Lidé sobě

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Lidé sobě

Příspěvek od rival »

Přátelé, na základě Vašich postřehů a nápadů jak dál. Jsem se rozhodl na zkoušku otevřít tuto sekci fóra. Mnoho z Vás tvrdí a já s tím souhlasím, že fórum není přehledné. Že velká řada příspěvků je mimo téma a často i některá dobrá témata jsou díky tomu pohřbena.

Takže, zde si v praxi vyzkoušíme trošku jiný přístup. Tato část fóra je věnována všem, kteří doma, v garáži či jinde staví nějaké zajímavé zařízení, související s tématikou, kterou se na fóru Energie U Pramene zabýváme. Každý registrovaný uživatel si tady může založit své vlastní téma (vlákno) a podělit se o zkušenosti nebo požádat o radu apod. Ta velká změna bude spočívat v tom, že si sám bude své téma i moderovat. Tedy bude mít možnost mazat či upravovat všechny příspěvky, které se mu budou zdát nevhodné.

Stručně řečeno dostane na své téma moderátorská práva a bude si sám udržovat pořádek. Stačí jen, když se na mne po založení tématu a jeho alespoň částečném zaplnění informacemi, obrátí pomocí SZ (Soukromé Zprávy).

Nebojte se přikládat fotodokumentaci. Jedna fotka kolikrát ušetří spoustu povídání a vysvětlování. A pokud Vám nebude něco ohledně fungování fóra jasné, podívejte se napřed do FAQ a pokud to Váš problém nevyřeší, klidně se ptejte. Rád Vám pomůžu nebo poradím.


Sám jsem velmi zvědav, zda se tato myšlenka osvědčí.


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od hapalainen »

Nápad dobrej, ale aby to nedopadlo jako s tím Národním divadlem. Národ sobě a kolik dneska stojí lístek. Dokud to rozdávalo ROH, tak tam nikdo nechtěl a dnes si to dost lidí nemůže dovolit.


Hlavní je vyhrát zápas
petr111

výborný nápad....JiMi-ho ?

Příspěvek od petr111 »

Nápad je to výborný, akorát musím souhlasit s kolegou, že ten název je trochu patetický......skoro až odpudivý.
Ale jinak je fajn, aby si to moderoval ten, kdo je "tažným koněm" vlákna.....aby z toho nebyl pokec do ztracena


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: výborný nápad....JiMi-ho ?

Příspěvek od rival »

petr111 píše:Nápad je to výborný, akorát musím souhlasit s kolegou, že ten název je trochu patetický......skoro až odpudivý.
Ale jinak je fajn, aby si to moderoval ten, kdo je "tažným koněm" vlákna.....aby z toho nebyl pokec do ztracena
Není problém název změnit. Dejte nějaké návrhy a můžeme diskutovat a pak třeba i hlasovat 8).


rival - živý člověk
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

No vidíte....

Příspěvek od JiMi »

jaká je demokracie svině.
Mě se třeba ten patos libí a já osobně bych šel ještě dál a dal bych tam přímo originál - Národ sobě.

Je to věc vkusu, a ať se to bude jmenovat jakkoliv, vždycky bude někdo něco vydejchávat. Mě je to celkem jedno a pokud vznikne nějaká anketa, můj tip už znáte.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: No vidíte....

Příspěvek od rival »

JiMi píše:jaká je demokracie svině.
Mě se třeba ten patos libí a já osobně bych šel ještě dál a dal bych tam přímo originál - Národ sobě.

Je to věc vkusu, a ať se to bude jmenovat jakkoliv, vždycky bude někdo něco vydejchávat. Mě je to celkem jedno a pokud vznikne nějaká anketa, můj tip už znáte.
JiMi
Ostatní to cítili a tys to za mne řekl přímo... On ten název měl něco důležitého asociovat... Něco, co pro sebe lidé už tenkrát dokázali vytvořit a vybudovat, i když teď řada jejich potomků nemá ani na vstupné... Což je víc než smutné a o něčem to svědčí... . Jo, jo... byl to záměr, ale asi jsem trošku přestřelil...

A ten druhý a velmi podstatný důvod proč tam není slovo národ je ten, že naše fórum není národní fórum... I když touha našich babiček a dědečků mohla a i nyní může vystihovat touhu mnoha národů... Faktem je, že jsme všichni především lidé a jen náš vlastní osud nás rozevlál do různých národů a národností... Proto ten název Lidé sobě...

Výše napsané ovšem vůbec nic nemění na tom, že diskuze pro vhodný název této části fóra je stále otevřená...


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od hapalainen »

Nechte prosím ten název, nechtěl jse do nikoho rejpat. Akorát ta asociace mne napadla. V podstatě není důležité, jak se to bude jmenovat, důležité je, aby to bylo přínosem.


Hlavní je vyhrát zápas
petr111

omluva

Příspěvek od petr111 »

Nechtěl jsem tu rozdmýchávat nějaké vášně.
Jen mě prostě zamrazí, když se někdo ohání "národem", potřebami "lidu", "zájmy "všech lidí" atp. atp.
Uznávám jako veličinu člověka - jedince.
A způsobem komunikace mezi jedinci může být třeba ta demokracie.
Ale lidi jako množinu člověků, to neberu.
Ale to bych nechtěl dál rozebírat, to neparří na toto vlákno.
I když s volnou energií to souvisí velmi úzce.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Já bych to tak nechal,je to pro lidi a taky pro sebe tak jakýpak rejpání a zpochybňování .Každý sem může přispět jak v rámci sebe tak lidí co o to stojí ;)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: omluva

Příspěvek od rival »

petr111 píše:Nechtěl jsem tu rozdmýchávat nějaké vášně.
Jen mě prostě zamrazí, když se někdo ohání "národem", potřebami "lidu", "zájmy "všech lidí" atp. atp.
Uznávám jako veličinu člověka - jedince.
A způsobem komunikace mezi jedinci může být třeba ta demokracie.
Ale lidi jako množinu člověků, to neberu.
Ale to bych nechtěl dál rozebírat, to neparří na toto vlákno.
I když s volnou energií to souvisí velmi úzce.
Chapi neštvěte mně :D. Jaká omluva a proč ? Co bychom to byli za fórum, kdyby se tady každý musel za svůj názor omlouvat. To bych tady ani nechtěl bejt...

A teď si tak nějak všeobecně postesknu: Kult osobnosti neuznávám ani u těch nejzasloužilejších členů ze všech nejzasloužilejších a to se týka i admina nebo adminů... Chápu, že se tu občas děly různé věci... Jeden, aby se bál hlasitěji kýchnout... neb by něco mohl rozbořit. Ale zkusme nasadit novou laťku. Komunikujme bez urážek, a snažme se, aby obsah sdělení byl stejně dobrý jako jeho forma. Tedy ptát se bez urážek a pokud možno i s určitou noblesou a vtipností. Obzvláště pokud to má být dotaz dvojsmyslný... nechť to má i úroveň. A hlavně než se zeptám, tak se budu snažit aspoň trochu si fórum proštudovat. Věřte tomu, že i já to tak dělám (milí zatím neregistrovaní přátelé ;) )... A nejsem sám... Tady nějaká hodnost nebo zásluhy nehrají žádnou roli... ba naopak...

Takže pojďme do toho !

P.S. I vášně do fóra patří. Naše emoční tělo chce také žít a mít možnost se projevit. Otázka zní, jak ho do toho všeho tvořivě zapojit ? Zatím se nám to moc nedaří...


rival - živý člověk
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Zdar chlapi

Příspěvek od JiMi »

Já vím, že je lepší a užitečnější brouzdat po NETu a prohlížet různé stránky, bloudit po JÚTUBE a pak po zhlédnutí nějakého videa rovnou sem na fórum podělit se o dojmy. To každopádně.

Taky si dokážu představit ty nudný týpky, co pár hodin sedí nad WORDem a sepisují prkotiny a bláboly, které přece zná každý.

:!: :!: TO JE IRONIE :!: :!:

Za tu chvilku co jsem registrován UPRAMENE jsem našel už minimálně tři dokončené malé projekty, které by stály za to, aby je někdo ulapil, učesal, dal tomu nějakou formu a VYCAPIL to v této sekci jako ověřený návod. Pro další použití, případně budoucí doplňování.

JOVA - propan-vodíková svářečka
Akord - přemotávka 3f motoru na alternátor s perm.magnety
hodně lidí - měkké a tvrdé pájení

Ano jsou to prkotiny. Které jako dílčí projekty jsou téměř bezvýznamné.
Já jsem se třeba k nákupu pájecí soupravy odhodlával celej měsíc. Pročítal jsem stránky prodejců, dával střípky dohromady, dokonce jsem hledal v úplném finiši rady i zde na fóru. Skoro jsem se styděl, když jsem ten dotaz psal. Teď uvažuju o tom, že celou tu anabázi dám do formy nějakého dokumentu, kde bych se snažil vyslintat všechno co jsem zatím pochytil a postupně bych to doplňoval. Ale jsou tu nejspíš profíci, kteří pájejí už leta a zkušeností mají na rozdávání.

Chci říct. Je fůra podružných témat, o kterých si autor může myslet že nemají cenu. To není pravda. Všechna mají cenu. Kolik lidí ještě bude chtít při svém pokusování laškovat s pájením plamenem ? Dobře, nejsou všichni tak paranoidní jak já, ale kdyby v této sekci bylo takových drobných prkotin dvě stránky odkazů, už by bylo z čeho vybírat a dřív nebo později by si tam mohl najít každý to své.
Takto to vidím já. Ano, autora to zdrží, třeba o pár hodin. Ale COP u sdílených informací je vždycky >1. Už první člověk, který sdílenou informaci využije, udělá tu jedničku. Témat je hodně. Nebojte se, že budete dokumentovat známé věci. Známé jsou pro vás. Ostatní na tom nemusí být tak dobře.

JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Lidé sobě

Příspěvek od sano »

Celkom dobrý názov, podstatný je obsah.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Supr!

Příspěvek od adam.benda »

Tohle je hodně šikovný nápad! Skvěle. :good:
Jinak jsem zastáncem toho, že důležitý je obsah, takže název ok.
Jen pro případ, že by se nakonec název měnil, navrhuju třeba Konstrukce. Je to možná takový "studený", ale mohlo by to dobře vystihovat obsah...


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Info

Příspěvek od Welgor »

Název mi nevadí, ale přiznám se, že jsem sem zavítal jen kvůli tomu, že jsem již všechny zajímavá fóra pročetl :D. Není to z důvodu názvu, ale spíš z důvodu toho, že jsem pořádně nevěděl o čem to fórum je a na ty tři kliknutí pro "základní info" mám příliš pomalý internet (a určit nejsem sám). Vyřešil bych to tak, že bych rovnou nahoře v "Aktuálně:" to nejzákladnější info napsal. Stačily by třeba dvě věty o tom, co zde Rival napsal. Podle mého názoru by tato větev měla větší návštěvnost.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Nějak seto nehýbe

Příspěvek od Aquarius1 »

Jak tak jukám na všechny stránky a příspěvky tak mi nějak chybí ta....... no jak bych to napsal....asi Akce.Já vím že ne každý má možnost něco někde kutit ale připadá mi že jediný kdo zde něco dělá reálně je JiMi a moje maličkost :oops:(Možná koukám špatně) .Při příchodu do tohoto světa Volné Energie jsem doslova jásal jak to tady jede ale přitom nic.Každý si nechává svoje pro sebe a jen občas z někoho vypadne nějaká ta rada či názor na věc.Tak nevím :( Možná je to jen můj osobní pohled na věc. Pokud jsem se někoho dotkl tak se omlouvám ale jsem už takovej


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“