Vodíková Diskuze

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
jedle
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: ned 23 říj 2011 20:00

Re: Odpovězte prosím neznalému...

Příspěvek od jedle »

Jo tak to nás bude víc, kdo sem přišlo později a musí pátrat i po té trošce informací, která zde zůstala. A samozřejmě oddělit od balastu.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Já si taky přihřeji polívčičku

Příspěvek od Slavek Krepelka »

sao píše:Já bych Vás taky chtěl poprosit o pomoc . Upekl jsem buchty , jsou malé , černé a nedají se jíst . Ani máslem jsem to neopravil . Přece jsem měl troubu roztopenou na požadovanou teplotu !! . Nějak se mi to nezdá .
Je sice pravda že jsem tam měl dát kvasnice a prášek do pečiva . Může to nějak vadit ? Nikde jsem je nesehnal a tak jsem tam dal jenom pár uschlejch drobků kvasnic , který jsem měl v lednici a vytřel jsem prázdnej pytlík od prášku do pečiva . Dá se s tím ještě něco udělat ?
Nemá s tím někdo nějaký zkušenosti ? .
:smoke:
:laugh: :hip: 1+ :good:
Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
vasava
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: úte 20 pro 2011 3:18
Dal: 1 poděkování

Re: Vodíková Diskuze

Příspěvek od vasava »

Dobry den,

chcel by som vas poziadat, ci by ste mi mohli poradit s tymito otazkami:

1. aky horak je potrebny pre HHO plamen (dalej plamen) a kde sa da zakupit
2. aky minimalny prud (prip. napatie) je potrebny na udrzanie plamena
3. aky material je bezne dostupny a schopny odolat priamemu kontaktu s plamenom
4. vie plamen pri priamom kontakte s povrchom rozohriat nadobou v tvare hrnca na 250°C


JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodíková Diskuze

Příspěvek od JOVA »

1. aky horak je potrebny pre HHO plamen (dalej plamen) a kde sa da zakupit

Dá se použít takřka jakákoliv kovová tryska (ocel, mosaz...). Procházející plyn jí natolik ochlazuje a hoření probíhá mimo trysku že nemusíš mít obavy z roztavení.

2. aky minimalny prud (prip. napatie) je potrebny na udrzanie plamena

Na tuhle otázku se nedá přesně odpovědět. Rychlost proudění plynu z trysky musí být v určitém intervalu. Pokud bude rychlost nižší než rychlost hoření, vnikne do trysky a hořák havaruje. Pokud bude rychlost příliš vysoká, plamen se bude odtrhávat a zhasínat. Takže pokud použiješ jako trysku injekční jehlu bude ti stačit minimální množství plynu a tím pádem i proudu aby to fungovalo.

3. aky material je bezne dostupny a schopny odolat priamemu kontaktu s plamenom

Zřejmě nějaké budou, já je neznám. Teplota je nad 2500 stupňů a bezpečně roztaví i šamot. Hlavním problémem podle mě není ani tak teplota, ale přebytek kyslíku v plamení a v něm díky němu vše shoří.

4. vie plamen pri priamom kontakte s povrchom rozohriat nadobou v tvare hrnca na 250°C

To bude záležet na velikosti hořáku-plamene, velikosti nádobě ( tepelné ztrátě) a vzdálenosti od plamene. Při přímém kontaktu plamene s prázdnou nádobu vždy hrozí že jí propálí. Teda pokud to nebude pidihořák z té jehly.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“