Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od Ondřej »

Kousek na východ, bác... http://outsidermedia.cz/dva-t%C3%BDdn%C4%9B/

Edit: Snad se nauč sem dát funkční odkaz. Není to zas taková věda. SDK.

Je věc administrátora, aby vložený moderní odkazy nedělaly tohle: http://outsidermedia.cz/dva-týdně/


Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od abul »

Výbava vhodná při kolapsu civilizace aneb kam se vrtnout až to začne.
Rád bych znovuoživil tohle vlákno, protože si myslím, že je nejvyšší čas začít s reálnými přípravami na kolaps civilizace. Tím nemám na mysli nějakou celosvětovou apokalypsu, ale konec naší západní civilizace, našeho životního standardu, jakkoli se někomu může zdát vysoký či uboze nízký. Zkrátka podle mého: lépe už bylo.
Jak moc je to akutní, je na uvážení každého z nás. Když ale vidím zostřující se situaci v Evropě v souvislosti s uprchlíky, spojím si to se snahou (v posledních cca 20 letech) rozdrobit Evropu a podporovat ty nejagresivnější frakce vypadá to, že už není úniku před ozbrojeným konfliktem, tedy před válkou, ať už občanskou, konvenční, smíšenou, světovou.... doplňte si podle svého vkusu. Stejně to vypadá i při pohledu na světové mocnosti. Např. v USA přestavují některé obří nákupní střediska na buďto vojenské základny nebo detenční tábory. Rozmisťují po svém území obrovské množství vojenské techniky a plastových kontejnerů (zřejmě rakví). Vztahy USA a Ruska se znovu dostávají na úroveň Kubánské krize, přičemž jeden ani druhý se s použitím zbraní tolik "nepáře", tak jako tehdy. To je pochopitelně jen část fakt, které mně k úvahám o hrozícím nebezpečí vedou, rozbory a úvahy o téhle situaci se řeší v jiném vlákně.
Mně by spíš zajímalo, kde bude alespoň trochu bezpečno, kterým územím se válka pravděpodobně vyhne. Napadá mně střední a jižní část Jižní ameriky nebo odlehlé, ještě obyvatelné a přesto neatraktivní části Austrálie.
Evropa je tak zalidněná, že tu jsem zavrhnul, Rusko se může stát středem pozornosti, Čína a Indie budou expandovat do svého okolí, takže Mongolsko, Kazachstán, Indonésie, jsou rizikovou oblatí taky. Afrika je riziková stále, pro bělochy dvojnásob.
Máte nějaký tip, kam by bylo možné se i s rodinou přestěhovat?


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
ibanez5
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: pát 03 led 2014 6:25
Bydliště: Třinec okolí
Dal: 25 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od ibanez5 »

Abule. Zdravím Tě. K tvému přísměvku si jenom dovolím říct, že tvou realitu nezdílím. Nechci se bavit o politice, imigraci , nebo něčem jiném , jenom myslím na trochu veselejší věci ... :D :D :D
Ps:promin , jenom je kolem těhdle věcí tolik, že je načase, aby lidi začli myslet konečně pozitivně :angel:


„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět.
Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od abul »

ibanez5 píše:Abule. Zdravím Tě. K tvému přísměvku si jenom dovolím říct, že tvou realitu nezdílím. Nechci se bavit o politice, imigraci , nebo něčem jiném , jenom myslím na trochu veselejší věci ... :D :D :D
Ps:promin , jenom je kolem těhdle věcí tolik, že je načase, aby lidi začli myslet konečně pozitivně :angel:
Ahoj Ibanezi. Určitě je dobrý nenechat se do toho vtáhnout a jít si svou cestou. Má cesta je taková, že se nechci nechat vtáhnout do války za cokoli, kohokoli ,vlast, národ a podobný nesmysly. Překliknout mezi realitami neumím. V občanské válce jsem bohužel byl, tak pochopitelně mám z toho lufty a je mimo mé schopnosti nechat to plynout nebo jak se říká, neživit to svými obavami. Samozřejmě, vyvolání strachu v lidech může být i hlavním účelem a přípravou na něco jiného než je válka, víme houby, ale jak jsem už psal, tohle řešme v jiném vlákně. Každopádně díky za Tvůj názor, vážím si ho.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od NAVAR »

abul píše:Výbava vhodná při kolapsu civilizace aneb kam se vrtnout až to začne.
Rád bych znovuoživil tohle vlákno, protože si myslím, že je nejvyšší čas začít s reálnými přípravami na kolaps civilizace. Tím nemám na mysli nějakou celosvětovou apokalypsu, ale konec naší západní civilizace, našeho životního standardu, jakkoli se někomu může zdát vysoký či uboze nízký.
Efekt vařící vody a žáby – žába hozená do vody, kterou postupně ohříváme, si nevšimne, co se s ní děje.

Bylo jinak to ano...... To jak se mi současný svět líbí popisovat moc nebudu to bych musel "vystoupit" jak má v podtextu Anri
Ani ne tak kolaps ale změny a třebas až takové že se budou moc kolaps nazývat. Bohužel to probíhá postupně, proto ten "efekt vařené žáby" v úvodu.
Těch způsobů jak může kolabovat civilizace se nabízí více a taky určitě půjdou časem spolu ruku v ruce.
Řekl bych že člověk bude potřebovat především sám sebe, hodně se učit, být vynalézavý a hlavně zdravý.
Kdo se snad chce připravit tak ať začne žít jako by už kolaps nastal. Když mi někdo řekne "já chci přežít kolaps" tak mu odpovím "A co všechno umíš" Některým jedincům by se z humanitárních důvodů měla dávat kapsle thiopenthanolu a kyanidu předem.
Stejně vám to ale nezaručí že všechny varinaty kolapsu přežijete na 100%.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od martin11 »

... přesně tak jak píše navar :good: ...myslete si, že kolaps už nastal....
již jsem zde o tom psal...je třeba si uvědomit co umím, respektive jak jsem šikovný, jaké mám technické zázemí.
Elaktřina nepůjde, voda z kohoutku nepoteče, plyn zrovna tak. všichni "kravaťáci " pochcípají nejdříve....
kouzlo přežití bude v tom umět si poradit, uvařit jídlo...třeby obyčejné žížaly na vařiči zvaném "dřívkáč" /zdravím Poota :bye: /
...a jen pro základ...příští víkend si udělejte chvilku a zkuste si rozdělat oheň...ale ne zapalovačem ani sirkou... máte k dispozici jen obyčejný nůž...tak tady bychom měli začít...zdraví a pevné nervy přeje :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od abul »

martin11 píše:... přesně tak jak píše navar :good: ...myslete si, že kolaps už nastal....
Jasně, pokud si myslíte, že takovýhle "kolaps" lze přežít v místě, kde nastal, potom samozřejmě ano. Umění přežití s minimem zdrojů a nástrojů. Ale tak to bývá bohužel jen ve filmech a v nich se některá dost podstatná fakta opomíjejí. Kdo by se taky díval 90 minut na etnické čistky, vraždy těch, kteří si něco vypěstovali těmi, kteří ne, otravování vody ve studních a několikadenní umírání těch, kteří tu vodu vypili nebo vraždění co nejoriginálnějším a nejbolestivějším způsobem. Lidská vynalézavost je bezbřehá, v tomto případě bohužel také. I když... i takový film by si asi našel svého diváka. Čím hustší osídlení, tím "hustší" vraždění. ... a tady je sakra husto!
Nemyslím si, že bychom to přežili v tak relativní pohodě, jako ty dvě předešlé války. Proto uvažuju o přesídlení na bezpečnější místo. Vím, je to loterie, ale podle mého jediný možný tah. Na umění přežít s málem dojde asi i tam, jenže na rozdíl od pobytu tady v Evropě, bude ono přežití či nepřežití záviset na mně. To není žádný sejčkování, jen dopředu zvažuju možnosti


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od kutil »

Ahojky vespolek.
Toto vlákno je velice depresivní, ale bohužel reálné. Je zbytečné se bavit o politice USA a kdo co zavinil. Výsledek všichni vidíme v mediích, rozklad evropské kultury začal již dříve osídlením Francie, Anglie a Německa muslimskou menšinou, kdy se již nyní bojí obyvatelé vycházet sami na ulici ve svém rodném městě a muslimové tvrdě vyžadují přestavbu kostelů na mešity!!! :shock: .
Abul píše:
Proto uvažuju o přesídlení na bezpečnější místo....
........No a zrovinka tak uvažují utečenci ze Syrie a pod. Nebude kam utéci a toto bonako mají šanci přežít jedině lidé na odlehlých místech planety, na ostrovech a někde v pralesích kde jsou odkázáni již nyní jen sami na sebe.
No a aby to nebylo tak jednoduchý tak se zvedá teplota magmatu v největší supersopce USA (bizoni již oblast opustili). Pokud dojde k erupci tak svět má o temnotu na 10 roků postaráno a tuto katastrofu přežije opravdu jen nepatrná část lidstva.
Proto si nedělejme iluze že někde jinde bude líp :bhead:
Jak odpověděl věčně autem bourající doktor z filmu Vesničko má středisková na větu:
Vy jednou špatně skončíte pane doktore !
Všichni jednou špatně skončíme ...

Těžko se s tím smiřuje, ale na rozdíl od té žáby si uvědomujeme že nějaký ten konec civilizace se neúprosně blíží - :bhead: :bhead: :bhead:
Lépe již bylo.....
Vydržať
H.
PS- jen částečně pomůže být co nejvíce soběstačný jak v energiích tak v potravinách, ale pak se najde někdo hladovější a hlavně silnější, který si to vaše snažení přivlastní aby on sám přežil atd...
Du blejt velebnosti ...


Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od abul »

Ahoj Kutile.
kutil píše:No a aby to nebylo tak jednoduchý tak se zvedá teplota magmatu v největší supersopce USA (bizoni již oblast opustili). Pokud dojde k erupci tak svět má o temnotu na 10 roků postaráno a tuto katastrofu přežije opravdu jen nepatrná část lidstva.
S tou sopkou jsi mně trochu překvapil, tohle jsem nevěděl. Po takové erupci by samozřejmě bylo (co se klimatu týká) opravdu jedno, kde bydlím.
Jen mám výhradu k tomu, co píšeš o tzv. běžencích ze Sýrie.
kutil píše:Abul píše:
Proto uvažuju o přesídlení na bezpečnější místo....
........No a zrovinka tak uvažují utečenci ze Syrie a pod.
Jednak se zdaleka nejedná jen o Sýrii a potom "běženci", tedy lidi, kteří opravdu utíkají před válkou ve snaze zachránit sobě a svým rodinám životy, tvoří jen malou část té hordy. Většina z nich jsou perspektivní vojenská síla v civilních hadrech.
Pokud jde o to přesídlení, neměl jsem na mysli takovýto útěk na poslední chvíli, kdy už by se tady válčilo, ale regulérní přestěhování do místa, kde o nějaké podělané Evropě slyší jen v rádiu nebo televizi. I proto mně napadla ta Jižní amerika, konkrétně Argentina, Paraguay nebo Uruguay, kde jsou i naši krajané, resp. jejich potomci. Tahle oblast je jednak obrovská, klimaticky poměrně příznivá, není tak hustě osídlená a především je klidnější.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od NAVAR »

kutil píše:Ahojky vespolek.
Toto vlákno je velice depresivní, ale bohužel reálné...
Však co si budeme namlouvat, ve všcech případech život stejně končí smrtí. Otázka není ani tak délka jako spíše kvalita života. Jak se ovšem žije člověku který má permanentně v "gatích naděláno" asi nic moc. Nemá smysl se moc strašit, v prvé řadě bych se věnoval tomu co je a pak teprve tomu co by mohlo nastat. "Strašidlama" si člověk akorát zkrátí telomery, takže se obávané apoklaypsy ani nemusí dožít. :D


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od kutil »

NAVAR píše: Však co si budeme namlouvat, ve všcech případech život stejně končí smrtí. Otázka není ani tak délka jako spíše kvalita života. .... Nemá smysl se moc strašit....
Ahojky, su rád že žiješ :pivko:, někdy se zase stavím ale dám včas vědět páč zatím nemám čas aj umřít :laugh:
Má ženuška má správný přístup k životu a říká:
Co nemůžeš sám ovlivnit tak se tím nezabývej a pusť to z hlavy!
Někde sem čet že umění žít je správně se rozhodnout, na co se vybodnout ;)
Tak všechny tyto jobovky pouštím z hlavy, o zprávy zakopnu enem když si nedávám pozor a je mě lepčí .....
Doporučuji všem
H.v.
PS- ta supersopka vyhrožuje už hezky dlouho a nikdo neví zda se obudí již letos nebo za 50 roků :shock: Opravdu je lepší nad tím nepřemýšlet ....


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od A(&F) »

kutil píše:PS- jen částečně pomůže být co nejvíce soběstačný jak v energiích, tak v potravinách, ale pak se najde někdo hladovější a hlavně silnější, který si to vaše snažení přivlastní, aby on sám přežil atd...
Du blejt velebnosti ...
... takže nejdůležitější je být soběstačný ve "zbraních" ... jj, Honzo, je to sice k zblití, ale je to tak ... A. ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od kutil »

A(&F) píše:... takže nejdůležitější je být soběstačný ve "zbraních" ... jj, Honzo, je to sice k zblití, ale je to tak ... A. ...
Ahojky,
někde sem viděl doma zhotovené kanón na PB a takové obyčejné vystřelené kameň dokáže prorazit vrata ... a je to docela jednoduchý :shock:
Jiné video ukazovalo jak si kluci hráli s odpadní rourou do které vstřikli trochu laku na vlasy a taky docela slušná pumelice...
On takové kutilské kanón taky dokáže svý :laugh:
Majte sa, du dělat něco užitečnějšího ....
H.v.


sgt. belek
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: pát 29 bře 2013 11:09
Dal: 3 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od sgt. belek »

mělo by to být vidět i bez registrace



famózní týpek


.
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od kutil »

sgt. belek píše:mělo by to být vidět i bez registrace

famózní týpek
Ahojky, díky za úžasný video ;)
Z tohoto pohledu je vidět, že přežijí jen ti pracovití co mají hlavu na správném místě.
Podle mého názoru by jsme se měli zaměřit na využití u nás netradiční stravy jakou je například kukuřice.
Věděli jste že pokud nepovaříte kukuřici s vápnem tak budete trpět podvýživou?
Cituji:
Kukuřice vydá všechnu svou sílu pouze poté, co projde procesem NIXTAMALIZACE.
Při tomto zpracování se kukuřice vaří s vápnem, čímž se zrno mineralizuje a uvolňuje výživné látky, které by jinak tělo nemohlo vstřebat. Tak se z kukuřice stává plnohodnotná potravina, vhodná pro každodenní stravování. Španělští dobyvatelé zavedli kukuřici na mnoha místech ve světě, ale nepovažovali za nutné zavést i správnou techniku zpracování. Všechny národy, které přijaly kukuřici bez znalosti, jak ji připravit, po čase začaly trpět vážnými chorobami z nedostatečné výživy.
H.v.


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“