Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmm.....

Příspěvek od rival »

Mim píše:Když o to budete stát, tak pomohu....Potřebuji vidět snahu. Mim
To si piš, že o to budeme stát ;). Jsem rád, že jsi to sám nabídl a jak vidím, tak to již i děláš. Opravdu mne to těší :D.


rival - živý člověk
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

výpočet

Příspěvek od 1220 »

7 l vody obsahuje (7000 /18 ) x 2 x 22,4 ROVNÁ SE 17422 l vodíku
Není to nějaká blbost ? :roll:


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: výpočet

Příspěvek od belamachina »

Peter mi napisal ze mim Pri plnom zaťažení dokázal rozložiť až 7 litrov vody príkonom 560W

ako som kupil tak predavam ;-)) ale ciselko je to pekne


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Technické zázemí

Příspěvek od rival »

Až se domluvíme na materiálu pro elektrody a vyvíječ, tak využijeme nabídku ohledně spolupráce našeho kolegy Nováka. Minulý týden jsem jej navštívil v jeho "dílně". Ty uvozovky tam jsou záměrně neboť jsem si opravdu sedl na zadek, když jsem to viděl. Za takové vybavení by se nemusela stydět ani nějaká menší fabrika. Několik soustruhů, lisy, pícky, vývěva a spousta dalších mašin... Práce s nerezem je jeho každodenní chlebíček.

Přes Luboše tedy provedeme celkovou objednávku nerezu i plexiskla. Jen mu musíme říci naprosto konkrétně, co chceme. Viděl bych to na děrovaný nerez (společně vybereme jaký) a plexi o tlouštce 3mm nebo 5mm. On nám vše nařeže a elektrody i naboduje. Za práci nic nechce... Tímto bych mu chtěl za jeho přístup k lidem z fóra upřímně poděkovat !

Odhaduji, že v první fázi (pokud na zkoušku postavíme pouze jeden nebo dva bloky elektrod) by se investice mohla pohybovat asi kolem 2 500 Kč na osobu. Ono se to velmi těžko odhaduje neboť nevíme jaký materiál a v jakém množství vlastně objednáme (plexi a nerez) a také něco bude stát elektronika...

Rád bych požádal každého, kdo se chce zapojit, ať mi pošle soukromou zprávu. Seznam všech lidí následně zveřejním a průběžně jej budu aktualizovat... Do konce ledna bychom měli mít hotovou teoretickou přípravu a začátkem února objednáme materiál ;).


rival - živý člověk
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

rura namiesto akvarka

Příspěvek od belamachina »

neviem mozno sa pletiem ale plastova rura by nemusela byt drahsia ako plexisklo na akvarko a kruhove elektrody su varianta co by mozno stalo za vyskusanie. teda ak to niekto uz neskusal a nevyslo mu to ako blbost .
stale ma mata rezonancia celeho zariadenia a ked si to tak vezmete tak vsetky trubky organy .... su rury /valce/

vsetko by ostalo zachovane akurat ten tvar by bol iny.

pardon za tak velke subory , je pokrocila hodina ak sa ti to da rival tak to prosim ta zmensi.


:D

EDIT: Stalo se.... už je to zmenšené.

Rival
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
hyna
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: sob 17 čer 2006 19:21
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hyna »

Kámo to bych fakt zamítl :!: Pokud si myslíš, že tím ušetříš, tak směle do toho... Ale předtím si nakresli na papír pár koleček a vystřihni je. Pak to stejný udělěj ale z obdélníkčkama? Už chápeš? Co peněz "ušetříš" na trubce, tak ty stejně vyhodíš do koše jako nerez odpad od koleček.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

výpočet

Příspěvek od 1220 »

výpočet ,myslím bude asi správně jěště dělit 2. Protože se počítá s grammolekulami vodíku, ale i tak je to super. Když tak ,ať mne někdo opraví a nenadává přitom moc .


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: výpočet

Příspěvek od belamachina »

tak toto je uz pre mna vysoke ako pre opicu klavir :-))

Ale mozno niekto vie kolko vygenerovaneho plynu nahradi 1m3 zemneho plynu :-))) to je pre mna a moj dom veeelmi dolezite vediet :-))))


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od belamachina »

Hyna píše:Kámo to bych fakt zamítl :!: Pokud si myslíš, že tím ušetříš, tak směle do toho... Ale předtím si nakresli na papír pár koleček a vystřihni je. Pak to stejný udělěj ale z obdélníkčkama? Už chápeš? Co peněz "ušetříš" na trubce, tak ty stejně vyhodíš do koše jako nerez odpad od koleček.
viem ze je odpad na kolecku vecsi ako na ctverecku :-))))) mne islo hlavne o ten plyn, co ho nahodou nebude viac. ak ide len o prachy tak to nebude az tak velky rozdiel mozno tisicka ale keby mi to vygenerovalo viacej plynu ako obdelnicku tak sa mi to vrati.

rovnaka uvaha obycajny plech verzus antikora ;-)) vzdy je za zvysenimi nakladmi na konstrukciu nejaka myslienka preco to pouzit urobit. Chaaaapes ? :-))))
moze to byt cele blbost ale chodi mi to po rozume :-))) kruh je prirodzenejsi v prirode ako stvorhran :-)

je to zmena otazkou ostava ci tento tvar uz niekto skusal. Ak hej tak mozem na to hodit bobek a za usetrene prachy ist na pivko :-)


Uživatelský avatar
Peter610
Stálý člen
Příspěvky: 37
Registrován: stř 30 srp 2006 8:41
Bydliště: Slovensko

pre belamachina

Příspěvek od Peter610 »

ja som skusal osem uholniky, tiez to celkom dobre slo


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

replika Mimova ....

Příspěvek od 1220 »

Tenhle pokus sice nedělám , ale držel bych se kruhu. Konec konců i pravzor měl elektrody kruhové . Každý tvar něco znamená v celkové
harmonii !


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: pre belamachina

Příspěvek od belamachina »

peter610 píše:ja som skusal osem uholniky, tiez to celkom dobre slo
no vyborne :-)))
dalsi tvar co ma napadol je sestuholnik a aj odpadu by bolo menej :-))


Mim by sa mohol vyjadrit k tomu ci skusal pravidelne tvary stvorce a viacuholniky. Zaujmal by ma jeho nazor na to do akej miery moze tvar elektrod ovplyvnit konecny vysledok.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Kruhové elektrody

Příspěvek od rival »

Děláme repliku, tedy napodobíme, to co již bylo postaveno a fungovalo. Mim kruhové elektrody nepoužil. Nicméně vlastní aktivitě se meze nekladou. Podrobnosti můžeme domluvit... My ostatní použijeme elektrody obdélníkové.

P.S. Rád bych také do vyvíječe viděl, aspoň v jeho první verzi. A tomu plexisklo docela vyhovuje.


rival - živý člověk
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Proč to sem Mim nedá rovnou?Celé schéma popis a tak proč to tady zdržovat?Jé nejsem logig a na tohle bych asi nikdy nepřišel.A rád bych jezdil na vodu.Klidně mu to zaplatím ja sem nikdy nic nechtěl zadarmo.


mixi
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: sob 30 pro 2006 14:35

re: anonym

Příspěvek od mixi »

chce nás nakopnúť..... preto to sem nedá..... takto je dôležitý....
ale aj tak v pohode.... nech si žije.....


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“