Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Doplňování vody

Příspěvek od belamachina »

Peter píše:Čekám vaše připomínky.
chces to vyrabat alebo pozit ventil z nadrzky u zachoda, nestoji vela a funguje skvele dokonca bez toho gulateho plavaku :-)) stoji to nejakych 150sk a vyrabaju to v cechach


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Doplňování vody

Příspěvek od kutil »

belamachina píše:
Peter píše:Čekám vaše připomínky.
chces to vyrabat alebo pozit ventil z nadrzky u zachoda, nestoji vela a funguje skvele dokonca bez toho gulateho plavaku :-)) stoji to nejakych 150sk a vyrabaju to v cechach
chlapi já to tak mám u toho prvního vyvíječe, WC ventil perfektně drží hladinu, to stím tlakováním vzduch je OK do auta. Teď enem dokončit ten dostatečný vývin plynů a budeme vysmátí :lol: :lol:


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Pro Edgara a Belamachina

Příspěvek od belamachina »

Peter píše:Tohleto doplňování má několik důvodů. Ve vyvíječi bude podle zatížení stoupat a klesat tlak. Při jednoduchém propojení hadičkou by se mohlo stát, že při stoupnutí tlaku ve vyvíječi se všechna voda vytlačí do zásobní nádrže.
Hlídání hladiny pomocí elektroniky by bylo zbytečně složité a vzhledem k tomu, že v nádobě bude i vysoké napětí, možná i nespolehlivé. Je jednodušší hlídat stálý přetlak v zásobní nádrži pomocí tlakového spínače (např. spínač tlaku oleje, nebo brzd ze škody100) a relátkem spínat malý kompresůrek, který dostaneš v každém obchoďáku. Jehlový ventil stačí z karburátoru Š120 (průměr 1,5 nebo 2mm), plovák taky. Vzhledem k omezenému prostoru jsem volil co nejmenší rozměry. Mezi víkem a horní elektrodou bude muset být i nějaká mřížka, která stlačí elektrody k sobě.
zachodovy ventil je napojeny na vodovod a neni sanca aby sa daco pretlacilo cezen do rozvodu vody .
alebo mi daco uslo? v jednoduchosti je genialita ;-)


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Pro Edgara a Belamachina

Příspěvek od belamachina »

Peter píše:
belamachina píše:
zachodovy ventil je napojeny na vodovod a neni sanca aby sa daco pretlacilo cezen do rozvodu vody .
alebo mi daco uslo? v jednoduchosti je genialita ;-)
Ide iba o veľkosť. Princip je rovnaký. :lol:
Pomaly odpúšťaj vodu z nádoby a všimni si aký pohyb vykonáva plavák.
fakt je ze na velkosti zalezi ;-))

ten ventil v zachode neni ziaden prcek, nevim nevim ci sa tam vejde.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Belamachin

Příspěvek od Iv »

Hoď tam "Automatický ovzdušňovací ventil rohový a máš po ptákách.V jednoduchosti je genialita :smoke:
Být blbcem,je dnes těžké,je velká konkurence. :spirit:


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ještě k nádobě vyvíječe

Příspěvek od jeff »

Pánové, na předchozí stránce popisujete různé materiály na výrobu nádoby vyvíječe. Přidržím-li se názvu tohoto vlákna, že se má jednat o repliku Mimova vyvíječe, vzpomínám si že Mim pro svůj vyvíječ použil nádobu ze starého akumulátoru 80Ah, na kterou stačí vhodným způsobem připevnit jen horní víko a třeba z plexiskla, aby bylo do vyvíječe vidět. Tato nádoba je z dost odolného materiálu, musí se jen vylámat, nebo vyřezat příčky jednotlivých článků. Starých akumulátorů jsou plné sběrné dvory a za pleskačku rumu se nechá starý cikán, nebo ukrajinec přesvědčit ;)

Jeff


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Belamachin

Příspěvek od Iv »

Peter píše:
Iv píše:Hoď tam "Automatický ovzdušňovací ventil rohový a máš po ptákách.V jednoduchosti je genialita :smoke:
Být blbcem,je dnes těžké,je velká konkurence. :spirit:
Až tam pustíš vysoké napětí, šáhni si na ventil. Být blbcem z vlastní zkušenosti je ještě horší.
A musí tam být to VN a musím šahat tam kam nemám a co ochrana polohou(krytem)(izolací).Ikdyž si náhodou šáhneš na neizolovaný ventil,VN jde pokud ho tam budeš mít nejkratší cestou, to znamená ve vodě do mínusové elektrody a navíc je spotřebováno přímo na elektrody.Nemáš nárok si léčit na ventilu Rehma,protože VN se skratue ve vodě s přirozenou zemí na O,to znáš,kdyby to bylo naopak ,tak už by bublalo vše v pohodě a my neměli problém s přívodem VN na elektrody vyvíječe a bylo by vyhráno.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ještě k nádobě vyvíječe

Příspěvek od Iv »

Jeff píše:Pánové, na předchozí stránce popisujete různé materiály na výrobu nádoby vyvíječe. Přidržím-li se názvu tohoto vlákna, že se má jednat o repliku Mimova vyvíječe, vzpomínám si že Mim pro svůj vyvíječ použil nádobu ze starého akumulátoru 80Ah, na kterou stačí vhodným způsobem připevnit jen horní víko a třeba z plexiskla, aby bylo do vyvíječe vidět. Tato nádoba je z dost odolného materiálu, musí se jen vylámat, nebo vyřezat příčky jednotlivých článků. Starých akumulátorů jsou plné sběrné dvory a za pleskačku rumu se nechá starý cikán, nebo ukrajinec přesvědčit ;)

Jeff
:good:


pista

????na mima

Příspěvek od pista »

ako som pochopil, mim 2 alebo DD ma vodorovne ulozene nerezove
elektrody "obalene" VN hlinikovyma elektrodama...?????
dakujem


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Belamachin

Příspěvek od kutil »

Peter píše: Nedalo mi to, tak jsem si udělal pokus s ventilem. Výsledek je na obrázku. Výška hladiny na výstupu je závislá na tlaku vody na vstupu, t.j. když změním výšku láhve s vodou, změní se i hladina na výstupu. Ventil funguje jako jednosměrný diferenciální ventil (rozdíl výšky hladin).
To je OK ale představ si ten ventil že vypouští vzduch (tedy i směs plynů) tehdy, až se nadzvedne plováček. Děje se tak automaticky a to znamená, že se nám na výstupu z vyvíječe otevře až má dostatečný tlak plynů.(tlak je dán zvoleným tlakem v systému mezi vyvíječem a membránou směšovače)
To zn. pokud by někdo chtěl provozovat tlakový systém s membránou jako Elabs z Vracova, tak potřebuje tlak směsi. Ventil je zárukou, že automaticky udržuje tlak na výstupu dle tlaku za membránou. V případě přebytku plynu nutno řešit omezení výkonu vyvíječe.
Elabs volil větší tlaky z důvodu akcelerace, vyvíječ reaguje přece jen se spožděním. (DD naopak volil podtlakový systém)


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

dotace plynu

Příspěvek od kutil »

Doplnění k odvzdušňováčku:
Pokud si tento systém zvolíš pro doplňování směsi do ZP před kotlem, udržuje ti hladinu ve vyvíječi pod tlakem 180 až 200 mm vodního sloupce.
Pokud chcete omezit výbušnost vodíkové směsi, přívod plynu provést do vyvíječe a potom teprve před kotel. Volný kyslík se váže na uhlík v ZP na CO a již se nejedná o třaskavou směs :lol:
Upozorňuji však na naše normy a předpisy že veškeré tyto pokusy děláte na vlastní nebezpečí a v případě průs... vám pojišťovna taky nemusí nic uhradit :cry:


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Pro kutila

Příspěvek od belamachina »

Peter píše:Všechny příspěvky které dávám do tohoto vlákna jsou o replice Mimova vyvíječe a o použití v autě.
Bavme se nejdříve o nádobě, doplňování a udržování hladiny vody, materiálech elektrod a bezpečnostních prvcích. Až se nám povede vyvíječ rozchodit, tak až pak je vhodné toto vlákno rozdělit na části- použití v autě, kogenerační jednotka, topení a jiné použití.
Trochu jsem se "povrtal" v automatickém ventilu a zjistil jsem, že je vhodný jenom jako jednosměrný ventil na vodu a jednosměrný škrtící ventil na plyn.
Schéma je v příloze.
nie som si celkom isty ale neexistuje odvzdusnovaci ventil co sa montuje na bok radiatorov? teda automaticky rohovy odvzdusnovaci ventil?


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Doplňování vody II

Příspěvek od belamachina »

Peter píše:Jednoduchá úprava víka karburátoru Š120
hmmm to je napad :-)) taky malinkaty zachodovy ventil :-))) mooooze byt :-))
si borec ;-)


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Tým

Příspěvek od rival »

Oficiálně se do týmu "replikantů" příhlásili: Peter, Cimirek, MartinFALCON, Dodoboys, roman, belamachina a Jeff. Pokud jsou ještě další zájmci, tak nechť mi dají vědět pomocí SZ.

Jsme trošku ve skluzu, takže přidáme na tempu :!:. Ohledně mechanického provedení vyvíječe bych uvítal i nějaké celkové nákresy (upevnění víka, atd.) Jelikož VN elektrody se časem opotřebovávají, tak mne napadlo, že by všechny elektrody byly připevneny k víku (pro snadnější manipulaci). Tedy, při zvednutí víka, by došlo i k vytažení všech elektrod. Je načase probrat jaký požijeme materiál a jakou tloušťku budou mít NN i VN elektrody.
Peter píše:Podle mne by byl materiál na elektrody lepší v síle 0,6 nebo 0,7mm. Poměr mezi objemem "železa" a vody by nebyl tak kritický jako u 0,5ky. Můžeme si pak dovolit větší prostor na odkalování, nebo vyšší hladinu nad elektrodama.
Plexisklo: I já jsem původně uvažoval o tloušťce 8 nebo 10 mm, ale u Luboše jsem viděl vyvíječ o tl. 4mm ktery dle jeho slov bohatě dostačuje. I když byl připojen na vývěvu a dostával řádně zabrat, tak se prý jen prohýbal, ale nepraskl. Ono hodně záleží i na tom, jak pružné jsou lepené spoje. Přesto mám dojem, že spíše bude zájem o to silnější plexisklo. Ceny za 1m2 extrudovaného plexiskla jsou asi 1.400,- za 8 mm a 1.700 za 10 mm (ceny bez 19% DPH). Takže chlapi pojďme diskutovat...
Naposledy upravil(a) rival dne stř 07 úno 2007 11:39, celkem upraveno 3 x.


rival - živý člověk
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Tým

Příspěvek od belamachina »

Rival píše:Oficiálně se do týmu "replikantů" příhlásili: Peter, Cimirek, MartinFALCON, Dodoboys, roman, belamachina a Jeff. Pokud jsou ještě další zájmci, tak nechť mi dají vědět pomocí SZ.

Jsme trošku ve skluzu, takže přidáme na tempu :!:. Ohledně mechanického provedení vyvíječe bych uvítal i nějaké celkové nákresy (upevnění víka, atd.) Jelikož VN elektrody se časem opotřebovávají, tak mne napadlo, že by všechny elektrody byly připevneny k víku (pro snadnější manipulaci). Tedy, při zvednutí víka, by došlo i k vytažení všech elektrod. Je načase probrat jaký požijeme materiál a jakou tloušťku budou mít NN i VN elektrody.
Peter píše:Podle mne by byl materiál na elektrody lepší v síle 0,6 nebo 0,7mm. Poměr mezi objemem "železa" a vody by nebyl tak kritický jako u 0,5ky. Můžeme si pak dovolit větší prostor na odkalování, nebo vyšší hladinu nad elektrodama.
Plexisklo: I já jsem původně uvažoval o tloušťce 0,8 nebo 10 mm, ale u Luboše jsem viděl vyvíječ o tl. 0,4mm ktery dle jeho slov bohatě dostačuje. I když byl připojen na vývěvu a dostával řádně zabrat, tak se prý jen prohýbal, ale nepraskl. Ono hodně záleží i na tom, jak pružné jsou lepené spoje. Přesto mám dojem, že spíše bude zájem o to silnější plexisklo. Ceny za 1m2 extrudovaného plexiskla jsou asi 1.400,- za 0,8 mm a 1.700 za 10 mm (ceny bez 19% DPH). Takže chlapi pojďme diskutovat...
oprav si 0.8mm na 8mm lebo to by bola folia ;-)) a nie doska
nerypem, ja len pre poriadok.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“