Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Návštěvník

vyvíječ

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravím všechny....
Jsem rád, že se to tu rozjelo a uchytilo... dobrý začátek.

to: ELEKTROSERVIS: podle údajů, dokážeš ve svém zařízení převést 60W el.energie na 7,6L kyslíko-vodíkové směsi za vteřinu... to by bylo víc jak slušné :o

KUTZ

i přesto že jsem přihlášen jsem jako anonymní. vím že jste to tu řešili.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

ochrana motoru

Příspěvek od lajos »

Existuje olej na snížení tření a ochranu motoru je od KERNITE a vytváří 49 vrstev molekul oleje na povrchu kovu, další se stírají. Drží se na povrchu kovu, otázka na kolik by odolával vodíku a kyslíku?


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Tlakový spínač-pro elektroservis

Příspěvek od lajos »

Existuje talakový indikátor(digi) a s tranz. výstupem (NPN nebo PNP), na další ovládání, dá se nastavit hladina spínání. Různé rozsahy, já mám
-0,1MPa až 1MPa, jeto sice na stlačený vzduch ale delší používání na vyvíječi ho nějak zvlášť neovlivnila. Je to výrobek fyrmi SMC(japonci), asi bude i nějaká evropská obdoba BALLUFF atd. , je bohužel mastný asi 4,500 Kč , ale je to špičková malá (25x25x25mm, 12-24V DC)hračka dá se na něm nastavit vše možné a je přesný.
Výsledek 7l plynu za vteřinu je myslím dostatečný pro většinu motorů do 2 litrů, tak už jen jak to děláš aby jsme mohli také bádat nad dalším postupem, patří Ti gratulace , blahopřání -prostě cokoliv.


www.mkec.euweb.cz

Hooodně odpovědí

Příspěvek od www.mkec.euweb.cz »

Dobrý den, vážení kolegové.
1. oblouk při 220 je nesmysl, je třeba snížit napětí aby se získal větší proud, uhlíkové elektrody pro dlouhé hoření potřebují nejméně 25A, zapalování je třeba řešit dotykem, při zapalování VN pulzy dochází ke zničení vinutí zapalovacího trafa. Doporučuji upravit počítačový spínaný zdroj, stačí odpojit vývod 1 integr. obvodu XX494 a ukostřit jej, vyměnit kondíky na nejmín 35V a oblouk je maličkost. Je třeba tvrdá voda (z kohoutku) kvůli chytání oblouku. udržení řeším lineárním motorkem pomocí měření teploty oblouku a proudu.
2. Rozklad vody ve vodíkovém reaktoru pro centrálu a kotel provádím mikropočítačem, je třeba cca 36khz nosná frekvence, pomocí PLL fázového závěsu se do ní modulují pulzy cca 12khz a po přifázování se ihned začne uvolnovat obrovské množství plynu a rapidně spadne odběr.
3. Elektrocentrálu jsem koupil když u nás likvidovali kasárna, takže typ opravdu nevím, štítek již žádný nemá. Kolik stojí netuším, já ji koupil za šrotovou cenu. Pro pohon na vodík bylo třeba pouze doupravit spalování, ale bez úpravy by taky měla docela stabilně fungovat, jen by asi byla hlučnější.
4. ten obloukový reaktor může napájet přímo jakýkoli spalovací zážehový motor bez úpravy, pouze je třeba ale velké množství energie na rozklad a je třeba měnit uhlíky. Já používám uhlíky do promítačky cca 150mm kus a hoří cca 30minut. poté je třeba je vyměnit, znovu chytit oblouk a jede se dalších 30 minut. Tohle je otestováno na škodovce 105 a bez jakékoli úpravy to jede. Akorát je problém v tom, že nevzniká voda, tudíž je nutné její doplnování.
5. Jsem dnes doma, marodím, takže jestli chcete otevřít živou diskuzi tak se ozvěte na icq 196-783-945.

Elabs Vracov, http://www.mkec.euweb.cz


hujer
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 05 led 2006 21:06
Bydliště: Nymburk

vyvýječ

Příspěvek od hujer »

Zdarvím všechny
Poraďte jak začít a co shánět na vyvýječ.Zatím jsem zkoušel klasickou elektrolýzu,ale to není ono,velký odběr a ty elektrody.
Já chci zkusit použít vyvýječ na vytápění.
Pora´dte kde začít experimentovat.Zatím tady čtu jen připomínky a různé nápady,ale zkuste někdo nabídnout i schema zapojení které trochu funguje, nebo náčrt vyvýječe,aby byla představa o velikosti ap.
Zatím díky a rád přispěju při troše úspěchu.


ElabsVracov

škodověnka umí plavat :)

Příspěvek od ElabsVracov »

Ohledně toho pohonu... už jsem to nastartoval na čistou vodu, stačilo jen odpojit indukční cívku a zapojit do rozdělovače místo ní střídač na 230V, doplněný rázovým generátorkem. a zvětšit předstih aspon o 15-30 stupnů, první šlupka byla taková že mi bouchnul blok motoru (ojnice mi udělala díru durch přes motor). Z výfuku jde voda, ale ještě si netroufám s tím někam dál jet, nevím jak dlouho to vydrží než se to zadře :)


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Problémy s přihlášením

Příspěvek od rival »

Pokud se Vám nedaří přihlásit se, tak zkuste vymazat cookies (volba ve Vašem prohlížeči) a prohlížeč vypnout a znovu spustit. Nevým zda tyto problémy dělá webserver nebo samotný program. Jestliže to někomu píše, že má špatné heslo. Mohu mu jej v administraci upravit. Novou registraci bych viděl až jako poslední řešení... Jen připomínám, že zatím jsou nutné dvě registrace. Jedna pro web a druhá pro fórum. Obě by měly být stejné.


MartinFALCON
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01 úno 2006 10:19

7000stupňů?

Příspěvek od MartinFALCON »

Tak teda moc se mi nezdá, že by byl nějakej běžně dostupnej matroš co vydrží 7000stupňů, mám pocit že snad ani nic takovýho neexistuje co by dokázalo odolávat dlouho téhle teplotě...Vždyť teplota tání wolframu je
3350°C tedy méně než polovina. Platinu nemá cenu tam teda vůbec dávat ta taje při 1768,25°C.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

schema

Příspěvek od lajos »

Po dvou dnech a po vymazání cookís mně konečně přihlásil do fóra.Schemat elektroniky k vyvíječi je víc. Nejbližší je na stránkách WM magazínu v článku "volná energie III." je funkční (mám vyzkoušeno), možná že jsem porušil nějaký zákon o autorských právech-děj se vůle boží.Údaje frekvencí jednotlivých generátorů jsou gen.frekvence impulzů-109kHz, gen. frekv. skupin-157kHz,gen.délky skupin-78,7kHz.Tyto údaje mám dva dni a měli by být z funkčního auta s lektrolyzérem( o obsahu 25l), uvidím ho na jaře.
Další schema je na stránce wasserauto.de-phylosophy-mayer, je to stím pilovým průběhem. Zkusím je někam nacpat jako přílohu nebo do fotogalerie.
Dotaz: co že připojujete za ten měnič, jaký rázový generátorek prosím?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

vyvíječ

Příspěvek od lajos »

To jsem tomu dal s těma obrázkama, když tak kolega adminstrátor to upraví jak uzná za vhodné.
vyvíječ může být s nerez plechama( asi 1mm), trubkama, vlnovkama- podstata je - nacpat co největší plochu do co nejmenší nádoby s rezervním množstvým vody, popř. s aut. doplňováním hladiny vody. Elektrody vyvíječe jsou připojeny přes Fet. výkonový spínací stupeň(kdo má oči vidí).Meyerovy trafa a indukčnosti jsou lahůdkou a moc lidí o úspěchu ve spojitosti s nima, nehovoří . Většina otázek nebo jejich podstatu tvoříci slova stačí hodit do hledače a máte co číst na dost dlouho, protože přicházejí další a další zajímavé slovíčka a další hledání a čtení. Frekvence generátorů možná bude souviset s provedením a rozměry elektrod.


martinq

Prosba

Příspěvek od martinq »

Lajos prosimtě měl bys schema k těm tvým obrázkům ? Bohužel to neumím přemalovat a ani neznám nikoho kdo to dovede. Moc bys mi tím pomohl. Na ZP20 už mam, tušim že od tebe.


martinq

Hořák

Příspěvek od martinq »

Vodíkové hořáky se prodávají jsou určeny na modelaci skla, z čeho jsou nevím, teplota 7000 se mi zdá moc, acetylenové hořáky se ochlazují proudem plynu, zkus zvýšit průtok třeba kompresorem, nebo přidat druhou trysku namířit jí na hořák a ochlazovat ho, anebo keramický hořák, ale 7000 asi nevydrží, mimochodem jak jsi tu teplotu změřil ?


martinq

a

Příspěvek od martinq »

a používáš směšovač ? taková malá nádobka u budíku, kde se mixuje vodík se vzduchem nebo jiným plynem, jaký máš průtok a jmenovitý tlak plynu ?


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

pro-ElabsVracov-martinq

Příspěvek od lajos »

ElabsVracov-Ano s PICkou (nebo s Galem)a s prográmkem to bude krásně jednoduché, jenže zatím jsem byl líný se naučit se s tím zacházet (nerad programy) a na laborování se mi zdálo jednodušší a koumatelnější používat diskrétní součástky. Po zjištění jak to funguje, by se dalo pak i to diskrétní zapojení zjednodušit- jak říkáš.
Nevím jaký máš infrateploměr ale většinou se s ním měří teploty povrchu a tam dost záleží na indexu lomu měřeného povrchu (jak je lesklí a barva), pokud je na měření teploty plamene - ten neznám.
martinq-Myslíš asi plošný spoj k těm ostatním schematům? Nemám, jenom tu ZP20 jak jsem Ti poslal. To schema od wasserauto.de mají ještě maďarských stránkách ale také bez pl. spojů.Asi bude lepší počkat k jaké zjednodušení dojde Elabs ( neelektronikům asi nic jiného nezbyde), je z nás nejpokročilejší, včetně pokusů.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

2 Neo

Příspěvek od sano »

Ahoj Neo,


ten borec, ktorý ti dal tieto infomrácie, bral rozumy od pána Teslu. Tesla vivinul niekoľko alternatívnych pohonov automobilu, jedným z nich bol že vstrekol do valca vodnú paru a tú potom výbojom o vohdnej frekvencii zapálil. Keď som niečo skomolil prepáčte nie som elektrotechnik.

Podrobnejšie informácie sú na http://freee-energy.webpark.cz
Tvorca stránok p. Kratochvíl rád poradí aj v odborných problémoch.

Ináč narazil som na stránku blicksoft.info, sú tam zaujímavé pokusy stredoškoláka z českých krajín, s elektrolýzou, konkrétne sa venoval zloženiu roztoku verzustyp elektród.
Najlepšie mu šlapal pozinkovaný plech a KOH. Vyvinul dokonca 300 cm3 vodíku.
Nie vždy sa viem napojiť na jeho stránku. Keby niekto veľmi chcel tak mi musí poradiť ako z archívu Google, ktorý mám v počítači. tranformovať spojenie ku vám. Z archívu Google sa viem na jeho stránku napojiť, z bookmarkov nie vždy. Ale to už je môj problém.

sano


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“