Testatica - Spaceball

Rôzne informácie o kluboch, ich aktivitách, aktuálne správy z domova i zo sveta ako i rôzne návody, inzeráty a podobne. Ale viac ako v minulosti sa budeme zameriavať na voľnú energiu.

Moderátor: Waldes

Odpovědět
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: re

Příspěvek od spaceball »

Juranus píše:
spaceball píše:Předpokládám, že by se Methernité nesnížili k podvodu
Můžu se zeptat, z čeho tak usuzujete? Některé skupiny lidí pohrdají ostatními a není proti jejich svědomí mít z nich zisk. Tváří-li se něco tajemně, je to dobrý objekt k přilákání zvědavců (promiňte). Vůbec bych se nedivil, kdyby hlavním energetickým přínosem testatiky byla "výroba peněz".
Neusuzuji...Methernité v tuto pumpu energie věří a nesnížili by se k podvodu. Bauman je podvodník(?) Můj názor určitě znáte ... :lol: :lol: :lol: De-facto, píšete tom, co jsem dávno vyřknul (vím že nezávisle, nebojte) :D
Výroba peněz přímo ne, ale nábor do stádečka :D a pak majetečky :D

Gromit píše:kdysi jsem vyštrachal zprávu o jednom seriózním pokusu o repliku: esd_transformation_for_web.pdf - když jsem to teď kontroloval, tak na stránkách té univerzity už to není, ale dá se to stáhnout z mých stránek nebo z archívu webu...
Stáhl jsem ze Tvých stránek :good: budu studovat. :P


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
Juranus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 239
Registrován: úte 13 říj 2009 9:44
Bydliště: Brno

Re: re

Příspěvek od Juranus »

gromit píše:
spaceball píše::D dobře dobře, beru na vědomí...máte nějakou hypotézu jak ten švindl probíhá? Mimo to, co jsem naznačil já v předchozím? Nebo zkuste připustit, že to není podvod - hypoteticky - co by ji mohlo pohánět? :D
Že to nejde (10x napsané) může býti vnímano jako spam :P
kdysi jsem vyštrachal zprávu o jednom seriózním pokusu o repliku: esd_transformation_for_web.pdf - když jsem to teď kontroloval, tak na stránkách té univerzity už to není, ale dá se to stáhnout z mých stránek nebo z archívu webu...

Osobně mě zařízení, která nějak fungují a nejsou řízena pěti procesory a stabilizována deseti PLL regulátory svým způsobem vzrušují... ;)
Tak jsem si to přečetl. Vychází z toho, že vyrábět energii pomocí elektrostatických generátorů nedává dobré výsledky. Nelze očekávat velké výkony přepočtené na hmotnost zařízení. Ale jako demonstrace lidského umu je to super. :D


____________________
S pozdravem: "Magnetickými motory za blaho lidstva"
Juranus
____________________
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: re

Příspěvek od spaceball »

Juranus píše:
Tak jsem si to přečetl. Vychází z toho, že vyrábět energii pomocí elektrostatických generátorů nedává dobré výsledky. Nelze očekávat velké výkony přepočtené na hmotnost zařízení. Ale jako demonstrace lidského umu je to super. :D
Žádný elektrostatický generátor nemůže disponovat takovým výkonem... Velice zajímavé provedení. Škoda že neexistují
stránky původu.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
Juranus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 239
Registrován: úte 13 říj 2009 9:44
Bydliště: Brno

Re: re

Příspěvek od Juranus »

spaceball píše:
Juranus píše:
Tak jsem si to přečetl. Vychází z toho, že vyrábět energii pomocí elektrostatických generátorů nedává dobré výsledky. Nelze očekávat velké výkony přepočtené na hmotnost zařízení. Ale jako demonstrace lidského umu je to super. :D
Žádný elektrostatický generátor nemůže disponovat takovým výkonem... Velice zajímavé provedení. Škoda že neexistují
stránky původu.
Ovšem kromě matičky přírody. :D


____________________
S pozdravem: "Magnetickými motory za blaho lidstva"
Juranus
____________________
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: re

Příspěvek od spaceball »

Juranus píše:
spaceball píše:
Juranus píše:
Tak jsem si to přečetl. Vychází z toho, že vyrábět energii pomocí elektrostatických generátorů nedává dobré výsledky. Nelze očekávat velké výkony přepočtené na hmotnost zařízení. Ale jako demonstrace lidského umu je to super. :D
Žádný elektrostatický generátor nemůže disponovat takovým výkonem... Velice zajímavé provedení. Škoda že neexistují
stránky původu.
Ovšem kromě matičky přírody. :D
Ovšem že, ale -
Víte jak dlouho by jste mohl svítit nepřetržitě 60W žárovkou na jeden pořádný úder blesku? Jeden měsíc :P
Čekal jste více? Já taky :D


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: energia blesku

Příspěvek od Elektro »

spaceball píše: ...
Ovšem že, ale -
Víte jak dlouho by jste mohl svítit nepřetržitě 60W žárovkou na jeden pořádný úder blesku? Jeden měsíc :P
Čekal jste více? Já taky :D
Zdravím Spaceball.
Môžeš popísať ako si k tomu výsledku došiel?
Ďakujem.
Želám príjemný deň.


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: energia blesku

Příspěvek od spaceball »

Elektro píše:
spaceball píše: ...
Ovšem že, ale -
Víte jak dlouho by jste mohl svítit nepřetržitě 60W žárovkou na jeden pořádný úder blesku? Jeden měsíc :P
Čekal jste více? Já taky :D
Zdravím Spaceball.
Môžeš popísať ako si k tomu výsledku došiel?
Ďakujem.
Želám príjemný deň.
Rovněž přeji pěkný den.
Normální blesk 10 000 000 V, 20 000 A , který trvá 0,001 s.
Proveďte jednoduchý výpočet na kW*h
Pokud to převedete na peníze , měsíčně by to z domácího rozpočtu uspořilo (neznám z hlavy přesnou sazbu od EON) zhruba 25-30Kč
takže za 60W žárovku bychom dopláceli ještě něco přes stovku.

Podle nejnovějších poznatků (opírám se o americký výzkum), může mít blesk i 50 000 000V, 200 000 A, 0,001 s.
Když to vypočítáte a převedete do měsíční úspory, vyjde vám kolem 1400-1500Kč.
To by stačilo na několik 60tek.
Síla výboje závisí na mnoha faktorech. 60W žárovku jsem zvolil v rámci střední cesty a myslím že správně. :P

Promiňte za výpočty z hlavy...spěchám. Blesk lze "stáhnout" raketkou a lankem - nemusí se čekat až uhodí. Problém je v akumulaci
tohoto výboje. Mějte se pěkně, budu až v pondělí.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: energia blesku

Příspěvek od pepe »

spaceball píše:...Normální blesk 10 000 000 V, 20 000 A , který trvá 0,001 s...
Pokjal ide o atmosferický blask ,,trošku" sa ti v tých parametroch blesku podarilo ,,uleteť" (nie len ,,čas") , viď http://www.cs.wikipedia.org/wiki/blesk . Prezradím ti že aj v tam uvádzaných paramertoch atmosferického blesku sa pre istotu ,,krotia". Medzi nami s tým čo k tomu máme i podla mňa ,,zužitkovanie" priamo atmosferického blesku ku prospechu nášmu , patrí s največou pravdepodobnostou ešte stále do ,,ríše rozprávok". Na nešťasie pre nás je to medzi tie s tým zlým koncom . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jak přilákat blesk?

Příspěvek od Merlin »

Aktivní bleskosvod

Na našem trhu se v současné době objevují nové typy hromosvodové ochrany, jedná se o moderní vysoce progresivní aktivní hromosvody.
Toto zařízení má ve své nadzemní konstrukční části (obvykle v jímacím prvku) umístěno vysoce pulsující zařízení obsahující elektronickou část. Tato elektronická část u všech dovážených hromosvodů je schopná samostatné činnosti bez připojení na zdroj elektrické energie.

Před bouřkovou činností, kdy se mění elektrické pole mezi mraky a zemí, vysílá aktivní hromosvod pulsující signál v přesně určené a řízené frekvenci a amplitudě. Tímto paprskem vytváří ionizační kanál pro snadnější svedení bleskového výboje. Aktivní paprsek tedy blesk nepřitahuje, pouze usměrňuje ty, které uhodí v jeho aktivní sféře. Toto usměrnění výboje proběhne pouze v případě, když se blesk přiblíží k aktivnímu hromosvodu do určité vzdálenosti. Svoji energii aktivní hromosvod vyvozuje z okolí elektrického pole, existujícího v době bouřky.
Čas dosažený v porovnání s použitím klasického Frenklinova bleskosvodu při stejných podmínkách se nazývá zisk iniciačního času (delta t). Další důležitou hodnotou je tzv. iniciační vzdálenost - zjednodušeně řečeno vzdálenost ionizačního paprsku (delta L), tato hodnota je dána výkonem elektronické části v použitém aktivním hromosvodu.

http://www.bleskosvody.com/hromosvod.htm
http://hromosvody.indelec.cz/?id=3


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: energia blesku

Příspěvek od spaceball »

pepe píše:
spaceball píše:...Normální blesk 10 000 000 V, 20 000 A , který trvá 0,001 s...
Pokjal ide o atmosferický blask ,,trošku" sa ti v tých parametroch blesku podarilo ,,uleteť" (nie len ,,čas") , viď http://www.cs.wikipedia.org/wiki/blesk . Prezradím ti že aj v tam uvádzaných paramertoch atmosferického blesku sa pre istotu ,,krotia". Medzi nami s tým čo k tomu máme i podla mňa ,,zužitkovanie" priamo atmosferického blesku ku prospechu nášmu , patrí s največou pravdepodobnostou ešte stále do ,,ríše rozprávok". Na nešťasie pre nás je to medzi tie s tým zlým koncom . Pepe
Nevím, jestli je tvůj příspěvek jen provokace, ale zareaguji, možná se pletu...vždyť o nic nejde...
Trvám na správnosti svého příspěvku, wikipedii nečtu a nemusíš mi nic prozrazovat :P . Výpočtem na kWh pro porovnání snad
nepředpokládáš, že by někdo chtěl využívat sílu blesku ve svůj prospěch :D


http://technet.idnes.cz/bleskum-neutece ... chnika_pka


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: energia blesku

Příspěvek od pepe »

spaceball píše:Nevím, jestli je tvůj příspěvek jen provokace, ale zareaguji, možná se pletu...vždyť o nic nejde...
Trvám na správnosti svého příspěvku.,
Nehladaj v tom príspevku nič iné len konštatovanie , že s poznaním a technikou ktorú dnes k tomu máme je pre nás a to zdôraznujem PRIAMO BLESK ako zdroj VE zatial nepoužitelný . Vedz že na téjto zemi nie su len americký vedci a na základe toho čo o tom viem od tých ,,neamerických", považujem tvoje ,,60W -tové počty" za zavádzajúce . Mimochodom , trvaním na niečom sa nerelaxuje ale ,,buduje pozícia" tj. sebarealizuje . Pojmi a dojmi . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Testatika a blesky

Příspěvek od gromit »

Tak nevím, jak moc spolu tahle dvě témata souvisejí a v čem by mohl být v případě jednoduchého výpočtu problém - napadá mě jen, že v obou případech nedochází k jednorázovému vybití nahromaděného náboje, ale k jeho několikanásobnému zakmitání - jestli jsem hodně mimo, prosím o korekci.


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Juranus apod.

Příspěvek od Palo »

Některé názory oponentů mi připadají jako tvrzení, že není možné splavovat těžší dřevo než je voda, že nic nemůže lítat vzduchem, protože vzduch je lehčí (viz obrázek) a že zem je placatá a že je to přece všeobecně známé...

http://janeheller.mlblogs.com/tornado-n ... 061807.jpg

Nejhorší je, že mají pocit, že mají pravdu, protože se to ve škole naučili...

A pořád se tu budou tito chytráci objevovat stále dokola, další za dalším.

Bohužel, už to psal Viktor Schauberger v 30-tých letech - díky lidem těmto podobným tu vymřem na rakovinu...
Kdo to nechápe, ať si pořídí knihu Tajuplná a léčivá síla vody od Viktora Schaubergera, kterou tu už zmiňoval Mim. Je tam v podstatě napsáno, že nesprávným hospodařením s vodnímy toky našimi "studovanými" dojde k naprostému znehodnocení těchto toků a k rozšírení rakoviny - té lidské i té rostlinné. No a skutečnost? Rakoviny je čím dál tím více...

Takže vážení studovaní, konečně si uvědomte co děláte a zapracujte na protiopatření - tedy jak se zbavit rakoviny a začněte ho plnit ve prospěch celého lidstva, do té doby sem radši vůbec nelezte.

Problém je v tom, že lidé jako my tady z fóra víme jak toho docílit. Vy ne a furt budete kydat a kydat, že jste prostě chytřejší :lol:

My odsud tady žehlíme vaše průs@ry a vy nám za to prakticky ještě nedáváte...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: Testatika a blesky

Příspěvek od pepe »

gromit píše:Tak nevím, jak moc spolu tahle dvě témata souvisejí...
Myslím si že spolu súvisia preto že podla mňa jak testatika tak aj blesk čerpajú energiu z toho istého zdroja . Testatika si to ,,berie po kvapkách" na rozdiel od blesku ktorý tiež nemá problém to odtial čerpať , no ten na rozdiel od testatiky nemá problém to ,,brať i vylievať po kýbloch". Pepe
Naposledy upravil(a) pepe dne ned 25 říj 2009 10:56, celkem upraveno 1 x.


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
Juranus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 239
Registrován: úte 13 říj 2009 9:44
Bydliště: Brno

Re: Juranus apod.

Příspěvek od Juranus »

Palo píše: ...........My odsud tady žehlíme vaše průs@ry a vy nám za to prakticky ještě nedáváte.............
1. Nikonu jsem nenadával a snažil jsem se argumentovat věcně.
2. Vy jste zatím nevyžehlili ani "ň". Výsledky máte bez výsledků. Zatím jen experimentálně stále dokazujete, že termodynamické zákony jsou zákony se vším všudy a narozdíl od těch "lidských" je nelze obejít. Je potřeba jen hlouběji porozumět stavbě hmoty, aby bylo možno energii v ní vázanou, a tedy ne VE, bezpečně využívat. Jsem přesvědčen, že nějakými laickými experimenty toho nedosáhnete. I když platí 3. Holáskova věta:

"I na základě chybných předpokladů lze dosáhnout správných výsledků. Ale pouze omylem."


____________________
S pozdravem: "Magnetickými motory za blaho lidstva"
Juranus
____________________
Odpovědět

Zpět na „Asociacie UFO Badatelov - http://www.aufob.org“