Spojka ktorá zväčšuje silu aj rýchlosť, postav si sám

Úspěšně replikované otevřené projekty...

Moderátor: sano

Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Spojka ktorá zväčšuje silu aj rýchlosť, postav si sám

Příspěvek od sano »

http://www.members.shaw.ca/chcarlos/

pozrite build your own
podľa info, ktoré mám spojka sa testuje momentálne v Singapúre a koncom tohto roku by sa mala začať vyrábať vo veľkom.
Cena bude značná.
Ale autor uvurejnil aj jej návod na jej repliku-teda patrí do open source projektov.


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: Spojka ktorá zväčšuje silu aj rýchlosť, postav si sám

Příspěvek od hatlík »

sano píše:http://www.members.shaw.ca/chcarlos/

pozrite build your own
podľa info, ktoré mám spojka sa testuje momentálne v Singapúre a koncom tohto roku by sa mala začať vyrábať vo veľkom.
Cena bude značná.
Ale autor uvurejnil aj jej návod na jej repliku-teda patrí do open source projektov.
Nádherná pitomost.


Input Output
Speed : 1 rotation Speed : 1.57 rotation
Torque : 58 nm Torque : 84 nm
Power : 8.15 hp Power : 18.37 hp




Zatočím hřídelem a on bude na výstupu větší kroutící moment i větší otáčky, jo?
Nesmíš věřit každý hovadině, co najdeš po internetu!


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Spojka ktorá zväčšuje silu aj rýchlosť, postav si sám

Příspěvek od chiq »

hatlík píše:
sano píše:http://www.members.shaw.ca/chcarlos/

pozrite build your own
podľa info, ktoré mám spojka sa testuje momentálne v Singapúre a koncom tohto roku by sa mala začať vyrábať vo veľkom.
Cena bude značná.
Ale autor uvurejnil aj jej návod na jej repliku-teda patrí do open source projektov.
Nádherná pitomost.


Input Output
Speed : 1 rotation Speed : 1.57 rotation
Torque : 58 nm Torque : 84 nm
Power : 8.15 hp Power : 18.37 hp




Zatočím hřídelem a on bude na výstupu větší kroutící moment i větší otáčky, jo?
Nesmíš věřit každý hovadině, co najdeš po internetu!
Jasne že áno. A keď neveríš, vopchám ti tam tvoje rohy.
Sakra, Rivale, takto ma neznechutil ani Gajza Šlapka. Du blejt, velebnosti!


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: Spojka ktorá zväčšuje silu aj rýchlosť, postav si sám

Příspěvek od hatlík »

chiq píše: Jasne že áno. A keď neveríš, vopchám ti tam tvoje rohy.
Sakra, Rivale, takto ma neznechutil ani Gajza Šlapka. Du blejt, velebnosti!
Áno? NAOZAJ?
Skor by som povedal, že máš problémy s makovicou, ty "inženier z fakulty mechanizácie, konštrukcia motorov"...!
:roll:


Uživatelský avatar
Hellraiser17
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: sob 18 zář 2010 13:11
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

hmm...

Příspěvek od Hellraiser17 »

zdravím, nechci bejt válečnej štváč, ale nebylo by pro autora jednodušší to prodávat rovnou s alternátorem a motorem?

Edit:
Teď jsem zkouknul ty stránky a nějaká taková myšlenka tam je, ale nechápu, copak by mělo bejt na takovýhle převodovce drahýho? je sice technicky trochu složitější, ale funkční model, pro pár stovek wattů by nebyl drahej.


Svoboda začíná tam, kde končí civilizace řízená penězi...
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

mno,

Příspěvek od chiq »

sano, nedaj sa znechutiť, na stretnutie donesiem clemov motor ;)
hatlík píše:
chiq píše: Jasne že áno. A keď neveríš, vopchám ti tam tvoje rohy.
Sakra, Rivale, takto ma neznechutil ani Gajza Šlapka. Du blejt, velebnosti!
Áno? NAOZAJ?
Skor by som povedal, že máš problémy s makovicou, ty "inženier z fakulty mechanizácie, konštrukcia motorov"...! :roll:
Už som ti naznačil - ak sa tomu nerozumieš, buď aspoň ticho. Vyzeráš potom múdrejší. Ak ti to pomôže, tak ti prenechám niečo zo základného učiva 1. semestra: planétová prevodovka sa využíva najčastejšie vo funkcii znižovania otáčok pre zvýšenie krútiaceho momentu. Tak, a teraz si choď pekne hrať na piesoček. A nebi ostatné deti lopatičkou!

P:S: Vysvetľovať môžeš len tomu, kto hce počúvať, nie tomu, kto ťa chce prehlušiť.
P.S.2: Rivale, je tu až podozrivo ticho, už neprispieva ani Akord. Zdá sa, že fórum umčali krikľúni, ktorí NIČ do fóra nepriniesli a každú myšlienku umlčali omieľaním "základných fyzikálnach zákonov" a urážaním ostatných. Stretol som sa s takými, rozbili akýkoľvek kolektív, je to ich účel a jediný zmysel činnosti (existencie), v podstate sú to psychycky chorí ľudia, ktorí odmietajú liečbu. V starobe, cca od 60. roku veku sa cítia osamelí a stávajú sa z nich "filantropi", lenže opäť len z vypočítavosti.
P.S.3: Znova pripomínam - zamyslite sa nad tým, kto mal najväčší prospech z požiaru Alexandrijskej knižnice...


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: hmm...

Příspěvek od hatlík »

Hellraiser17 píše:zdravím, nechci bejt válečnej štváč, ale nebylo by pro autora jednodušší to prodávat rovnou s alternátorem a motorem?

Edit:
Teď jsem zkouknul ty stránky a nějaká taková myšlenka tam je, ale nechápu, copak by mělo bejt na takovýhle převodovce drahýho? je sice technicky trochu složitější, ale funkční model, pro pár stovek wattů by nebyl drahej.
Pochop, že s alternátorem a motorem to prodávat nelze. jde o kouzelný přístroj a ten se nesmí kombinovat s běžným sráčem, který vymyslela zaostalá současná věda. Prostě by to nefungovalo!


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: mno,

Příspěvek od hatlík »

chiq píše: Už som ti naznačil - ak sa tomu nerozumieš, buď aspoň ticho. Vyzeráš potom múdrejší. Ak ti to pomôže, tak ti prenechám niečo zo základného učiva 1. semestra: planétová prevodovka sa využíva najčastejšie vo funkcii znižovania otáčok pre zvýšenie krútiaceho momentu. Tak, a teraz si choď pekne hrať na piesoček. A nebi ostatné deti lopatičkou!

P:S: Vysvetľovať môžeš len tomu, kto hce počúvať, nie tomu, kto ťa chce prehlušiť.
P.S.2: Rivale, je tu až podozrivo ticho, už neprispieva ani Akord. Zdá sa, že fórum umčali krikľúni, ktorí NIČ do fóra nepriniesli a každú myšlienku umlčali omieľaním "základných fyzikálnach zákonov" a urážaním ostatných. Stretol som sa s takými, rozbili akýkoľvek kolektív, je to ich účel a jediný zmysel činnosti (existencie), v podstate sú to psychycky chorí ľudia, ktorí odmietajú liečbu. V starobe, cca od 60. roku veku sa cítia osamelí a stávajú sa z nich "filantropi", lenže opäť len z vypočítavosti.
P.S.3: Znova pripomínam - zamyslite sa nad tým, kto mal najväčší prospech z požiaru Alexandrijskej knižnice...
Nerozumíš tomu ty sám. Planetová převodovka je mechanismus pro změnu otáček a kroutícího momentu, vždy jedna veličina na úkor druhé.

Copak to plácá sano? Obě veličiny idú hore, však? Zázrak od pánaboha, hej?
V závěru příspěvku asi píšeš sám o sobě. Nejspíš jsi chtěl být v mládí inženýrem, ale díku duté hlavě se tak nestalo. Proto si teď na na inženýra zkoušíš hrát a meleš blbosti.

Požár knižnice? Copak tam shořelo?


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Hatlík

Příspěvek od sano »

Prosím brzdi sa.
Pred stomi 150-rokmi múdre hlavy vypočítali, že auto je životu nebezpečné. Pri rýchlosti nad 60 km sa nutne musí cestujúci v ňom zadusiť. Takisto je legendárny výpočet, prečo chrúst nemôže lietať.
Takisto sú legendárne výpočty, prečo nemôže vzlietnuť lietadlo ťažšie než vzduch.
Hatlík, toto je fórum pre ľudí, ktorí nevedia, že to nejde. A tak to urobia.
Tí, ktorí vedia, ako veci fungujú navštevujú stránky istého gréckeho hrdinu, ktorý doteraz vláči svoj balvan hore kopcom.

Máš pravdu, že planetárna prevodovka alebo zvyšuje rýchlosť , alebo zvyšuje silu. Nikoho nenapadlo, len jedného "nevedomca", " pitomca", ........., že čo sa stane, keď sa obe dajú kodopy.

A práve v tom je ten vynález. Pokiaľ viem, tak sa testuje nie na účinnosť, ale už na dlhodobú spoľahlivosť. Skúšky by sa mali skončiť koncom tohto roku. Potom uvidíme.
Prosím, počkaj zo svojimi súdmi. Aj v Európe je už niekoľko kusov.
Ak chceš, môžeš mať aj ty licenciu na výrobu v Európe. Stačí mať 100 000 dolárov, a môžeš si vyrábať ľubovoľné množstvo. Dostaneš niekoľko kusov na testovanie a technickú podporu.
Len sa ponáhľaj. Pokiaľ viem tak sa o túto licenciu bijú najväčší výrobcovia prevodoviek v Európe. Licencia v USA je už obsadená.
Nuž človeče blíži sa rok 2012, Niektorým ľuďom sa otvárajú mysle. Dúfam, že časom to bude prevažná väčšina.
Prosím, počkaj zo svojimi súdmi. Radšej sa vytešuj, ako to môže zlepšiť život ľuďom.


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: Hatlík

Příspěvek od hatlík »

sano píše:Prosím brzdi sa.
Pred stomi 150-rokmi múdre hlavy vypočítali, že auto je životu nebezpečné. Pri rýchlosti nad 60 km sa nutne musí cestujúci v ňom zadusiť. Takisto je legendárny výpočet, prečo chrúst nemôže lietať.
Takisto sú legendárne výpočty, prečo nemôže vzlietnuť lietadlo ťažšie než vzduch.
Hatlík, toto je fórum pre ľudí, ktorí nevedia, že to nejde. A tak to urobia.
Tí, ktorí vedia, ako veci fungujú navštevujú stránky istého gréckeho hrdinu, ktorý doteraz vláči svoj balvan hore kopcom.

Máš pravdu, že planetárna prevodovka alebo zvyšuje rýchlosť , alebo zvyšuje silu. Nikoho nenapadlo, len jedného "nevedomca", " pitomca", ........., že čo sa stane, keď sa obe dajú kodopy.

A práve v tom je ten vynález. Pokiaľ viem, tak sa testuje nie na účinnosť, ale už na dlhodobú spoľahlivosť. Skúšky by sa mali skončiť koncom tohto roku. Potom uvidíme.
Prosím, počkaj zo svojimi súdmi. Aj v Európe je už niekoľko kusov.
Ak chceš, môžeš mať aj ty licenciu na výrobu v Európe. Stačí mať 100 000 dolárov, a môžeš si vyrábať ľubovoľné množstvo. Dostaneš niekoľko kusov na testovanie a technickú podporu.
Len sa ponáhľaj. Pokiaľ viem tak sa o túto licenciu bijú najväčší výrobcovia prevodoviek v Európe. Licencia v USA je už obsadená.
Nuž človeče blíži sa rok 2012, Niektorým ľuďom sa otvárajú mysle. Dúfam, že časom to bude prevažná väčšina.
Prosím, počkaj zo svojimi súdmi. Radšej sa vytešuj, ako to môže zlepšiť život ľuďom.
Lidem určitě nezlepší život lhář, žvanící o převodovce která zvyšuje výkon.
Mimochodem, prohlížím tvoje příspěvky a vidím samé perly. Nejsi pacient léčebného ústavu?


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re: mno,

Příspěvek od sano »

Hatlík ku mojej odbornosti:
Som psychológ špecializujúci sa na trénovanie tvorivého myslenia u technikov. Mám za sebou školenia pre Východoslovenské železiarne, Východoslovenské strojárne, Chiranu Stará Turá - výskumno vývojový závod.... Absolventi mojich kurzov doteraz vyriešili väčšinu živých problémov, s ktorými sa potýkali ich podniky, niekedy aj desaťročia. Jedného, ktorý úspešne viedol v Chirane výskum istého pokrokového prístroja, chceli dokonca, ešte za sociku, do firmy Dornier. Tiež nevedel, že niektoré veci sa nesmú. A tak zlepšil parametre Dornierovského prístorja na rozbíjanie žlčových kameňov 100 x.
Ale to som už v pozícii dedka, ktorý spomína na svoje mladé časy.
Posledných 6 rokov som vyvíjal trénignové programy pre ľudí s rozbitým mozgom.

Hatlík, na tomto fóre sa preberajú niektoré veci, ktoré podľa školskej vedy by nemali fungovať. Ak sú skutočne fungujúce, tak väčšinou viedli ku rozšíreniu poznatkov vedy. My si myslíme, že veda doteraz je skostnatená a neprijíma nové poznatky. Nič nového od slnkom.Aj Semmelveis, ktorý chcel od lekárov, aby po pitve si umývali ruky v chlórovej vode, skončil v blázinci. Prenasledovaný svojimi kolegami. Hoci mal výsledky.
Ale pokrok tí, ktorí ho dostali do blázinca, nezastavili.
Rovnako nezastavia pokrok tí, ktorí broja napr. proti studenej fúzii, proti Bediniho nabíjačkám ( mimochodom,. ak si zaregistroval, tak v novembri Bedini usporiadal veľkú konferenciu, kde sa źúčastnili aj niektorí úpravcovia malých áut, ktorí montujú do áut Bediniho zariadenie, ktoré 100%!!! zabezpečuje samonabitie batérií v elektrickom aute. Úprava stojí okolo 5000 dolárov. Premena auta na obyčajné elektrické stojí v USA asi 3000 dolárov.
Mohol by som ďalej vymenovať stovky vynálezov, ktoré by nemali fungovať a fungujú.
Nejde tu o cenu. Ide u o to, že tieto Bediniho zariadenia tiež zdanlivo porušujú základné fyzikálne zákony, ale napriek tomu fungujú a komerčne sa predávajú.
Vďaka Google chrome, v ktorom je zabudovaný automatický prekladač, môžeš aj ty, aj každý sledovať to čo sa deje vo svete.
Mnoho naznačuje orientácia na Open source projekty.
Takže, neberiem ťa Hatlík, ako svojho oponenta. Beriem ťa ako človeka, ktorý má záujem o nové veci. Ináč by si na toto fórum nechodil. Aj keď táto prevodovka zdanlivo sľubuje nemožné, praktické skúsenosti, niektoré skúšky sú aj na You Tube, ukazujú, že toto nemožné je skutočnosťou.
Ináč, skôr než niečo odpublikujem na tomto vlákne, tak sa snažím spojiť, ak sa to dá, a ak je to v mojich možnostiach, so zdrojom, a ak si aj na nezávislých prameňoch overím, že niečo na veci je, tak až potom ju publikujem.


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: mno,

Příspěvek od hatlík »

sano píše:Hatlík ku mojej odbornosti:
Som psychológ špecializujúci sa na trénovanie tvorivého myslenia u technikov. Mám za sebou školenia pre Východoslovenské železiarne, Východoslovenské strojárne, Chiranu Stará Turá - výskumno vývojový závod.... Absolventi mojich kurzov doteraz vyriešili väčšinu živých problémov, s ktorými sa potýkali ich podniky, niekedy aj desaťročia. Jedného, ktorý úspešne viedol v Chirane výskum istého pokrokového prístroja, chceli dokonca, ešte za sociku, do firmy Dornier. Tiež nevedel, že niektoré veci sa nesmú. A tak zlepšil parametre Dornierovského prístorja na rozbíjanie žlčových kameňov 100 x.
Ale to som už v pozícii dedka, ktorý spomína na svoje mladé časy.
Posledných 6 rokov som vyvíjal trénignové programy pre ľudí s rozbitým mozgom.

Hatlík, na tomto fóre sa preberajú niektoré veci, ktoré podľa školskej vedy by nemali fungovať. Ak sú skutočne fungujúce, tak väčšinou viedli ku rozšíreniu poznatkov vedy. My si myslíme, že veda doteraz je skostnatená a neprijíma nové poznatky. Nič nového od slnkom.Aj Semmelveis, ktorý chcel od lekárov, aby po pitve si umývali ruky v chlórovej vode, skončil v blázinci. Prenasledovaný svojimi kolegami. Hoci mal výsledky.
Ale pokrok tí, ktorí ho dostali do blázinca, nezastavili.
Rovnako nezastavia pokrok tí, ktorí broja napr. proti studenej fúzii, proti Bediniho nabíjačkám ( mimochodom,. ak si zaregistroval, tak v novembri Bedini usporiadal veľkú konferenciu, kde sa źúčastnili aj niektorí úpravcovia malých áut, ktorí montujú do áut Bediniho zariadenie, ktoré 100%!!! zabezpečuje samonabitie batérií v elektrickom aute. Úprava stojí okolo 5000 dolárov. Premena auta na obyčajné elektrické stojí v USA asi 3000 dolárov.
Mohol by som ďalej vymenovať stovky vynálezov, ktoré by nemali fungovať a fungujú.
Nejde tu o cenu. Ide u o to, že tieto Bediniho zariadenia tiež zdanlivo porušujú základné fyzikálne zákony, ale napriek tomu fungujú a komerčne sa predávajú.
Vďaka Google chrome, v ktorom je zabudovaný automatický prekladač, môžeš aj ty, aj každý sledovať to čo sa deje vo svete.
Mnoho naznačuje orientácia na Open source projekty.
Takže, neberiem ťa Hatlík, ako svojho oponenta. Beriem ťa ako človeka, ktorý má záujem o nové veci. Ináč by si na toto fórum nechodil. Aj keď táto prevodovka zdanlivo sľubuje nemožné, praktické skúsenosti, niektoré skúšky sú aj na You Tube, ukazujú, že toto nemožné je skutočnosťou.
Ináč, skôr než niečo odpublikujem na tomto vlákne, tak sa snažím spojiť, ak sa to dá, a ak je to v mojich možnostiach, so zdrojom, a ak si aj na nezávislých prameňoch overím, že niečo na veci je, tak až potom ju publikujem.
Z první části to vidím tedy skutečně na pacienta, kterému léčí někdo rozbitý mozek.

Druhá část je celkem podobná většině tvých příspěvků, vždy nějaká lež ot om, že tu a tam v zahraničí se už už bude prodávat zázračný stroj nebo přístroj, tentokrát nabíječka bediniho, co dobije baterii asi jen tak z ničeho (nejspíš kouzelnou energií z vesmíru, orgonem nebo božím zářením).
Už jsi tu psal, že se bude kdesi v Maďarsku prodávat cosi kouzelného v roce 2010. A ono se neprodává. Dokážeš říci, proč se neprodává?


Peter
Zasloužilý člen
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 09 lis 2006 22:34

Re: Hatlík

Příspěvek od Peter »

...
Naposledy upravil(a) Peter dne pát 26 srp 2011 17:05, celkem upraveno 1 x.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: mno,

Příspěvek od chiq »

hatlík píše:Nerozumíš tomu ty sám. Planetová převodovka je mechanismus pro změnu otáček a kroutícího momentu, vždy jedna veličina na úkor druhé.
Cituj, kde som tvrdil, že nie jedna veličina na úkor druhej! Inak sa ešte chvíľu pozeraj do zrkadla bez natrhnutého úsmevu.
Si skutočne psychicky chorý - niečo sa v tvojej makovici pošramotí, k tomu si primyslíš pí*oviny, a urážky voči druhým sa už len sypú. Chlape, lieč sa!

Len pre Pána Boha, nezačni sa zaujímať o Matzenauerov motor, lebo sa ti kolečká celkom pomiešajú...

Sano, on nie je človek, ktorý sem chodí, aby sa niečo nové dozvedel. Je to typický obraz súdruha-provokatéra, ktorého predobraz bol tajný z Dobrého vojáka Švejka. Nezabudni: rozdeľuj (rozoštvávaj) a panuj!


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: mno,

Příspěvek od hatlík »

chiq píše:
hatlík píše:Nerozumíš tomu ty sám. Planetová převodovka je mechanismus pro změnu otáček a kroutícího momentu, vždy jedna veličina na úkor druhé.
Cituj, kde som tvrdil, že nie jedna veličina na úkor druhej! !
TADY, ty primitive:
chiq píše:
hatlík píše:
sano píše:http://www.members.shaw.ca/chcarlos/

pozrite build your own
podľa info, ktoré mám spojka sa testuje momentálne v Singapúre a koncom tohto roku by sa mala začať vyrábať vo veľkom.
Cena bude značná.
Ale autor uvurejnil aj jej návod na jej repliku-teda patrí do open source projektov.
Nádherná pitomost.


Input Output
Speed : 1 rotation Speed : 1.57 rotation
Torque : 58 nm Torque : 84 nm
Power : 8.15 hp Power : 18.37 hp




Zatočím hřídelem a on bude na výstupu větší kroutící moment i větší otáčky, jo?
Nesmíš věřit každý hovadině, co najdeš po internetu!
Jasne že áno. A keď neveríš, vopchám ti tam tvoje rohy.
...!


Odpovědět

Zpět na „OPEN SOURCE PROJEKTY“