Teslové prístroje a objavy

Rôzne informácie o kluboch, ich aktivitách, aktuálne správy z domova i zo sveta ako i rôzne návody, inzeráty a podobne. Ale viac ako v minulosti sa budeme zameriavať na voľnú energiu.

Moderátor: Waldes

Odpovědět
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od Waldes »

pdp7 píše:.............. je přizpůsoben kmitočtu diathermického přístroje.
Opýtam sa ťa takto, prispôsobiť znamená podľa teba použiť taký istý počet pulzov za sekundu ? Lebo tá výbojka (elektronka) zvláda maximálne 1100 pulzov za sekundu ! a žiadne milióny cyklov určite nie !


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Nevím, jak ti uspokojujícím způsobem odpovědět. Max. počet BPS je sice 1100 ale sám jsem se přesvědčil že co se kmitočtu týká tak elektronka spolehlivě přenese i těch 2,45MHz (to 2,8MHz byla chyba) jinak by v ní nejiskřilo a lodge cívka "pro tebe ;)" by nejela. Ale BPS nejsou Hz, podle mě je to "breaks per second" a to je případě Ericova videa 60 a v mém 50. Stačí to takhle?


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od Waldes »

Oprav ma ak sa mýlim ale pokúsim sa zhrnúť čo vlastne robíš : jedným podľa teba TC naladeným na 2,45 MHz napájaš cez výbojky s reakčným časom stovky mikrosekúnd druhý TC naladený tiež na 2,45 MHz. 2,45 MHz to sa rovná nejakým približne 400 nanosekundám, nieto divu, že citujem
pdp7 píše: elektronka spolehlivě přenese i těch 2,45MHz
!!!! neviem kde si vzal bps no výrobca v katalogovom liste uvádza pps a to maximálne 1100 pulzov za sekundu! Ak tomu správne rozumiem ty ten signál 2,45 MHz prerušuješ 50 bps ... V podstate súhlasím s tebou, elektrónky iskria = fungujú ... :epray:
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

No tak napiš Dollardovi, že je blbej když provozuje 1B22 mimo rozsah. Já ho jenom opakuju, i když ne uplně přesně na chlup jak si správně zmínil.
Ukaž prosím taky něco svého, fotku, video kde bude TC "skutečný teslův transformátor" tebou sestrojený a zachycený v chodu. Jestli v tomto odvětví pracuješ už dlouho, tak jak říkáš, určitě něco doma musíš mít. Chtěl bych to vidět a myslím že nejsem na tomhle fóru sám.

Prosím.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Máš nebo nemáš?


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Waldes píše:tam sa ladí do rezonancie primár / sekundár a takto vzniknutá pásmová priepust ti rozhodne nebude fungovať ako TC !!!
Znáš colorado springs notes? A teslův vysílač ve městě colorado springs? Toto je výňatek z diskuze na energeticforum.com



6) SECONDARY COIL DIMENSIONS AND CONSTANTS


Diameter: 15 meters
Height: 1 meter
Number of Turns: 17 numeric
Mean Length of Turn: 47 meters
Total Length of Turns: 800 meters
Luminal Wavelength: 3200 meters
Self Capacitance: 1500 picoFarad
Self Inductance: 10 milliHenry
Luminal Frequency: 94 Kc/sec
Free Space Frequency: 64 Kc/sec
Actual Frequency: 43 Kc/sec
Free Space Propagation: 68%
Actual Propagation: 46%
Transmission Impedance: 2500 Ohm
Dielectric Burden: 330 picoFarads

7) EXTRA COIL DIMENSIONS AND CONSTANTS
Diameter: 8.4 feet
Height: 8.0 feet
Number of Turns: 100 numeric
Mean Length of Turn: 8 meters
Total Length of Turns: 800 meters
Luminal Wavelength: 3200 meters
Self Capacitance: 112 picoFarad
Self Inductance: 25 milliHenry
Luminal Frequency: 94 Kc/sec
Free Space Frequency: 176 Kc/sec
Actual Frequency: 116 Kc/sec
Free Space Propagation: 187%
Actual Propagation: 123%
Transmission Impedance: 15 Kilo-Ohm
Dielectric Burden: 26 picoFarads

8) MAST CAPACITANCE EFFECTIVE VALUE:

Measured Capacitance is given approximately at 320 picoFarads

The self capacitance of the extra coil is given as 112 picoFarad.

The total capacitance is hence given,
Total End Capacity, 432 picoFarad

This end capacity is series resonant with a 25 milliHenry inductance coil. This gives rise to a propagation constant, (the resonant frequency) and to a transfer impedance.

9) The propagation constant, or frequency, is defined as the inverse of the quantity consisting of the square root of the inductance times the capacitance, this root then multiplied by two Pi. Hence cycles per second.

The product,
25 milliHenry times 432 picoFarad
Results in a frequency of
47 Kilo-cycles

10) The transfer impedance is given as the square root of the ratio of the inductance to the capacitance.

25 milliHenry divided by 432 picoFarad
Results in an impedance of
7600 Ohm


Já doplním že na primáru měl Tesla 1 závit a ty kondy měli přinejmenším 400nF. Nepochybuju že tesla měl i přepínání "režimů" vysílače, tandem a concatenated.

Zkus si to spočítat. Jak je to laděné?


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od Waldes »

Píšem taký komplexnejší článok v ktorom budú aj fotografie a hlavne zdôvodnenia pochádzajúce hlavne z Teslových vyjadrení sa. Zatiaľ aspoň takto, Coloredo springs patrí ešte do obdobia o ktorom sa aj Tesla neskôr vyjadroval, že vtedy používal alternujúce prúdy, no aj popísaný prípad popiera hlavnú dogmu šírenú internetom o vinutí sekundáru závit tesne vedľa závitu!!! Ak si to pozrieš tak sekundár má osovú vzdialenosť závitov viac ako 1,5 palca a druhá časť sekundáru približne jeden palec! Ak by si si pozrel lepšie dobové fotografie cievok skutočne vyrobených pánom Teslom videl by si, že práve naopak zásadne používal metódy ktoré znižujú medzizávitovú kapacitu ! Ale to som tu už tiež písal. Ak si pozornejšie prejdeš tie zápisky možno tam nájdeš skutočnú hodnotu kondenzátoru, ktorý Tesla vybíjal do primáru, mne sa to nepodarilo, nakoľko (haw haw :bhead: ) reč neovládam a som zvedavý či ti spolu s jednozávitovým primárom vyjde 46 875 C/s alebo úplne iná, vyššia frekvencia. No tak či onak ani vtedy on nedovolil tiecť primárom spätný prúd a už vôbec nie dokonca niekoľko krát až do úplného zániku ako sa to robí pri Lodgeho cievkach.
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Já tohle Waldes vím, Tesla tvořil velké indukčnosti s malými kapacitami, aby co nejvíc zabránil vyzařování elektromagnetických vln z tesláku. Pokud si zkounul celé to video, tak si viděl Ericovu demonstraci jak přenáší signál vpodstatě zemí, žádné antény, jen ty dvě ploché 20z cívky asi 0,5m v průměru, přičemž vysílač měl v laboratoři a s přijímačem byl na pláži v 900m vzdálenosti a mezi tím vším byla skála svah dolů ještě bůhví kolik metrů.

Dneska jsem natočil nějaký video ale nějak mi sem nejde dát, tak jsem ho dal na youtube

UPDATE: a další video


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Když jsme u toho, neměl by někdo klasický vakuový žárovky 15W s velkou baňkou? Něco jako je tohle Obrázek


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od Waldes »

To čo ty myslíš, citujem
pdp7 píše: Tesla tvořil velké indukčnosti s malými kapacitami, aby co nejvíc zabránil vyzařování elektromagnetických vln z tesláku.
to je pomer indukčnosti ku kapacite v rezonančnom obvode, ale aby to mohol dosiahnuť musela mať samotná cievka minimálnu parazitnú kapacitu, inak žiaduci pomer by nikdy nedosiahol.
pdp7 píše: Pokud si zkounul celé to video
nie som si istý, že viem o akom videu rozprávaš, daj link.
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Myslel jsem to i s tou parazitnou kapacitou. Neber ty moje poslední fotky cívek jako něco co nedokážu udělat jinak. Mam ještě postavený Tesla magnifier na hraní. Ale, prostě je to jen malý model, sice má mezeru mezi závity dost velkou ale o velké indukčnosti se vzhledem k rozměrům nedá hovořit. Podle mě se prostě nějaký cool "říkám cool" TC v malém, postavit moc nedá.

To jak si mi kreslil s tou diodou jako zabránění zpětnýmu pulzu je docela prostý, skutečně máš ověřeno že to pak funguje jako TC? Když na primární cívce po přerušení toku proudu diodou v nule, a na cívce vznikne zpětný kop, co tomu pak říká dioda vzhledem k jejímu závěrnému napětí? Stane se cívka opravdu svobodnou?

Já se doteď crcal vždy s kondenzátorem, cívkou a jiskřištěm (či nějakým spínačem) a měl jsem zato, že to s ničím jiným nejde. Ale dobrá.

Odkaz je tady

Moje videa si viděl? Odkaz tu taky je. A zároveň je to důkaz že ani Dollard nefixluje :lol:


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od Waldes »

Včera som narazil na niečo čo mi vyrazilo dych, ale však pozrite sa sami ...
tabletopSGTC_partsoverview.JPG
Desiatka či dvanástka železná skrutka v niečom čo má byť TC :shock:

Neviem či správne chápem tvoju otázku, ja som kreslil zdroj pulzov jednej polarity na nabíjanie kondenzátoru tak ako som to písal ... čiže iskrisko zapojene v serii s primárnou cievkou ostáva !!! No samozrejme dá sa vhodne dimenzovaná dioda použiť aj na zabránenie spetného rázu z primárnej cievky ... poprípade namiesto feritového trafa priamo použiť priamo TC a nieje treba ani iskrisko a tyristorom priamo vybijať kondenzátor do primáru. No dioda musí byť niekoľko násobne predimenzovaná a dostatočne rýchla.

Vďaka za link, to video nepoznám. Tvoje som si pozrel, Dollard je skrátka :good:
Waldes.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Tak už tě Waldes chapu.

PS: to s tím šroubem mě nijak nepřekvapuje, na internetu jsou i návody jak vyrobit "teslák" z elektroniky z elektrický plácačky, radí tam pak i třeba že s feritem vevnitř to dává delší jiskry apod. Neřeší, že už to pak není teslák, hlavně že to srší jiskřičky. Jde jim jen o vizuální efekt.

Ale my nezápasíme a nesoutěžíme o velikost výboje že ano? Naco taky když je to jen ztráta.


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od Waldes »



Nieje nič nové, len zabudnuté ...
boltik
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: sob 20 črc 2013 14:36
Dal: 2 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od boltik »

Zdravim panove, rad bych se zapojil taky mezi tuhle diskuzi o geniovy minuleho stoleti.Jak znamo jest na internetu je plno informaci o konstrukcich udajneho Teslova transformatoru a lide kteri motaji civky do valcove podoby zakoncene kapacitou jsou spokojeni, kdyz jim ze zakoncene kapacity vyleti maly ci velky trsek blesku.A tim to vetsinou konci, krome par modifikaci, ktere se projevuju vetsinou zmenou jiskriste, nebo zmenou kapacity ci ladenim.Velice se mi libi zajem,ze i u nas v ceske republice se najdou lide, kteri se snazi vzit s temito experimenty, ktere pro nas pripravil do budoucna jiz zminovany velikan.Chtelo by to trosicku zefektivnit tyhle informace nam poskytovane, a dat je konecne do nejakeho vysledku.Stare porekadlo vic hlav vic vi, by se melo uplatnit tady na tomhle foru.Mame tu lidi, kteri maji prostredky k uskutecnovani experimentu a take lidi kteri maji urcite kvality co se zkusenosti tyce.Pojdme toho vyuzit ve prospech nas vsech.Je to dva roky co jsem tez zkousel postavit civku Lodgeova typu, tenkrat jsem nevedel vubec nic, ale nejakym zpusobem mi tohle dobrodruzstvi strasne moc imponovalo, az jsem se zacal zajimat o Nikolu Teslu.Z dnesnich zdroju se toho moc nedovite, clanky jsou psany lidmi co nemaji ani potuchu o elektrine a uz vubec ne o historii :).Konspiracni teorie o velkych vynalezech jsou sice tak pusobive i stylem, jak jsou psane , ale pro cloveka ktery zije v dnesni dobe naprosto k nicemu.Vzdy me zajimala historie i elektrina, a tak jsem zacal hledat vse o elektrine v historii.Dnesni zpusob prezentace mi moc do hlavy nejde, ale ten historicky, jeee ten je stejne vzrusujici jako kdyz zapnete do zasuvky trafo,ktere nabiji kondik a pak se vybije pres jiskriste do primaru.Zacal jsem si psat denik a zapisovat vse co ma neco spolecneho s Teslou.I tady na foru jsou prelozeny nejake patenty,ktere patri Teslovy.Napadlo me jsem vypsat nejaky informace co jsem nalezl.Takze za 1) tyhle informace jsou primo napsane v jedno z patentu.Metody jak dalkove ovladat ruzne zarizeni.za a) Vysilani paprsku nebo zareni(tedy ruchy),ktere primkove prochazi prostorem smerem k prijimaci.Metoda je znama a zalozena na vyzkumech Heinricha Hertze. za b)Dalsi metoda spociva posteni proudu smyckou,ktera obepina velkou plochu. za c)Proud vedeny do zeme pomoci dvou vzdalenych elektrod. za d) Tesluv system - v jeho systemu je menen potencial bodu v zemi pomoci zarizeni jehoz jeden konec je uzemen a timto koncem prochazi stridavy proud a druhy konec je pripojen k izolovanemu telesus velkym povrchem a umisteni ve vysce.Elektrina proudici do zeme se rozptyluje do vsech smeru a dosahne vzdaleneho obvodu, ktery je zapojen podobne jako vysilac. za e) tez Tesluv system - Atmosfera, ktera je pri pouziti normalnich metod izolantem, se stane vodiva pri pouziti zarizeni , ktere produkuje IMPULSY o enorme vysokem napeti. Napsal bych vice.Neni cas tedka.Ale zajima me jestli vam tohle nejak trosku pomuze.Az bude trosku casu napsal bych toho vice.Historie skryva hodne o elektrine.


Odpovědět

Zpět na „Asociacie UFO Badatelov - http://www.aufob.org“