Nesymetrický vyvíječ

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pro Ilema

Příspěvek od Ilem »

la píše:Tímto zapojením se tyristor obvykle zrychlí (jeho vypínací doba) o celý řád.Rozdíl je především ceně,toto je podstatně levnější.Má to velkou výhodu můžeš si zvolit vypínací rychlost podle svých požadavků.
Díky, tohle jsem neznal, a to je moje sebevědomí v oblasti elektroniky dost vysoko. Určitě to zkusím. Teď mám objednaný oddělovací transformátor, abych se mohl podívat osciloskopem, co se tam děje (nemám plovoucí vstup). Pokud jde o hadičku, nechci strašit, ale mě se povedlo prohnat potřebný proud až coulovou hadicí. Jinak jen šumění. Je pravda, že jsem to neměl v rezonanci. Taky jsem nijak neměřil koncentraci elektrolytu.


"Dum spiro spero"
Ciceron
sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

Re: pro Sao

Příspěvek od sao »

Mim píše:Piš povídky. Jde ti to dobře.....Mim
Vrtá mi to už nějakou chvíli v hlavě a tak se raději zeptám : (co to kecám – hdedka mě to urazilo – no co – normálně se zeptej a hotovo – co budeš furt kolem kaše – ne -- jakýpak sz. no ne ?)

Ty a že jsem tak smělej :D -- Mime … ale nemyslel jsi tím ná-ho dou

Piš povídky. To ti de dobře.....Mim
Piš povídky. To ti jde jedině dobře.....Mim

Nebo tak nějak?
Škarohlídi a nebo škodolibci to tak můžou chápat -- těch Tvejch pár teček :D

A nebo je to špatně , žít na plnej cers ?


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: pro Sao

Příspěvek od Mim »

sao píše:
Mim píše:Piš povídky. Jde ti to dobře.....Mim
Vrtá mi to už nějakou chvíli v hlavě a tak se raději zeptám : (co to kecám – hdedka mě to urazilo – no co – normálně se zeptej a hotovo – co budeš furt kolem kaše – ne -- jakýpak sz. no ne ?)

Ty a že jsem tak smělej :D -- Mime … ale nemyslel jsi tím ná-ho dou

Piš povídky. To ti de dobře.....Mim
Piš povídky. To ti jde jedině dobře.....Mim

Nebo tak nějak?
Škarohlídi a nebo škodolibci to tak můžou chápat -- těch Tvejch pár teček :D

A nebo je to špatně , žít na plnej cers ?
Ale vůbec jsem to takhle nemyslel. Myslel jsem, že máš originální způsob popisu děje, který naznačuje, že by ti psaní mohlo jít dobře. To bylo v dobrém a k tvým pokusům mám uznání.


Však ono to půjde!!!
sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

Nejenom pro Mima , ale pro všechny, kdo o to stojí a myslí

Příspěvek od sao »

Víš Mime , život je příliš krátkej na to ,než abych byl furt smutnej a vážnej a zažranej a furt jenom práce a práce a replika a Dingel a vyvíječ a Naudin a Efektivní elektrolýza a Nesymetrický vyvíječ a Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku a ……. taky nějaký ty many na živobytí a táá - k
(až se mi zatočila hlava -- fuj – tolik práce )

Já raději preferuji :

práce – a SRANDA a práce-a SRANDA a replika- a SRANDA a Dingel – a SRANDA a vyvíječ- a SRANDA a Naudin -a SRANDA a Efektivní elektrolýza –a SRANDA a Nesymetrický vyvíječ-a SRANDA a Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku –TADY UŽ TEDA PŘESTÁVÁ BÝT SRANDA …….Ale potom zase SRANDA a SRANDA a SRANDA a SRANDA .

Kakabus můžu být, až někdy , až mě to všechno jednou přejde a nebudu vědět , do čeho réjpnout
(nebo píchnout??  ) a až mě nikdo nebude potřebovat a až nikdo nebude chtít slyšet mé zkušenosti a myslím – si , že sem tam mám i dobrý nápady a tím nemyslím sem tam , jako sem tam , ale jakože sem tam – jako furt  . – teda zatím –
To ale díky tomu , že nejsem línej se zeptat a nau-doučit , odzkoušet , sestrojit --

Já měl to veliké štěstí , že jsem potkal ve svém životě člobrdy , kteří se nepovyšovali a byli mě příkladem a pomocnou rukou tak , jako i dneska se snažím být druhým já.
Mezi takové patří i La . Je to jeden z nejlepších dobrejch učitelů žívota , kterého jsem mohl potkat a já si ho za to velice vážím.

Já su hold takovej a mám rád život a lidičky takový , jací jsou a nedělám žádné rozdíly - protože dobře vím , že všichni nemůžeme být stejní a nějakej drobnej rozdíl vždycky je a učenej z nebe nespadl a já taky nejsem Bůh ví co .
Ale snažím se a tím myslím , že ne jenom pro druhé, ale hlavně pro sebe , abych měl k sobě samotnému úctu.
Pravda , sou i tací , co vědomě uráží druhé , ale to jenom proto , že sami nedokáží myslet a o učení nemají pražádný zájem a myslí si , že já jsem Ten , který spadl z nebe hnedka učenej.

(a nebo , že by po žebříku od tama lezli a nebo – už to máám -- oni je od tam vykopli a nebo škobrtli a padli na hlavu a všechno slušné zapomněli -- jooó to je onooó)

No prostě abych to shrnul -- včera nám bylo patnáct a dneska je nám milión - a já nemám čas a myslím že ani ostatní , - po přečtení těchto možná trochu neomalený řádek - , na nějaké ty žabomyší války , nenávist jeden ke druhému a nebo dokonce závist -- fuj --

Velice děkuji za uznání a od Tebe mě to obzvlášť těší , ale já ještě jednou chci poděkovat La za to , co pro mě všechno udělal a měl se mnou trpělivost , když se rozohním jak uragán a jeden nápad za druhým a sype se to ze mě jak mouka z pytle .
Nebýt La , nebyly by , v tomto směru , žádné pokusy.

La děkuji


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

sao-mim

Příspěvek od lajos »

mim-kdybys byl třeba na posledním setkání u jeffa, tak bys poznal sao blýž-v monterkách, v civilu, jeho moravské řečí- máš pravdu by byl určitě min. dobrým fejetonistou.
Ale pak došel ke své dodávce a vytahoval jeden praktický zázrak za druhým: jeho vyvíječ. parabolu s hliníkovými pásky zapalující cokoliv(od sluníčka), myslím že česky řečeno, je to šíbr, prošívající se čímkoliv, a kamkoliv, a při tom pije stejně jako my ostatní.
Asi tam byl poprvé ale drahnou hodinu jsme všichni stáli kolem něho-jinak to nešlo.
Tak že vlastně popisuji okolnosti a lidi o které, zatím přicházíš.
Bych(bychom, by jsme), se nedivil, až ve WM magazínu na konci se objevili dvě povídky-mim a sao.
Je to spíš takový souhrn mých pocitů-nemusíte na to nikdo reagovat.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pro Ilema

Příspěvek od la »

Zdravím.Hadičkou je přiváděn elektolyt s obsahem plynů zpět od anody ke katodě, protože by to vytvářelo nežádoucí paralelní zátěž je zpětné vedení vyrobeno jako cívka s jádrem a tento (jinak nežádoucí ) el.výkon je využit (při každém výboji)k navýšení potenciálu mezi katodou a anodou(čerpadlo samozřejmě s regulací otáček zubačka a potrubí vstup a výstup čerpadla vodivě propojen.)Abych dosáhl vysoké hustoty el proudu při ústí katody je elektrolyt protlačován přes filtr z nerez drátěnky(na který je připojen minus)se kterým je vodivě spojena wolframová elektroda(TIG WT20 2,4mm krát 175mm červená)která prochází vnitřkem potrubí z nevodivého materiálu až k ústí keramické trysky.Pouze tam může docházet ke kontaktu s elektrolytem opačné polarity.
Naposledy upravil(a) la dne stř 09 led 2008 21:41, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pro Ilema

Příspěvek od Ilem »

la píše:Pouze tam může docházet ke kontaktu s elektrolytem opačné polarity.
Už rozumím. měl jsem dojem, že chceš využít elektrolyt v hadičce k vedení proudu. Takhle je to OK.
Já jsem na to podbublávání vyrobeným plynem přišel tak, že mě napadlo plyn z jednoho vyvíječe cpát pod elektrodu druhého vyvíječe. Jen tak, co to bude dělat. Z vody šlehaly 15 cm plameny. Proto jsem ti to napsal.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

indukčnost

Příspěvek od la »

V tomto systému bych rád využil jevu se kterým jsem se při svých pokusech setkal.Elektrolyt se od určité proudové hustoty na katodě začne chovat jako indukčnost tento jev podporuje užití hliníkového vodiče.Např:Je li napájecí zdroj s indukčním výstupem konstrukčně řešen tak,že výstup tvoří cívka vinutá ALvodičem (pro představu Meyer)napětí v elektrolytu vybuzené sestupnou hranou pulzu je vyšší (minimálně 2krát to znamená dvacetinásobek napětí přivedeného)než při užití materiálu CU,že by SQR ? Nevím ,ale elektrolytu se to líbí,dovolí toto navýšení napětí.Mimochodem spolehlivě to odrovná koncový stupeň pokud tento nemá indukční výstup nebo není plovoucí.(Viz:zapojení CHAOS od IV :eclap: na tomto foru)


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

elektrolyt

Příspěvek od la »

Zdravím.Proto,že odlévám některé díly vyvíječe s epoxydu a toto chvilku potrvá,navrhuji jednoduchý pokus který by se mohl jmenovat:OVĚŘENÍ EL.CHOVÁNÍ ELEKTROLYTU PŘI PŘÍTOMNOSTI VE VODĚ ROZPUSTNÝCH ORGANICKÝCH LÁTEK.Nebo (vázaný uhlík a elektrolyt)nebo(citlivost daného elekrolytu na KAVITACI).Potřeby:plastová nádobka,destilovaná voda(třeba od benzinky ,zlidovělý název pro vodu tam prodávanou,čistota dostatečná pro tento pokus),cukr krystal,ohmetr,plastová lžička( jiné nevodivé míchadlo).Postup:Obě elektrody svážeme tak aby vytvořily měřící vidličku která nemění vzájemnou vzdálenost hrotů(bude nás zajímat procentuelní změna vodivosti),do čisté plastové nádobky(prosté solí) nalijeme destilovanou vodu a měřící hroty ponoříme doprostřed kapaliny a vhodně zajistíme.Počkáme,až proudění v kapalině ustane a změříme odpor.Po vsypání cukru (aby vzniknul nenasycený roztok) a ustálení proudění změřením zjistíme že odpor elektrolytu je minimálně dvojnásobný.Cukr vytvořil clustry molekul o rozměrech několik cm.Po osvětlení polarizovaným světlem bychom je viděli,ale při troše trpělivosti je lze měřícími hroty nahmatat (změna vodivosti) .Toto ale není vše.Mícháme li kapalinou clustry se mechanicky rozbijí a ve snaze se sloučit vybudí el.pole a to ovlivní naše poněkud primitivní(ale pro daný účel zcela vyhovující)měření natolik,že naměříme zlomek odporu o proti původní hodnotě.Záleží na INTENZITĚ míchání.TENTO JEV JE VRATNÝ.Pro zamyšlení:Vázaný uhlík je ve vodě přítomen vždy ve formě kysličníku uhličitého ze vzduchu.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

strojový překlad

Příspěvek od la »

strojový překlad textu Phys chem ch14
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pěkné čtení

Příspěvek od la »

Zdravím .Pěkné čtení kdo chce rusky může rusky a kdo anglicky může anglicky.Velmi zajímavéhttp://guns.connect.fi/innoplaza/energy/story/Kanarev/ahoj la


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

napříč tématy

Příspěvek od la »

Zdravím.Tak že hned k věci a jednoduše.Vodu v tomhle okamžiku chápu jako množinu clustrů a molekul s různými el. náboji uvnitř i vně ,jako celek se tato množina projevuje oproti okolnímu protředí jako el. vyvážená s el.odporem ,je divné že se nerozkládá sama když ponoříme elektrody do vody(rozkládá ale k tomuto se vrátím). Díky své složité stavbě má má tato množina mnoho jiných fyzikálních a chemických vlasností.Mimo jiné vytváří dvojvrstvu ovšem za určitý čas a od určité výkonové úrovně.Proto,že toto všichni znají troufám si tvrdit že velký ráz mechanického((kavitace(vodní kladivo)) nebo el.charakteru je jednou s hlavních cest k získání energie navíc, proto že dokáže vybudit odezvu v kapalině jejíž zpětná odezva je díky její složité stuktuře poměrně pomalá.
Naposledy upravil(a) la dne stř 12 zář 2007 18:13, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

1.Téma nízkonapětová elektrolýza.

Příspěvek od la »

Zdravím.K dalšímu textu by bylo vhodné mít po ruce tento materiál co dal k dispozici Ilem.http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... c&start=15nebo jeho český překlad.Jako nejdokonalejší dosud zveřejněnou konstrukci považuju ty jeho známé sestavy trychtýřů na kterých je odstraněn boční nežáducí svod mezi elektrodami.Na první pohled to každý zavrhne se slovy TO NENÍ ANI ŠUMÁK.Pozor ovšem toto zařízení dosahuje COP=100 i vyšší.Jedná o závěrečnou část jeho práce.Jevy v jeho zařízení mají přímou souvislost s konstrukcemi prezentovanými zde na tomto foru...Podmínka 1.Elektrolyzer musí být zhotoven tak,aby anoda a katoda byly se stejného materiálu stačí ocel.Toto vyloučí možnost formace galvanického článku,nicméně v buňkách sestavy vyvíječe se budou vyskytovat rozdíly potenciálů.(Závěr=S tímto souhlasím)...Podmínka 2.Na horní elektrodě vždy +pol a spodní -pol a když zdroj generuje pulzy produktivita plynů je zvětšená (Závěr=Všeobecně známá skutečnost)..Podmínka 3.Vzdálenost mezi elektrodami by měla být srovnávána s velikostí bublin protože tyto když se zvednou, podporují mechanické ničení vazeb mezi atomy v molekulách a shlucích pro tento způsob je potřebná menší energie než pro tepelný způsob ničení vazeb.(Závěr=Velmi zarážející podobnost s vyvíječem který zde na foru prezentuje Mim kde mimochodem vhodně využil podtlaku a probublávání pro mechanické ničení vazeb a katalizačního efektu AL podporovaného strmým pulzem vn)...Podmínka 4.Elektrolyzer je současně zdrojem.(Závěr=V tomto okamžiku nám řekne elektrolyzer a použitý elektrolyt o sobě vše stačí vypracovat časové charakteristiky U a I .Podrobně je to v odkazu umístěném nahoře,včetně oscilogramů.Když byl elektrolyzer několik min. v provozu po odpojení se chová jako zdroj.S toho lze odvodit energetickou náplň podpůrného vn pulzu a časový interval.Zároveň bych chtěl vyjádřit svůj obdiv nad prací Iv seriál ,která dává přehled o dvojvrstvě a problematice s ní..
Naposledy upravil(a) la dne ned 16 zář 2007 18:54, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

1.Téma nízkonapětová elektrolýza.

Příspěvek od la »

Schéma.Toto je zapojení tyristoru pro strmý výkonový puls, který je spuštěn překročením blokovacího napětí tyristoru v propustném směru a tím je akumulovaná energie kondenzátoru přenesená strmým impulzem na stranu svorek vyvíječ. Pro tento režim provozu se musí tyristor vybrat podle povolené hodnoty strmosti nárustu proudu v propustném směru.Odpor R může dodávat pouze proud nižší než je přídržný proud tyristoru jinak tyristor nevypne.Odpor R lze nahradit pulzním zdrojem stejnosměrného proudu a získat tak zdroj s velmi strmou náběžnou hranou pulzu.Vypínací rychlost je ošetřena stejným způsobem jak jsem uvedl na vlákně nesymetrický vyvíječ.http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... c&start=15Tento způsob použil i MEYER:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

1.Téma nízkonapětová elektrolýza.

Příspěvek od la »

Podmínka vysoké COP s el. modelu fotosyntézy.5)Vyvíječ podobné konstrukce který je intenzivně provozován po dobu několika minut a tím aktivován poteciální náboj mezi molekulami a shluky pokud je odpojen potom od napájení a od uzemění pokračuje v činosti v režimu odplynování po dobu mnoha hodin.Tento režim může být udržován strmými impulzy dokonce s prodlevou až 30 min.Dokonce se povedlo panu Kanarevovi prokázat že voda má pamět na to jakým způsobem byla aktivována jestli pulzy nebo ne a tím vyvrátit teorii o kondenzátoru .Opět svou práci doložil osciloskopickými snímky a výpočty.(Závěr:Budem topit snad s akumulátoru měsíc ale vyvíječ bude mít extrémně velkou plochu.Ale i tak je to dobré vědět protože ceny energií jdou nahoru)


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“