Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Hmm.....

Příspěvek od kutil »

Mim píše:Když o to budete stát, tak pomohu....Potřebuji vidět snahu. Mim
Mime nezlob se na mě, ale já Ti nějak moc nerozumím.
Chceš vidět snahu...
Ale tady móóóc zaleží na tom co si pod tímto pojmem představuješ.
Konkrétně jsi dal do placu nějaké informace, my se jich chytili a každý dle svých možností sbastlil co se dalo- snaha byla. Ale ty jsi neposkytl tu základní informaci o tom, že záleží na poměru objemu elektrod a objemu ellyzéru (až na chatu). V tomto případě Ti muselo být předem jasné, že veškeré naše snahy přijdou vniveč!!!
Další matoucí informace podpořené větou- vše již bylo řečeno, máte to ve fóru nás dezinformovaly v tom, o který vyvíječ se vlastně jedná? Dělat ten tvůj původní, nebo ten s kombinací DD. atd..atd......Cítíš se dotčený reakcí některých lidí na fóru, ale zkus se zamyslet nad tím "Jaké informace" jsi veřejně poskytl a hlavně jestli chceš opravdu pomoci?
Ty víš o co jde, znáš problémy svého díla a tak se Ti zdá že jsi nám poskytl dost informací k tomu, abychom to také zprovoznili. Ale když dva dělají totéž, není to totéž.
Jako modelář musíš vědět jak moc záleží na maličkostech.
Prozraď nám tedy jestli nám chceš skutečně pomoci a jak by sis představoval konkrétní spolupráci? Jak by měly vypadat ty naše snahy?

Díky Honza vydržať.


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Zjednodušení výpočtu

Příspěvek od belamachina »

Peter píše:Zkuste tohle
pozrel som to a vyzera to faakt dobre :-)) ale kedze sa v tom prd vyznam tak si to pozrite a ja sa podla vas zariadim.


cim sa da otvorit subor *.ods? :-(


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Zjednodušení výpočtu

Příspěvek od kutil »

Peter píše:Zkuste tohle
tak sem na to juknul, vloudila se chybička
cituji chat
21:12:46 Mim: jova: celková plocha základních elektrod je 1,3m tj. sedm sekcí po pěti elektrodách rozměr 15x25 + VN mezi
21:16:27 J.K: Mim: VN elektrody mas jen mezi sekcemi, nebo i na krajich ?
21:57:57 Mim: J.K: Jen mezi sekcemi

To značí že ten VN hliník na krajích vyvíječe není a ty jej tam máš. Jukni se na to.


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Zjednodušení výpočtu

Příspěvek od belamachina »

kutil píše:
Peter píše:Zkuste tohle
tak sem na to juknul, vloudila se chybička
cituji chat
21:12:46 Mim: jova: celková plocha základních elektrod je 1,3m tj. sedm sekcí po pěti elektrodách rozměr 15x25 + VN mezi
21:16:27 J.K: Mim: VN elektrody mas jen mezi sekcemi, nebo i na krajich ?
21:57:57 Mim: J.K: Jen mezi sekcemi

To značí že ten VN hliník na krajích vyvíječe není a ty jej tam máš. Jukni se na to.
pozrite sa ktory den to mim hovoril lebo ten vyvoj sa meni zo dna na den:-))) aby sme sa neopinkali

Aj tak by som bol najradsej keby to Mim skontroloval a povedal ano chlapi to je to prave orechove to je moje dielo :-)))


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Pro všechny....

Příspěvek od Mim »

Na tom chatu se vloudila chybička...neboť jsem v rychlostišpatně pochopil otázku....Na krajích pro mě znamenalo kolmo k elektrodám, respektive na bocích vyvíječe. Peterovi jsem upřesňoval, že VN elektrody jsou i nahoře a dole, tedy pod poslední a před první sekcí...teď je to doufám jasné.....Mim


Však ono to půjde!!!
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Pro všechny....

Příspěvek od belamachina »

Mim píše:Na tom chatu se vloudila chybička...neboť jsem v rychlostišpatně pochopil otázku....Na krajích pro mě znamenalo kolmo k elektrodám, respektive na bocích vyvíječe. Peterovi jsem upřesňoval, že VN elektrody jsou i nahoře a dole, tedy pod poslední a před první sekcí...teď je to doufám jasné.....Mim
takze je to ulozene ako palacinky na sebe?
ako su spravene a umiestnene kontakty ?
peter vravel ze ten dierovany plech mozme aj kupit , mozes dat tomu svoje pozehnanie? ;-)


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Pro všechny....

Příspěvek od kutil »

Mim píše:Na tom chatu se vloudila chybička...neboť jsem v rychlostišpatně pochopil otázku....Na krajích pro mě znamenalo kolmo k elektrodám, respektive na bocích vyvíječe. Peterovi jsem upřesňoval, že VN elektrody jsou i nahoře a dole, tedy pod poslední a před první sekcí...teď je to doufám jasné.....Mim
Mime díky za spolupráci
vydržať Honza


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Pro všechny....

Příspěvek od Mim »

belamachina píše:
Mim píše:Na tom chatu se vloudila chybička...neboť jsem v rychlostišpatně pochopil otázku....Na krajích pro mě znamenalo kolmo k elektrodám, respektive na bocích vyvíječe. Peterovi jsem upřesňoval, že VN elektrody jsou i nahoře a dole, tedy pod poslední a před první sekcí...teď je to doufám jasné.....Mim
takze je to ulozene ako palacinky na sebe?
ako su spravene a umiestnene kontakty ?
peter vravel ze ten dierovany plech mozme aj kupit , mozes dat tomu svoje pozehnanie? ;-)
Na pravé staně vyvíječe jsou stažené kontakty DC z nerezu, přibodované k centimetrovému pásku nerezu. Nalevo jsou pak obdobným způsobem staženy kontakty VN, s tím rozdílem, že do VN elektrod jsem pásek přišrouboval. Děrované plechy se dají koupit. Ovšem. Mim


Však ono to půjde!!!
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Pro všechny....

Příspěvek od belamachina »

Mim píše:
belamachina píše:
Mim píše:Na tom chatu se vloudila chybička...neboť jsem v rychlostišpatně pochopil otázku....Na krajích pro mě znamenalo kolmo k elektrodám, respektive na bocích vyvíječe. Peterovi jsem upřesňoval, že VN elektrody jsou i nahoře a dole, tedy pod poslední a před první sekcí...teď je to doufám jasné.....Mim
takze je to ulozene ako palacinky na sebe?
ako su spravene a umiestnene kontakty ?
peter vravel ze ten dierovany plech mozme aj kupit , mozes dat tomu svoje pozehnanie? ;-)
Na pravé staně vyvíječe jsou stažené kontakty DC z nerezu, přibodované k centimetrovému pásku nerezu. Nalevo jsou pak obdobným způsobem staženy kontakty VN, s tím rozdílem, že do VN elektrod jsem pásek přišrouboval. Děrované plechy se dají koupit. Ovšem. Mim
nasiel som stranku firmy co vyraba dierovane plechy pozri jednim okom na tvar a rozlozenie dier , ktore su podla teba najvhodnejsie

http://www.perfora.sk/index.php?id=12

len neviem ci material s coho je ten dierovany plech vyrobeny tam maju


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

děrované plechy

Příspěvek od kutil »

Tak jsem zjistil že u nás je výrobna děrovaných plechů ale zakázky jsou dost drahé. Vyplatilo by se to jedině při větším odběru- kdyby nám to fungovalo. (v důchodě najednou zjistíte že 10,- Kč je moc peněz-grrr)

Mime prosím Tě jak jsi řešil ten mg.separátor? Jako jeden magnet nebo více ks jako voštinu? (DD)
Díky Honza


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

ta nadoba a elektrody nemozu byt kruhove?

Příspěvek od belamachina »

Mim vies mi prosim povedat ci je to mozne?

ma napadlo ze ak ma byt co najmenej vody vo vyvijaci tak vramci setrenia nakladov by sa mozno dala pouzit rura a elektrody by boli kruhove.

takze by to bol valec plny kruhovych palaciniek :-))) ruru by som cmajzol vodarom ;-))
/ plast? kamenina? zelezo? z coho ma byt ta nadoba?

neviem ci to co som vymyslel je vobec mozne ak by bola zachovana plocha a vsetky pomery tak ako u hranateho modelu.

skusal niekto kruhovy tvar?


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: děrované plechy

Příspěvek od belamachina »

kutil píše:Tak jsem zjistil že u nás je výrobna děrovaných plechů ale zakázky jsou dost drahé. Vyplatilo by se to jedině při větším odběru- kdyby nám to fungovalo. (v důchodě najednou zjistíte že 10,- Kč je moc peněz-grrr)

Mime prosím Tě jak jsi řešil ten mg.separátor? Jako jeden magnet nebo více ks jako voštinu? (DD)
Díky Honza
ako som povedal vyssie ked sa nebude inak dat skusim ukecat chalanov s cnc rezackou a ty nam vyrezu tvar a diery ake budeme chciet len treba urobit vykres v dxf formate alebo v coreli.
predpokladam ze sa bude dat rezat niekolko plechov naraz poskladanych na sebe :-)


Uživatelský avatar
hyna
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: sob 17 čer 2006 19:21
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hyna »

belamachina: Promiň, ale roury sou fakt hovadina.
Nádoba určitě z plastu...

kutil: Dnes sem zjišťoval ceny děrovanejch plechů tady v Brně.

http://www.weststeel.cz/cze/produkty/de ... esazene_rv

Vážený pane Štětino,
dle Vaší poptávky Vám nabízíme :
děrovaný plech nerezový
materiál : 1.4301
děrování : Rv 5 - 8 mm
rozměr : 0,5x1000x2000 mm
Cena : 2050 Kč/ks bez DPH
Termín dodání : cca 3 dny od objednání


Zítra se ještě skočím zeptat do Maveca, tam dělaj taky děrovaný plechy.


Nechcu nic slibovat, ale pokud by se to kupovalo tady v Brně. Tak bych možná zajistil za "pivko" nařezání vodním paprskem.


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od belamachina »

Hyna píše:belamachina: Promiň, ale roury sou fakt hovadina.
Nádoba určitě z plastu...

kutil: Dnes sem zjišťoval ceny děrovanejch plechů tady v Brně.

http://www.weststeel.cz/cze/produkty/de ... esazene_rv

Vážený pane Štětino,
dle Vaší poptávky Vám nabízíme :
děrovaný plech nerezový
materiál : 1.4301
děrování : Rv 5 - 8 mm
rozměr : 0,5x1000x2000 mm
Cena : 2050 Kč/ks bez DPH
Termín dodání : cca 3 dny od objednání


Zítra se ještě skočím zeptat do Maveca, tam dělaj taky děrovaný plechy.


Nechcu nic slibovat, ale pokud by se to kupovalo tady v Brně. Tak bych možná zajistil za "pivko" nařezání vodním paprskem.

ta nadoba by bola rura :-)) ale to by musel odobrit Mim.
Je to iba napad lebo plastova rura usetri kopec prace a lepenia. menej spojov konstrukcne je to menej narocne ako lepena hranata vec.
ale ak si to skusal tak nic.

skusim zistit ci u nas v trnave dedokazu podliezt tu cenu co si dostal.
ak mame troch dodavatelov tak ich mozme medzi sebou vipinkat a oni sa budu podliezat jedna radost :-))) kazda koruna co sa usetri sa zide. ;-))

Naaadhera ako sa to tu rozbieha . perfektneeee

:D


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: termofotovoltaika a vodik:

Příspěvek od belamachina »

ak sa podari postavit mimov vyvijac vodika tak vodik mozem rovno viest do termoclanku a tam ho spalit. Skus pocitat ak rozlozim cca 7 litrov vody s cca 570W za hodinu dostanem viac alebo menej ako tych 570W naspat? :-))) mam pocit ze viac , ale mozem sa aj pliest. a chladenim clanku ziskam teplu vodu co je len a len plus.
ale ako hovorim mozem sa aj pliest. ;-)

pozri si tuto konstrukciu ci je to pouzitelne.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“