Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: otázka

Příspěvek od Mim »

klucka píše:
Slavek Krepelka píše:
klucka píše:
No ved práve, že som si to čítal...to ku čomu som dospel som sem dal ako fotky a videá ale kvoli mimovi som to zrušil...nič z toho nefunguje a aj rozne elektroniky su menej učinné ako samotná štandardná elektrolíza !!!!
Možná je to v přístupu k věci. Když dva dělají totéž, není to totéž.

Ahoj, Slávek.
Píšeš..možná, čiže ani ty si si tým nie istý...Je rozdiel ked niečo robia dvaja...to ano...ale že niečo nefunguje vela ludom a nielen mne to už svedčí o niečom...a ked príde na konkretizáciu riešenia problému sú všedci ticho alebo odvádzaju pozornost somarinami !!!
Již jsem opravdu nechtěl zde po urážkách na nic reagovat, ale nedalo mi to. Klučkovi se omlouvám za to, co jsem napsal, bylo to hodně špatně, ale přesto musím napsat, že tohle celé opravdu není o sdělování si, jak namáčet plechy do vody.
Sám se celé problematice věnuji více jak sedm let. Zde jsem částečně prezentoval svůj výzkum dle nejlepšího vědomí a svědomí.
Zavedl jsem zde pojmy, které tady nebyly. Bipolární elektrolyzer, VN v elektrolýze, přerušovač jako nedílnou součást, kapacitu elyzeru, důraz na geometrickou přesnost a separační elektrodu.( společně s Gewo) Možná bych mohl pokračovat dále. V roce 2006 jsem se domníval, že jsem skutečně přišel na univerzální řešení efektivní elektrolýzy vhodné pro všechny motory bez rozdílu. No a několikaletým zkoumáním celého procesu jsem zjistil, že to není tak zcela pravda.
V podstatě systém je aplikovatelný univerzálně, avšak samotný proces a ladění je komplikovanější.
V první řadě všichni honem zapomeňte na HHO. Tohle je opravdu nanic. Pokud budete důsledně separovat kyslík, tak motor může běžet na směs vodíku se vzduchem, ať k tomu dojdete jakoukoliv cestou. A může to být systém tlakový i podtlakový. Ovšem teď k samotnému principu. Dospěl jsem k tomu, že jsem se vlastně "náhodou" trefil.
Trefil jsem se tím, že jsem vytvořil dokonale souměrnou geometrickou buňku. No a to je jádro pudla. Stejně jako u Joe Cell. Výsledná směs totiž není vodíkem, což se dá zdokumentovat i tím, že faktická spotřeba je mnohem nižší.
Takže abych to ještě jednou shrnul. Po několika letech jsem teprve "objevil" že systém se chová jinak, než byl prvotní předpoklad, a že jaksi věci spolu souvisí. Grebenikov, Cella, Meyer, Dingel....prostě to do sebe zapadá....Ale, vážení za tím jsou léta práce a proto jsem Klučku a ostatní odkázal na GEET, který se dá udělat v každé garáži, modifikovat dle potřeby a i na něm dělat vlastní výzkum, levně a bez nesnází. Možná se na mě sesypou zase hromady slov. Ale je mi to jedno. Napsal jsem Ivanovi, kterého si nesmírně, obrovsky vážím, že pro mě tohle fórum skončilo a hlavně proto, jak jste se chovali k němu. To také hodlám dodržet. Naposled Mim
Naposledy upravil(a) Mim dne pon 30 kvě 2011 11:35, celkem upraveno 2 x.


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

PS:

Příspěvek od Mim »

A.... lidé bděte!!!!!


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: otázka

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mim píše: Již jsem opravdu nechtěl ....... Naposled Mim
Nazdar Mime,

Naposled, nenaposled, dal jsem Ti za tohle karmu a ber to jako Děkuju, alespoň ode mne i když Ti na té karmě asi prd sejde. Pokud skutečně mizíš, přeju Ti hodně štěstí, a pokud ne, tak taky. :D

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Dantes
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: úte 10 říj 2006 19:06

Re: Dalšie video

Příspěvek od Dantes »

klucka píše:Na nete som našiel parodiu na toho čo mu to jazdí na vodu !!!! Láhev vod vokurek :o))))

Ahoj Klucko!
Mě tohle připadá ubohé od tebe. Víš, myslím si, že i Vranka cosi přinesl, nebo se snažil přinést.Teď na něj všichni plivou, aniž by cokoliv udělali. je fakt, že i docela obyčejné spořiče přinášejí úsporu kolem 20-25%. Tohle se nedá obejít. Prostě to tak je. Kromě toho, že jsi udělal akvárium, kde jsi "přišel na to" že lze odděleně dělat kyslík a vodík,jsem viděl jen plivání na práci ostatních. Zkusil jsi alespoň spořič v autě! Asi ne viď.


Majkl1
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: úte 31 kvě 2011 5:47
Dal: 1 poděkování
Dostal: 7 poděkování

zloděj elektronů - Iv

Příspěvek od Majkl1 »

Ahoj,
stavím si zloděje elektronů dle Ivanova schématu. Nejsem elektrikář a mám malinkatý problémek. Vesměs mám doma v různých starých spotřebičích všechny součástky. Jen mi chybí kondenzátor 5000-6000uF/16-35V. Mám tu ale několik menších kolem 1000-2200uF. Dá se v tomto případě použít paralelní zapojení několika kondíků? Objednávat jeden s poštovným 120kč se mi nechce. :lol:
M.
Obrázek


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Majkl1

Příspěvek od jeff »

Kondenzátory, i elektrolytické, je možno zapojovat paralelně. Při paralelním zapojení se jejich kapacita sčítá.

Jeff


Majkl1
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: úte 31 kvě 2011 5:47
Dal: 1 poděkování
Dostal: 7 poděkování

RE

Příspěvek od Majkl1 »

Díky ti dobrý muži. :lol:
Šup a už jsou v košíku.
Ještě podotázku. Je k tomu potřeba přidělat nějaký větráček, nebo se to až tak moc nehřeje?
M.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

tranzistory

Příspěvek od jeff »

Všechno je závislé na velikosti chladičů koncových tranzistorů a velokosti proudu, který přes tranzistory teče. Fety jsou spínací tranzistory s minimálním odporem v sepnutém stavu (řádově desítky až stovky miliohmů podle typu), ale nějaký výkon na nich zůstává a tento výkon musí chladicí soustava vyzářit do okolí. Na proud do 5A stačí menší chladiče s celkovou plochou kolem 100cm2 bez náporového chlazení větrákem. Jelikož zde se jedná o impulsní provoz a běžné ampérmetry budou ukazovat chybné údaje, je nejjistější používat prst, pro klidný provoz je dobrá teplota cca 65 stupňů celsia, několik sekund se dá udržet ruka, pak už začíná pálit. Asi tak.

Jeff


Majkl1
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: úte 31 kvě 2011 5:47
Dal: 1 poděkování
Dostal: 7 poděkování

RE zloděj mínusových kuliček

Příspěvek od Majkl1 »

Má smysl zapřemýšlet a integrovat do DPS teplotní čidlo, co bude spínat větrák? Přeci nebudu jezdit s prstem vraženým čert ví kam (jsem slušně vychován :P ), vždyť provozem se může a asi i bude proud měnit, ne? :lol:
Nějaký takový obvody mám na stolku udělaný, v zimě jsem je dával na dodatečné ohřívání vody v motoru přes žhavicí svíčky, nastavený právě na těch cca 60°C.
Chladiče mám ze starých PC zdrojů, ty jsou sakra velký - skoro přes celou šířku zdroje. :P
M.

Mám možnost objektivně měřit účinky vodíku v sání na velikost vstřikované dávky paliva v reálném čase. Až to dodělám a fouknu do auta, dám sem nějaká čísla. Sice budu zase šťouralové, co zpochybní i výsledky diagnostiky, ale na to tu jsme zvyklí, ne? :smoke:


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

větrák

Příspěvek od jeff »

Větrákem se nic nepokazí, čidlo na spínání je dobré, že se to pořád netočí, no a jak se říká, kdo si hraje, nezlobí :D

Jeff


knedlik36
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 20 říj 2011 16:19

Tak jem to zdolal!

Příspěvek od knedlik36 »

přečetl jsem všechno a musím říci, že tady byl udělán veliký kus práce, ale zejména od těch, kteří tady již nejsou. Osobně si myslím, že všechny šťouraly to chce zlikvidovat a vést dialog na úrovni. Jinak je to o ničem. Mim tady nastínil spoustu cest, ale bohužel jsem našel jen chabé pokračovatele. Iv a Merlin(Wojnar) sem už také nechodí. Možná je to celé moderováním tohohle fóra. Je to nepřehledné a asi pro mnohé urážející. Slávek Křepelka je fajn i když pouze teoretik.
Zdravím všechny na tomhle fóru a doufám, že se to ještě vylepší. Chtěl bych oslovit všechny lidi, kteří něco chtějí dělat a trochu zapomenout na tu "bídu" co vládne všude okolo nás. Tím myslím ten balast, který nás ovládá a nedovolí nám ve své podstatě svobodně myslet. Zkuste to tady. Myslím, že to je docela dobrá půda!!!


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Tak jem to zdolal!

Příspěvek od Slavek Krepelka »

knedlik36 píše: Slávek Křepelka je fajn i když pouze teoretik.
:D Mno, vzhledem k tomu, že jsem tady před třiceti lety několik českých hospodyněk učil vařit knedlíky (v kuchyni) z kanadský mouky, dovolil bych si protestovat proti plnému znění tohoto výroku. Jinak ale je pravdou, že 36 jich přeci jenom najednou nesním. Já tak maximálně čtyři ... pěkně nakrájené na kolečka. :pivko:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
MirekVonZlin
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pon 31 říj 2011 10:30
Bydliště: Heh, Zlín)

Odpovězte prosím neznalému...

Příspěvek od MirekVonZlin »

Dobrého dne vespolek,
začal jsem na základě nejasných informací bádat na webu ohledně vyvíječe vodíku. Mým primárním cílem není dát si vodík do auta a "jezdit na vodu", šlo mi spíš o použití jako tepelný zdroj. Mám za sebou pokusy s trubkovým vyvíječem a s generátorem se dvěma 555 a na konci MOSFEET, ATMEL taky nic moc....
Šumák šumí, bublinky vodíku praskají, bouchnutou plastovou nádobu už mám taky za sebou. Tak jsem se pokusil jít trochu do hloubky.
Narazil jsem na hromadu nejasností jednak v Meyerově dokumentaci k patentům a na hromadu nejasností v dalších článcích. Pak jsem zakopnul o tohle fórum a poslušen netikety, začal jsem ho pročítat od začátku. Zhruba v půlce jsem se zaregistroval. Mezitím jsem se dočetl ke konci.

A mám opět nejasno. Ten imponující spolek, který tu dohromady třel mozky, aby k něčemu dospěl, ten se rozpadl?

Je tu někdo, kdo se snaží o podobné? Je tu někdo, kdo má chuť sdílet informace o slepých uličkách a hledat ty neslepé?

Práce se nebojím, elektroniku jakž takž dávám, když se tím živím a s mechanikou si snad taky poradím. Jde do toho někdo se mnou?

Je někdo ze zasloužilých členů ochoten mě případně při-pokopnout?

Zdraví vás
MirekVonZlin


Herdek, už to někomu prokazatelně funguje? )))
Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

ruku na srdce

Příspěvek od wolf234 »

odpoviem podla svojho najlepšieho presvedčenia zatial len jednoducho: ano,ano,nie,nie,neviem


pepa1
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 29 zář 2011 15:23

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od pepa1 »

Mimo téma (offtopic)
sice to nema s efektivni elektrolizou nic spolecnyho ale nevedel jsem kam jinam to dat


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“