Teslové prístroje a objavy

Rôzne informácie o kluboch, ich aktivitách, aktuálne správy z domova i zo sveta ako i rôzne návody, inzeráty a podobne. Ale viac ako v minulosti sa budeme zameriavať na voľnú energiu.

Moderátor: Waldes

Odpovědět
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Díky za komentář, každopádně ZVS už zase běží. Ono je někdy lepší tišťák nedělat vůbec :lol: Každopádně teď zas řeším Teslu a jeho jiskřiště. Furt ale ještě nedorazila ta sonda k osciloskopu a tak já nevim, zda ten zapnutý elektromagnet co mám v tom jiskřišti teď , něco dělá, s tím průběhem na kondenzátoru. Pokud to zamezuje zpětným znovuzápalům musí to tam na osciloskopu být vidět, nebo ne?


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od A(&F) »

... mohlo by být, ... ale víš jak? ....... VN i VF je občas těžká duchařina, často "mezi nebem a zemí" ... ;) ... i proto jsem v 11-ti letech raději přesedlal na jedničky a nuly ... :D ...

... měl jsem tehdy neskutečný štěstí, že mě o 10 let starší vedoucí z radioklubu jednoho sobotního dopoledne podaroval třemi těžko sehnatelnými "šváby" (7400, 7405, 7493, tehdy v hodnotě cca dvou průměrných měsíčních platů ... :shock: ... dnes to samé pořiditelné za cenu několika rohlíků ... :D ), ... k tomu ještě zapůjčil skripta o číslicové technice + dal radu: ... "neznič si je, další nedostaneš, maximálně 5 voltů ... může ti to změnit život" ...... a měl pravdu ... fakt změnilo ... :) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od Elektro »

pdp7 píše:Ne, mám elektromagnet. Teď nějak přemýšlím jesti není slabý, přecejenom od cívky k tomu prostoru kde se má zhášet je to nějakých 14cm, na jednu i na druhou stranu. :ethink:
Zdravím pdp7.
Ak sa pozrieš na ten obrázok, ktorý je pravdepodobne nakreslený v určitej mierke, tak zistíš, že vzdialenosť pólov magnetov je približne 0,75 vzdialenosti guličiek iskrištia. Na magnetické zhasenie oblúku v iskrišti je potrebné silné mg pole medzi hrotmi pólových nástavcov (odhadujem na 3+ Tesla). Póly magnetov pri týchto vzdialenostiach musia byť elektricky izolované min na 1,5 násobok prierazného napätia iskrištia a izolácia musí vydržať vysokú teplotu v blízkosti výboja v iskrišti. Tie vzdialenosti, ktoré si uviedol, by pre zhasenie výboja potrebovali elektromagnet s príkonom rádove KW ak nie viac. Napísal som ti svoje postrehy a ak chceš ber, alebo nechaj tak. Želám ti úspech v tvojom bádaní.


Hľadajme možnosti ako sa to dá a nie ako sa to nedá.
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Kilowaty ježišmarjá :lol: Já to myslel jinak. Od cívečky elektromagnetu mám 14cm železa, takhle viz.obrázek.
Mezera mezi nástavcema je 12mm, kuličky mají 17mm.

PS: Přišla mi VN sonda k osciku do 39kV, tak uvidíme co tam bude.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Určitě bude něco pravdy na tom co říká Elektro. Dneska jsem provedl další test s novou VN sondou a níže přikládám snímek obrazovky osciloskopu. Je to měřené přímo na svorkách kondenzátoru, na cívku primáru sondu nikdy nedávám, už jen proto že kdyby náhodou jiskřiště zhaslo (jakože nezháší, obrázek je všeříkající) tak vyletí špička na cívce a mám po sondě (tzn. 17000,- jakoby spláchlých do záchodu).

Možná sem opět příjde Waldes, s tím, že kondenzátor nenabíjím pulzně a že mi teče do jiskřiště proud ze zdroje ale já si myslím, že o tom to není. To není jen moje zdání, mám to celé před sebou, mám nato připojený skop takže vím. Waldes nic neukázal, nevím proč. Zatím jen povídal, neber si to zle ;)

Ještě přikládám nějaký fotky "speciálního primáru", zatím je to hroznej bastl, vím, ale je to stále ve vývojovém stádiu :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od deʒa vy »

Máš to pekne spravené no dovolím si k tomu podotknúť že mne osobne sa pre nespolahlivosť nezdá byť moc vhodným zdrojom VN Cockcroft–Waltonov generator ak to dobre vydím (mobil) čo tam máš na konci. Osobne by som tam dal niečo na spôsob rázového generátoru, ťašie sa ladí ale odmenou ti bude čistá stejnosmerná a tvrdá rázová vlna bez prekmitov.


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Jestli myslíš to v těch trubkách, tak to je můstek (gréc) je tam 240ks diod UF4007. Není to žádnej násobič, to trafo v pixle v pohodě dá napětí co potřebuju.


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od deʒa vy »

Ano ano, už to vidím na velkom monitore. Prepáč mi moje splietanie.


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
boltik
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: sob 20 črc 2013 14:36
Dal: 2 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od boltik »

Po dlouhe dobe zavitam na tohle forum a vidim ze pdp7cka ma stale vydrz :) . To je na nejake oceneni :) . Jen par postrehu co by ti mohlo pomoci badat: Jestli ti jiskriste zhasi nebo ne by si mel poznat, tak ze napred to cely pustis se zapnutym jiskristem a potom bez neho.Mel bys sluchovym vjemem poznat zmenu.Aspon me to tak slo.Kdyz jsem mel jiskriste a obycejny magnety ktery jsem priblizoval.Potom me napadlo jak to meris na tech kondikach tu alternaci zkus to vybijet do odporu a co nameris?Zkus se mrknout na tema Prechodne jevy(nejlepsi je knizka od Steinmetz Electric discharges,waves and impulses . A vubec vsecky jeho dila.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Výdrž, můžu mít. Já jenom doufám že to co dělám má smysl. Horší je to s časem, kterej tomu můžu věnovat a kterýho je málo.


boltik
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: sob 20 črc 2013 14:36
Dal: 2 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od boltik »

To musis vedet ty, jestli ma smysl pokracovat.Za me ti pisu, ze urcite ma.Necekej, ze vysledky jake ocekavas musis za kazdou cenu mit hnedka.Takovehle badani je na cely zivot a ne na par let.A nezapomen ze neobohacujes jenom sebe ale i ostatni, kteri maji zajem se neco dozvedet o prakticke strance.


Odpovědět

Zpět na „Asociacie UFO Badatelov - http://www.aufob.org“