Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
caspr
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: stř 22 črc 2009 16:57

info

Příspěvek od caspr »

Nevím ale když jsem četl Nikola Tesla a jeho tajné vynálezy tak ten tam uvádí že pouští kyslík pryč.Ale není tam žádný náčrtek.


tomas

Elektrolýza co vznikne?

Příspěvek od tomas »

Předem bych chtěl dodat že se o chemii nezajímám tak možná ty otázky budou trochu trapné.
Použil jsem jako elektrody měď a zinek a elektrolyt byl roztok NaCl.Na povrchu se začal usazovat tmavě zelený a světle hnědý prášek a nějak jsem nepřišel na to co to přesně je? myslel jsem si že to světle zelený by mohla být měď ale jinak nevím.


Uživatelský avatar
krakonos
Starší člen
Příspěvky: 185
Registrován: sob 31 led 2009 22:36
Bydliště: CZ

Re: Elektrolýza co vznikne?

Příspěvek od krakonos »

tomas píše:Předem bych chtěl dodat že se o chemii nezajímám tak možná ty otázky budou trochu trapné.
Použil jsem jako elektrody měď a zinek a elektrolyt byl roztok NaCl.Na povrchu se začal usazovat tmavě zelený a světle hnědý prášek a nějak jsem nepřišel na to co to přesně je? myslel jsem si že to světle zelený by mohla být měď ale jinak nevím.
protože používáš kuchyňskou sůl , tak ti vznikne chlorid

Obrázek

a jestli tě to fakt zajímá , tak nastuduj :


http://cs.wikipedia.org/wiki/Galvanický_článek

http://techmania.cz/edutorium/art_expon ... 3h&key=402

http://dragonadam.wz.cz/index.html

http://tomcat.prf.jcu.cz/sima/analytick ... ektroa.htm

http://www.simopt.cz/energyweb/web/inde ... kus05.html

http://www.wikiskripta.eu/index.php/Elektrochemie

http://fyzchem.sgo.cz/Pdf/Laboratorni_p ... emie_9.pdf

http://cheminfo.chemi.muni.cz/materials ... _redox.pdf



Obrázek


Nenchnete se okmalat sývm mokezm , ve zkunočtesti to mžůe být teřba jniak . Toto si přteči jšetě jendou vemli pomlau a nalhas ! Rozmuíme si ?
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Sucháč II

Příspěvek od poota »

Slavek Krepelka píše:.. Asi bych se mel podivat na pravidla hry, zatim partyzanctim..
S pravidly si nelam hlavu, vedeš si dobře a jsem rád, že ses tu objevil.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
PETR 95
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11 kvě 2010 20:43

Replika Mimova vyvíječe

Příspěvek od PETR 95 »

Zdravím všechny. Tak tady pročítám toto fórum a snažím se udělat si trochu jasno v této problematice. A jak je vidno základ je mít vyvíječ z magneticky nevodivého materiálu, ale vodivého elektricky. Mám takový hloupý nápad a určitě se tomu bude spousta z Vás smát, ale neuvažoval někdo o této možnosti? Zatím ale nechme pořizovací cenu stranou. Restaurátoři a kameníci, či písmo malíři používají tenké zlaté papírky na pozlacování předmětů. Co kdyby se těmito plátky pozlatila plastová trubka na vyvíječi?


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: materiál na vyvíječ

Příspěvek od Ilem »

Nejde o magnetizmus jako takový, ale oto, že podle magnetizace se pozná kvalitní nerez. Málo kdo má možnost si při nákupu nerezu dělat chemický rozbor. Nemagnetický nerez téměř neobsahuje uhlík, magnetický nerez má uhlíku víc, je tažný a působením proudu se rychleji rozkládá, než nemagnetický. Co dělá zlato, to nevím. Zkoušet to nebudu.


"Dum spiro spero"
Ciceron
slamko
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: ned 20 čer 2010 19:59

obluk

Příspěvek od slamko »

Rcskoda píše:
Anonymous píše:Přátelé potřebuji poradit.
Ze zásuvky 220v jsem usměrnil diodovým můstem a dal to na zapalovací svíčku v domění že po připojení do sítě vznikne oblouk.Elektrický oblouk nevzniknul ani když jsem elektrody dal co nejblíž k sobě.
Poradíte mi někdo jak se dostat k tomu oblouku? já chci zkusit tímto rozložit vodu.
Preskokova vzdialenost vo vzduchu pri relativnej vlhkosti priblizne 40% je 1kV na 1mm. Takze 220V tam v nijakom pripade nevytvori obluk bez pridavku VN. Chcelo by to bezdotykove zapalovanie ako pri zvarani.
Najlepsie sa obluk vytvara pri rozpinani obvodov (ide o mechanicke rozpojenie kontaktov) ktorými tecie vysoky prud, alebo vysokonapatoveho obvodu, a to v prihodnom case (cize tesne pred maximom sinusovky prudu) vtedy pri rozopnuti kontaktov vznikne obluk. Najlepsie obluk vznika v obodoch s indukcnym charakterom zataze(cize prud zaostava za napatim)


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: obluk

Příspěvek od lajos »

slamko píše:
Rcskoda píše:
Anonymous píše:Přátelé potřebuji poradit.
Ze zásuvky 220v jsem usměrnil diodovým můstem a dal to na zapalovací svíčku v domění že po připojení do sítě vznikne oblouk.Elektrický oblouk nevzniknul ani když jsem elektrody dal co nejblíž k sobě.
Poradíte mi někdo jak se dostat k tomu oblouku? já chci zkusit tímto rozložit vodu.
Preskokova vzdialenost vo vzduchu pri relativnej vlhkosti priblizne 40% je 1kV na 1mm. Takze 220V tam v nijakom pripade nevytvori obluk bez pridavku VN. Chcelo by to bezdotykove zapalovanie ako pri zvarani.
Najlepsie sa obluk vytvara pri rozpinani obvodov (ide o mechanicke rozpojenie kontaktov) ktorými tecie vysoky prud, alebo vysokonapatoveho obvodu, a to v prihodnom case (cize tesne pred maximom sinusovky prudu) vtedy pri rozopnuti kontaktov vznikne obluk. Najlepsie obluk vznika v obodoch s indukcnym charakterom zataze(cize prud zaostava za napatim)
Musím tě ohodnotit, na první vstup se jevíš jako génius, nebo elektrikář, konečně někdo kdo ovládá fázový diagram-těším se


PETR 95_1
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: úte 25 kvě 2010 20:44

replika Mimova vyvíječe

Příspěvek od PETR 95_1 »

Po delší době jsem se podíval co je nového.
A tak jsem si přečetl vlákno ohledně disociace vody a Mimův vyvíječ - replika.
Replika se dala číst pouze do stránky cca 13 tam to bylo ještě o technických věcech, ale potom většinou jenom debaty o ničem - bohužel. Nicméně se chci zeptat kde a jak se můžu podívat na nějaké fotky, které tam asi byly zejména od těch, kterým to funguje. A kam se ztratily příspěvky a komentáře od Peter?
A zajímalo by mne také jak dopadla skupina nadšenců co stavěla společně vyvíječ?
A teď trochu technických otázek:
nějak mi uniklo proč je výhodné mít VN elektrody z hliníku, nebo z duralu a proč musí být tak silný materiál. Je to jenom proto, aby se do vody nemuselo nic přidávat?
Jaký by byl rozdíl v účinnosti vyvíječe pokud by VN elektroda byla taky z nerezu a ne z hliníku? Fungovalo by to vůbec?
Nějak jsem nepochopil rozložení elektrod. Někde se píše, že napětí na jednu buňku má být 2V, ale u tohoto vyvíječe jsou jenom tři nulové elektrody. Teda pokud jsem pochopil správně rozmístění VN+OOO-VN. A taky mi není jasné umístění VN elektrod. Většinou je napsáno, že mají být na koncích jednotlivých buněk, ale někde je zmíňka, že ze všech stran. Což by znamenalo, že základní elektrody vyvíječe jsou prakticky uzavřeny v krabici z VN elektrod. Nebo jak je to teda správně?
Stačilo by mi vidět nějakou fotku něčeho co je tady na fóru zmiňováno, že funguje, ale už tu není.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

fotka

Příspěvek od lajos »

V mé osobní galérii jsou fotky mimova vyvíječe který jsem vyrobil


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Re: replika Mimova vyvíječe

Příspěvek od PeTr1 »

Peter píše: Zapomeň na to. Je to nesmysl od začátku. Místo benzínu budeš spotřebovávat hliník.
Když i tak budeš chtít na tom pracovat, tak mi napiš peter1@inmail.cz
Žádný dukaz není že to funguje.Je to jen pár fotek pár kecu.


Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

elektrolyza

Příspěvek od wolf234 »

ja som toho vyskušal dosť takže najlepší vyvyn vodikoveho plynu som dosiahol na Iv novom poslednom vyvyjači bolo to na obyčajnej kohutej vode koli odpalovaniu koncoveho irf 740 alebo akehokolvek ineho som to nechal tak a skusil som alternator od stanleya mayera tj zapojenie do hviezdy najlepši vyvyn vodiku som dosiahol zo 42 polovym alternatorom ktory som trochu prerobyl na rotore som vyhodil cievku a dal som tam 5 prstencovych magnetov otačky som reguloval upravenou vrtačkou v tomto pripade je vyvyn vodiku suverenne najlepši a to pri čistej vode bez hydroxidov tymto som s klasickou elektrolyzou skončil a prešiel na rf rozklad
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Musíte se víc snažit, pane správče

Příspěvek od jeff »

A hlavně pořádek! To je z filmu "Postřižiny"
Před několika roky jsem se též aktivně účastnmil stavby Mimova vyvíječe a nakonec to dopasdlo jako ve zbytku celé skupiny, aspoň o nikom nevím, komu by to fungovalo tak, jaká byla tehdy hlásaná idea. Jediný, kdo zde na fóru poskytnul seriózní informace byl Iv v jeho seriálu, kde nesliboval žádné zázraky, ale jím zveřejněná zařízení skutečně fungují a jsou replikovatelná. Poměrně dost dalších se dostalo dál a za použití jiných principů, tito se ale řídí heslem "vím, ale nepovím", což vlastně zabíjí původní účel tohoto fóra, k vůli kterému už více než před pěti roky vzniklo.
Zůstává zase jen to známé z počátku vlákna: "Musíte se víc snažit, pane správče".

Jeff


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: elektrolyza

Příspěvek od aNONym »

Mimo téma (offtopic)
wolf234 píše:ja som toho vyskušal dosť takže najlepší vyvyn vodikoveho plynu som dosiahol na Iv novom poslednom vyvyjači bolo to na obyčajnej kohutej vode koli odpalovaniu koncoveho irf 740 alebo akehokolvek ineho som to nechal tak a skusil som alternator od stanleya mayera tj zapojenie do hviezdy najlepši vyvyn vodiku som dosiahol zo 42 polovym alternatorom ktory som trochu prerobyl na rotore som vyhodil cievku a dal som tam 5 prstencovych magnetov otačky som reguloval upravenou vrtačkou v tomto pripade je vyvyn vodiku suverenne najlepši a to pri čistej vode bez hydroxidov tymto som s klasickou elektrolyzou skončil a prešiel na rf rozklad
Volfe, mohl bys, prosím, začít používat interpunkci (?) ;) Non

Je děs číst takto dlouhé věty. :D
Ještě dotaz. Ten přiložený obrázek se vztahuje k čemu? K tomu zapojení "do hvězdy"? :P


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

Jó,Ano

Příspěvek od wolf234 »

Skušal som to podla prveho ale aj podla druheho obrazku podla2 tam treba usmernovač zo 6timi diodami a podla prveho by malo byť zapojenie statorovych cievok a diody asi takto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“