zvýšenie vlhkosti

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

konopí a lampička...solná a stříbro...

Příspěvek od martin11 »

...tak nejdřív konopí.....vona ta Anička...co konopí močila....věděla co dělá.....jenže úřady jsou tak zprofanovaný....že i jedna rostlina technickýho je trestná...protože pěstování se musí oznámit....opravdu to konopí...i technický krásně voní....když jsem dělal ty stropy , tak to bylo jako v truhlářský dílně....kdyby to někdo dělal ...poradím jak na to...v česku není moc zkušeností.....myslím , že jsem jeden z prvních kdo to má....
....solná lampa....měl jsem tam svíčku....obyčejnou čajovku....a bylo to nějaký divný...pocitově.....tak jsem tam dal zpět obyč.svíčkovou mléčnou žárovku....pohoda.....pocitově....já ...jak na to koukám...dělám všechno jen pocitově....hlavně ten mag.motor...
....koloid stříbro v roztoku...nebo na zdi ...asi nezčerná....to nemá s foto nic společnýho ...teda mimo to stříbro....ve fotografii se používá bromid stříbrný....jako kyslík a kysličník uhličitý....souvisí a nesouvisí....
.....tak....teď si uvědomuju.....že na těch krbovkách stále hřeju malou žesť s vodou....na čajík....kdykoli k dispozici horká...ne vařící voda....asi také dělá vlhko.....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
P3t3r

Příspěvek od P3t3r »

tak už aby som si pripravoval pôdu na sadenie a zháňal nejaké tie semená


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

konopí

Příspěvek od martin11 »

1. ta isolace se stejně musí koupit....i když jí vypěstuješ, tak ji nikdy neupravíš v domácích podmínkách...pro isolaci....
2.zajdi na úřad a oznam, že budeš konopí.kanabis. pěstovat...až dostaneš povolení....tak sháněj semínka....jinak budeš mít jen krmivo pro kanáry a sýkorky na zimu....karkulka :oops: a m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
P3t3r

Příspěvek od P3t3r »

Myslel som to len zo srandy, izolácie už mám rozhodovala cena tak mám knauf sklennenú vatu ale poviem ti pravdu rozmýšľal som aj nad tou konopnou.

tak zatiaľ dík


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Tepelná izolace

Příspěvek od poota »

Ať hledáte jak chcete, nakonec zjistíte, že nejlepší izolací je vzduch, který je (zatím) zadarmo. Drahý je jenom způsob, kterým si ten vzduch dopravíme domů a který zároveň zabrání tomu vzduchu cirkulovat. Celkem je lhostejné, jak jsou bublinky vzduchu tvarované, jak jsou velké a v čem jsou uzavřené. Pálená hlína, sádra, polystyrén, škvára nebo beton, stejně tam izoluje jenom vzduch. Dokonce i různé izolační rohože izolují vlastně jenom tím, že brání vzduchu cirkulovat, a je úplně jedno z čeho jsou. Stačí tedy najít něco, co nic nestojí a v čem se ten vzduch udrží. Vzduch ovšem teplem mění objem a navíc izolace musí "dýchat", to znamená mít možnost pomalu měnit svoji vlhkost. Podle mého názoru všechny tyto podmínky splňují PET láhve bez uzávěrů, které jsou volně ložené v prostoru mezi vnějším a vnitřním pláštěm budovy nebo místnosti. Vyzkoušel jsem to na chatě a plně se mi to osvědčilo, takže to také vřele doporučuji. Pokud chcete třeba zateplit půdu, stačí dát přes trámy plochu z palubek, překližky nebo sádrokartonu a do vzniklých dutin podle své nátury naházet nebo naskládat PETky. Kam budou směřovat jejich hrdla je úplně jedno, takže nejlepší to bude tak, jak se Vám to bude nejlepší zdát. Dutiny se nesmí uzavřít neprodyšně, vhodné jsou paropropustné fólie. Cena, váha, trvanlivost, odolnost proti hmyzu a hlodavcům jakož i netečnost k okolnímu prostředí, jsou dle mého názoru, zcela bezkonkurenční. Za jedinou vadu na kráse lze považovat soustřeďování materiálu a jeho přípravu před montáží. Všem, kteří to budou považovat za vhodné k realizaci přeji příjemné izolování - poota


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tepelná izolace

Příspěvek od Ilem »

poota píše:Celkem je lhostejné, jak jsou bublinky vzduchu tvarované, jak jsou velké a v čem jsou uzavřené. ... izolují vlastně jenom tím, že brání vzduchu cirkulovat, a je úplně jedno z čeho jsou. ...poota
Pooto, máš pravdu, ale ne docela. Bublinky by měly být co nejmenší. a to právě kvůli cirkulaci. Vzduch totiž částečně cirkukluje i uvnitř bublinky a čím je bublinka větší, tím lépe. Kdyby to bylo tak, jak píšeš, stačily by dva igelity a mezi nima jedna velká bublina, na boku odvětraná paropropustnou fólií. Sám jistě cítíš, že tak to nebude.
Přesto se mi ale nápad s petkami líbí a dávám bod (tobě dávám body rád, tvoje příspěvky měvždy obohatí). Jen bych petky sešlápl do placky (ne příliš, aby zůstala minimální vzduchová mezivrstva) a rovnal tak, aby placka byla kolmo k prostupu tepla. Samozřejmě jedna vrstva je téměř k ničemu, čím víc vrstev, tím lépe.
Bude sice větší spotřeba petek, než při tvé metodě, ale izolace bude taky lepší. O tom jsem přesvědčen. :good:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Tepelná izolace

Příspěvek od poota »

Ilemku, když budeš mít dvě stěny a mezi nimi souvislou mezeru, tak se Ti bude vzduch na té teplejší stěně zahřívat a stoupat a na té studené ochlazovat a klesat, takže tou cirkulací bude předávat teplo. Právě proto, aby se tomu zabránilo, tak se mezi okenními tabulemi, kde to nejde horizontálně předělit, dělají ty komory schválně úzké, a případně se skla ztrojují. Kulaté PETky se navzájem dotýkají jen nepatrnou plochou, takže si moc tepla nepředávají a prostor mezi nimi je také značně členitý, takže cirkulace je velice pozvolná. Mám pocit, že pro "dýchání" stěny je mírný pohyb vzduchu docela prospěšný, aby to tam nezačalo v koutech plesnivět. No a za ty peníze, neber to! Zdravím - poota


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

OK, budeme polemizovat. Dovedeš si představit lepší prostor pro cirkulaci vzduchu, než kulatou petku? Snad jedině kouli, tam může vzduch cirkulovat všemi směry.
Ale v něčem máš asi pravdu, placky petek (o kterých jsem se zmiňoval) by měly ležet asi vodorovně. Ve stropě kolmo na směr tepelného toku, ve stěnách rovnoěžně s ním. Měl jsem za to, že pomačkaná stěna petky bude klást celkem slušný odpor proudění, ale asi bude lépe, když se tomu pomůže jejím správným natočením. Otázkou je, kolik toho proteče mezi nimi.
¨Nic ve zlém, ale třeba se dobereme nějakého kompromisu.
Možná bude nejlepší petky do dutiny naházet nesešlápnuté a sešlápnout je až na hromadě - to by fungovat mohlo. Máš pravdu i v tom, že je to nejlevnější materiál, akorát člověk musí na jeho nákup v noci, aby nevypadal, jako houmlesák.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Izolace za peníze

Příspěvek od poota »

Jeden můj známý se před několika lety rozhodl izolovat podkroví a cenově nejschůdněji mu vyšlo plnění celulózou. Dodala mu to tenkrát nějaká papírna s tím, že až bude mít dutiny připravené a vyložené fólií, tak přijedou. Přijeli, nafoukali mu tam takové dlouhé proužky celulózy ošetřené proti plísni a ještě kdovíčemu, dutiny uzavřel a pokud vím, je s tím dodneška spokojený. Bylo to pohodlné, čisté a levnější než cokoli jiného. Dávám to sem jenom jako alternativu, třeba to někoho zaujme - poota


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Kamarád si postavil chalupu z coulových prken natlučených na trámkách. Dutiny vyfoukal jakousi celulozou......... papír nebo co... Nemá to na zemi, jen na takových patkách. Pod domem je vidět...Já byl skeptický, ale žije v tom 4 roky a zatím žádný problém. A vytopí to takovým pidikotýlkem s akunádrží na noc. Postavil dům za 600000.10X12 Někdo polemizuje hořlavostí materiálů.. Na to jsou pojištovny. Já zasypal polystyrenem energovod z kotelny do domu a .... paráda.Se sypaným polystyrenem se dělá skvěle. Enem ten větr nesmí moc fachat....


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

isolace

Příspěvek od martin11 »

...v původním bydlišti jsem měl akumulační nádrž...5m3 isolovanou perlitem....vynikající...vlastnosti polystyrenu....hlavně skoro teče....ale perlitbeton.....kdo potřebuje....zjistit vlastnosti a vhodnost použití...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Okapy

Příspěvek od poota »

Že abychom pořáde jenom neizolovali - vzpomínám si, bohudík už jen matně, na to jaké svinstvo se mi vždycky naspořilo v okapech, nejlepší gusto z toho byly vždycky ty žížaly! Při příležitosti přestřešování chaty jsem tedy chtěl dát přes okapy napříč jako pokračování střechy nějaké proužky, které by pustily vodu do okapu a zachytily jehličí a listy. Měli to sice hmotolové v Baumaxu, ale ani jsem nemusel tu cenu násobit, a hned mi bylo jasné, že tudy cesta nevede. Cesta jinudy bylo skelné pletivo do omítek. Na pruhy se to stříhá celkem dobře, po dvojím natření obyčejnou barvou už to není bílé a navíc se to ani nerozplétá. Tři roky už není v okapech co vybírat - poota

P.S. Abych předešel zvědavým dotazům, kdo že to zkoumá na přiloženém obrázku tu novou vymyšlenost, tak to je má nejsladší a nejněžnější milenka a její telefonní číslo nikomu nedávám!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


vili
Stálý člen
Příspěvky: 32
Registrován: stř 21 bře 2007 1:45
Bydliště: Praha
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plíseň na zdi.

Příspěvek od vili »

Na tu plíseň stačí mrtvá voda.


Voda neni lék ale má léčivé účinky.
Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“