsem je plnil pod vodou mojí svářečkou směsí vodíku a kyslíku 2:1 vy tomu říkáte Brownův plyn. Zapálení zajistila stopina (zápalnice k pyrotechnickým efektům) která propálila stěnu. Přilepená byla izolepou. Petky jsem převážel uzávěrem dole, k pokusu došlo cca 15 minut po naplnění.

Pokus č.1. video 1A.mpg, zpomaleně 1B.mpg
do petky plné vody jsem postupně pod vodou nabublal Brovnův plyn, a nechal tam hadičku mnohem déle než bylo třeba – lehčí vodík postupně vytlačil kyslík a petka byla naplněná spíše lehčím vodíkem. Přesný poměr nedokážu odhadnou, ale na ukázku co se stane když je v petce převaha vodíku nad kyslíkem to stačí. Výsledkem bylo ostré zasyčení plamene, petka se chovala spíše jako reaktivní motor a odlétla. Po vyhoření v ní byl malý otvor foto1.jpg a petka plná páry (snad kondenzované vody?).

Pokus č.2. video 2A.mpg, zpomaleně 2B.mpg
do petky plné vody jsem postupně nabublal pod vodou Brovnův plyn, po naplnění jsem jí okamžitě uzavřel – vodík s kyslíkem byl ve stejném poměru jako ve vašich vyvíječích!!! Co to udělalo po zapálení snad vidí každý. Mohutnost rány odhaduju na výstřel brokovnice. Při zpomaleném záběru je vidět plamen skoro 1m, petka má urvané dno - foto 2.jpg.

Pokus č.3. video 3A.mpg, zpomaleně 3B.mpg
Plnění stejné jako ve 2.pokusu, petka zahrabaná cca 5cm pod hlínou - foto 3A.jpg. Po pokusu je petka rozervaná na kusy – foto 3B.jpg a v zemi díra.

Co k tomu dodat? Každý by si měl uvědomit to co jsem psal včera ráno – ve vyvíječi se netvoří jen čistý a hodný vodík. Pokud budete mít ve vyvíječi nad elektrodami volný prostor dejte si fakt bacha jak ten vyvinutý plyn zužitkujete. Ono utržené víko vyvíječe by mohlo nadělat slušnou paseku. Další otázkou je co se děje v okamžiku zapálení Brovnova plynu v uzavřeném prostoru třeba právě vyvíječe. Jestli je to exploze nebo imploze jako laik nedovedu spočítat, ale natočený video ukazuje že určitě neškodně neshoří a o implozi se z natočených záběrů moc hovořit taky nedá!!!

Ive promiň já vážně nechci znevažovat vaší práci a zaplavovat Dílnu nesmyslnýma plkama o ničem. Už jsem to měl ze včerejška natočený tak jsem to sem šoupnul. Máš pravdu je každého věc jak s vodíkem zachází, ale myslím si že je dost lidí který s ním začínají a alespoň základní informace ohledně bezpečnosti by snad měly dostat. Informace typu vodík je neškodný a Brownův plyn ještě bezpečnější mi ze strany vás „Starších členů“ nepřipadají moc seriózní. Zakládat nové vlákno – nevím, možná by to bylo vhodný protože hrátky s vodíkem nejsou jen o tom jak ho vyrobit, ale taky jak ho bezpečně zpracovat v hořáku, motoru …, a to bez vodních předloh, pojistek zpětného šlehnutí, bezpečných hořáků… nejde.
JOVA
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) JOVA dne úte 28 lis 2006 10:07, celkem upraveno 4 x.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Jova

Příspěvek od lajos »

Myslím že tyto ukázky jsou v každém případě poučné a nezbývá než ocenit snahu a práci s vytvořením názorných ukázek, komukoliv neznalé se zacházení s plyny se to může sloužit jako memento co se může stát.
Ty předcházející textové upozornění od Jovy teď již vyznějí trochu jinak.
Tak a můžem pokračovat dál, vysvětli dětem že něco nemají dělat, že je to nebezpečné a že to dokonce bouchá, než to dořekneš, je na nich videt jak se jim roztočej kolečka v hlavě-jak to vyzkoušet?


Uživatelský avatar
KEXIK
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 23 lis 2006 17:59
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco o bubácích!?

Příspěvek od KEXIK »

Podla mna kazdy kto sa snazi o nieco taketo musi byt aj opatrny lebo pride k urazu.
A to je uz na kazdom z Vas ako si to zariadite ked uz nieco niekto vymysla tak ma myslet na bezpecnost. :?

Ked som poskladal moj prvy viviac tak prve co bolo som ho pustil cez prebublavacku "BONGO" a myslim ze to nebolo zle riesenie vsetko co s tym robim je v ramci bezpecnosti a naozaj toho nelutujem. :|


VE je buducnost ale malo ludi to chape
informacie,schemy,foto o vyvijacoch http://www.h2o-energia.wz.cz
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Něco o bubácích!?

Příspěvek od A(&F) »

JOVA píše:Včera ráno jsem se nějak zapomněl přihlásit. Jo ten rejpavej anonym jsem já JOVA.
Odpoledne jsem něco natočil a tady jsem si dovolil malou ukázku toho „bezpečného“ vodíku o kterém tu všichni píšeme.
----
Ive promiň já vážně nechci znevažovat vaší práci a zaplavovat Dílnu nesmyslnýma plkama o ničem. ---- JOVA
... zdravím všechny, ... já také ne .. . a vzhledem k tomu, že jsem za tuto část diskuze "částečně zodpovědný", tak prosím tímto Rivala, jestli by byl tak moc laskav a vyselektoval + přesunul dané příspěvky týkající se "exploze/imploze" do samostatného vlákna, kde to bude přehlednější i pro "nově příchozí" ... já se teď momentálně "odmlčuji" a vrátím se, až provedu tu svoji slíbenou replikaci ... bez toho by to bylo "jinak o ničem" ... děkuji ... A.

------------------------------------

dodatečně doplněno:
JOVA píše:Informace typu vodík je neškodný a Brownův plyn ještě bezpečnější mi ze strany vás „Starších členů“ nepřipadají moc seriózní.
... mno, ... to, že imploze je bezpečnější než exploze tu myslím nikdo netvrdil, ba naopak ... výsledky jsou většinou podobné, neb jedno bez druhého v běžných podmínkách "většinou" neexistuje ... tzn. jedno následuje druhé ... tam i zpátky ... A.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

pro JOVA

Příspěvek od kutil »

Ahojky,
díky za zaslané materiály o třaskavosti směsi. Jak říkával herec Menšík
"lepší facka ve správný okamžik než o tom hodinu planě kecat na rodičovském sdružení."
Připomínáš mi mého otce který mě po válce učil jak zneškodnit minu, jaké jsou typy granátů a výbušnin, proč bouchá to či omo. Máti byla na infarkt ale táta říkal " právě když to nebude umět, tak se mu něco stane!!!" Měl pravdu, do dneška mám všechny prsty a su celé :lol:
To s těma děckama byl takový úlet, já měl radost že to lítá a na statickou elektřinu jsem nepomyslel.
Poučení pro ostatní- bez ohledu zda jde o implozi nebo explozi zkoušejte předem klapky proti zpětnému šlehnutí.
Pro ty co se dostanou dál a chtějí se směsí H2+0 topit, zkuste přivést ZP napřed do vyvíječe a potom teprve do hořáku se zp.klapkou. Kyslík ze směsi se váže na uhlík, vzniká hořlavý xCO+Hx a když už nic, tak se alespoň podstatně sníží rychlost hoření těchto plynů a dostačuje i klapka z brusného kotouče.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Pro Kutila...

Příspěvek od Mim »

To co jsi napsal je také blbost....na entou....


Však ono to půjde!!!
zatial XX

poistka

Příspěvek od zatial XX »

Kde najdem nieco o poistke proti spetnemu slahu? Kam ju najlepsie umiestnit? Zacinam, a nechcem hned skoncit..... :?


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

zášleh

Příspěvek od lajos »

asi co nejvíc na konci přívodu vodíkokyslíkové směsy do motoru


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zášleh

Příspěvek od 1220 »

lajos píše:asi co nejvíc na konci přívodu vodíkokyslíkové směsy do motoru
Ale, a to určitě, :!: hned za vyvíječ. Pěkné pojistky má Sao.
K.


zatial XX

Příspěvek od zatial XX »

Dik, a co nacpat dovnutra? Aky "brousek"? (rozhoduje porovitost?) Kdesi som sa docital o antikoro struzlinach.....


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“