Pro neználky II (potřebuji vědět.....) ... pokračování ...

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Pro mudrlanty

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Palo píše:
Peter píše:propulsion = pohon
propulsion power = hnací síla
propulsion system = system pohonu
To je asi trochu zavádějící ten překlad od slova propulsion... Pohonit si můžu teda v tom případě i sám a můžu tomu říkat propulsní :lol:
Palovi a Půtovi a pokud ještě někdo,

Peter to přeložil přesně a dobře. I nohy jsou propulsion system. Ruka pak není, pokud je použita v oscilačním systému. Honění je o něčem jiném, to se dá i pusou, šaš, myslím tím verbální, třeba: "Sundej si boty!" :evil:

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Pro neználky II (potřebuji vědět.....) ... pokračování ...

Příspěvek od A(&F) »

... pokračování vlákna ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zavařované maso...

Příspěvek od Palo »

Stýská se mi po komunistických masových zavařeninách... Z tohoto důvodu bych chtěl vyzkoušet zavařování masa.
Nemám o tom ani páru a způsoby zavařování na internetu se liší. Údajně se používá jakási rychlosůl či Praganda nebo co, prý je to jediné řešení, jak předcházet nějaké bakterii Klostridia Botulinum. Na druhou stranu to prý podporuje rakovinu. Ale dle jiných návodů to vypadá, že to není až tak závažná či častá věc, zřejmě by stačila obyč. sůl...

Hlavně bych chtěl hodně ščávičky, prý tam musí být z tohoto důvodu hodně kůží... Vím o tom velký kulový a jakékoliv informace ocením...

Máte někdo nějaké informace, návody či nějaké zkušenosti se zavařováním masa na delší dobu?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Zavařované maso...

Příspěvek od NAVAR »

Palo píše:Stýská se mi po komunistických masových zavařeninách... Z tohoto důvodu bych chtěl vyzkoušet zavařování masa.
Nemám o tom ani páru a způsoby zavařování na internetu se liší. Údajně se používá jakási rychlosůl či Praganda nebo co, prý je to jediné řešení, jak předcházet nějaké bakterii Klostridia Botulinum. Na druhou stranu to prý podporuje rakovinu. Ale dle jiných návodů to vypadá, že to není až tak závažná či častá věc, zřejmě by stačila obyč. sůl...

Hlavně bych chtěl hodně ščávičky, prý tam musí být z tohoto důvodu hodně kůží... Vím o tom velký kulový a jakékoliv informace ocením...

Máte někdo nějaké informace, návody či nějaké zkušenosti se zavařováním masa na delší dobu?
Mám o tom celou knížku. A asi i telepatie, před chvílí jsem na to myslel že bych na místo masa v marazáku a palcení Čezu měl maso zavařené. Samozřejmě pokud možno na makradeném klestí z LČR :D
Solící směsi ani tak nepopřebuješ, pokud to chceš košer. Máš dvě soli dusičnan a dusitan. Dusičnan se ještě jakž takž dá a dává se ho tuším 2% do soli. O dusitanu (rychlosoli) raději vůbec neuvažuj, to je sajrajt jak má být.
Jinak na konzervaci stačí obyčejná sůl za daných podmínek a pokud máš maso dobře zavařené a pasterované tak Ti nic nehrozí.
Pokud uděláš kiks, tak věz že na otrávení celé planety by stačilo asi tak půl litru botulotoxinu.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Zavařované maso...

Příspěvek od NAVAR »

Palo píše:Stýská se mi po komunistických masových zavařeninách... Z tohoto důvodu bych chtěl vyzkoušet zavařování masa.
Nemám o tom ani páru a způsoby zavařování na internetu se liší. Údajně se používá jakási rychlosůl či Praganda nebo co, prý je to jediné řešení, jak předcházet nějaké bakterii Klostridia Botulinum. Na druhou stranu to prý podporuje rakovinu. Ale dle jiných návodů to vypadá, že to není až tak závažná či častá věc, zřejmě by stačila obyč. sůl...

Hlavně bych chtěl hodně ščávičky, prý tam musí být z tohoto důvodu hodně kůží... Vím o tom velký kulový a jakékoliv informace ocením...

Máte někdo nějaké informace, návody či nějaké zkušenosti se zavařováním masa na delší dobu?
Mám o tom celou knížku. A asi i telepatie, před chvílí jsem na to myslel že bych na místo masa v marazáku a palcení Čezu měl maso zavařené. Samozřejmě pokud možno na makradeném klestí z LČR :D
Solící směsi ani tak nepopřebuješ, pokud to chceš košer. Máš dvě soli dusičnan a dusitan. Dusičnan se ještě jakž takž dá a dává se ho tuším 2% do soli. O dusitanu (rychlosoli) raději vůbec neuvažuj, to je sajrajt jak má být.
Jinak na konzervaci stačí obyčejná sůl za daných podmínek a pokud máš maso dobře zavařené a pasterované tak Ti nic nehrozí.
Pokud uděláš kiks, tak věz že na otrávení celé planety by stačilo asi tak půl litru botulotoxinu.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

RE: Lítání s kamerou ...

Příspěvek od A(&F) »

jarda ovčák píše:... už jen létající kameru, možná v podvěsu kulomet na značkovací kuličky....Chtěl bych si prohlížet hrady z vejšky, když cestuju a tak vůbec pro obveselení.Chci lítat až do mraků, nebo nad mraky.....Vono to pude, z toho strach nemám....a dolet tak 5 až 8km....Hlavně žádný předpisy, to by mne dojalo.....
... tak si pořiď cvičenýho racka ... :D:D:D ... http://www.novinky.cz/koktejl/237393-ra ... tni-clanky ... ale na ten značkovací kulomet v podvěsu by to asi chtělo něco většího, ... třeba albatrose ... má i dost slušnej dolet ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno....

Příspěvek od jarda ovčák »

Takže, já dokázal zavařit tři prasata ročně do plechu....Mašinu na konzervy jsem vyhodil loni.To není moje cesta.jasně, ten trošek si může každej uklohnit doma v hrnci a sklenicích, nic proti. Sklenice jsou fajn, pokud jsou v temnu, vydrží 3 roky. Teplota co nejnižší, max do 10.....
Bratře, sdílíme jako sourozenci stejné sympatie k čezu, ale můj mrazáček bude na solár.....dodělám letošní sena a du na to....
Ještě se poradím s jimem a kopnu do vrtule.
Důvodem je jedna z mnoha věcí....budu zamrazovat ovocné a zeleninové štávy a mnoho dalších.... třebas čerstvé bylinky.
navíc si z moravy dovezu sud hroznové štávy a burčáček kdykoli bude mým splněným snem.
Zavařovat taky, to je jasný......
Já taky potřebuju vědět...
Jak rychle lze nabíjet trakční olověnej akumulátor?????
Existují rychlenabíjecí akumulátory??
Existují rychlonabíječky???
Jako že bych narval do baterky za hodinku kilowat neb 10 a pak je cucal celej den???To by pro mne bylo řešení..... Nevíte někdo o tomhle víc???


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

nabíječky

Příspěvek od la »

Velice slušný strojky
menší na straně 1 a větší na straně 2
http://www.solight.cz/solid/cz/index.ph ... &polozka=0


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: mno....

Příspěvek od aNONym »

jarda ovčák píše:Existují rychlenabíjecí akumulátory??
Existují rychlonabíječky???
Jako že bych narval do baterky za hodinku kilowat neb 10 a pak je cucal celej den???To by pro mne bylo řešení..... Nevíte někdo o tomhle víc???
Škoda, že jsou "super-kondenzátory" ještě pořád tak nekřesťansky drahý. :? Non

To by bylo správné řešení. Nabito za pár minut a navrch neomezený počet nabíjecí cyklů. Snad se jejich dostupnost časem zlepší díky mohutnému rozvoji nanotechnologií . ;)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mno....

Příspěvek od huhu »

jarda ovčák píše: Jako že bych narval do baterky za hodinku kilowat neb 10 a pak je cucal celej den???To by pro mne bylo řešení..... Nevíte někdo o tomhle víc???
http://eshop.satria.cz/satria/eshop/1-1 ... 4-12V-40Ah

k tomu nabíječ od Bidovského.
Ceny odpovídají kvalitě


lordCorvin
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: pát 31 pro 2010 20:27

Re: mno....

Příspěvek od lordCorvin »

jarda ovčák píše: Jak rychle lze nabíjet trakční olověnej akumulátor?????
Existují rychlenabíjecí akumulátory??
Existují rychlonabíječky???
1) Zkus prolézt nějaká fóra a weby o elektromobilech a elektrokolech. Spoooousta inspirace a faktů, taktéž hotových řešení (zkušenosti, nabíječky, měniče atd.)
2) Superkondenzátory - vysoká cena, specifika při nabíjení, omezená životnost vysycháním elektrolytu. Jinak sympaticky bezúdržbové řešení
3) Můj tip - mechanické baterie (setrvačníkové - flywheel). Taky to používají F1 v podobě systému KERS. Téměř neomezené nabíjecí a vybíjecí proudy, neomezený počet cyklů, relativně malá hmotnost vzhledem k uloženému množství energie a zanedbatelný "zastavěný" prostor, životnost v generacích. Nevýhody - ukrutné samovybíjení, "splašitelnost" (myšleno dostupnost), a pravděpodobně cena.


Uživatelský avatar
peroxid
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 04 čer 2009 11:04
Bydliště: JM
Dal: 6 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Jak vydolovat magnetickou kuličku?

Příspěvek od peroxid »

Doufám, že teď už jsem ve správném vláknu.
Magnetáři, poraďte. Šikovná dcerka umístila magnetickou kuličku o průměru asi 5mm do zacvakávacího otvoru na visacím zámku (přesně tam zapadla :)). Tělo zámku je ze železa a kulička je asi 1 cm hluboko. Vytřepat se ji zatím nepodařilo ani není vstřícná k silnému magnetu zvenčí. Máte nějaký nápad?


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: Jak vydolovat magnetickou kuličku?

Příspěvek od tbest »

peroxid píše:Doufám, že teď už jsem ve správném vláknu.
Magnetáři, poraďte. Šikovná dcerka umístila magnetickou kuličku o průměru asi 5mm do zacvakávacího otvoru na visacím zámku (přesně tam zapadla :)). Tělo zámku je ze železa a kulička je asi 1 cm hluboko. Vytřepat se ji zatím nepodařilo ani není vstřícná k silnému magnetu zvenčí. Máte nějaký nápad?
Ahoj, pokud tam není mechanicky zaražená, mělo by pomoct zahřátí třeba PB hořákem. Po chvilce by měla vypadnout.
Tom.


Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

rada

Příspěvek od wolf234 »

skus to nahriať alebo to strč do horucej vody alebo oleja a je to odmagnetovane


Uživatelský avatar
peroxid
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 04 čer 2009 11:04
Bydliště: JM
Dal: 6 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: rada

Příspěvek od peroxid »

Kdyby všechno šlo tak snadno :) Děkuji za rady. :good: Horkovzdušná pistole z kuličky na podruhé magnetismus někam vyhnala. Mimochodem laická otázka. Je možno magnetismus nějakým způsobem pozorovat např. na struktuře daného materiálu nebo se jenom tak projevuje? Když se něco zmagnetuje, tak se to přece musí nějak přenastavit. A jak je to s magnetickými póly u takové kuličky?


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“