Rezonance

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Skusal uz vobec niekto to o co sa snazil pan Mayer ?

Teda postavit seriovy rezonancny obvod LC, pricom kondenzator v tomto obvode je tvoreny elektrodami ponorenymi vo vode, teda voda je dielektrokum. Nide som tu nevidel na fore aby niekto pocital rezonancnu frekvenciu a uvadzal permitivitu vody. Riesi sa tu len rezonancia materialu a ine "bludy".

Chcelo by ro nazor nejakeho elektikara, ktoremu rezonancne obvody nieco vravia.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Proste na to aby ste dosiahli rezonanciu musi byt v obvode kondenzator, ten je tvoreny samotnou vodou a elektrodami a CIEVKA a musi tam tiect prud o spravnej frekvencii.

Ak v obvode nie je indukcnost nedojde k rezonancii nikdy, mozno vsak zaznamenat malicke zmeny prudu pri roznej frekvencii.

Len pre ilustraciu aby boal predstava o akej rezonancii tu ja tocim:

http://sk.wikipedia.org/wiki/Rezonan%C4%8Dn%C3%BD_obvod


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zkoušel

Příspěvek od Ilem »

Než začneš něco tvrdit, ověř si to. Strávil jsem s tím mnoho hodin a někde je to tu dost podrobně posáno. Není to zdaleka tak jednoduché, jak to vypadá. Kapacita se z vodního kondenzátoru udělá až po 20 - 50ti nanosekundách (podle konkrétní vody). Je to po době, kdy se vytvoří dvojvrstvy. Do té doby se elektrody ve vodě chovají spíš jako indukčnost. To hodně ztěžuje měření. S největší pravděpodobností se dá nalézt rezonanční frekvence vyvíječe bez připojené vnější indukčnosti a kapacity, ale můj generátor na nalezení této frekvence nestačil. Až to budeš měřit, použij co nejčistší destilku, jinak nenaměříš vůbec nic.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Drobné poznámky hlavne pre tých, ktorí nelúskali všetky vlákna, kde boli tieto súvislosti viacerými prispievateľmi rozoberané.
1. Kondenzátor s využitím permitivity vody 80 sa robí zle, pretože aj destilovaná voda práve kvoli tomu vyťahuje z kovov ióny a prudko stúpa vodivosť, o splodinách nehovoriac.
Elektródy nejde izolovať napríklad fóliou, lebo nemáme fóliu s podobnou permitivitou, a i pri jej minimálnej hrúbke vplyv permitivity fólie preváži nad vplyvom permitivity vody.
2. Je rozdiel v pojmoch rezonancia a napríklad relaxácia. To, že sa jav periodicky opakuje nemusí nutne znamenať, že niečo pritom rezonuje. Rezonancia je pojem obvykle vyhradený pre popis sústavy pružnosť-zotrvačnosť. Multivibrátor tiež kmitá a nič v ňom nerezonuje, podobne ako oscilátor s tlejivkou. Indukčnosť je v podstate zotrvačnosť prúdu, pri zanedbateľnom napätí.
3. Neviem o tom, že meď rezonuje iba na konkrétnej frekvencii ako 172 kHz alebo MHz.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No podla mojich vedomosti mal Mayer v svojich schemach cievky a snazil sa dosiahnut rezonancie. No a pokial viem, tak tvrdil ze mu to funguje a ze mu to funguje z beznou obycajnou vodou.

Na youtube su prednasky z nemecka este z konca 80-tych rokov pana mayera a nejake novsie z US.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Akord píše: 2. Je rozdiel v pojmoch rezonancia a napríklad relaxácia. To, že sa jav periodicky opakuje nemusí nutne znamenať, že niečo pritom rezonuje. Rezonancia je pojem obvykle vyhradený pre popis sústavy pružnosť-zotrvačnosť. Multivibrátor tiež kmitá a nič v ňom nerezonuje, podobne ako oscilátor s tlejivkou. Indukčnosť je v podstate zotrvačnosť prúdu, pri zanedbateľnom napätí.
Výtku beru, nejedná se o rezonanci v pravém slova smyslu, ale o kmitočet, na kterém soustava vyvíječe kmitá ochotněji, než na jiných. Kdybych to rozepisoval ještě víc, myslím, že bych vnesl ještě větší chaos. Pro jednoduchost jsem použil nepřesný pojem rezonance. Záleží i na tvaru pulzů atd. Dala by se kolem toho napsat celá kniha


"Dum spiro spero"
Ciceron
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ilem píše:
Výtku beru, nejedná se o rezonanci v pravém slova smyslu, ale o kmitočet, na kterém soustava vyvíječe kmitá ochotněji, než na jiných. Kdybych to rozepisoval ještě víc, myslím, že bych vnesl ještě větší chaos. Pro jednoduchost jsem použil nepřesný pojem rezonance. Záleží i na tvaru pulzů atd. Dala by se kolem toho napsat celá kniha[/quote]

Rychlost pohybu H+ je skoro dvakrát větší než OH-. Díky vodíkovým můskům.
P.


Jans
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: sob 11 říj 2008 21:28

reakce to Klucka

Příspěvek od Jans »

na (vodík5.wmv ze strany 17) Konečně i já můžu dodat videjko, jak je to s tím proudem,snad půjde vidět rozdíl ve vývinu plynu.Je to replika Raviho,myslím ty cívky.Mám ještě několik nápadů jak možná vylepšit,ale budu to muset nejprve otestovat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Chválím

Příspěvek od Ilem »

Začínáš dobře :good:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Jans
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: sob 11 říj 2008 21:28

to ilem

Příspěvek od Jans »

No děkuji za ocenění,že začínám,ale mám pocit,že tady to spíš končí,buď je to tím,že už bylo vše řečeno nebo .... Hraju si s tím už delší dobu,zkoušel i trafo od Mayera,vn trafo z TV,bída.Přinutit desky ve vodě které se chovají jako odpor neboli zkrat,tak aby se chovaly jako kondenzátor je asi nadlidský výkon.Balil jsem i do igelitu,snad by pomohla laserová tužka?


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: to ilem

Příspěvek od Ilem »

Jans píše:No děkuji za ocenění,že začínám,ale mám pocit,že tady to spíš končí,buď je to tím,že už bylo vše řečeno nebo .... Hraju si s tím už delší dobu,zkoušel i trafo od Mayera,vn trafo z TV,bída.Přinutit desky ve vodě které se chovají jako odpor neboli zkrat,tak aby se chovaly jako kondenzátor je asi nadlidský výkon.Balil jsem i do igelitu,snad by pomohla laserová tužka?
Čistou vodu - superčistou vodu. Nejlépe destilku. Pak se voda chová, jako kondenzátor. Ale pak už se zase moc nerozkládá klasickou elektrolýzou. Pokračuj dál, jsi na dobré cestě.


"Dum spiro spero"
Ciceron
habana

Re: to ilem

Příspěvek od habana »

Ilem píše:
Jans píše:No děkuji za ocenění,že začínám,ale mám pocit,že tady to spíš končí,buď je to tím,že už bylo vše řečeno nebo .... Hraju si s tím už delší dobu,zkoušel i trafo od Mayera,vn trafo z TV,bída.Přinutit desky ve vodě které se chovají jako odpor neboli zkrat,tak aby se chovaly jako kondenzátor je asi nadlidský výkon.Balil jsem i do igelitu,snad by pomohla laserová tužka?
Čistou vodu - superčistou vodu. Nejlépe destilku. Pak se voda chová, jako kondenzátor. Ale pak už se zase moc nerozkládá klasickou elektrolýzou. Pokračuj dál, jsi na dobré cestě.
Destilku (lépe řečeno demi vodu) s vodivostí 0,2-0,4 mikrosiemens seženeš na tel. čísle 315663633, paní Jitka Konrádová (Spolana Neratovice). Nalejou ti jí tam třeba i třeba celou cisternu. Rozhodně ale budou rádi, když odebereš tak minimálně 160litrů, třeba i do velkých 40litrových kanystrů. Takovýhle malý množství berou ale tak trochu jako vopruz. Nicméně ti vyhoví.
Myslím, že lepší vodu těžko tady v republice seženeš. Ještě teda samozřejmě u mě :P :P


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“