Relax u kávičky

Společenské dění u nás i ve světě.
Zamčeno
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Vše pro kutily a zahrádkáře.

Příspěvek od aNONym »

Aneb "Pokud si něco sám nevypěstuješ, tak potom asi nejspíš chcípneš hlady." :D Non

Neboli "Skvělá vize budoucnosti s ČSSD v čele". Dyť koneckonců ten bobr z Obi je přece taky voranžovej. Tak proč ho rovnou nezapojit do kampaně? ;)

Takže díky ti moc "Jyrko" za to, jak si celou tuhle zemi zasvinil svejma předvolebníma bilboardama se spoustou planých, pod vašim vedením nikdy nerealizovatelných slibů, jenž jsou, díky tomu, co jste již v minulosti předvedli, hromadou bohapustejch keců, sloužících výhradně k polapení co největšího množství sociálně slabších voličů.

PS: Ta značka vedle je rovněž velmi příhodná. Jenom si ale vůbec nejsem jist, jestli bychom se z možných následků skutečně vyhrabávali opravdu pouze oněch 300 m(ěsíců). :?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Z Uesovic

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Malá Holčička na Letadle:

Kongresman na vnitrozemním letu se otočí vedle sebe na děvčátko, které si právě otevřelo knížku, a praví:

"Slyšel jsem, že cesta lépe uplyne, když si s někým popovídáme."

"Hmm" řekne děvčátko a zavře knížku. "A o čempak byste si rád povídal?"

"No", dí americký zákonodárce, "proč ne třeba o globálním oteplení a universálním zdravotnickém systému?"

"To zní zajímavě", praví holčička. "Ale než začneme, mohla bych se Vás na něco zeptat?"

"Samozřejmě", dí kongresman.

"Můžete mi říct jak to přijde, že kobyla, kráva i srna žerou stejnou trávu, ale přitom kobyla kaká drobivé koblihy, kráva mokré koláče a srna mazlave bobky?"

"Hmm", praví kongresman vcelku pobaven, "to tedy skutečně nevím."

"A co Vás pak kvalifikuje pro diskuzi globálního oteplení a univerzálního zdravotnictví, když nerozumíte ani hovnu?" odvětí devčátko a otevře si zase knížku.

Ahoj, Slavek


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše pro kutily a zahrádkáře.

Příspěvek od Palo »

aNONym píše:Aneb "Pokud si něco sám nevypěstuješ, tak potom asi nejspíš chcípneš hlady." :D Non
No jasný, vždyť tak to bylo i za druhý světový... ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Vše pro kutily a zahrádkáře.

Příspěvek od aNONym »

aNONym píše:Dyť koneckonců ten bobr z Obi je přece taky voranžovej. Tak proč ho taky nezapojit do kampaně? ;)
Tak nám ho přelepili (Jyrku), aby (jim) nedělal ostudu, ale von se (ten bobr) už zase hrabe ven. :D Non

Ale s tím asi moc nenadělaj, když je chráněnej zákonem. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

...

Příspěvek od Mim »

Obrátí se Žid k nebi a povídá : "Bože stalo se hrozné neštěstí, můj syn se nechal pokřtít...."
Otevřou se nebesa a Bůh odpoví "To mi povídej...."


Však ono to půjde!!!
jarda ovčák svitavy

jo jo, sou věci

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »



Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: jo jo, sou věci

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jarda ovčák svitavy píše:
Uzasne, Diky.

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

2050

Příspěvek od martinq »

:))
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
jarda ovčák svitavy

TAK páni

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Vážení přátelé, dnes mi všemohoucí umožnil setkání s nejvýkonnější vzduchovkou , co je v úvozovkách legálně k mání. Ona to není až tak vzduchna, ale větrovka. Dokonce byla těsně před tuningem na dvojnásobný tlak.
Dnes už jde všechno.
Našel jsem ji na webu:
Kdo tomu maličko hoví,tak chápe to balancování ústové energie na hraně zákona.Teda .... je to v řiti...daleko za hranou....
Za větrovky byly za protektorátu ostřejší tresty než za běžnou zbraň. Je to jedna z hodně dobrých zbraní.
Video dokládá střelbu na 200 metrů, což je momentálně krom benchrestu víc, než jakákoli disciplína na světě.
nemyslím vzduchovky, ty jsou standart 10 metrů...............
Fajnšmekr se zatetelí u ukázky munice nad diabolkou s expanzní dutinou.......
Na koupi je nejvyšší čas, brzy budou postaveny mimo zákon. Páč se chystá kitová sada na 350 bar... sice nevím, jakej kompresor by mi to nahipal, ale to kouzlo je fenomenální.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: TAK páni

Příspěvek od poota »

jarda ovčák svitavy píše:... legálně k mání...
Legálně k mání, a bez ZP, je i ledacos zajímavějšího. Pokud máš na mysli něco jako "Hromobijku" (vyslovuje se s pouze lehýnkým přídechem místo počátečního "H"! :D ), tak docela dobrým kandidátem je Sharps 1859 nebo 1863. Jednoranná zezadu nabíjená perkusní puška ráže .54", krmí se to buď papírovými polonáboji a nebo polonáboji v mosazné hilzně, přičemž první způsob umožňuje rychlejší střelbu. A kromě původních originálů jsou k mání i zcela nové originály od firmy Shiloh, popřípadě i nové repliky italské provenience - I.A.B. a Pedersoli.
Zdravím - poota
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
jarda ovčák svitavy

ano,

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Hromobijky jsem vystřídal vskutku mnohé,černým střelným prachem už budu smrdět dosmrti, ale pokud mám přirovnávat, tak to je jako srovnávat sekeromlat a katanu.
Kdysi jsem miloval ohlušující rány a oblaka kouře, jenže tyhle předovky, nebo chceš li zadovky na černej prach....
je to romantika, to jo, ale k nějaké práci či obraně, to ne. Ale ta špuntovka.... s expanzní dutinkou, 350m/s a deseti rychle jdoucíma ranama skolíš i opravdovou hrstku cikád prahnoucí po tvé úrodě...... navíc, když vyválíš ty diabolky v kurare........ :lol:
A to ticho, to neuvěřitelně intimní ticho při střelbě........ Jasně, já měl kachnici na černej v ráži 10 a cpal jsem tam ve futrálu kus řetězu...... rány kalifášovy to byly ale časem mě začala bavit chirurgická přesnost.Teda pouze v tomhle.
To mi připomíná, že bych si mohl nějakou lafetovanou kachnici v ráži 4 mohl vyrobit. Nějakou střelnou bavnu či kordit,
nějaké šrouby a matky z kováku.... Kdysi jsem střílel z trubky naplněné kyslíkem a acetonem. Jedna strana zavařená, do druhé se natemovaly pucvoly a dirkou se napustil plyn. Zážeh se prováděl rozžhaveným drátem do plnící dirky. Pucvoly se dlouho snášely k zemi. A jak daleko létaly ložiska v pucvole.......
Jo jo, zlatí komunisti....... 8)


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: TAK páni

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák svitavy píše:Vážení přátelé, dnes mi všemohoucí umožnil setkání s nejvýkonnější vzduchovkou , co je v úvozovkách legálně k mání. Ona to není až tak vzduchna, ale větrovka. Dokonce byla těsně před tuningem na dvojnásobný tlak.
Dnes už jde všechno.
Našel jsem ji na webu:
Kdo tomu maličko hoví,tak chápe to balancování ústové energie na hraně zákona.Teda .... je to v řiti...daleko za hranou....
Za větrovky byly za protektorátu ostřejší tresty než za běžnou zbraň. Je to jedna z hodně dobrých zbraní.
Video dokládá střelbu na 200 metrů, což je momentálně krom benchrestu víc, než jakákoli disciplína na světě.
nemyslím vzduchovky, ty jsou standart 10 metrů...............
Fajnšmekr se zatetelí u ukázky munice nad diabolkou s expanzní dutinou.......
Na koupi je nejvyšší čas, brzy budou postaveny mimo zákon. Páč se chystá kitová sada na 350 bar... sice nevím, jakej kompresor by mi to nahipal, ale to kouzlo je fenomenální.
Něco podobného jsem držel v ruce, taková dětská hračka se zaměřovačem to byla. Nádržka se tlakovala na 3 natažení. Prostřelilo to plechovku od májky ani se nehla. Samozřejmě jsem zkoušeli více natažení, pak to prostřelilo minci, pivní lahev, lahev od šampusu atd. Po čase však díky přetažení praskla nádržka na stlačený vzduch. Ono i s obyčejnou vzduchovkou prostřelíš fošnu, musíš si ale upravit diabolky. Uděláš je větší, vyvrtáš do nich dírku, nacpeš ostrouhanýma sirkama, zadělá a pálíš…. Diabolka po nárazu do fošny exploduje a udělá slušnou škubu.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

trošku sci fi

Příspěvek od la »



jarda ovčák svitavy

heršoft.....

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »



Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: heršoft.....

Příspěvek od la »

jarda ovčák svitavy píše:

možnost


Zamčeno

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“