Teslové prístroje a objavy

Rôzne informácie o kluboch, ich aktivitách, aktuálne správy z domova i zo sveta ako i rôzne návody, inzeráty a podobne. Ale viac ako v minulosti sa budeme zameriavať na voľnú energiu.

Moderátor: Waldes

Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Rotary rapid break spark gap ...

Příspěvek od A(&F) »

pdp7 píše:Přes ty bude proskakovat výboj. Délku kdy bude jiskra převádět jednoduše ovlivním otáčkama motoru.
... :ethink: ... jenom pár drobných připomínek: ...
- oproti přerušení světla (LED) Ti výboj ihned nezhasne, jelikož po zapálení bude "vytahován do oblouku" ve směru otáčení slídového kolečka (neb zhášecí vzdálenost výboje je znatelně delší než ta zapalná/průrazná) ...
- takže Ti pak pro kratší pulz nezbude nic jinýho, než podstatně zvýšit otáčky ...
- přičemž s přibývajícím počtem přeskoků se začne zároveň silně ionizovat vzduch po obou stranách kolečka, který se tam (díky zřídnutí) bude dost dobře držet/koncentrovat = délka výboje se tudíž bude v časové ose postupně prodlužovat (jiskra bude s přibývajícím časem čím dál tím delší, dokonce si možná časem najde i trvalou cestu horem přes kolečko, popř. jinudy) ...
- takže potom ještě zřejmě budeš muset vyřešit rapidní přísun "čerstvého nezionizovaného vzduchu" ... :dknow: ...

... toliko mé zkušenosti s podobnou konstrukcí ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Jasný Anri, nečekám, že to bude fungovat kdovíjak suprově, ale s tímto se už dá nějak operovat, narozdíl od toho, co mi tady ukázal Waldes a to jeho bezva jiskřiště ze dvou vraťáků, že je prý lepší :roll:
Stejně nemám zdroj co by mi nabil kondenzátor za dobu půl otáčky kolečka, takže to budou jen takové duc duc pulzy, snad píchací :lol: jak se psalo v té knize od Gerryho Vassilatose či jak se to píše.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Tak teda po několika pokusech o vybití kondů z fotky do onoho "primáru" žádné tlakové vlny nepociťuji. Ani nevím jak nastavit oscilák pro zobrazení jednorázového děje, abych tam viděl průběh napětí. Jediný co vidím je čára jak spadne z asi 4kV dolu na nulu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

No takže zatim je to takhle
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od martin11 »

...malinko odlehčení... :pivko:
...vzkaz pro pro pdp7... :good: ...sice nerozumím tomu co děláš, ale sleduji to...třeba mě to časem docvakne.. :shock:
...ale obdivuji, že to děláš v obejváku...tohle znám, já také bastlil MM v kuchyni....co na to manželka...držím ti palce... vydrž :good: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Časem bude dílna, už se na ní pracuje. Manželku nemám, a kdybych měl, asi by to málo která vydržela já nejsem zrovna moc pořádnej. To co dělám je to očem tady celou dobu píše Waldes, a lze se to dočíst i v tomhle článku http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail ... 1413583200 a i v tomhle http://leva-net.webnode.cz/products/tes ... c-dollard/


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Achjo nejenom že ten přerušovač nefunguje dobře, připadá mi že nefunguje vůbec. Myslel jsem že to otáčkama ovlivním ale ukazuje se že ne. Na osciku není patrné přerušení v závislosti na nastavených otáčkách. Stále tam je ono obrácení polarity, když zvyšuji otáčky nic se neděje. Asi se na toho řešení vyprdnu. :ptrain:


Torontik
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: pon 15 úno 2010 15:13
Bydliště: Ostrava

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od Torontik »

Zdravím,
tak podle odkazu výše, pocit jehliček sice závisel na rychlosti spínání, ale byl poznat už při jednotlivém ručním sepnutí a vypnutí bez přítomnosti jiskřiště. Také jsem tam nečet o žádné cívce. Pouze o dynamu, malé baterii kondenzátorů a tenkém drátu, který se vypařil. Ten pak nahradil delším drátem s větším odporem, ale jestli jsem správně pochopil, ne cívkou. A i potom pocítil "jehličky" při jednotlivém ručním sepnutí a rozpojení obvodu. Rozumím tomu správně?


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Jiskřiště nebo spínač to je fuk, stejně tak jako cívka nebo nějaké neurčitě popsané sekce drátu. I kus drátu třeba i rovně nataženého má nějakou indukčnost a přesně o to tady běží. Spolu s kondenzátorem to tvoří obvod který kmitá nějakou frekvencí (každá perioda i půlperioda má nějaký čas trvání a přesně do tohoto je potřeba se trefit s oním spínačem tak, aby se energie přenešená do indukčnosti už nevrátila zpátky do kondenzátoru. Pokud ovšem bude kontakt na spínači delší, bude to vypadat přesně tak, jako ten můj oscilogram o pár příspěvků výše.


Torontik
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: pon 15 úno 2010 15:13
Bydliště: Ostrava

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od Torontik »

U toho prvního případu s tím krátkým tenkým drátem to rozpojení bylo zajištěno přepálením toho drátu. Mohlo to být dost rychlé, aby to nestihlo zakmitat? Když budeme brát v úvahu, že ty přívodní kábly byly určitě pořádného průřezu (čím větší tím lepší :) ).


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Pravdu díš 8)

Upgrade: přišli kuličky takže za krátký čas sem zas něco vybleju jak se mi daří :lol:

To s tím tenkým drátem jsem taky zkoušel, ale mam da to malý kondenzátory takže na tom jsem pohořel.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Tak mam zase další problém, koupil jsem desky slídy na opravy mikrovlnek a při pokusu o ohnutí to praská. Musím pohledat kde sehnat něco ohebnýho.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Kdyby náhodou někdo něco takového měl, ohebný mikanit, mikafolium či něco podobného budu rád když se ozve. Do Labara.cz jsem psal a prý materiál poptávají u dodavatele, ale kdy to dostanu je ve hvězdách. Uvítám vaši pomoc.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Ahoj, dnes jsem dokončil všechny potřebné součásti, ZVS driver s IHVT trafem jako VN zdrojem 30kV, primární smyčku ve stylu Tesla Hairpin, a jiskřiště jsem opatřil ohebným mikanitem (od firmy Cogebi) tl. 1mm jako izolací. Posílám předem několik fotek jako památku než to celé během pokusů chytne plamenem :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Tak tohle asi neni uplně OK :?

Zatím to tedy nevypadá nijak zajímavě, ale zaručuju že to přivedu do provozuschopnýho stavu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) pdp7 dne ned 05 dub 2015 20:39, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět

Zpět na „Asociacie UFO Badatelov - http://www.aufob.org“