Soutěž "Šumák roku 2008"

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Soutěž "Šumák roku 2008"

Příspěvek od rival »

Již delší dobu nosím v hlavě myšlenku uspořádat na fóru soutěž "Šumák roku". Vítěz soutěže obdrží 2008,- Kč. V případě, že bude vítěz ze Slovenska lze odměnu přepočítat na Sk dle aktuálního kurzu.

Cílem soutěže je podpořit lidi, kteří podomácku zkoušejí vyrobit jakékoliv zařízení na efektivní rozklad vody. Podmínkou pro vyplacení výhry bude zveřejnění kompletní dokumentace, tak aby šlo zařízení replikovat. A také následná veřejná prezentace, kde se ověří naměřené výsledky, tedy efektivita vyvíječe. Do soutěže se může přihlásit každý uživatel fóra. V sekci "Lidé sobě" si dotyčný vytvoří své vlákno, kde nás seznámí s parametry svého vyvíječe.

Mám určitou představu jak efektivnost měřit, viz koeficient účinnosti uvedený zde http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=975#975

Uzávěrka a vyhodnocení soutěže by se uskutečnilo někdy během podzimu. Tak, aby vítězný vyvíječ mohl být předveden na podzimním srazu fandů tohoto fóra. Na termínu se ještě dohodneme.

Máme na fóru téma OPEN SOURCE PROJEKTY. Bylo by fajn, kdyby se našli praktici, kteří by zde prezentovaná zařízení zkusili postavit a přihlásili je do této soutěže.

Rád bych si tady přečet Váš názor, jaká další pravidla by tato soutěž měla mít. A uvítám nápady na další soutěže, např. pro magnetáře a ostatní nadšence, kteří dokáží postavit něco prospěšného vlastníma rukama...


rival - živý člověk
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Myslím, že to je nejlepší nápad, co na tomto foru zazněl. Navíc bych připustil přihazování do banku, mohlo by to mít šmrnc. Vítěz bere všechno. Připadá mi to jako dobré zpestření.


zawin
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: sob 16 čer 2007 16:05

Příspěvek od zawin »

Myslim ze je to dobry napad, ked sa najdu ludia co by este dokazali aj prispiet do banku... tak to donuti cloveka spekulovat nad efektivnou elektrolyzou :-D


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Přihazování

Příspěvek od rival »

jarda ovčák svitavy píše:... Navíc bych připustil přihazování do banku, mohlo by to mít šmrnc. Vítěz bere všechno. Připadá mi to jako dobré zpestření.
Zajímavá myšlenka... Jsem pro.


rival - živý člověk
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

I já

Příspěvek od JiMi »

jsem si to takto nějak představoval. Ale spíš než o tu motivační stránku věci mě šlo o ten moment hecu, kdy by z toho pokusování mohlo i dačo vypadnout. Takže já fandím a dokonce i tu Jardovu tezi o přihazování bych kliďo podpořil. Ale to by musel Rival nějak umenedžovat, což je zas jen práce pro něj. I tak toho má nejspíš dost....
Škoda jen, že vodík je pro mě tak dva ročníky daleko.

JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

"Šumák roku".

Příspěvek od Aquarius1 »

Zajímavá věc ten šumák,pokud se to někomu podaří zprovoznit tak aby to makalo jak ďas,pak to bude asi ta největší odměna pro všechny šumáky.Hodně zdaru ;) Rivale ,dobrej nápad :good:


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

stavkovanie

Příspěvek od belamachina »

neviem celkom ako funguje stavkovanie na nejaku udalost ale to by mohla byt tiez cesta ako to dostat do varu :-)


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Prima nápad. Ako sa bude merať "efektivita vyvíjača"?


Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od hapalainen »

Již delší dobu nosím v hlavě myšlenku uspořádat na fóru soutěž "Šumák roku". Vítěz soutěže obdrží 2008,- Kč.
A kdo mu to dá?


Hlavní je vyhrát zápas
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

hapalainen

Příspěvek od lajos »

Jen tak odhaduji že to předá Rival slavnostně na setkání u Jeffa, zdá se mi že se zajímáš o věc z druhého konce?


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rival »

chiq píše:Prima nápad. Ako sa bude merať "efektivita vyvíjača"?
Mám určitou představu jak efektivnost měřit, viz koeficient účinnosti uvedený zde http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=975#975 Pokud bude mít někdo další nápad jak měřit efektivitu vyvíječe, nechť jej tady zveřejní.


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rival »

hapalainen píše:
Již delší dobu nosím v hlavě myšlenku uspořádat na fóru soutěž "Šumák roku". Vítěz soutěže obdrží 2008,- Kč.
A kdo mu to dá?
Jak správně napsal Lajos. Finanční odměnu bych rád osobně předal vítězi na podzimním srazu.


rival - živý člověk
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Příspěvek od JiMi »

Rival píše:
chiq píše:Prima nápad. Ako sa bude merať "efektivita vyvíjača"?
Mám určitou představu jak efektivnost měřit, viz koeficient účinnosti uvedený zde http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=975#975 Pokud bude mít někdo další nápad jak měřit efektivitu vyvíječe, nechť jej tady zveřejní.
S tím koeficientem bych to bral spíš orientačně, pro takové hrubé srovnání. Něco jako nominace na oskary. A pokud se bude obulus předávat online naživo na nějakém srazu, ať se výtvory naživo utkají na stejném srazu, přičemž bude do poslední chvíle možnost ODBORNOU porotou ze zástupců lidu (nesoutěžících účastníků) ohodnotit třeba i umělecký dojem.
Porotci dostanou stejně bodů a musí je všechny rozdělit mezi soutěžící šumáky. Každý může udělovat body podle vlastních kritérií, vítězi budou stejně všichni. Morálně tedy určitě.
Takže jednoduché kritérium jako nominaci, ať tam není moc závislostí a vyjímek, zbytek se obhájí naživo. Třeba se dočkáme i volebního guláše připraveného na vodíkovém vařiči. Pokud nás to všechny nerozháže po okolí. Jen návrh.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

jo to bude setkání

Příspěvek od martin11 »

...už se těšim....nějak jsem nepostřehl...vypsala se soutěž na magnetické motory ??? souhlas s JiMi-m...přinest nebo poslat zástupce předvest.!!!!..na fotkach nebo videich umíme všechno...a ve finále tajně ohodnotit...při rovnosti hlasů rozdělit...Martin11 :lol: p.s již teď zřídit vlákno...s názvem SOUTĚŽ - ŠUMÁK a SOUTĚŽ - Magnetické hejbátko..pss...cokoli so rozpohybuje magnet....a u obou kategorií již teď hodnotit a sčítat body....není kumšt něco týden před finálem vobšlohnout...známe se... :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
ElabsVracov
Stálý člen
Příspěvky: 57
Registrován: pát 30 pro 2005 13:42
Dostal: 2 poděkování

Šumák a šššumák

Příspěvek od ElabsVracov »

Zdravíčko pánové,
Vaše soutěž zní velmi lákavě, ale zajímala by mne jedna podstatná maličkost. Vzoreček koeficientu je sice krásný, ale jak se bude měřit množství vodíku a kyslíku? Protože pokud by se např.balonkem soutěžilo jen o množství plynu, dá se velmi lehce podvádět, jelikož lze uvolňovat i jiné plyny než jen vodík a kyslík. Pokud se bude měřit jen objem plynu za čas tak se hlásím, protože oxidu uhličitého vyrobím při napájení z ploché baterie několik tisíc l za minutu :D


Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“