magnetický motor

Rôzne informácie o kluboch, ich aktivitách, aktuálne správy z domova i zo sveta ako i rôzne návody, inzeráty a podobne. Ale viac ako v minulosti sa budeme zameriavať na voľnú energiu.

Moderátor: Waldes

Odpovědět
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Příspěvek od spaceball »

To Iv
Jen bych doplnil váš graf :
Obrázek


V elektrotechnice bežný jev - RLC a podobně
Obrázek


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Spaceball

Příspěvek od Iv »

Dobrý,máš bod,chlape,jak já Ti fandím......
P.S.A když dáme dle grafu RCL co nejnižší R,zvětší se nám velikost mínusového zpětného pulsu a tak ho v mechanice umět obrátit jako diodou v el. :lol:


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Příspěvek od spaceball »

Snad by to šlo - rohatka;západka :lol:

P.S. Nechávám si dělat nové vřeténko, chtěl bych replikovat zařízení z toho videa z YouTube, kde to bylo ve vertikální poloze (byla nakloněna kamera, to je jasné) +vyšší otáčky, tak uvidíme. :lol:


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Karban

Příspěvek od Karban »

spaceball píše:Snad by to šlo - rohatka;západka :lol:

P.S. Nechávám si dělat nové vřeténko, chtěl bych replikovat zařízení z toho videa z YouTube, kde to bylo ve vertikální poloze (byla nakloněna kamera, to je jasné) +vyšší otáčky, tak uvidíme. :lol:
Ten graf, co jsi tu namaloval, má dvě plochy (fialové ohraničení, osaX, osa Y; a hnědé ohraničení - osa X, osa Y).

Předpokládám, že ty plochy mají přibližně stejný obsah, resp. ta fialově ohraničená je o něco menší....?

:?:


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Pro spaceball

Příspěvek od martin11 »

tbest píše:
spaceball píše:
Chtěl bych poprosit vážené čtenáře o pomoc při hledání podobného videa jaké jsem si nechal natočil já. Je to sice několik let ale snad by mohlo na netu být.... Spaceball
Ahoj,
nemyslíš tohle?
Tom.
...jen malinkou připomínku k tomu magnetickýmu soudečku....doufám , že je všem jasné...že ten zašičatělý soudeček je magnetován podélně...to znamená, že na špičkách není sever .-. jih ale sever jih je podélně...v nejtlusčí části je jedna polovina sever a druhá jih.....aby bylo jasno...martin11 :lol: ....p.s. kolik jich chcete.....na Mělníku to nějaká firma prodává....tedy prodávala....koupil jsem je na podzim.....1 ks asi za 20.-


... věřím, že se " TO " povede ......
tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: Pro spaceball

Příspěvek od tbest »

martin11 píše:
...jen malinkou připomínku k tomu magnetickýmu soudečku....doufám , že je všem jasné...že ten zašičatělý soudeček je magnetován podélně...to znamená, že na špičkách není sever .-. jih ale sever jih je podélně...v nejtlusčí části je jedna polovina sever a druhá jih.....aby bylo jasno...martin11 :lol: ....
Správná připomínka :good: zapoměl jsem to uvést. Díky Martine. Jestli se objeví nějaký ten jednorázový foťák s bleskem, mohl bys mi k němu přibalit 1kousek téhle hračky? Dík Tom.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

pro TBEST

Příspěvek od martin11 »

tbest píše:
martin11 píše:
...jen malinkou připomínku k tomu magnetickýmu soudečku....doufám , že je všem jasné...že ten zašičatělý soudeček je magnetován podélně...to znamená, že na špičkách není sever .-. jih ale sever jih je podélně...v nejtlusčí části je jedna polovina sever a druhá jih.....aby bylo jasno...martin11 :lol: ....
Správná připomínka :good: zapoměl jsem to uvést. Díky Martine. Jestli se objeví nějaký ten jednorázový foťák s bleskem, mohl bys mi k němu přibalit 1kousek téhle hračky? Dík Tom.
...doporučuju mít 2 ks...pokud možno stejné...velikostně....je s tím dobrá zábava...to je pro všechny...a když si koupíte 4 ks...tak máte Vánoce...a zábavu na tejden....to je rada pro všechny...
...pro tbest....foťáků..jsem si uvědomil, že někde musí bejt celá bedna....jestli se nevyhodily.....???....když na ně kápnu...tak se ozvu...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Příspěvek od spaceball »

Karban píše:Ten graf, co jsi tu namaloval, má dvě plochy (fialové ohraničení, osaX, osa Y; a hnědé ohraničení - osa X, osa Y).

Předpokládám, že ty plochy mají přibližně stejný obsah, resp. ta fialově ohraničená je o něco menší....?
Je to tak jak říkáte, plochy jsou stejné (dle rovnice). Načmáral jsem to od ruky takže se omlouvám za nešikovné zacházení s myší. Žádný zázrak to není, je to jen mechanicky ekvivalent elektrického obvodu.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Martin11

Příspěvek od Iv »

Asi tak,viď!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Příspěvek od spaceball »

martin11 píše:...jen malinkou připomínku k tomu magnetickýmu soudečku....doufám , že je všem jasné...že ten zašičatělý soudeček je magnetován podélně...to znamená, že na špičkách není sever .-. jih ale sever jih je podélně...v nejtlusčí části je jedna polovina sever a druhá jih.....aby bylo jasno...martin11 Laughing ....p.s. kolik jich chcete.....na Mělníku to nějaká firma prodává....tedy prodávala....koupil jsem je na podzim.....1 ks asi za 20.-
Můj původní prototyp (netočící a bez magnetků na špičkách) byl slabě zmagnetizován (souhlasné póly na koncích) již položením na silný magnet nejširší částí, ale pokus se nepovedl. Po zesílení pole na koncích vřeténka(přidáním magnetků) a ubráním magnetů na podložce se dostavil jakýs výsledek. Musel jsem nechat ubrat materiál z vřeténka (původně bylo silnější a střední část více zakulatit - tření).
Iv píše: Asi tak,viď!
Ano.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Západka, rohatka

Příspěvek od poota »

a ještě doplním pružina na hřídeli. Je vinutá a na hřídeli navlečená, s jedním koncem fixovaným a druhým volně. Vzhledem k tomu, že je mírně menšího průměru, než hřídel, umožňuje jeho snadné protáčení směrem, který její závity rozevírá. Pro druhý směr otáčení se její závity "utáhnou" a zabrání protočení. Výhodou tohoto systému je libovolně velký krok. To jenom pro ty, kdo neměli tu čest natahovat pérový gramofon - poota


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

"Cvrčci"

Příspěvek od Merlin »



The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Příspěvek od spaceball »

to poota :D

Jeden se mi válí na půdě - navinuní drátu (pérová ocel) na hřídel není tak
efektivní jako klasika (rozeber si dětské autíčko na klíček). :lol:
Obrázek
Obrázek


Předmět: ""

Funkční vřeténko s přilepeným šroubkem v ose rotace ve snaze využít tuto
rotaci, dopadlo špatně - pochopitelně. Nově vysoustružené jsem nechal
udělat delší z toho důvodu, bo nemám doporučované magnety a ze
zkušenosti vím, že je třeba vřeténko "naladit" (v tomto případě zkrátit) aby to
bylo v rezonanci - zatím se to třepe a brzdí to otáčení. Pekný večer.
Spaceball
Obrázek


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: "Cvrčci"

Příspěvek od martin11 »

...booože ....za 2ks... 170.- se někdo zbláznil...já to prověřím, jestli je to tady ještě maj...byly max za 20.- 1 ks... :idea:

...pro spaceball....
.myslel jsem , že máš magnety na těch cvrčcích.....ale právě jsem z fotky viděl....asi Fe ....a na koncích magnety....jen dotaz, protože v "tom" dělám také pokusy.....je to vřeténko dělané rozměrově cíleně k mohutnost...velikosti magnetu, nebo je soustružené zcela náhodně...a magnety na vřeténku....jak.....plusam k sobě nebo plus a mínus.....dík za odpověď......martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Příspěvek od spaceball »

Původně bylo děláno náhodně (masivnější) a točilo se to pouze setrvačností. Hledal jsem "kde soudruzi udělali chybu" a zjistil jsem, že buď musím mít silnější magnet jako podložku, nebo odebrat materiál. Rozhodl jsem se odebrat ze železa až jsem to přešvihl. Z legrace nebo spíše ze zoufalství jsem přilepil magnetky - souhlasným pólem k sobě a asi to mělo tu správnou hmotnost a při troše trpělivosti s hraním si s ostatníma magnetkama jsem dosáhl jakéhosi poměru mezi rotací a frekvencí kmitání. Momentálně nechávám zkracovat (naladit) nové vřeténko a to bych chtěl zkusit bez magnetek na jeho koncích podle videa co našel pan tbest. Pár vteřin by se to mohlo taky točit (stejně mám dojem, že se to točí v tomto případě podle jiných a složitějších pravidel - ocel se zmagnetovává tak, jak je to zrovna vhodné vůči magnetům - opět je vše v souladu s obecně známými postuláty). S těmi cvrčky - to je dobrý nápad a pokud jsou předmagnetizovány..., ale nejdříve dotáhnu do konce to své a ke cvrčkům snad později.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Odpovědět

Zpět na „Asociacie UFO Badatelov - http://www.aufob.org“