Pro neználky II (potřebuji vědět.....) ... pokračování ...

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Pro neználky II (potřebuji vědět.....) ... pokračování .

Příspěvek od Ondřej »

WM mám až od čísla 26. Někde jsem to přece sehnat musel, vím že legálně:) Buď to bylo na webu nebo otištěno ještě jednou.


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Pro neználky II (potřebuji vědět.....) ... pokračování .

Příspěvek od Ondřej »

Tak jsem zjistil, že mám modifikovaný ZP 10. Má navíc jeden IRF a transil a tlumivku postrádá. Ví někdo odkud se to vzalo/objevilo?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Jak sundat HDD magnet ze železa

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Hodil jsem letos na podzim HDD magnet nalepený samozřejmě na železe do skleničky s terpentýnem (pravým) a zapoměl na něj. Dnes jsem na to náhodou narazil a tož jsem se podíval, jestli se mi ten terpentýn lepidlem prokousal. Lepidlo se sice nerozpustilo, ale zgumovatělo, a magnet jsem lehce prsty od železa oddělil bez jakéhokoliv poškození. Lepidlo jsem ožmoulal a vše čisté. :bhead: Teď ještě si vzpomenout, na co jsem chtěl ty magnety vlastně použít :evil:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Pro neználky II (potřebuji vědět.....) ... pokračování .

Příspěvek od la »

Slavek Krepelka píše: na co jsem chtěl ty magnety


Zkusím si tipnout, ale prosím nebít do hlavičky :laugh:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... ka#p116249

:smoke: :bye:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Pro neználky II (potřebuji vědět.....) ... pokračování .

Příspěvek od Slavek Krepelka »

la píše: ... Zkusím si tipnout ...
:spirit: Jsem si vypoměl. Chtěl jsem odzkoušet toho angícího čížka z Youtubiště s kompovým fenem a 4 HDD neodymama. Na to musím ještě ale odlepit další 3. Už se macerujou.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Pro neználky II (potřebuji vědět.....) ... pokračování .

Příspěvek od martin11 »

Zdravím a mám prosím technicko právnickej dotaz,
zakoupil jsem - více nežli 2 roky, tudíž po záruce :bhead: accu šroubovák
Značkový ne žádná druhá liga.
Na obale napsáno. Li-ion baterie, na bateriích je to napsáno talé Li-ion 1,5 Ah.
prodavač mě ujistil ano, je to značka je tam Li-Ion.

včera accu umřelo :dknow: ..tak jsem ho rozšrouboval ů popitval a podíval se na ostatky.
Pitva však ukázala něco jiného. v accu je ....Ni.Cd :eclap: navíc "asi "china"

dotaz. stal jsem se cílem podvodu? je toto skrytá vada, která se nedá předpokládat v záruční době?lze reklamovat???u výrobce??
dobíjení accu je jiné u kadmia nebo lithia. Kadmium má paměť efekt, tudíž by se mělo jinak nabíjet...nechat úplně vybít a pak teprve nabíjet lithiu je to jedno.
nbíječka je součástí setu šroubováku.
protože šroubovák stál 3000,- jsem trochu naštvanej...
Jo, kdyby se někdo ptal, co to je za značku, tak NAREX. :baby:
Poraďte co dělat...prodejce již není...zkončil s prodejem. zdraví martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: plísně/MMS

Příspěvek od cimirek »

Mám dotaz, jestli někdo má zkušenost.
Jde mi o černou plíseň, která se tvoří vlivem kondenzace vzdušné vlhkosti na studených místech zdiva (plastová okna).
V jednom bytě se mi podařilo plíseň umořit koloidním Ag, které jsem nechal silně nasáknout do omítky.
V dalším případě to ale nefunguje. Možná majitel při aplikaci koloid nechal málo nasáknout do hloubky omítky a "ošolíchal" jen povrch.
Zkoušeli i "chytrou houbu", Savo, ale výsledek je vždy jen krátkodobý.
Takže mě napadlo vyzkoušet MMS, (vystěhovat vše živé), nechat odkapávat obě složky do vhodné nádoby a vznikající ClO2 vhodným ventilátorkem rozptylovat do prostoru bytu.
Je otázka kolik toho použít, jak dlouho nechat působit a pod.
Nebo má někdo lepší nápad?


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Pro neználky II (potřebuji vědět.....) ... pokračování .

Příspěvek od martin11 »

plast okna= žádná ventilace, na zdech, které jsou slabé a promrzají kondenzuje voda = plíseň.
navíc v místnosti málo topíš, je tam zima= vysoká vlhkost. zkus přidat do místnosti pohlcovač vlhkosti. pasivní nebo aktivní

řešení. Zatop, vyvětrej, kup odvhčovač, přidej izolaci z venku 10 CM polystyrenu, přidej sádrokarton s větrací mezerou= mřížky dole i nahoře po 100cm mezera od zdi cca 5 cm ...na sílu nosníků. každé jedno z těchto "vylepšení zmírní plísně.
p.s. za předpokladu, že jsi nejdříve oškabal starý nátěr - vydezinfikoval, třeba savo a znova vymaloval. protiplísňový přípravek je v novém nátěru vítán. :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: plísně/MMS

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Modrá skalice.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: plísně/MMS

Příspěvek od cimirek »

Kluci dík za rady.
Martin- odvlhčovač, savo ... používají. Zateplení zvenku je problém, je to bytovka s více nájemníky.
Slávek - m.skalici vyzkoušíme.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Pro neználky II (potřebuji vědět.....) ... pokračování .

Příspěvek od lajos »

Martine, ten akušroubovák je k nasr..í, s narexem by mělo jít něco udělat- kdyby to byla čistě china tak asi těžko. Budeš muset někam za narexem dorazit neb je to podraz(klamání zákazníka?). Jasně že Ni a Li mají jiné nabíječky a Li na Ni nabíječce by nebyl moc dlouho živ, na pamětový efekt se vyser, dnes už to neplatí pokud ti to neleží nějaký ten měsíc a chraň tě ruka páně Nička vybíjet do prázdna stačí když z něho chybí 1/3 nebo1/4 a nabíjet- při každém do mrtě vybïtí příjdeš o jeden celý nabíjecí cyklus kvůli kravským radám.
U nové NiCd se dělá formátování jedno nabití a vybití-to stačí.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Pro neználky II (potřebuji vědět.....) ... pokračování .

Příspěvek od martin11 »

Musím narex "trochu" ospravedlnit...nabíječka je univerzal a pozná Ni i Li od sebe....jen mě štve, že jsem koupil "starý" typ baterie za velký peníze. No no napíšu Narexům do České Lípy, co mě na to řeknou...odbít se nenechám. je to poučení i pro ostatní čtoucí zde, :!: že není zlato vše co se třpytí.
Nejdříve budu kontaktovat českou obchodní inspekci, co mě řeknou...info dám sem...je třeba začít bojovat s těma velkejma....zdraví :bye: :pivko: martin11 :D pro lajoš+1 :good:


... věřím, že se " TO " povede ......
pdob
Stálý člen
Příspěvky: 33
Registrován: ned 23 srp 2009 16:35
Bydliště: Likavka
Dal: 97 poděkování
Dostal: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro neználky II (potřebuji vědět.....) ... pokračování .

Příspěvek od pdob »

Martin,(ak je to po záruke) ak nabíjačka umí i Li...tak kúp bateriu v modelárskych predajňach určite si vyberieš aj podľa rozmerov, aj veľkosti požadovaného prúdu. Ja využívam tiež Hobby king (google)tam si vyberieš aj podľa ceny.Ale zrejme sa nevyhneš nejakej drobnej úprave,Ty si ale poradíš.Takto som si opravil vrtačku keď sa mi odporúčal aku.asi po 2 rokoch, potom som ju tvrdo týral ešte pol roka na stavbe,kým neodišiel motor.Na nete je plno odkazov ako to prerobiť,len neviem vkladať odkazy...držím palce.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Pro neználky II (potřebuji vědět.....) ... pokračování .

Příspěvek od martin11 »

ahoj dík , ale v baterii je problém ten, že se skládá z 10ti článků a ty jsou spojeny páska které jsou k bateriím přibodovány. jednodušší je napsat o nový accu do narexu, ale štvou mě s tím, co napsali. Nabíječka je universal...od nich Cd i Li.
mě jde o to, že ze zákazníka dělaj blbce, páč v záruce se do té baterky nepodíváš, co je na článcích napsáno a jinak to nepoznáš....nevím jak amatersky zjistit, jestli článek je Cd nebo Li....ví to někdo tady, jak baterii poznat??? :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: plísně/MMS

Příspěvek od milda »

cimirek píše:Mám dotaz, jestli někdo má zkušenost.
Jde mi o černou plíseň, která se tvoří vlivem kondenzace vzdušné vlhkosti na studených místech zdiva (plastová okna).
Ahoj,
předpokládám, že se jedná o vhlhkost na vnitřních špaletách vedle okna. Je tam "tepelný most" a rosný bod je na povrchu, nebo blízko povrchu zdiva. Plíseň tam bude do té doby, dokud tam bude vlhko.
Vlhko tam bude do té doby, dokud tam bude tepelný most = špatná tepelná izolace.
Řeší se to tak, že špalety obložíš 2 cm silným extrudovaným polystyrenem.(zvenku i zevnitř) Ten se přilepí na zeď, potáhne perlinkou a přeštukuje. Každý zedník ví a zná, o co jde. :)
Jestli je to jinak, pošli mi náčrtek do SZ, já na to mrknu.
M.


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“