Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: HHO...

Příspěvek od Mim »

Peter píše:
Mim píše:Existuje ještě celá plejáda argumentací, proč HHO není vhodná pro spalování v motoru...Chci jen poznamenat, že o separaci kyslíku jsme se bavili před pěti lety...Nikdo nepřišel s magnetickou separací...Na Gewovi příspěvky nikdo nereagoval.... Viděl jsem spoustu špatných elyzerů...spuostu "VN přívodů " na desky...nikdo to neřešil...Dal jsem si práci a prolistoval dvě zásadní témata zde na fóru ....Vždyť i po přečtení je zřejmé, že laborace je téměř nulová....Co tedy chcete? Kdysi jsem to napsal do asi skryté části fóra...I kdyby člověk sem přinesl dokonalý návod - kolik bude lidí, kteří jsou ochotni něco dělat? A jelikož se stále opakuji....tak zase někdy za rok. Mim
Kdybys radši nekecal. Nepamatuji si jediný splněný slib z tvé strany. Kravinám, které psal gewo dokázalo odporovat jenom velmi málo lidí, já zřejmě proto, že jsem si je vyzkoušel v praxi. Separace je z tvé strany postavená další modla ke které teď mají všichni s posvátnou úctou vzhlížet. To čekáš? Můžeš si ji strčit někam. Pravda je, že bez spotřeby Al nejsi schopen vyrobit dostatečné množství vodíku.
Bav se dobře. A přijď zas až si budeš myslet že na tvojí "pomoc" už všichni zapoměli.
Ale nekecal...JIRKA ŽÁDNÉ KRAVINY NEPSAL!!!!! jen ty jsi vždycky oponoval velmi brutálně....Pamatuji si na tvoje slibné začátky...ale pak jsi šel svojí cestou....Hmmm....O hliníku to není a možná, že to víš....Já jsem svoje příspěvky nesmazal a za všemi si stojím!!!!!


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Mime

Příspěvek od Mim »

berky píše:Neodsuzuj šmahem všechny lidi jenom proto, že nikdo další neuspěl. Jestli někdo ano, tímto se mu omlouvám. Myslíš, že se na to všichni vykašlali? Je dost takových, co do toho nacpalo spoustu peněz a času a výsledek nikde. Pokud vím, tak žádný přesný návod tu není. Spíš bych řekl, že se tu info k tvému vyvíječi často rozcházejí. Slovo přesný jsem použil záměrně v souvislosti s tím, že na přesnost a její důležitost upozorňuješ. Hlavní období hokuspokusů jsem prožil než jsem narazil na toto forum. Nejdřív něco kolem gravitačních motorů v kombinaci s magnety, pak Adams, S. Meyer a elektrolýza obecně, Clem motor, plasma. Bylo toho asi možná i víc, ale nic z toho nedosáhlo účinnosti přes 100%. No popravdě se jí to ani nepřiblížilo. Jediné čeho jsem dosáhl bylo čím dál větší zklamání ze všeho nového a zaručeně funkčního. Nejsem skeptik. Jen jsem mnohem zdrženlivější. Na netu se válí tisíce návodů, ale kolik z nich je opravdu funkčních podle popisu a kolik je podvrh? Nehledě na to, že se najde dost magorů co se baví tím, když vypustí nějaký "zaručený návod" a pak s radostí sledují ty chudáky, co se trápí neúspěšnou replikací. Jsou to ubožáci a pro výstrahu bych je pověsil za koule do průvanu :evil: Kdo není génius nebo nemá štěstí, musí do pokusů vložit moře času a peněz, avšak s nejistým výsledkem. Nejsem ani génius, ani dítě štěstěny. Jediné co mám je touha po bádání a kutění, což ovšem naráží na to, že člověk musí živit rodinu, chce se jí věnovat a nechce navíc rýt hubou v zemi. Nejsem ve stavu, kdy bych si mohl dovolit vyhazovat tisíce za nejistý podnik. Tak to prostě je. Podobně je tu na tom možná většina. Pokud tyto "existenční" problémy řešit nemusíš, nezbývá než blahopřát. Omlouvám se všem, že to není k tématu elektrolýzy...

Takže k věci: Agresivita kyslíku je mi jasná a vliv na životnost motoru taky. Jaký má ale vliv separace na množství vodíku potřebné pro pohon motoru? Abych to napsal srozumitelněji - Vyrobím ve vyvíječi např. 10 litrů BP za minutu. Motor mi na to neběží. Změní se něco separací? Poběží pak? To je pro mě to zásadní. Životnost motoru mě jaksi v tuto chvíli nezajímá, když to neběží. Až poběží, budu řešit nový zásadní problém a tím pak bude životnost.
Mimochodem v literatuře se při spalování vodíku nedoporučuje "optimální" směšovací poměr, ale právě chudá směs, a to ochuzení až na 40%. Má to dvě zásadní výhody - vyšší účinnost, menší vodíková koroze. Ono totiž právě oxidační prostředí brání pronikání vodíku do kovů. Má to i negativa - třeba menší výkon i krouťák. Tolik literatura.
Také tu několikrát zaznělo, že nejde ani tak o vodík. O co tedy jde? Když nevím co mám hledat, pak je to těžké...
Na kecy o "stříbrným podnose" od nasranýho člena jedné národnostní menšiny :lol: nebo dalších osob nejsem zvědav. Píšu sice veřejně, ale na názor se ptám pouze Mima. Díky z apochopení

PS: Reaguji, i když fórum už moc nechodím. Po prvotním nadšení se časem dostavilo zklamání nad věčným dohadováním atp. Navíc kdokoli se snaží něco popsat podle v současnosti uznávaných znalostí, je označen za vyvrhele a k souboji pár jedinců se rychle přidá skupinka dalších, co si rádi kopnou. Jsou tu lidé, kteří tu mají téměř pověst démona a přesto si jich vážím. Neříkám že s nimi ve všem souhlasím. Jen je potřeba si uvědomit i jejich přínos. Např. Pepo (nebo jaký má teď zrovna nick) je pro mne takovým člověkem. V hodně věcech mu musím dát za pravdu. Takových je tu víc - Peter, Akord...
Víš, je mi to líto... především proto, že jsem si znovu přečetl počáteční Gewův článek v disociaci vody. Je tam všechno.... zcela všechno...jen to vyzkoušet.....Píšeš o lidech, kteří to všechno zkusili....Hmmm.... Nemyslím si to.... Proč jsem já začal Carlem Cellou a uspěl...ač návod vyšel veřejně ve WM magazínu před lety...? Měřil, zjišťoval si věci a snažil se něco zdokonalit.....Dal jsem návod na docela dokonalý elyzer, s tím, že jsem očekával zájem o věc.....Bohužel to "skoro" ( 3 vyjímky) nikdo neudělal. O separaci, jiskřišti, a dalších věcech nepadla dva roky téměř řeč..... Ukažte mi někdo mimův elyzer, tak jak jsem ho popsal....Ukažte mi jak separujete kyslík a v čem je to podobné Dingelovi.....Ukažte mi, co jste dělali.....Nemám na to sílu.....


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mimův elyzer

Příspěvek od Jim68 »

Víš Mime, kdybys tu třeba pověsil video (něco jako ti rusové) tak bys měl klid.


Jim68
Be happy!
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: HHO...

Příspěvek od NAVAR »

Mim píše:Existuje ještě celá plejáda argumentací, proč HHO není vhodná pro spalování v motoru...Chci jen poznamenat, že o separaci kyslíku jsme se bavili před pěti lety...Nikdo nepřišel s magnetickou separací...Na Gewovi příspěvky nikdo nereagoval.... Viděl jsem spoustu špatných elyzerů...spuostu "VN přívodů " na desky...nikdo to neřešil...Dal jsem si práci a prolistoval dvě zásadní témata zde na fóru ....Vždyť i po přečtení je zřejmé, že laborace je téměř nulová....Co tedy chcete? Kdysi jsem to napsal do asi skryté části fóra...I kdyby člověk sem přinesl dokonalý návod - kolik bude lidí, kteří jsou ochotni něco dělat? A jelikož se stále opakuji....tak zase někdy za rok. Mim
Buď zdráv Mime,
Včera jsem nad tím přemýšlel a nedalo mi to chvíli spát. Vodík je poměrně dost magnetický. Co jsem kdysi zkoušel tak jenom ze srandy hodit kus zinkovýho plechu z baterie do slabé kyseliny chlorovodíkové. Samozřejmě na plechu se dělaly bublinky a plech se vznášel ale když jsem ke stěně válce přiložil neodymový magnet tak jsem s plechem mohl manipulovat. O to ale ani tak nejde.
Spíš přemýšlím nad tím jak ten vodík separovat či korigovat, tak mne včera po pár pivech napadlo pár myšlenek.
Vzhledem k tomu že podle mé palice se jedná při pulsním rozkladu o „vodní kondík“ , vody i nevodivá zde funguje jako proměnné dielektrikum a pokud vskutku použijeme pulsy můžeme si dokonce dovolit mít i dvojvrstvy tedy elektrody klidně izolované, například lakem, pokud budeme mít elektrody izolované můžeme si dovolit elektrody z jakéhokoliv magnetického materiálu třeba i s přídavným magnetem či elektromagnetem. Předpokladem je že vodík se bude držet u elektrody té dané polarizace dokud bublinky nebude tak velká než se urve od stěny plechu.
A nebo by elektrody nemusely být izolované ale musela by mezi nimi být tenká přepážka z dielektrického materiálu, to už by však bylo o podstatně vyšším napětí pulzů.
Něčeho podobného by se mohlo dosáhnout i tím že vlastní pulzy vytváří elektromagnetické pole. Tato myšlenka mi však ještě v hlavě nedozrála a zde se potřebuji poradit se známým co se celý život motal kolem elektrochemie.
Před pár lety jsem kolem vodíku trochu experimentoval, no experimentoval….., pár stovek hodin jsem studoval všechny dostupné informace než jsem si dovolil zapojit první drát. Hodně věcí jsem už zapomněl, možná se k tomu vrátím, známý to chce vyzkoušet, není elektrikář a ani chemik a nerad bych mu dal do ruky nefunkční „zgerb“.
Jinak máš pravdu vše je individuální chce to hodně zkoušení a dostatek vzdělání potažmo informací, to že se to povede někomu kdo to viděl z rychlíku to je asi tak pravděpodobné jako kdyby na václaváku měli přistát mimozemšťani.
A i kdyby jsi dal na fórum kompletní návod s takovými detaily i jak se drží šroubovák tak věřím tomu že to zanikne v plejádě keců a skoro nikdo ani nehrábne.
Měj se


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Mime

Příspěvek od NAVAR »

berky píše:Neodsuzuj šmahem všechny lidi jenom proto, že nikdo další neuspěl. Jestli někdo ano, tímto se mu omlouvám. Myslíš, že se na to všichni vykašlali? Je dost takových, co do toho nacpalo spoustu peněz a času a výsledek nikde. Pokud vím, tak žádný přesný návod tu není. Spíš bych řekl, že se tu info k tvému vyvíječi často rozcházejí. Slovo přesný jsem použil záměrně v souvislosti s tím, že na přesnost a její důležitost upozorňuješ. Hlavní období hokuspokusů jsem prožil než jsem narazil na toto forum. Nejdřív něco kolem gravitačních motorů v kombinaci s magnety, pak Adams, S. Meyer a elektrolýza obecně, Clem motor, plasma. Bylo toho asi možná i víc, ale nic z toho nedosáhlo účinnosti přes 100%. No popravdě se jí to ani nepřiblížilo. Jediné čeho jsem dosáhl bylo čím dál větší zklamání ze všeho nového a zaručeně funkčního. Nejsem skeptik. Jen jsem mnohem zdrženlivější. Na netu se válí tisíce návodů, ale kolik z nich je opravdu funkčních podle popisu a kolik je podvrh? Nehledě na to, že se najde dost magorů co se baví tím, když vypustí nějaký "zaručený návod" a pak s radostí sledují ty chudáky, co se trápí neúspěšnou replikací. Jsou to ubožáci a pro výstrahu bych je pověsil za koule do průvanu :evil: Kdo není génius nebo nemá štěstí, musí do pokusů vložit moře času a peněz, avšak s nejistým výsledkem. Nejsem ani génius, ani dítě štěstěny. Jediné co mám je touha po bádání a kutění, což ovšem naráží na to, že člověk musí živit rodinu, chce se jí věnovat a nechce navíc rýt hubou v zemi. Nejsem ve stavu, kdy bych si mohl dovolit vyhazovat tisíce za nejistý podnik. Tak to prostě je. Podobně je tu na tom možná většina. Pokud tyto "existenční" problémy řešit nemusíš, nezbývá než blahopřát. Omlouvám se všem, že to není k tématu elektrolýzy...

Takže k věci: Agresivita kyslíku je mi jasná a vliv na životnost motoru taky. Jaký má ale vliv separace na množství vodíku potřebné pro pohon motoru? Abych to napsal srozumitelněji - Vyrobím ve vyvíječi např. 10 litrů BP za minutu. Motor mi na to neběží. Změní se něco separací? Poběží pak? To je pro mě to zásadní. Životnost motoru mě jaksi v tuto chvíli nezajímá, když to neběží. Až poběží, budu řešit nový zásadní problém a tím pak bude životnost.
Mimochodem v literatuře se při spalování vodíku nedoporučuje "optimální" směšovací poměr, ale právě chudá směs, a to ochuzení až na 40%. Má to dvě zásadní výhody - vyšší účinnost, menší vodíková koroze. Ono totiž právě oxidační prostředí brání pronikání vodíku do kovů. Má to i negativa - třeba menší výkon i krouťák. Tolik literatura.
Také tu několikrát zaznělo, že nejde ani tak o vodík. O co tedy jde? Když nevím co mám hledat, pak je to těžké...
Na kecy o "stříbrným podnose" od nasranýho člena jedné národnostní menšiny :lol: nebo dalších osob nejsem zvědav. Píšu sice veřejně, ale na názor se ptám pouze Mima. Díky z apochopení

PS: Reaguji, i když fórum už moc nechodím. Po prvotním nadšení se časem dostavilo zklamání nad věčným dohadováním atp. Navíc kdokoli se snaží něco popsat podle v současnosti uznávaných znalostí, je označen za vyvrhele a k souboji pár jedinců se rychle přidá skupinka dalších, co si rádi kopnou. Jsou tu lidé, kteří tu mají téměř pověst démona a přesto si jich vážím. Neříkám že s nimi ve všem souhlasím. Jen je potřeba si uvědomit i jejich přínos. Např. Pepo (nebo jaký má teď zrovna nick) je pro mne takovým člověkem. V hodně věcech mu musím dát za pravdu. Takových je tu víc - Peter, Akord...
Ahoj,
jenom malý dotaz. Mám takové nutkání že zmiňovaná "vodíková koroze" není vodíková ale kyselinová. Jak psal Mim vzduch + vodík jenomže vzduch není jenom kyslík, toho tam oproti dusíku je 3x méně. Nevznikají při velkém třesku alias spalování náhodou sloučenin NOx? Třeba HNO3?
Narážím na to že podobným systémem jak už přírodním (bouřka a blesky), tak i umělým - Teslův trafák - koule - jiskřiště (Teslův návod a praxe táty Aquariuse) lze vyrobit dusíkaté sloučeniny vhodné jako hnojivo.
Dokonce mi kdosi říkal že zalití trávníku velmi slabou koncentrací HNO3 podpoří jeho růst, to už ale nepatří do tohoto tématu.
Měj se


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: HHO...

Příspěvek od NAVAR »

Peter píše:
NAVAR píše: Vodík je poměrně dost magnetický.
H2 je diamagnetický. Paramagnetické vlastnosti kyslíku jsou využívány v měříci technice.
Jo pardon, špatně jsem, se vyjádřil.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

NOx

Příspěvek od jeff »

Je to fakt, starý diesely vypouštěly takovej trochu dusivej a kašlací kouř, ty nový jsou cítit přímo oxidem dusičitým, což je pěknej humus, měl jsem s ním dost co do činění, kdfyž jsem rozpouštěl v kyselině dusičné měď. Stačí se ho párkrát řádně nedechnout v rozumné koncentraci a je vymalováno

Jeff


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: všetkým

Příspěvek od poota »

klucka píše:A preto všetko sa treba vykakat na naftu a benzín !!!!!
Obávám se, že hlavním popudem k "vykakání se" na naftu a benzín nebudou nějaké ekologické snahy, ale jen prostá snaha nahradit tato drahá paliva nějakým palivem levnějším.
Voda je vhodným kandidátem nejen svými vlastnostmi, ale i svojí cenou - alespoň prozatím.
Obdobného názoru byl i Viktor Schauberger, který dokonce popisuje způsob, kterým se to dá realizovat. Přiznávám, že při mé nedostatečnosti dle jeho popisu nejsem schopen docílit jím popisovaných jevů, ale třeba se najde někdo úspěšnější. Jeho postup očividně s elektrolýzou nesouvisí, takže se omlouvám za odbočení od tématu.

Příroda rozdrobuje svou horninu ve vodním proudu mechanicky pouze z malé části. Tento proces se uskutečňuje hlavně pochody biochemického rozpouštění za přispění animální energie, která nerozpouští vodní substanci jako elektrolýza, nýbrž která rozpouští látky, vznášející se ve vodě. Projevuje se zde organické ochlazení přeměnou plynů v energii a tím dochází ke vzniku vazeb a k homogenizaci.
Tento proces se dostane ke slovu ještě i později, kdy má velká význam při výrobě provozních látek (uhlohydrátů). Vzniká zde možnost rozpustit uhlí za přítomnosti jistých katalyzátorů a uvolněnou energii navázat na vodu. Vznikne tím do jisté míry neznámá hmota, která je sice nehořlavá, rozmělněna v prach však exploduje i při minimálním tlaku za velkého vydání energie, jakmile je do této směsi přivedena trocha vzdušného kyslíku.
Tato látka se svým způsobem podobá posvátnému nebo také řeckému ohni, kterým byla polita obětní zvířata a k jehož vzplanutí postačilo, když na něj posvítilo slunce.
Při výše popsaných procesech se ovšem jedná o doposud naprosto neznámou sílu, která vede buďto k vytváření projevů růstu nebo která pomáhá nastolovat přirozenou kinetickou sílu (sílu pohybu).


Zdravím - poota
P.S. Jakási "hmota", jinde se zřejmě nevyskytující, se z pramenité vody vyextrahovat dá - časem se pokusím zjistit, zda má či nemá výše popsané fyzikální vlastnosti. Že podporuje, a to dost vydatně, růst, mám již prokázáno.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: poota

Příspěvek od poota »

klucka píše:Na slovensku vyviera pramen ktorý nesie zo sebou bublinky ktoré su v noci vidiet ako horia ked ich zapáliš :o)
Pěkné - podle Viktora by ta zmiňovaná energie měla ve vodě vzniknout biomechanickým navázáním takovýchto plynů na vodu. To navázání by mělo být výsledkem kombinace dostředného pohybu vody současně se správným teplotním spádem. V prameni, který zmiňuješ, zřejmě něco z toho schází, takže k navázání nedošlo.
Přes "plynnou" fázi jsou do vody zapracovávány zřejmě i látky na bázi uhlí nebo ropy - kdesi jsem se tu již o tom zmiňoval, ale vzbudilo to jistou vlnu nevole.
Zřejmě je dost obtížné pochopit, že ropa a uhlí jsou součástí vodního cyklu a že se také "recyklují". Ve školách se totiž učí, že to jsou jenom odpadní produkty, od kterých vlastně jejich těžením a spalováním přírodě náramně pomáháme. Viktorův názor je ten, že se zcela nesmyslně připravujeme o surovinu, nutnou k vytváření pramenité vody. Místo kvalitní pitné vody tedy z těchto surovin dostáváme pouze teplo, pohyb a plynný odpad, který musí zbývající voda z ovzduší odstranit.
Omlouvám se, ale tato debata patří nejspíš do jiného vlákna.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Jinde taky nespí

Příspěvek od poota »



Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

niklové anody

Příspěvek od 1220 »



Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

malý vyvíječ

Příspěvek od jeff »

Velice pěkné, pokud budou oba plyny pod stejným tlakem. Když se to poruší, tak začne pracovat to spojené nádobí a budou se měnit hladiny. Taky vždycky musí něco být proti, ale jinak se mi to líbí.

Jeff


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“