Othonova kázání

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: RE: Mno

Příspěvek od pokr »

Nejde už o nic. Nechtěl jsem reagovat, ale holt jsem se neudržel. Díky za pochopení.

Mým Bohem je Stvořitel.Právě ten, kterého neuznáváte. Proto hledáte a stále jen hledáte - na špatném místě ovšem. Tak hledejte dál.

Dobrou noc Palo.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Re: MNO...

Příspěvek od Abakuk »

Palo píše: ....
Jsem věřící, ale nehlásím se k žádné známé víře, mám víru svou vlastní. Jestli mám nějakého boha, tak je součástí mě (a všech ostatních), nikoliv někde mimo mě, například v nebi. Satan u mě neexistuje. Je jen jednota, kde se děje to či ono. Jen náš mozek má tendenci vše "dobré" a "zlé" stále dávat u většiny do rovnováhy, nebo si spíš uvědomuje jen to "zlo". Jestli se nepletu, říká se tomu v tomto případě negativní myšlení...
Já to vidím hodně podobně.
Nehlásím se k žádní církvy protože je jen jedna pravá církev, církev Kristova. Ta je duchovní a ne instituce.
Také si myslím že Bůh je součástí nás všech když nám dal svého ducha. A je psáno "Království nebeské je mezi námi".
Akorát s tím zlem a dobrem to vidím jinak. Zlo opravdu jak píšete neexistuje pokud to nevztáhnete vůči nekomu nebo nečemu.
Pokud si utnu ruku tak to přeci vůči tělu je zlo. Vůči duchu už nemusí. A vůči Bohu? Na to musíte vědět co váš Bůh chce.
Ano zlo neexistuje pokud neexiistuje vyšší záměr.
Vemte si to na mraveništi. Tam také mají společného boha(lepší říci ducha), něco je přeci drží pohromadě. Pokud by si každý mravenec dělal co by chtěl tak by to dlouho nefungovalo a vůči původnímu záměru by to bylo zlo.


Tma na to vrhá nové světlo
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

MNO...

Příspěvek od jarda ovčák »

Proč je jenom jedna církev, a to kristova??
Proč je jedinej kristus ten pravej....
Co když to je sidharta, nebo rohatej... jenom my se mýlíme????
S vyznáním jsem na tom stejně jako palo.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Mno

Příspěvek od Palo »

pokr píše:Mým Bohem je Stvořitel. Právě ten, kterého neuznáváte. Proto hledáte a stále jen hledáte - na špatném místě ovšem. Tak hledejte dál. Dobrou noc Palo.
U své víry jsem součástí svého Stvořitele. Pokud nejsi součástí svého stvořitele, pak Tvá víra je o mnoho chudší než má. Nevím o tom, že bych něco hledal. Co bych měl hledat? Mám být schopen okomentovat existenci všeho? Přirozené je nevědět vše, natož si na to hrát...

Přeji hezkou noc.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Re: MNO...

Příspěvek od Abakuk »

jarda ovčák píše:Proč je jenom jedna církev, a to kristova??
Proč je jedinej kristus ten pravej....
Co když to je sidharta, nebo rohatej... jenom my se mýlíme????
S vyznáním jsem na tom stejně jako palo.
I já se můžu mýlit. Pokud jsem v omylu tak co to pro mě bude znamenat na konci života?
Akorát že si "ochudím" život . Jo problém by opravdu byl kdyby byl "vlastnostmi" úplně jiný a já se snažil pomáhat lidem a on vlastně chtěl praví opak.


Tma na to vrhá nové světlo
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MNO...

Příspěvek od Palo »

Palo píše:Viděli jste někdo film Pozemšťan? Natočeno 2007. Doporučuji shlédnout a zamyslet se ;)
Sice je to s titulkama, ale Jardo, doporučuju! ;)

http://www.uloz.to/8120296/pozemstan-cz ... reznik-avi


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: RE: Mno

Příspěvek od pokr »

Zřejmě jsem se nevyjádřil přesně proto, že jsem Váš příspěvek jen přelétl. Omlouvám se. Samozřejmě máte pravdu v tom, že nikdo nemůže vědět všechno, ale víc než jiní ano, to podle zaměření a - možná teď budete odporovat, i podle intenzity víry. Jelikož ji pokládám za čistě intimní záležitost té které entity, se vztahem ke zkušenostem v této oblasti, nechci to hlouběji rozvádět. Zažít to musí každý sám.
A že nehledáte? Celý život, prsem matky počínaje neděláte nic jiného, milý Palo.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MNO...

Příspěvek od Palo »

Abakuk píše:I já se můžu mýlit. Pokud jsem v omylu tak co to pro mě bude znamenat na konci života?
Pokud Tě zajímá má víra, tak "ta tvrdí", že jsme tu na Zemi, abychom poznávali, zdokonalovali se a učili se ze svých chyb. Bohužel "někdo" nám nasadil "blok", který nám neumožňuje znát své předešlé životy, snad to měl být nějaký program k zotročení lidstva...
Co to znamená? No že žádnej Satan Tě mučit za Tvé omyly nebude :D

Povídá se, že tyto bloky se mají s příchodem roku 2012 (nějakým záhadným způsobem) odstranit, takže... ...někdo to prý neustojí :D


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Re: MNO...

Příspěvek od Abakuk »

U mě je to vlastně obráceně, ve všem mám spoléhat na Stvořitele jako na svého otce, ten ví co potřebuji dřive než ho o to prosím a dá mi to.
Vidíte Vy jste na tom líp, vy svojí pravdu poznáte za rok, ja až zemřu


Tma na to vrhá nové světlo
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: RE: Mno

Příspěvek od pokr »

Palo, odporujete si.
Přece nemůžete na jedné straně věřit ve Stvořitele, že jsme zde proto, abychom se vyvíjeli a jedním dechem dodat, že "blok" je nám přisouzen jako program k zotročení lidstva. Ono nebýt toho "bloku", pamatovali bychom si minulé životy a náš vývoj by ustrnul. Snažili bychom se jen obcházet minulé průšvihy a obcházet je, pač lidstvo je vyčůrané a nepoučitelné.
Na diskusi tohoto typu nemám momentálně tu správnou inspiraci, či jak své rozpoložení vyjádřit, a tak je moje odpověď hodně nepřesná.
Základ v ní ale doufám rozpoznáte.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Mno

Příspěvek od Palo »

pokr píše:Zřejmě jsem se nevyjádřil přesně proto, že jsem Váš příspěvek jen přelétl. Omlouvám se. Samozřejmě máte pravdu v tom, že nikdo nemůže vědět všechno, ale víc než jiní ano, to podle zaměření a - možná teď budete odporovat, i podle intenzity víry. Jelikož ji pokládám za čistě intimní záležitost té které entity, se vztahem ke zkušenostem v této oblasti, nechci to hlouběji rozvádět. Zažít to musí každý sám.
A že nehledáte? Celý život, prsem matky počínaje neděláte nic jiného, milý Palo.
Takže Vaše zaměření je duchovno. Žádné jiné? No víte, já bych se jen duchovnem opravdu nechtěl zabývat. To hledání jsem myslel v tomto směru - ohledně duchovna. O ničem jiném tu totiž řeč - jestli jsem postřehl správně - není. Ano hledám, ale jinde, zejména tam, kde chci já, a kde se daří nacházet. A nalezené mě plně uspokojuje a věřte, že toho není málo. Samozřejmě, že hledám dál, nespokojím se a nezatvrdnu na jednom místě. Stále je co hledat (a nacházet). Podle Vašeho názoru jsem pochopil, že co se týče duchovna, tak víte naprosto přesně vše a nic dalšího nehledáte. Nesnažíte se ani prověřit své přesvědčení? Já to dělám totiž pořád ;) Zjišťuji totiž poměrně velké množství informací, o kterých málokdo je schopen mluvit, tak mi nezbývá ani nic jiného... Připadám si každým dnem bohatší, zejména co se týče vědomostí a mám z toho pochopitelně radost. Nedokážu si představit, že existuje někdo, kdo "ví vše" a nenachází žádné nové informace ve svém oboru. To musí být opravdu hrozná nuda. Ten člověk musí být asi hodně smutný z toho, že ho nikdo nechce poslouchat :lol: Pak semtam vypustí výkřik, že "je to jinak" a dál už mlčí, protože už několikrát to neskončilo jinak, než fiaskem.
Víte jaký mám názor? Že jakmile najde lidstvo opravdový a skutečný důvod existence všeho (tedy našeho Matrixu), přestane mít tato existence logiku a zanikne. Takže dle tohoto tvrzení nemůžete mít pravdu v tom, v čem jste přesvědčený :lol:
Krom toho - myslíte si, že lidé nezajímá nic jiného, než duchovno? Mě totiž duchovno nějak extra moc nebere. Asi byste se teď měl rozplakat, že se o tom bavit nechci :lol: Buďte si jaký chcete, na to máte právo. Ale neukazujte tady na lidi a nepovídejte jim, že je to úplně jinak, navíc bez nějakého vyjádření. Tohle dělají pouze lidé s nudným životem a mezi ty já patřit nechci.

Život je od toho, aby se užívat a ne aby se prodiskutoval nicneřešícími a nepodstatnými nesmysly. To, že jste si to vybral (zřejmě) jako své povolání, je Vaše svobodná volba.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

PS

Příspěvek od pokr »

Co se očekávání od r.2012 a dál týká, už se děje.
Zbude nejen popel, ale i stříbro a zlato. Jedno prohrává, druhé vítězí. Nalévají se sklenice ke slávě vítězícího. Otevírají se skříňky plné překvapení, propíchnutý míč splaskne. Situace je vážná. Není jasné, jak nebezpečnou situaci oznámit. Panuje shoda....ale pro mnohé není zřejmé co znamená. Svět se ocitá v rozvratu. To by vlády států měly vidět (vědět).

Tahle povědomost je z r. 04. Nic převratného se proto o těchto záležitotech nedovídáme.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Mno

Příspěvek od Palo »

pokr píše:Palo, odporujete si. Přece nemůžete na jedné straně věřit ve Stvořitele, že jsme zde proto, abychom se vyvíjeli a jedním dechem dodat, že "blok" je nám přisouzen jako program k zotročení lidstva.
Ten "blok" není od "Stvořitele".


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: RE: Mno

Příspěvek od pokr »

Bohužel jste mne Palo špatně pochopil. Zcela podle svého. Ale je to jen a jen moje chyba. Nebudu Vám nic vyvracet.
Chtěl jsem ještě dopsat něco v tom smyslu, že stojím v záležitostech duchovna minimálně o krok před Vámi, ale neudělám to. Kdybyste byl férovější, šlo by mnohé osvětlit. Takhle humpolácky ale ne, Palo.
Už lituji, že jsem se tady objevil.

Přeji dobrou noc. Všem.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Mno

Příspěvek od Palo »

pokr píše:Bohužel jste mne Palo špatně pochopil. Zcela podle svého. Ale je to jen a jen moje chyba. Nebudu Vám nic vyvracet.
Chtěl jsem ještě dopsat něco v tom smyslu, že stojím v záležitostech duchovna minimálně o krok před Vámi, ale neudělám to. Kdybyste byl férovější, šlo by mnohé osvětlit. Takhle humpolácky ale ne, Palo.
Už lituji, že jsem se tady objevil.

Přeji dobrou noc. Všem.
Je možné, že jsem Vás špatně pochopil, to se stává, když se každý zabýváme něčím jiným... Vyvracet mi klidně můžete, mě často někdo něco vyvrací, už jsem si zvykl :lol: Nemusíte ode mě čekat útoky na tvrzení, že jste o krok přede mnou, v tomto přesvědčený být můžete a je to Vaše věc. Osvětlit se pokusit můžete, ale nečekejte jednoznačný souhlas z mé strany. Férovější... to asi nebudu, pokud budete tvrdit, že "to tak je", místo toho, že "podle Vás to tak je" nebo "podle vaší víry to tak je".

Jednoduše řečeno - naše víra je odlišná a proto nikdy spolu nebudeme souhlasit, ale tolerovat jeden druhého můžeme ;) Na svoji víru máte právo stejně tak jako já na svojí.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“